Zápis do škôlky a súhlas oboch rodičov

12. máj 2023

rozvedene mamicky alebo slobodna mamicka stretli ste sa teraz pri zapise dietata do skolky ze od vas vyžaduju aj suhlas druheho rodiča otca ... a čo ked o dieta nejavi zaujem nestreta sa s nim neviem kde je .. len tolko že ma svoju rodinu.. že vraj je teraz taký zakon že musi podpisat ... v starej školke to nevyžadovali čo ked nepodpiše... nechapem tomu

pribinak
12. máj 2023

Z právnej stránky to naozaj môžu žiadať.

Druha vec je ak sa rodič a dieťaťom nekontaktuje a vy spolu nekomunikujete a ani nevieš kde žije, tak to treba nirmalne vysvetlit riaditeľke školy

kubkovamama
12. máj 2023

Treba dolozit cestné prehlásenie,že nemôžeš získať jeho podpis.Tlacivo bolo priložené v prihláške.Alebo stiahnes na stránke škôlky.Ale už je po zápisoch

janka_266
12. máj 2023

@kubkovamama u nás je na podanie žiadosti cely maj 🙂

aspinka
12. máj 2023

Presne ako píšu vyššie je tlačivo "čestné vyhlásenie zákonného zastupcu" ktoré treba doložiť vtedy stačí jeden podpis...

tosomja
12. máj 2023

Netreba. Máš tam vyhlásenie, prekážku v podpísaní druhého zástupcu...také niečo. Ja som to vypísala, lebo nemám podpis od partnera, je na turnuse a nestihli by sme zápis. Tak mi riaditeľka povedala, že to netreba, len keby sme boli rozvedení, alebo by som nechcela aby tam bol vedený druhý rodič.

zorkahorka
12. máj 2023

My sme manzelia, zijeme nirmalne spolu a museli sme podpísať obaja 🙈 aj vy ste to tak mali?

slavomira236
12. máj 2023

Ja som v skole na zapise vypisovala cestne vyhlasenie ze suhlasi je mimo sk

sorciera24
12. máj 2023

ano je teraz novy zakon a vyzaduje sa to prihalske ci do MŠ, ci na ZŠ , ci na SSˇ, z dovodu, aby zodpovednost o natahovacky bola na rodicoch a nie na skolach (konecne)....ak ma dieta 2 zak. zastupcov, obaja maju pravo rozhodovat kde a ako svoje dieta zapisu do skoly...cize obaja musia podpisat prihlasku, ak ste rozvedení, mas dieta zverene tebe do starostlivosti podavas bud rozhodnutie sudu alebo cestne prehlasenie, že nie je možne získať podpis druheho ZZ k prihlaske

sorciera24
12. máj 2023

@zorkahorka ano, musi to byt...obaja ste ZZ, obaja mate pravo rozhodovat a obaja musite suhlasit...lebo sa deju take veci...ze 1 suhlasi, druhy nie a skola take dieta prijala a natahovali sa sudne so školou, že vet otec nesuhlasil...takto to maju školy už zakonne osetrene, a ked 1 z rodicov nesuhalsi, musia si to oni vyriesšiť medzi sebou....