Má tábor právo prijať deti bez súhlasu oboch rodičov?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

som rozvedená. S bývalým manželom mám dve deti, ktoré mi po dohode boli súdom zverené do starostlivosti. Otcovi boli ponechané rodičovské práva a povinnosti s tým, že bol určený rozsah styku otca s deťmi súdom každých 14 dní - každý nepárny víkend. Dohodli sme sa, že prázdninový styk si budeme schopní dohodnúť tak, že každý z nás pokryje 50 % času prázdnin. Otec detí žije v zahraničí. Cez letné prázdniny sa rozhodol zapísať ich do táborov, o ktorých ma odmieta informovať (kde, kedy, na ako dlho).

Je povinný mať môj súhlas s umiestnením detí do tábora?

Môže ich vôbec tábor bez súhlasu oboch rodičov prijať?

Ďakujem

Dobrý deň,

otec je povinný Vás informovať o deťoch, o ich zdravotnom stave, ak ich má v starostlivosti. Táto povinnosť sa týka však aj Vás.

Nakoľko mám za to, že letný tábor nie je významná otázka v starostlivosti o deti a súd by v prípade návrhu na nahradenie súhlasu rodiča podľa §35 Zákona o rodine o letnom tábore nerozhodoval, otec nie je povinný mať Váš súhlas k zápisu detí do letného tábora. Taktiež tábor môže deti zapísať bez súhlasu druhého rodiča.

V prípade potreby a záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz