Uvedenie nepravdivých údajov v prihláške do škôlky

fifulda
8. jan 2013

Ahojte maminky. Rada by som sa Vás opýtala, či máte nejaké skúsenosti /či už osobné, alebo niekoho takého poznáte/ s dôsledkami uvádzania nepravdivých údajov v prihláške do MŠ. Mám dieťaťko v predškolskom veku, ktoré mi do škôlky nezobrali, pretože som na materskej s mladším. V mieste môjho bydliska je to bežné, deti proste do škôlky neberú skoro až do veku, kedy to už urobiť musia /v prípade mamičiek na materskej/. Napriek tomu som počula, že niektorým maminám sa to podarilo. Uvažovala som teda nad tým, uviesť, že som zamestnaná, aby mi staršie do škôlky prijali. Viete mi poradiť, dá sa na toto prísť /pokiaľ by som normálne uviedla aj zamestnávateľa/ a môže škôlka z toho vyvodiť nejaké dôsledky? Poznáte niekoho, komu sa tak stalo? Prípadne mi, prosím, napíšte do IP, alebo Vám poskytnem mail, ak by ste sa báli písať otvorene. Viem, že je to hrozné, čo tu riešim, ale ja už som vážne zúfalá... Ďakujem

czechzuzanaba
9. jan 2013

@fifulda presne tak. Prispevky ok, transparentni sponzorske ok...Ale takova korupce, to je hnus velebnosti.

matozazzo
9. jan 2013

@fifulda Bohuzial, je to tak a o prijati rozhoduje riaditel /-ka... Oni pytaju aj od rodicov, napr. u nas je dobrovolny min. 5 Eur a nikto!!! z 20 deti neda viac, lebo nema :( Ja davam mesacne 20 Eur a p. ucitelky su mi stale take vdacne, ze mi to je az trapne... Malokto prinesie nej. hracku, aj o papiere na kreslenie nas stale pytaju a ja vidim, kolko denne kreslia, stale s nimi pracuju. Ale bohuzial, skolstvo je na tom podobne ako lekari... smutne :(

sofinka333
9. jan 2013

Pozri sa na to z toho pohladu: skolka je hlavne pre zamestnanych rodicov. Co ak sa stane, ze teba vezmu na zaklade nepravdivych udajov ze si zamestnana, a mamicka, ktora je skutocne zamestnana neprijmu jej dieta kvoli miestu a bude musiet vozit dieta niekde na ine sidlisko.... je to trochu sebecke... Ak si na materskej, ucitelky to aj tak v priebehu roka zistia a ucitelky dostavaju tvoju prihlasku do osobneho spisu.... takze ,,klamat je nepekne..." Ale citam ze je predskolak, tak zo zakona predskolakov su POVINNI prijat!!!! ak je skutocne tvoje dieta predskolak a nie je prijaty, podla mna by si sa mohla stazovat. Predskolaci maju byt uprednostneni!!!! Ale ak sa bojis problemu, nemyslim si ze ti nieco hrozi... horsi je pripad ak matka zataji zdravotny problem!!! To sa uz riesi. Riesi sa to vacsinou vylucenim z MS.... myslim ze horsieho sa bat nemusis... nemyslim si , zeby nejaka ucitelka alebo riditelka mala chut nieco riesit cez urady, sud... atd .... myslim ze najhorsie co sa moze stat je okamzite vylucenie a zla povest....

maminka11
9. jan 2013

@sofinka333 ani predskolaka nie je povinnost prijat, ked nie je volne miesto v ms - 5-6 rocne deti sa prijimaju prednostne, ale nemusia byt prijati

sofinka333
9. jan 2013

@maminka11 ked nie je volne miesto tak nie.... ale ked sa robi nabor tak su uprednostneni.... a neviem preco by nemalo byt volne miesto... ved kazdy rok predskolaci odchadzaju do skol a prijmaju sa nove deti.... ale pocas roka to je ine...

krajinka
11. jan 2013

baby a je nieco pravdy na tom, ze sa moze dat ziadost len do jednej skolky alebo mozeme skusit viacere? 😉

evko1
11. jan 2013

@skoricaxx tk to si budeme držať palce🙂))

sisaha
11. jan 2013

@krajinka ano, iba jedna skolka 😉 Oni sa potom vsetky aj tak stretavaju a citaju si mena a ked su niekde dve prihlasky, tak jednu automaticky skrtaju

sharmana
12. jan 2013

@stanislavao škôlka ani nikto nemá právo sa vypytovat na socialnej poistovni na poistenca, to môže len polícia alebo banka pri vybavovaní úveru... sú to osobné údaje a ak by socialna poistovna takéto poskytla 3. osobe, koná v rozpore so zákonom... reálne nemá škôlka ako zistiť, či sú údaje pravidé alebo nie... ak aj zavolá zamestnávatelovi, tak si to predsa človek môže dohodnúť s niekým, kto mu potvrdí, že je zamestnancom...

mne príde úplne od veci, aby škôlky vypytovali údaje o zamestnávatelovi, je to predsa len súkromná vec rodičov...
deti by mali prijímať podla dátumu narodenia a postupne... niektoré matky môžu byť na MD, ale možno sa chystajú byť len 7 mesiacov a chcú ísť do práce a mladšie dieťa dat do jaslí... ved sú rodiny, ktoré platia úvery na bývanie a to sa tazko spláca z jedného príjmu..
keby sa príspevok pre starostlivosť o dieťa predlžil od 3 rokov do 5tich, tak by nebol vôbec problém pre pracujúcich rodičov, aby niekam umiestnili svoje deti, lebo by ich mohli dať do sukromnych ms, ale hold, ked nie je vôla u horevládnucich tried, tak sa nedá nič robiť....
v podstate táto vláda nerobí pre pracujúcich rodičov nič, škôlky sa vôbec neriešia a ani iná pomoc

sharmana
12. jan 2013

@sisaha
@krajinka
zakázané to nie je dat do viacerých škôlok prihlášku, ale je aj pravdou, že sa potom riaditelky stretnú a riešia to, lebo už so skúseností vedia, že mamičky dávajú prihlášky všade kde sa len dá...

romanula
14. jan 2013

@brumka a neda se ti domluvit s doktorkou at te necha na rizikovem? Ze bys byla na PN? ze ti je zle, boli te brusko, zada.... a inac zamestnavatel ti musi vyhovet s upravou pracovni doby, je to v zakone, tak byt tebou se hadam a nebo jdu na PN...

brumka
14. jan 2013

@romanula no zakon je jedna vec a realita druha aj keby vyhovel musim cakat este pol roka na skolku ale to budem mat po porode uz, jamam stastie na lekarov ktory nedavaju pnky len tak prenic zanic

romanula
14. jan 2013

tak to je mi lito a nekoho v okoli kamosku, ktera by ti treba i za nejake penize malou pohlidala? Jen takovy napad, ( jo a mame stejny termin porodu 😀 ) tak snad to nejak vyresis....