Zmena času pobytu v škôlke

2. aug 2022

Zdravim, vie mi niekto povedat či sa dá zmeniť doba v skolke? Myslim tak, že keď som dcérku nahlásila na celodenný pobyt (aj so spánkom) pretože som si myslela že budem chodit do prace. Ale nastala situácia že do prace nakoniec nepojdem a teda dcérke staci byt v skolke kludne do tej 12tej/ jednej. Dá sa to zmeniť alebo musí byt tak ako je udane v prihláške? Dakujem

elizabet173
2. aug 2022

samozrejme, môžeš dieťa vybrať, kedy chceš, nemusí tam byť celý deň

autor
2. aug 2022

@elizabet173 aj keď je predskolacka?

janaceh
2. aug 2022

Aj keď je predškolačka môže ísť o 12 domov.

autor
2. aug 2022

super dakujem za odpovede

jaond19
2. aug 2022

Syn bol tento rok predskolak a byval len do 12tej, bravala som ho domov z osob.dovodov, pytala som sa priamo riaditelky na pocet absencii aby neboli v skole nejake problemy ze absolvoval malo, vyjadrila sa ze je to uplne ok. Stacia tie 4 hodiny doobeda.

elizabet173
3. aug 2022

aj keď je predškoláčka, môže ísť na obed domov a nič nemusíš meniť, pretože nezoberú jedno dieťa len na poobedie, preto, že tvoje bude chodiť na obed domov, iba to oznámiš učiteľke a vybavené

basska_b
3. aug 2022

Samozrejme - v zakone o predprimarnom vzdelavani je definovane, ze apon na 4 hodiny dat a ucitelky sa len potesia, ze o jedno dieta menej na strazenie...

basska_b
3. aug 2022

@jaond19 A ako je to s absenciami? Viem,,ze rodic moze ospravedlnit na nejakych 5 ci 7 dni... na dlhsie uz lekar... potom sa musi dieta na 1 den v skolke objavit. A potom moze byt akoze zase doma? A tato povinna predskolska vec sa mu bude ratat ako absolvovana?

letfenixa
3. aug 2022

@basska_b rodič môže predskolaka ospravedlnit na 7 prac.dni za sebou, áno, potom môže byť 1 deň v škôlke a znova na 7 dní doma s ospravedlnenkou od rodiča a je to považované za absolvovanie.

juliet86
3. aug 2022

mozem sa spytat vas mam ktore ste mali dieta v skolke len doobeda ako to cele hodnotite? napr preco ete sa tak rozhodli ako vyzerali v praxi vase dni ako si dietatko zvyklo vy ste si zvykli atd? dakujem

basska_b
3. aug 2022

@juliet86 Ja budem mat predskolacku az o rok, no budem doma na rodicovskej. Moje rozhodnutie je motivovane viac menej tym, ze moje dieta poobede nespi, tak nechcem, aby tam muselo spat. Zaroven si viac uzijeme spolocny program. No ak by velmi chcelo tam zostat dlhsie, tak samozrejme moze

letfenixa
3. aug 2022

@juliet86 syn v škôlke nespaval, lebo mával akoby nočný des počas denného spánku- budil sa s plačom, ale v skutočnosti zobudený nebol, volal ma, aj keď som bola pri ňom. Nevedela som si predstaviť, akoby to prebiehalo v škôlke. Ale teraz , čo bude školský rok, už chcem aby tam spaval. Uvidíme. Už tam bude štvrtý rok, druhýkrát predskolak.

zuzinka888
4. aug 2022

@juliet86 Mame skolku cez ulicu a bola som doma na rodicaku s mladsim dietatom. Nevidela som dovod nechavat ho tam dlhsie. Skoro vzdy isiel domov z prechadzky . Obedoval doma. Co sa tyka edukacie tak deti co chodia do školky na cely den sa nenaucia viac ako tie co chodia na pol dna. Vo skolke maju taky " program dna" . Prichod deti do skolky- trosku sa pohraju maju desiatu(9:00) potom si kreslia alebo pracovny list maju-kazdy tyzden maju nejaku temu( ovocie- zvueratka- kvety rodina) potim prechadzka al pobyt na dvore, obed.Odchod deti domov( kt.ostavaju sa hraju).potom spanok olovrant hranie sa a domov. Ja som si chcela deti uzit. A nechcela som sa schovavat ked boli na dvore. Videl ma ( hlavne v lete) - stal pri plote a referoval co zazil co povedal Jozko co Petko....Takze vyhoda ze ho rano len tak " prehodim" cez ulicu az taka vyhodna nebola.😜