Budem mať nárok na dávky, keď mám odpracovaný iba jeden rok?

Zodpovedané
28. jún 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná na neurčito a kvôli môjmu tehotenstvu mi nebudú predlžovať zmluvu. Teda od 1.9.2023 budem nezamestnaná a termín pôrodu mám až koncom januára 2024. Na TPP mám odpracovaný len jeden rok.

Budem od štátu dostávať nejaký príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte teda zmluvu na dobu určitú a táto pracovná zmluva trvala dlhšie ako 270 dní (píšete 1 rok). Po jej skončení budete v ochrannej lehote a z tejto ochrannej lehoty budete mať nárok na tehotenské aj materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka