Vylúčia dieťa zo škôlky, keď matka nepracuje?

3. júl 2023

Ahojte, teraz keď je okolo toho taká veda, mám otázku. Dieťa je prijaté do MŠ, pred 1.9.2023 bude mať 3 roky. Môžu ho zo škôlky vylúčiť keď matka nebude pracovat- bude na UP al. dobrovoľne nezamestnaná? Zisťuje/ dokladuje sa to nejako?

pribinak
3. júl 2023

Nie nevylúčia a ani sa to nezisťuje

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
3. júl 2023

Ak raz vydajú rozhodnutie o prijatí tak vylúčiť dieťa kvôli tomu, že matka nepracuje nemôžu.

beata_k
3. júl 2023

To by potom vylucili aj deti matiek, co su doma s mladsim 🤷

stannkal
3. júl 2023

Pokiaľ viem nárok na škôlku má každé dieťa od 3 rokov, nezávisle od toho co robia alebo nerobia jeho rodičia.

nikdenikto
3. júl 2023

Raz ho prijali a nie je ich do toho nič…je to tvoja vec či pracuješ mimo domu, z domu alebo si len doma maľuješ nechty.

drm21
3. júl 2023

K vylúčeniu by došlo iba vtedy tak ako u nás v dedine ak sa nejaké mamičky ktorým deti nezobrali a idú do práce tak keď sa obrátia a riešia to tak vtedy bohužiaľ majú prednosť a mamičky ktoré sú nezamestnané Alebo majú deti doma na materskej tak im boli vylúčené... Ale pokiaľ majú voľné miesto nesmieš že oni sú dvaja radi keby im tam pribudnú aj mladšie detičky

drm21
3. júl 2023

@beata_k presne aj u nás najprv podľa toho koľko detí potrebovali umiestni čo sa ženy sťažovali že oni idú do roboty a nezobrali im ich neviem kde to presne hlásili tak proste potom musela riaditeľka najprv Takéto deti kde mama je na materskej s druhým a potom tie čo nemali tri roky a nakoniec také čo viac ako 3 mesiace nepracujú... som vôbec nechápala ako mohli takto popri mať deti a nezobrali deti ktorých matky reálne isli do práce

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drm21
3. júl 2023

@elizabet173 tak mňa o tomto nepresvedčíš pretože sme to zažili na vlastnej koži čo sa tam dialo pretože bohužiaľ deti ktorých rodičia pracujú majú prednosť a potom predškoláci a tak.... Ja nemám dôvod u niekoho presviedčať potom ako to bolo ja Hovorím zo skúseností, nás sa to chvalabohu netýkalo pretože ja som išla priamo do roboty... ale ako ja vždy hovorím každý si to musí zažiť sám

drm21
3. júl 2023

@elizabet173 A to že si sa s tým nestretla ty lebo pravdepodobne u vás v škôlke majú dostatok voľného miesta ale dedina ktorá sa skladá sa z ďalších z troch častí A je tam kopec deti... u nás už boli reálne deti popri mal Ale niektoré matky sa ma to ohradili riešili to touto cestou a riaditeľka bohužiaľ musela urobiť poriadky pretože ako bolo povedané vždy majú prednosť predškoláci potom deti zamestnaných rodičov a poprípade deti ktoré tam majú súrodenci ale hovorím nás sa to netýkalo chvalabohu lebo minulý rok nastupovalo strašne veľa detí do škôlky

drm21
3. júl 2023

@elizabet173 veď práve oni to riešil cez školstvo a riaditeľka dostala taký príkaz preto to tam v septembri pretriedovala.... a samozrejme jej len kvôli tomu že teraz nie je zamestnaná na to nemá dôvod momentálne zatiaľ nikto riešiť lebo nie je doma druhým dieťaťom ani nič

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sajmonka_1216
3. júl 2023

@stannkal nie je to nárok, je to možnosť... do MŠ sa prijímajú deti staršie ako 3 roky, ak to podmienky dovoľujú, aj mladšie.. žiaden nárok, ktorý by si uplatnili nemajú..
autorka... nie, pre toto sa nevylučuje..

babulkomale
3. júl 2023

To nema suvislost, pretoze skolka je vzdelavacia institucia a nie odkladaren pre pracujuce matky. Takze dieta ma pravo sa vzdelavat, aj ked matka momentalne nechodi do zamestnania.

drm21
3. júl 2023

@elizabet173 veď hovorím ze nemyslím si ze koli tomu ze nepracuje by nemal byt dôvod, Veď som uviedla že najčastejšie u nás bolo toto čo sa týkalo že boli mamičky s druhým dieťaťom doma a potom deti ktoré nedovŕšili 3 roky v prvom rade brali tie ktoré išli do predškolskej a potom tie ktoré išli matky do práce.. lebo to aj švagriná tak mal že bola od Júla vlastne nezamestnaná a nastúpila do práce až v novembri som si vôbec dvomi deťmi robotu našla po škole

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurikalalinka
4. júl 2023

@drm21 to čo za blbosť vylúčiť dieťa ak raz podám žiadosť o prijatí dieťaťa do škôlky,jediný dôvod prečo ho nevezmú bude nedostatok miesta,ale môže sa dávať žiadosť aj na dve škôlky v mieste bydliska.