Učiteľka dala môjmu 3,5 ročnému synovi facku

timih
29. jan 2014

ahojte, dnes moj syn prisiel domov s tym zo skolky, ma 3,5r, ze mu ucitelka dala facku na usko, zopakoval to velakrat, aj babke to povedal do telefonu sam od seba aj tatovi, ked prisiel domov. Pravdepodobne zas vyrusoval, ked isli deti spinkat, on totiz nespava od zaciatku v skolke, inak sa mu tam paci, len to spanie.Tym ze maju v triede aj poobedny spanok- rozkladacie postele, tak ho nevedia kam dat a viem si predstavit, ze sa tam nudi. Poznam svoje dieta a viem ze vie byt aj roztopasny, hlavne ked vymysla od nudy, ale to este neopravnuje ucitelku mu dat facku.Chcem sa jej nato zajtra spytat, co sa vlastne stalo,len neviem ako to mam povedat nejak taktne,aby si hned nemyslale ze ju vinim, ked este ani neviem co sa stalo. Na jednej strane si viem predstavit, ze s nim uz nebola ziadna rec, a na druhej strane ta ucitelka je vzdy na deti az moc dobra, tak mi to nejak nejde dokopy.Stalo sa Vam nieco podobne?Dakujem za kazdu radu.

adri266
10. feb 2014

@livka299 som ucitelka, ale v SS. Ale poviem Ti, ze pocas celeho mojeho studia na VS sme sa neucili, ako zaobchadzat s drzymi, papulnatymi, lenivymi, agresivnymi a arogantnymi ziakmi 🙄 🙄 🙄 Ked sme preberali psychologiu, tak to boli poucky a smery. Ked sme preberali metodologiu a didaktiku, tak to bolo akoze v triede, kde sme boli my ziaci a samozrejme sme boli ticho a spolupracovali sme.

Nie, byt deti nie je ziadne riesenie, a ak by nejaka ucitelka dvihla ruku na moju dceru, tak nech si ma nepraje. Sama by som nikdy ziaka neudrela, mozno len v sebaobrane 😒 Ale chcem tym povedat, ze v dnesnej dobe, ked je tolko deti, ktore maju vselijake syndromy, su hyperaktivne aj vdaka cukrikom, sladkym dzusom, a vsetkym tym somarinam, ktorymi ich rodicia krmia, tak sa necudujem, ze ucitelky to nezvladaju...lebo nevedia ako.
STaci, ako si precitas niektore statusy mamiek tu na MK. Maju JEDNO dieta, ktore sa nevie vmestit do koze, a po par mesiacoch su zrele na psychatriu...co v skolke, ked ma ucitelka 22 deti?
Opakujem, neospravedlnujem tu facku, ani spravanie ucitelky. Len chcem vysvetlit, preco sa takeho dietata radsej zbavia a prijmu do skolky ine

livka299
10. feb 2014

@adri266 Ja tiež pracujem a keď som nastúpila do riadneho výkonu ako píšeš, všetky poučky mi boli na prd. To je všade tak. Ale keby som ja ako policajtka udrela nedajbože cigána, alebo cigánske decko / a tí sú stokrát horší ako jedno rozmaznané dieťa/ mám okamžitú výpoveď a vojenský súd... takže tak...

bbarboraa
10. feb 2014

musim teda po0vedat ze ab by mu dala "za ucho" tak je vazna vec,.,, ale tiez na druhej strasne za "ucho" 3, 5 roc deitatu? to si nvm predstavit ... skor po prdelke to berem... ale za ucho jednien drzemu 15 rocnemu fafrnovi- to by som uverila... si myslim ze uplne neprakticke miesto na "vychovnu",, ale zisti si to urcite

timih
autor
10. feb 2014

@albao ahoj, maly vstava tak 6:45 a chodia spavat o 12:00, doma mi skor ako 13:00-14:00 zaspat nechce veru...

jonas17
10. feb 2014

ja by som tým malým deťom verila..možno to nevedia opísať úplne, pravdivo, skutočne, ale nejaká krivda sa tam určite stala..moja dcéra mi akurát dnes večer prišla z postele povedať, že pani učiteľka na ňu kričala, lebo jej išla ukázať, čo postavila z plastelíny a učiteľka kričala, že jej to spadne..neviem, ako celá situácia mohla prebehnúť, ale určite učiteľka zvýšila hlas, určite ju upozornila, alebo okríkla..podľa mňa sú deti citlivé, a ked im niekto "ublíži", tak to prežívajú...mne vadí, ked niekto kričí na moje deti...vadí mi, ked niekto kričí aj na mňa..

danabanana
10. feb 2014

@adri266 nedala,povedala že dieťa je úplne normálne bez známok agresie......práveže dieťa nemá nikde inde problém len údajne v škôlke....

zuzananinka
10. feb 2014

@danabanana -- ja by som riešila inu školku -- to čo si opisala bolo vecné a myslim, že bohužiaľ pravdivé --- moja mama celý život pracovala v MŠ a deti ju miluju aj teraz - štvrták sa jej vrhne okolo pása a teší sa, že ju stretol - to len taký príklad --- a vo svojej praxi sa stretla aj s deťmi hyperaktívnymi a handicapovanými ale teda v živote by dieťa neudrela a neizolovala za trest do tmavej miestnosti - to čo je za teror - ano 25 deti v tride dá zabrať a čo???? však je tam od toho - su rodičia, ktorý riešia totálne blbosti a mne sa niekedy rozum zastavuje, že teda maju dieťa a nie vycvičeného dokonalého robota ale toto čo si opisala je podla mna vážna vec a pre mna to hraničí s týraním ak to už týraniu nahodou nezodpovedá... držím palce - hlavne nech to dopadne v prospech dieťaťa

mishellla24
10. feb 2014

@danabanana viem ze to asi nemate lahke s prestupom ale moja rada je: daj dieta do inej skolky a to hned!!! ak ho mas rada a nechces aby sa to na nom nejako podpisalo okamzite konaj,taka detska dusicka je velmi zranitelna a hlavne v tomto veku. nechces aby z neho vyrastlo nieco zle.. nase deticku su nasa buducnost preto ich treba chranit, a ano aj usmernovat ale to ze ucitelka skolke usmernuje dieta tym ze ho zamyka v komorke ci kde si to pisala??? preboha ziveho, ved to je chore. ja moje dieta udrem po zadku ked roby zlotu.. ano dokonale mamicky zabite ma a taktiez zvysim hlas ale to preto lebo ho vychovavam a anozaj je zly, napriklad ked sa nahneva hodi sa o zem a snazima sa ma stou malou rucickou buchnut... 🙂 je to trdlo ale vtedy mu dam pozadocku alebo ho dam posadit do kuta a poviem ze ja som mamicka, ja ho lubim a mna byt nesmie lebo ma to boli. ale ked rozhadzuje alebo sa handrkuje o hracku? ano upozornim ho, ale on este nevie posudit co je dobre a co zle preboha. dieta sa ma usmernovat a nato su tu rodicia. DO TMAVEJ KOMORY ALEBO COHO ZAMKNUT DIETA VONKONCOM NIEE NIE NIEE. alebo ho dat sediet mimo kolektivu deti???? vies si predstavit ty ako matka ake to pre neho musi byt strasne a frustrujuce?? ved to dieta musi velmi trpiet. a ak s nim neni problem nikde iba vo skolke tak je to jasne, sprava sa tak ako sa oni myslim ucitelky spravaju k nemu.. adaptuje sa k prostrediu.. a tym vravim to ze na krik reaguje krikom..tam asi dobre slovo nepoznaju...OKAMZITE MU ZRUS DOCHADZKU DO TEJ SKOLKY!!!!!

zuzananinka
10. feb 2014

a ja mam zrejme šťastie ale naše učiteľky sú tak perfektné, že sa ospravedlnili, ked sa malý pocikal pri spaní a ja som im povedala, že ked to nevadí im mne to už duplom nevadí - ale len preto, že viem, že sa nepocikal, lebo má strach ale proste len tvrdo spal
hned na zaciatku pri privitaní bol ich ciel aby si deti zvykli na skolku a aby sa v nej citili dobre - a myslím si, že toto je to najdolezitejsie pre nových školkarov - samozrejme, že su pravidla, ktoré musia dodržiavať ale je rozdiel existovať v atmosfere rešpektu alebo atmosfere strachu...

mishellla24
10. feb 2014

@zuzananinka predstav si ze chodis do prace a sef nieje spokojny s tvojou pracou a tak ta da vyhostit pracovat mimo tvojich kolegov kde na teba vsetci vidia.. ved to je ponizujuce aj pre dospeleho cloveka nieto este dieta preboha!!!! a pristup riaditela a uciteliek?? ved to ti hned potvrdzuje pravdu toho co si pocula. nenechaj svoje dieta takto trpiet.. este teraz by som ho velmi stisla na tvojom mieste povedala mu ako ho velmi lubim a slubila ze sa do tej skolky uz nevrati!!!!!!!!!!!!!!!!!

mishellla24
10. feb 2014

@zuzananinka prepac to malo byt pre danabanana 🙂

mishellla24
10. feb 2014

@danabanana predstav si ze chodis do prace a sef nieje spokojny s tvojou pracou a tak ta da vyhostit pracovat mimo tvojich kolegov kde na teba vsetci vidia.. ved to je ponizujuce aj pre dospeleho cloveka nieto este dieta preboha!!!! a pristup riaditela a uciteliek?? ved to ti hned potvrdzuje pravdu toho co si pocula. nenechaj svoje dieta takto trpiet.. este teraz by som ho velmi stisla na tvojom mieste povedala mu ako ho velmi lubim a slubila ze sa do tej skolky uz nevrati!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzananinka
10. feb 2014

@mishellla24 som si myslela :D

danabanana
11. feb 2014

@zuzananinka ďakujem za povzbudivé slová

danabanana
11. feb 2014

@mishellla24 už sa na tom pracuje

adri266
11. feb 2014

@danabanana a mas moznost ho dat do inej skolky?

asimama
11. feb 2014

@danabanana ahoj moja..tak vidis,ze ti odbornik povedal..myslim,ze same povzbudive slova..no tie ucitelky kryju jedna druhu.(poznam to aj podla svojej skusenosti zo skoly)smutne,ale je,ze neni tento problem rieseny.. 😒 vies..budes sa zbytocne s nimi hadat..nema to vyznam..byt tebou daj maleho prestupit do druhej skolky..a pri odchode by som im povedala,co na srdci..ak by si nemala inu moznost,ze by maly nemohol prestupit do druhej skolky..ja by som to riesila asi aj s pravnikom..ale ak mate moznost prestupit..ani sa tym nezatazuj..este by som pri prestupe na druhu skolku konzultovala s riaditelkou o tom,co sa prihodilo v tej skolke..a proste vsetko aj psychologicke vysetrenie..aby mala prehlad..a ja si osobne myslim,ze ziadne problemy nebudu..odidte z tej skolky so vztycenou hlavou..ste dobry rodicia..venujete sa svojmu dietatu..uz len tym,ze ste mali tu odvahu ist k psychlogicke..tu zlyhali oni..ale ono sa vravi,ze bozie mlyny melu pomaly,ale isto..vsetko vynde najavo..a verim tomu,ze tvoj chlapcek neni prvy,ani posledny co s nou mal problem..dajte svojmu drobacikovi vela lasky,vela objati,veeela,veeela pusiniek..ste tu pre neho..rodicia..♥ velmi vam drzim palceky..vsetko dobre dopadne ..verim tomu...♥ 🙂

danabanana
11. feb 2014

@asimama ďakujem

danabanana
11. feb 2014

@adri266 žial zatial nie......najhoršie je že škôlky sú otvorené 6:45.Manžel chodí na 7:00 a ja na 6:00

veki23
11. feb 2014

Ja dám radu všeobecnú - Mamičky bráňte si svoje deti keď im je ukrivdené, keď sú fyzicky alebo psychicky týrané (facka, posmešky a pod.) ! 😠 Nedopustite, aby cudzí ľudia zničili budúcnosť Vášho milovaného dieťaťa ! Nedovoľte, aby manipulovali jeho aj vašimi citmi a hádzali im zbytočné polená pod nohy !
Koľko im dovolíte, toľko si dovolia oni ! Z jednej facky môže byť aj otras mozgu a trvalé následky. Dieťa je živý tvor a nie predmet a vonkoncom to nie je majetok škôlky/školy, z ktorým si môžu robiť čo sa im zachce! Hneď na 1. rodičku treba vypýtať stanovy/školský poriadok a pokiaľ je tam niečo v rozpore so zákonom, etikou a dobrými mravmi , nie je objektívny alebo neprofesionálny alebo je dokonca diskriminačný, treba žiadať jeho úpravu. Na to je rodičovská rada, nielen na platenie sponzorských aktivít.
Mám vlastnú skúsenosť s jednou arogantnou pani učiteľkou zo škôlky, pre ktorú boli pracovné hodiny nudou a o deti javila minimálny záujem. Vraví sa, že nič sa nerieši horúcou hlavou, ale v tomto prípade som urobila výnimku,aby som jej nedala priestor prekrútiť pravdu a hneď po tom, čo sa zachovala maximálne neprofesionálne a arogantne, som si to namierila do riaditeľne a pani riaditeľku som o jej výstupe informovala s rozvahou, ale zároveň aj upozornila, že ak sa situácia bude opakovať, že napíšem sťažnosť na školskú inšpekciu a v prípade úrazu z nedbanlivosti podám aj trestné oznámenie 😉 Po mne nabrali odvahu aj ostatní rodičia a pani učiteľka si po pár mesiacoch mohla vybrať, buď sa bude počas pracovnej doby venovať deťom a nie mobilu a vykecávania s kamarátkami, alebo si môže nájsť inú prácu.Žiaľ upozornenie nezabralo a na konci škol. roka sa s ňou rozlúčili.
A k tým novotám - že deti sú v škole neposedné, nesústredené, hyperaktívne a stále len vyrušujú. Ja sa im nečudujem, veď učitelia majú monológy z ktorých majú 10 ročné deti migrény a potom rôzne neurologické symptómy.

adri266
12. feb 2014

@veki23 velmi trefne napisane, az na tie polena pod nohy 🙂 Aj deti sa musia ucit prekonavat prekazky. A my, rodicia, ich k tomu mame viest. Lebo potom su tu 30tnici, ktori sa nevedia odputat od mamicky, lebo ta za nich vsetko vybavi.
Samozrejme, facku nepovazujem za *poleno*, to bolo porusenie sk. poriadku, mozno az trestny cin.

@danabanana a nemas moznost dat dieta do inej triedy v tej istej skolke? Hoc k mladsim ci starsim?

veki23
12. feb 2014

@adri266 Život im tých polien ešte uštedrí až až, tak prečo mám dovoliť aby preafektovaná učiteľka, s nenaplnenými ambíciami a nespokojnosťou so súčasným školským systémom a výškou platu, si má svoje negatívne naladené ego vybíjať a vyvršovať na mojom dieťati ? 😠
Žiaľ poznám mamičku, ktorá rezignovala a už niet cesty späť ☹

alexandrah
7. sep 2018

to je velmi fajn, ze to tak dopadlo ... ked ale ty pozorujes zmenu spravania na malom, skus si ho viacej vsimat, ze preco zaco naco take hovori ... ci len opakuje co pocul v skolke - bez premyslania - biju ma - alebo tym chce daco povedat, co sa mu nepaci, nejak puta pozornost ... docela ma mrazi, ked tu niektori pisu - ze ved pohoda, asi si zasluzil ... hm ... aj dospeli si niekedy asi riadne zmastit zasluzia, ale nik im neda facky .. to by sli do basy ... decko mozme??? katechet HO CHCEL UKLUDNIT FACKOU??? trochu respektu aj voci tym detom ...

danik1505
7. sep 2018

@alexandrah tema je stara 4, 5 roka

lalota
10. sep 2018

@danik1505 veru je.... Ale pozri si môj prípad, tam sú tie názory natoľko odlišné a to ubehlo len toľko času... Ľudia sa skutočne menia....