Zápcha u 5 ročného škôlkara

kendra
30. jún 2011

Ahojte. Chcem sa spýtať, či ste sa s tým u takto starého dieťaťa už stretli... doteraz sme nemali absolútne žiaden problém so stolicou, skôr, že viac kakal na deň a bola redšia, posledné dva týždne ale kaká približne každý tretí deň s bolesťami. Pred týždňom sme s tým boli aj u našej obvodnej pediatričky, tá nám odporučila harmančekový čaj a glycerínové čapíky. Po týždni to ale vôbec nezaberá...máte niekto nejakú radu, lebo už neviem, čo s tým...ako synovi pomôcť...vďaka.

gretkab
30. jún 2011

Predpokladam, ze si to uz vsetko skusila - ale urcite vela tekutin, slivkovy kompot/stava resp. hruskovo-hroznova stava z DM pomaha. Drzim palce. Este v lekarni dostat nejaky sirup na zmakcene stolice (ale nepamatam si uz na nazov).

kendra
autor
30. jún 2011

Ďakujem gretkab. No, skúšala som už toho veľa, malý sa ani nesťažuje, až tesne pred stolicou začne plakať, lebo ho to bolí. Ale papká pekne (klop,klop,klop), je aktívny. Nemyslím, žeby som spravila nejakú závažnú diétnu chybu, pretože papá stále dokola to isté, nič nové som mu nedávala....
Chcem sa Ťa ešte spýtať, že či Ty si tá Grétka, čo mala prvého synčeka predčasne, lebo ste mi nejakí povedomí, možno z iného fóra 🙂

slivocka
30. jún 2011

jednoznacne sirup duphalac. 100% zarucene, ja mam strasne problemy od zaciatku tehotenstva a nič ine mi nepomolo.je bezpecny aj pre male deticky 😉

kendra
autor
30. jún 2011

Slivocka, vďaka, asi budem musieť siahnuť aj po liečivách, lebo recepty "našich starých mám" nejako nepomáhajú, už druhý deň ho nalievam mrkvovou šťavou, papá výživy, jablká, dokoca som mu prestala na večer dávať aj kakao, lebo to tiež trochu "zapcháva", žiadne čokolády (lebo on aj tak neznáša akékoľvek sladkosti), žiadne banány, vypije okolo 1,5 litra harmančekového čaju a stále zápcha...som už teda dosť zúfalá. problém je, že neviem, či bude Duphalac môcť, pretože berie dlhodobo lieky, tak nevieš náhodou poradiť, či to nebude mať nejaký vplyv na ich vstrebávanie???