Trojročný syn sa nepýta cikať a kakať. Mám ho dať do škôlky?

aldream
15. apr 2013

Mam 3.-rocného syna,ktory sa stale nepyta cikat ani kakat.Vycika sa len vtedy,ak ho posadim na nocnik alebo na zachod,inak nie.Doma sa vsak uz nudi,je chytry,mudry.Myslite,ze je dobre dat ho uz teraz do skolky aspon na 4 hodiny,aby odkukal od deti,kam ma chodit aj on cikat??alebo ho do skolky nedat,pockat do leta a naucit ho to doma??

katka1981
15. apr 2013

@louvre, vies co mi napadlo, neviem ci si slobodna alebo.... odist s malym niekam na tyzden, ak sa neda k svokrovcom, tak kamaratke, sesternici, krstnej mame, niekomu komu nevadi ak si maly cvrkne. A odpliekovat ho tam. Porozmysalj, ci by vas niekto na nejaky cas neprichylil, lebo podla mna ak si doteraz s rodicmi nenasla rozumny kompromis.....

bibianka
15. apr 2013

@katka1981 to napadlo aj mňa;
prípadne (ale bohvie, či by zabralo) - ísť s malým k psychológovi a nechať si napísať vysvetlenie inštrukcie pre starých rodičov

katka1981
15. apr 2013

@bibianka, no za pokus to stoji, niekedy ozaj blizki respektuju viac nazor cudzich ako vlastnej rodiny.

stanislavao
15. apr 2013

@aldream tak to mate vlemi zle. sa cudujem vasej mame, ze co to ma za nazor. vobec mu plienku nedavajte, ved potom sa nenauci nikdy. zrejme to mate tazke, ale nedajte sa. stojte si za svojim. prajem vela stastia.

dm1
15. apr 2013

@aldream tak to som aj ja prekvapena lebo moja mama aj svokra praveze na mna tlacili nech rychlo maleho odplienkujem a ze uz mal byt bez a my uz sme davno boli a podobne. Nas isiel skor do skolky ako 2r a 9m tusim a museli sme sa behom mesiaca v zime naucit lebo som musela do prace 😝. A ako si to mama predstavuje ze kedy sa to ma naucit?

aldream
autor
15. apr 2013

@limetka713 moja mama je chora na srdce,to asi nemozem taketo az spravit...najnovsie jej ale ano na jej otazky neodpovedam ,ma nervy,ze ju ignorujem ,ale je to tak lepsie...a kontakt s malym jej aj ked nerada uz dlhsie minimalizujem

aldream
autor
15. apr 2013

@katka1981 vidis to je super napad,ale netusim kto by ma s malym prichylil...no ale ked tak rozmyslam v teoret.rovine,ak by sa to aj niekde inde podarilo naucit ho to,-oni by si to nikdy nepripustili,ze oni boli tym dovodom,aj tak by presvedcili samych seba,ze su tí naj

aldream
autor
15. apr 2013

@dm1 im su prednejsie materialne veci ako ich vlastny vnuk...a vadi to samozrejme aj im,ze je stale v plienkach,maju ma za neschopnu,hoci robim co mozem,doteraz sa mi takymto stylom ale nezacal pytat...

louvre
15. apr 2013

@aldream Ked ta maju za neschopnu tak im skus maleho na tyzden, mozno na dva nechat, nech ho teda naucia pytat sa oni. Nie je uz maly a mozno aj tebe dobre padne dovolenka.

katka1981
15. apr 2013

@aldream, kasli na nich, vazne sa zamysli kto by vam vedel pomoct a vzal vas k sebe. Obvolaj kazdeho u koho by si sa citila dobre, aby sa vam to podarilo, lebo naozaj chudatko maly.

katka1981
15. apr 2013

@aldream, ja si myslim, ze u vas je tych problemov viac, nielen tie plienky, neviem ci si slobodna mamicky, netusim kolko mas rokov, ale je to tak ako to je, netrap sa tym, nic netrva vecne, bude aj lepsie a ty budes lepsia babka 🙂

aldream
autor
19. apr 2013

@katka1981
@louvre
@bibianka
@dm1
Baby hned na druhy den som mu dala dole plienku,vykaslala som sa na mamu...pocikal sa mi v ten den len tusim 2x,pokakal sa mi vonku 1x...zakazdym som ho osprchovala, prezliekla do sucha.A prizvukovala,toto mas mokre,teraz mas suche atd...Medzitym samozrejme som ho davala ja na zachod,na nocnik,stale sa krasne vycikal...No a na druhy den sa mi od rana uz sam pytal aj na malu,aj na velku potrebu..baby bez jedinej nehody!!! A takto fungujeme už tretí deň 😉 😉 😉 Dnes sa mi vycikal aj prvykrat ku stromceku. 🙂
- A tak neviem,ci mi to vobec niekto uverí,ze za dva dni sa da dieta oducit od plienok....ale on uz bol veliky,a davno pripraveny na odplienkovanie, takze sme asi vynimkaa.Lutujem len to,ze som to nespravila uz davno,mala som sa na tu moju mamu vykaslat z vysoka uz pred pol rokom..no ale co uz...a vdaka Vam vsetkym samozrejme za rady 🙂

katka1981
19. apr 2013

@aldream, no vidis akeho mas sikovneho chlapceka 🙂 super !!!! gratulujem a na vasich mozes uz len usmev hodit, parada

bibianka
19. apr 2013

No super, gratulujem 🙂 Babka mala nejake komentare?

aldream
autor
19. apr 2013

@bibianka mam z nej pocit,ze stale rozmysla,ze ma naozaj v tom len brzdila,a hlavne maleho 🙂

nastasja25
7. máj 2015

@aldream ahoj,ako ste pokročili???moj má 3,5 a tiež sa nepýta ani cikať ani kakať :(((už som z toho zúfalá..chodil síce do škôlky na 4 hodky,tam mal málo nehod,učitelka ho dávala preventívne cikať,ale momentálne tam nechodí zo zdrav.dovodov...chodíme aj k psychologičke ale zatial ani obraz ani zvuk,už som z toho riadne na nervy,nič nepomáha.....

jarmila82
24. máj 2017

@nastasja25 ahoj.tak toto poznaam...syn ma tiez 3 a pol..uz rok chodi doma bez plienok..od februara som.mu nedala na obed plienku a hotovo..ale nepyta sa..pokial ho ja neposlem sa nepyta..bol jeden cas ze ked si cvrkol tychlo utekal na nocnik...teraz uz ani to...uz neviem co s nim...ked sa ho pytam ci mu pipik nepovedal ze chce cikat..povie ze nie...pytam sa ho co mas povedat ked chces cikat...povie...ale to je vsetko...aj saldkosti som.mu zakazala..aj po zadku dostal..aj som.mu dala pocikane slipy zakazdy na noc ovonat..a uz neviem co s nim

emilia25
24. máj 2017

Ja uz zacinam pomaly teraz mala mala rok v marci.tak uz vie povedat kakat drzi plienku a dava si ju na ritku.a na plno zacnem cez leto ked bude teplo a moze behat bez plienky.uz sedela na nocniku bez problemov ale mala plienku to len na zoznamenie.no uz to bude po 4 krat co budem oducat.chce to hlavne vydrzat a nedat uz vobec ani na noc plienku.