Podpis rodičov pri zápise do školy

petronelka47
9. feb 2024

Ahojte maminy, chcem sa opýtať tých ktoré ste na deti same,akceptovali vám pri zápise na ZŠ podpis jedného rodiča ,keď ten druhý je nezastihnuteľny..,o dieta sa nezaujima a pod..samozrejme dieťa je súdom zverené v mojej starostlivosti , samozrejme viem že aj otec má svoje práva a bla bla bla ďakujem

petrailavska
9. feb 2024

@petronelka47 dávala som pri zápise, rozhodnutie že je dieťa zverené do výlučnej starostlivosti len mne. A ďalej to neriešili

patka06
9. feb 2024

pri zápise odovzdáš čestné prehlásenie ´, že s druhým rodičom nie si v kontakte
Napr.
Čestné vyhlásenie
Dolupodpísaný(á)..............................................................................................................
rodné číslo................................................... ako rodič/zákonný zástupca.
Trvale bytom......................................................................................................................
Telefón .............................................................
e-mail ...............................................................
týmto čestne vyhlasujem, že zadováženie súhlasu/podpisu druhého
rodiča/zákonného zástupcu ............................................. na podaniach týkajúcich sa
výchovy a vzdelávania môjho syna/mojej dcéry ............................................., o ktorých
sa rozhoduje v správnom konaní, je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, vec
neznesie odklad a predloženie tohto čestného vyhlásenia je v najlepšom záujme
môjho syna/mojej dcéry.
Som si vedomý/-á toho, že pokiaľ by mnou uvedené čestné vyhlásenie nebolo pravdivé
alebo informácie boli závažným spôsobom zamlčané, budem znášať všetky z toho
vyplývajúce právne následky.
V................................ dňa.........................
................................................................
podpis vyhlasovateľa

jamidea
9. feb 2024

@petronelka47 robim v skole a najma u rozvedenych, nekomikujucich rodicoch 100% ziadame suhlas, podpis oboch rodicov, bez ohladu na starostlivost.

jamidea
9. feb 2024

@petronelka47
@jamidea o.i.je to odporucane aj v nejakej metodike ministerstva skolstva, mat podpis obich.