V auguste má dcéra 3 roky a ja práve rodím. Mám ju dať do škôlky?

region
4. apr 2019

Ahojte maminky rada by som vedela aj váš názor na moju situáciu. Ako by ste toto riešili. V auguste mam termín pôrodu a v auguste ma moja prvá dcérka 3 roky. Je dosť naviazaná na mňa. MOJA otázka znie dat malú do škôlky od septembra, alebo až od januára? Ďakujem

eriksonka1234
4. apr 2019

@region môj názor ako učiteľky v MŠ, od marca. Dcérka bude už staršia, zvykne si na novú situáciu, v januári a vo februári býva veľká chorobnosť, predišli by ste opakovanym infekciám. Ale čo je najdôležitejšie, tie vzácne chvíle sa už nikdy nebudú opakovať,kedy môžete byť s vašimi deťmi, ktoré potrebujú cítiť vasu blízkosť a lásku.

ave17
4. apr 2019

Nedala by som, uži si ju, kým je doma, nehovoriac o tom, že keď pôjde do kolektívu, bude pravdepodobne stále chorá a malé ti to všetko chyti, ja som si takto staršiu nechala ešte pol roka doma, necítila sa odstrcena a aj mladšia už mala pol roka, takže keby niečo staršia doniesla, nie je to až taký pruser 🙂

lubik87
4. apr 2019

@region nechaj si ju doma ak budeš zvládať aspoň ti nedovlecie sople..syn bol doma mesiac pred.porodom.( boli Vianoce takže aj prazdninoval) a potom.isisel v polovici februára 🙂 mne dobre padlo že som ho nemusela.trepat.rano aj s.malou v tých mrazoch do škôlky .no a jasné že po mesiaci už mala.soplila 🙄

siska53
5. apr 2019

@region najskor od januára..prilis vela zmien... Ale ja osobne by som to riesila az od dalsieho skolskeho roka.

region
autor
5. apr 2019

@eriksonka1234
@ave17
@lubik87
@siska53 sesternica mi radi určite ju dat od septembra. TAK NEVIEM co mam urobiť. Mala je dosť na mne na lepená a keď sa jej narodí súrodenec tak mi ani nedovolí aby som si ju vzala na ruky. Naopak neskutočne sa teší medzi deti a do škôlky keby mohla už minulý rok by šla do škôlky

standusina
5. apr 2019

@region ja by som tiez od septembra..., je naviazana asi ako kazde dieta na matku to je normalne, tak sa rychlejse nauci ze uz nebude sama a musi sa zacat zaclenovat predsa bude velka sestra 🙂

eriksonka1234
5. apr 2019

@region keď sa teší, tak ju treba dat

evitka83
5. apr 2019

@region ved vyskusaj, vzdy ju mozes odtial vziat

siska53
6. apr 2019

@region len NIKDY nevieš,ako zareaguje,ked príde babo.. navyse ber ohlad na toho novorodenca,bohvieco ti podonasa domov.. kamoska mala neskutocne choru tu malicku, prace kvoli tomu, co ta starsia podonasala zo skolky.. a ked uz..dala by som ju len na pol dna.. co som pocula, najviac chorob sa prenáša medzi detmi prave pocas spánku..

oliali
6. apr 2019

@region my sme to riesili opacne... maleho som mala v sukromnej skolke na pol dna uz od 2rokov kedze som sa chystala vratit do prace... kedze sa nam zadarilo tak sme ho par mesiacov pred porodom prehodili na celodennu dochadzku aby bol zvyknuty a nespojil si to s babatkom... a ked sa druhy syn narodil, starsi mal uz zabehnuty rezim skolkara a bolo to super... mohla som sa venovat aj babatku a po prichode zo skolky zas starsiemu...

katrinka8
8. apr 2019

@standusina
@region - ja by som ju nedala od septembra kvôli chorobnosti. Práve zo začiatku deti bývajú najviac chorľavé a riešiť nielen chorého škôlkára ale aj novorodenca nie je práve najšťastnejšie. Nám aj tak odproučila naša pediatrička - keď sa mladší syn narodil, dcéra chodila do škôlky cca 3. mesiac. Doporučila ju minimálne aspoň mesiac až 6 týždňov nechať doma, aby bábätko nechytilo škôlkárske choroby.

lucinkab
12. jún 2020

@region isto sa jej "nezbavit'".bude to brat ako krivdu a bude robit zle babetku....moja je takmer stale doma odkedy dom doma ja... Bola mozno 30 dni za 2,5roka v ms...to staci sem tam ju dat a skor ako buduci rok by som nedaka

halci
12. jún 2020

@eriksonka1234 Presne od marca sla aj moja starsia dcera do skolky, sice mala uz 3r10mes ale presne ako vravite, mladsia dcera, narodena v auguste uz aspon nebola novorodenec, mala 6 mes tak sme sa tolko nebali, keby daco aj starsia doniesla zo skolky. Toto nam odporucila nasa detska lekarka a bolo to dobre rozhodnutie.

lenka2710
12. jún 2020

@region ja by som ju dala, keď tak na pol dna! Ale na druhej strane, moja bola tiež na pol dna a týždeň v škôlke a dva týždne doma, tomu sa asi nedá predísť! Ja mam termin o dva týždne, takže akurát budú začínať letné prázdniny, takže mala bude dva mesiace doma tak ci tak
Takže keby som bola na tvojom mieste, asi by som tiež zvažovala ci dat ci nedať 🤷‍♀️