Vek dieťaťa na prihláške do škôlky

juliana14
4. máj 2018

Ahojte chcela by som sa opýtať že moja dcérka bude mať na rok 2019 3 roky a prihlášky do škôlky sa podávajú už teraz v máji tak sa chcem spýtať dieťa sa dáva až na ten ďalší rok do škôlky keď dovŕši 3 roky či lebo na prihlaske je že od kedy chcem dať dieťa do škôlky tak nerozumiem aký dátum tam mám dať ďakujem veľmi pekne z odpovede

zenaajmama
4. máj 2018

Malá bude mať 3 v marci 2019.prihlášku sme dali s tým že vieme že ju neprijmú, ale budúci rok máme miesto isté., resp.ak by sa uvoľnilo miesto počas roku, tak ju zoberú.Datum nastupu som napisala marec 2019.

juliana14
autor
4. máj 2018

Aha lebo moja malá je 14.02 tak preto sa pytam ďakujem

ladyblcha
4. máj 2018

Ja som prihlasovala od 2/2019, vtedy dovrsi 3roky.

hettinka
4. máj 2018

@juliana14 ja mám februárča a v škôlke mi povedali, že oni berú deti iba od septembra, miesto deťom nedržia (že by nastúpilo až po dovršení 3 rokov) a teda, že bud ho dam v 2,5 roku, alebo mi ho vezmú až na další rok zasa v septembri. Takže šiel 2,5-ročný, zvládol to v pohode.

skús sa opýtať, ako to je u vás, možno berú aj v priebehu roka. Oni dostávajú dotácie podla stavu detí k 15.9. a na deti, čo nastúpia neskor, peniaze nedostanú, takže chápem ten prístup ... ešte ked sú školy natrieskané a ani nevezmú všetky deti...

ladyblcha
4. máj 2018

@hettinka nasa berie priebezne, ale len deti z jej jasli.

asia83
5. máj 2018

@zenaajmama Ja presne to isté. Dcérka má v marci 2019 tri roky, dala som prihlášku a v kolonke záväzný dátum nástupu som dala 1. marec 2019. Či ju vezmú, je vo hviezdach. Bolo tak, že áno, ale veľa detí sa prihlásilo, zákonite musia uprednostniť staršie deti.

asia83
5. máj 2018

@hettinka Je to pravda, ale zo zákona materské školy musia prijímať aj počas školského roka. Ja rozumiem, že im je to ekonomickejšie a aj jednoduchšie, no nie je to fér voči deťom narodeným v mesiacoch január-apríl.

hettinka
5. máj 2018

@asia83 fér to nie je. Ale oni naplnia stavy v septembri a oficiálne odmietnu pre nedostatok miesta.

danielka7
5. máj 2018

@asia83 väčšia časť školok už má právnu subjektivitu a tam sa riadia internými predpismi. Takže nijaký zákon nenariaduje prijímanie počas školského roka. A myslím že oveľa horšie su na tom deti narodené september až december. Tie musia čakať takmer celý rok ak ich náhodou nevezmú krátko pred dovršením 3 rokov. Ak má školka miesto,zoberú aj menšie deti,ale často je stav veľmi žalostný a detí je nadbytok 😉

asia83
5. máj 2018

@danielka7 Ja som tým nemyslela,ze musia,zle som sa vyjadrila.Jednoducho im to zákon povoľuje, tak som to myslela.U nás deti september až december beru bez problémov.Akoby už mali 3 roky, však mesiac dva hore dole.

evittam
5. máj 2018

@asia83 U nas nemáš šancu. Teda jedine, že by fakt mali miesto-a to by aj tak zabralo staršie dieta. U nas musi mat dieta 3roky do 31.8. v dany rok kedy nastupuje do skolky v septembri. Cize napr.moja dcera je decembrova-nevzali ju, az tento rok. Cize preco je to nefer pre deri januar-april? Viac nefer je to pre deti sept.-dec. Suhlasim s
@danielka7
A napriklad by sa uvoľnilo miesto a nebodaj by riaditeľka vzala mladsie dieta ako je v poradovníku-tak ma problem.

danielka7
5. máj 2018

@asia83 u nás zoberú septembrove až decembrové deti ak im to dovolia kapacity a hlavne obaja rodičia musia chodiť do roboty.

danielka7
5. máj 2018

@evittam nemá,videla som ako to funguje a žiaľ často protekcia má prednosť

evittam
5. máj 2018

@danielka7 No ma. U nas poslu rodicia podnet zriadovatelovi a riaditeľka ma problem. Protekcia,neprotekcia. A ver tomu,ze keby mne nevezmu dcerku tento rok a vezmú dieťa co nema 3roky tak to tiež riešim na patricnych miestach.

danielka7
5. máj 2018

@evittam jedna mamička u nás takto dala podnet že zobrali miesto jej dieťaťa čo už malo 3 roky o rok mladšie dieťa do danej škôlky a odpoveďou na jej sťažnosti bolo,že si ma nájsť inú škôlku. Aj riaditeľka tej škôlky bola na strane mamičky,ale nepochodili. A bolo to aj na vyšších patricnych miestach,nielen odbor školstva.

danielka7
5. máj 2018

@evittam a dokonca riaditeľka dostala príkaz zobrať to mladšie dieťa.
A to nie je jediný prípad na SK

evittam
5. máj 2018

@danielka7 Tak našťastie u nas to takto nefunguje. Predpokladám, že to bol pripad pekne "namastenych vrecak"....

danielka7
5. máj 2018

@evittam to si myslím aj ja. A ja sama som bola na to riadne nahnevaná za tých rodicov

lula26
15. máj 2018

Pracujem v materskej škole už neskutočne veľa rokov vo vedúcej funkcii a s "namastenými vreckami" som sa ešte nestretla!!!

katka1416
15. máj 2018

Pokial nemate tucne konta, zbytočne prihlasujete deti uz teraz😁aj my budeme mat v marci 3roky a hned ma odpalkovala ze mam smolu😁 a to ze si podate prihlasky teraz vam nezarucuje ze vam ich zoberu na dalsi rok od septembra, deti sa beru podla datumu narodenia 😉

evittam
15. máj 2018

@lula26 Tak to mozeme nazvať "sponzorsky dar"...Ci ako by si nazvala situáciu ak ma skolka v podmienkach prijatia,ze dieta musi mat 3roky do 31.8. v dany rok, jedine teda,ze by zostalo miesto a vezmu napr.dieta co ma 2,5roka a pritom 3rocne nie.🤔

evittam
15. máj 2018

@katka1416 Nastastie mne vzali aj bez "tučneho konta".😉

katka1416
15. máj 2018

@evittam tak to mate stastie alebo skolka s malym poctom deti 😉

evittam
15. máj 2018

@katka1416 Kdeze, 90ziadosti a 20volnych miest a to skoro vo všetkých škôlkach u nás rovnaká situácia. Ale my uz sme splnali podmienky. Tiez nam dcerku nevzali v roku keď mala v dec.3. Az ďalší rok.

katka1416
15. máj 2018

@evittam to áno, tusim beru deti ktoré maju 3 roky do konca septembra. Ja som tiez dcerku davala az ked mala 3,5r😉

evittam
15. máj 2018

@katka1416 U nas musia mat do 31.8., fakt jedine potom vezmu aj mladšie ak nenaplnia stav.

ave17
15. máj 2018

@danielka7 u nás bola ina situácia,moje dieťa narodené 2.septembra neprijate,vnuk riaditelky školy narodený v maji,čiže o 3/4 roka mladší prijatý.Samozrejme šla som za nou,smiala sa mi do ksichtu,dala som podnet starostovi,ako zriaďovateľovi,riešilo sa to na obecnom zasrupitelstve,kde vysvitlo,že je prijatých 6 deti mladších ako 3 roky- čiže zaberaju 12 miest,starosta tam prikazoval riaditeľke,nech rozhodnitia prehodnotí a ona na plnú hubu,že ona je jediná,ktorá o tom rozhoduje.Takže aj takto to funguje....