Zapis do 1. ročníka ZŠ - viac prihlášok

cipina
11. mar 2024

Maminy ako to funguje? Mame spadovu skolu, ale chcem dat viac prihlasok, nakolko by som preferovala inu ZS. Je to mozne? Co ak ho zoberu do tej nespadovej skoly, ako sa postupuje? Podla coho vyberaju deti do skoly, ktora nie je spadova? Dakujem.

lb1984
11. mar 2024

@cipina je to možné my sme dali 3 - 1 do spadovej, 1 cirkevnej a 3 inej štátnej mimo spadu. Vzali ju do všetkých 3 my sme si potom vybrali jednu. Na 2 ju testovali pri zápise, spadova bez testov

tana85
11. mar 2024

@cipina podla prijimaciek a zohladnuju aj dalsie veci (ci tam je uz surodenec napr., v Narnia v BA chcu mat dokonca spravny pomer dievcata:chlapci). tiez sme mali 3 prihlasky, je to dovolene, ale istota je len v spadovej

zuzanaete
11. mar 2024

Skola ma svoje pravidla/kriteria pri vybere deti. Prednost maju deti, pre ktore je dana skola spadova. Prihlasok mozes dat viacej. Potom treba dat co najskor vediet tej skole, do ktorej dieta nenastupi, aby vedeli miesto ponuknut inemu dietatu. Niekedy skoly medzi sebou komunikuju. Nasa spadova skola vedela skor ako my, ze syn je prijaty do nespadovej. Zalezi od okolnosti.

cipina
autor
11. mar 2024

Dakujem vam vsetkym za odpovede ☺️

barboraamatejko
14. mar 2024

Ste si isté, že sa aj v tomto roku môžu podávať viaceré prihlášky? Viem, že to pred pár rokmi bolo dovolené, no ja som nedávno dostala info, že to už nie je možné.

katka218218
Včera o 14:53

@cipina ahojte, prosim vas a co v pripade, ze z dovodu este nerozhodnutej situacie, kde sa budeme nachadzat pri nastupe do skoly, v akom meste. Zobrali dieta aj v jednom meste aj druhom, prevzala aom “prijatie do skol” v oboch mestach, teda obe skol y rataju s tym, ze dieta v septembri nastupi. Dokedy im mozem dat vediet, ze nenastupi? Alebo je za to nejaky postih, ze som prebrala prijatie aj tam aj tam? Ze som to neoznamila pri osobnom prevzati,ze este nie sme rozhodnuti,nakolko mame tazku situaciu s byvanim? Dakujem ak niekto vie, ako sa to riesi a dokedy je potrebne informovat skolu, ci urcite nastupi/nenastupi.