Prijatie do nespádovej základnej školy

nikola81
25. apr 2023

Dobry den. Syn v septembri nastupuje do skoly. Prihlasku sme podali len do jednej skoly. Tento rok sa nahlasilo velmi vela prvakov a skola je bezradna. Tym ze mame inde trvaly pobyt ako je jej spadovost je predpoklad ze ho neprijmu. Moja otazka je, vlastnim byt ktory spada do obvodu skoly. Ak dam sebe a synovi prechodny pobyt je to kriterium pri rozhodovani o prijati alebo len trvaly pobyt?

nique
25. apr 2023

Rozhoduje trvalý pobyt (nie prechodný), a to v čase podania prihlášky.

mamina7070
25. apr 2023

to uz neskoro riesis ten pobyt
inak velmi rychlo by som oslovila spadovu skolu aby ste neostali bez skoly a musel vam moesto skolskej dochadzky urcovat skolsky urad

asocial
25. apr 2023

@nikola81 každý by chcel všetko, ale neurobí ani toľko, že si dá TP (tým pádom idú podielové dane inde). Príklad: Ba satelit - záujem dvojnásobný ako je kapacita školy. Pri výbere deti sa prihliada aj na dĺžku TP oboch rodičov. Inak to nejde.

stvura
25. apr 2023

@nikola81 je neskoro a prechodny pobyt nic nezmoze. Riaditel skolu nenafukne - ak ma priestor este moze poziadat o dodatocnu triedu, ale urcite ak je tak uz musi mat teraz viziu...este sa mozes pokusit o rozhovor s riaditelom a slubit co sa da v ramci sponzorstva - to mozno zafunguje (poznam takych xy pripadov)

nikola81
autor
25. apr 2023

@asocial co vsetko by som chcela? V byte byva moj otec ktory ma dozivotne uzivacie pravo. Nikde som nenasla odpoved na moju otazku.

mamina7070
25. apr 2023

@nikola81 ale ved sme ti odpovedali posudzuje sa trvaly pobyt a stav v case zapisu 😉

nikola81
autor
25. apr 2023

@mamina7070 ved ano. Ja som reagovala len na jeden konkretny prispevok🙂

krajinka
25. apr 2023

u nas beru do uvahy aj prechodny pobyt, treba dolozit potvrdenim z Mestskeho uradu

scila
25. apr 2023

Tak žial, to je na Západnom Slovensku realita už dávno. Ja som tiež menila deťom TP kvôli škole, ale dávno pred zápisom.

nikola81
autor
25. apr 2023

Tak zistila som u zastupkyne ZS ze beru do uvahy aj prechodny pobyt a uz som to aj na Mestskom urade vybavila. Dakujem za odpovede

tanyan
28. apr 2023

@nikola81 Aj v prípade, ak by nevzali v prvom kole, tak sa netreba vzdávať a čo najskôr podať odvolanie. Na niektorých školách v druhom kole (doplnenie miest za žiakov, ktorí nepotvrdili nástup, resp. dodatočne odhlásili ešte pred nástupom) prihliadajú aj na dátum podania odvolania.