Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
15. aug 2013

@cestovatelkaandrea no predsa ja 😀

miriamp
15. aug 2013

@cestovatelkaandrea cau ada, po x-rokoch sme sa zdrzali tento rok dlhsie u babky dedka v novej dubnici 🙂 . po ine roky sme iba prisli, pohostili sa, navstivili este tetku, ponahlali sa do starej navstivit ujka, a opat sa nahlili prec. teraz som si povedala, ze zostaneme dlhsie. isli sme do mesta, kolecko popri vykladoch, to sme robili vzdy so sestrou ked sme ako decka tam chodievali na kazde prazdniny, na zahradku sme isli, kde som taaaak dlho nebola, ale k ich chalupke som hned trafila. na moje pocudovanie kupko uz nebolo v prevadzke, dedko to odfrflal urcitymi nadavkami na urcitych vyssie postavenych panakov, ktori ho nechali schatrat 😠 , skoda, ze aj letka uz je prec......hmmm, nostalgicke spomienky, ze sa akurat citim veeelmi velmi stara v tomto momente.....plavaren neviem, ci este funguje, aj tam sme chodievali......cez kolacin vzdy do starej ujkovi, do lesa na prechadzaky, do teplic peso......take fajn male mestecko to vzdy bolo🙂

ervenka
15. aug 2013

@cestovatelkaandrea Efteling bol super- aj ked sme 45minut cakali na droomvlugt. Karneval- tie dve veci musia byt ;) boli sme vo vlaku, aj v slapacom vlaciku ;), na kolotococh, drobec si takmer 2 hodky pospal= cas na kavu s cokobol. Mnamka. potom sme este isli do lesa, cely sme ho presli,Daniel pocuval hudba na kazdej muchotravke ;), kukli do suvenirov. A potom uz bol cas odist. Prisli sme tam az o 12,30, ale stihli sme toho dost si myslim. Boli sme len ja+ babka+Daniel. MM pekne zarezaval.
@rybca ako dopadla poradna? este ma napadlo (postupne ma napadaju veci- pocas roznasa nia posty ma obcas napadnu) ze kraam od nas vyzadovala aby sme mali 2 kruikjes- kovove nadoby na horucu vodu- to sa da do babatkovej postielky aby bola postielka vyhriata- neviem, ci to mas vramci kraampaketu alebo nie...

rybca
16. aug 2013

@ervenka poradna je az dnes poobede o druhej...🙂 to poznam, aj mna pocas chodenia napadali genialne myslienky, len Lacimu sa nie vzdy pacili....🙂)))))) o tych flasiach vieme, nemam ich v kraampakete, ale kedze mame nieco podobne na pitie, tak sme sa rozhodli tie ich specialne nekupovat, nehovoriac o tom, ze mame doma 2 termofory a kopec diek, prikryvok a detsky paplonik..🙂 a narodi sa v auguste, tak fakt nam to prislo ako vyhadzovanie penazi za tie ich "specialne" flase..🙂))

ervenka
16. aug 2013

@rybca nasa mala vtedy smrt v ociach ked videla deky a termofory, a na svk zavinovacku povedala,ze je to sice pekne, ale v NL sa to nepouziva. Ale podla nej sa vela SVK veci v Nl nepouziva. 😝

rybca
16. aug 2013

@ervenka zavinovacku mam prichystanu aj do nemocnice, je mi jedno co si o tom pomyslia, malej to neublizi, takze mi to zakazat nemozu, aj tak ju mam len kvoli lepsej manipulacii s babatkom, lebo si myslim zase, ze zavinovacka je kontraproduktivna k prirodzenemu vyvoju klbikov, preto sa aj na SVK bali dvojmo, ale zase je dobre, ze tam ma babatko podlozenu hlavicku s chrbatikom pekne v celku, takze na presun a prve dni bude dobra....🙂 a kedze my uz mame s jednym babatkom skusenosti, tak sa s nami asi ani velmi hadat nebudu, ako aj ta pani na pohovore, ked sme jej ukazali tie nase flase a termofor, ucel to splni rovnaky ako tie ich flase...🙂

ervenka
16. aug 2013

@rybca ale domov pojde babo v autosedacke= bez zavinovacky, vsak? Teraz je mimochodom nove nariadenie o autosedackach- ze ditko by malo byt chrbtom voci smeru jazdy, vo vajicku, myslim,ze je tam aj vekova hranica. Ale napr. take vacsie deticky napr. ako od @cestovatelkaandrea sa asi uz do vajicka nezmesti...

rybca
16. aug 2013

@ervenka domov pojde mala vo vanicke z kocika, kde mame certifikovany system na prevoz babatiek CarKit a aj vanicku mame prisposobenu na uchytenie pasmy http://www.amazon.co.uk/PEG-PEREGO-NAVETTA-CARR... , ono to mame aj tak len 5 min. autom.

rybca
16. aug 2013

@ervenka a k tej autosedacke, taku mame, este od Matiho a Mati tam bol este okolo roku, ale na ten prevoz z nemocnice, kedze to bude po par hodinach, pouzijeme vanicku.

palinkova87
18. aug 2013

@cestovatelkaandrea ahoj dakujem za info. Zaujimave je ze moj Tobik to vie skoro vsetko okrem tych rymovaciek... ked ja holandsky to neovladam....:(

vever1
18. aug 2013

@rybca este nerodis? 😀

rybca
18. aug 2013

@vever1 este nie, ale brucho uz mam ako keby tam boli trojicky, najblizsia kontrola v stredu, potom vyvolavacka, este ma nekukali odspodu, tak vobec neviem v akom stave tam som, len to, ze ma tam obcas pichne, rezne, mala je uz dolu zafastnuta, aj ked doktorka po vzhliadnuti brucha na sone povedala, ze straks, no ale to je relativny pojem...

ervenka
18. aug 2013

@rybca ze by utorok, streda, najneskor stvrtok? Este to stihne-aby bolo babo levica 😉

vever1
18. aug 2013

@rybca no oni tu od spodu nepozerajú. iba ak si sa s nimi dohodla. inak to nerobia. ja som emmu rodila 2 dni po termíne. baby nechávajú na seba čakať 😀 😉

rybca
18. aug 2013

@ervenka no ani panna nie je zla, len kto to ma nosit, nohy mam jak hroch, ked doobeda nieco porobim, tak poobede uz mozem len s vylozenymi nohami lezat, az ma bolia ako su opuchnute
@vever1 ja som pocula, ze chalani byvaju po termine, a ten nas teda nechal na seba riadne cakat, tak som zvedava kedy pride baba

palinkova87
19. aug 2013

@ervenka takže Tobík bude mat nový šlabikár :D 😉

palinkova87
19. aug 2013

@ervenka u nas ked videli zavinovačku tak sa im to lúbilo 🙂))))

ervenka
19. aug 2013

@palinkova87 mne sa tato novota ale vobec nepaci. Ocakavat od prvacika, ze pochopi ktore slovo je dlhsie/kratsie ako ine, na ake pismeno zacina, konci... Prajem vela stastia, zdravia a dobru noc 😝

palinkova87
19. aug 2013

@ervenka a tu to nevyzaduju???????

ervenka
19. aug 2013

@palinkova87 mozno neskor, tak ku koncu sk roka, ale ved ucit sa citat, pisat- to sa zacina od zaciatku SK roka. AKo sa pise A? To je rebrik s medzimriezkou. pisane s je vlastne list zo stromu. M? To su vrchy. N je tava s dvomi hrbmi. Nam este aj do slabikara ucka vlepovala male basnicky, hned na druhej strane s pionierkou sme mali- Nevies kde je trieda Vierka? Dovedie ta pionierka. Som rocnik '81, takze este pionieri frcali... Ale to co prezentuju v tej zmene- neviem ako to chcu od prvakov vyzadovat... Viem,ze deti teraz viem poznaju, hlavne tlacene pismena, ale pri krasopise ide o.i. aj o jemnu motoriku.

cestovatelkaandrea
20. aug 2013

@miriamp Mirka no Nova Dubnica sa brutalne pomeninla. Ja som tiez pozerala, ked som bola teraz na dovolenke. Teda podla mna k horsiemu. Sice namestie prerobili ale tie krasnie tiene pod lavickami co tam boli su fuc. Cisto sa len grilujes na namesti, ked tam nahodou zavitas s detmi, aby sa tam pohrali. Plavaren sa mi zda, ze uz nefunguje, co je skoda, lebo hlavne v zimnom obdobi, to bolo fajn. Letna plavaren nefunguje uz roky rokuce. Chceli z toho urobit aqapark ale akosi im to nevyslo. Takze je to len rozrobene, rozbombardovane, nedokoncene.... Letka je fuc. To bola taka milucka cukrarnicka v lietadle. Teda aspon mne sa tam lubilo. Mesto likviduje pomaly vsetko pekne co tam bolo. Aspon, ze chodnik do Kolacina je uz urobeny, takze sa mozes pekne prejst po chodniku vedla cesty a nehrozi, ze by ta auto zrazilo. No a tie tury do Teplic si pamatam velmi dobre. To bolo krasne. Este hore nad Teplicami bola taka mala kaplnocka Panny Marie a ta je uz teraz cela zburana. Takze aj to je znicene. Neviem co bude z toho mesta po par rokoch. Pomaly sa mi Nova Dubnica odcudzuje a mam pocit, ze ked uz moji a manzelovi roducia nebudu medzi nami, budem vyhladavat ine miesta na SR na dovolenku.

cestovatelkaandrea
20. aug 2013

@ervenka tak super, ze sa Efteling teraz vydaril. No na to, ze je dovolenkove obdobie, tak ste tak dlho necakali.
Inak co sa tyka sedacky do auta, tak Kilian musi sediet uz vo dvojke sedacke. Vajko je jednoducho male. Hlava a nohy vytrcali. Takze teraz sedi vo vacsej a viacej sa mu tam lubi. Hlavne tam nie je zmackany ako tlacenka. Po poslednej kontrole mal drobec 79cm a 10.1kg. No a ockovanie zvladol uplne v pohode. Ani sme nevedeli, ze ho ockovali.

cestovatelkaandrea
20. aug 2013

@rybca chalani po termine? haha, Damian ano ale Kilian vobec nie. Radsej sa tymto neriad. Poznam bambulky, co su prenasane aj dva tyzdne, takze podla mna je to uplne jedno. Inak ako? Nie je vas nohodou o jedneho uz viac? 😉

rybca
20. aug 2013

@cestovatelkaandrea ale kde, este stale kinderko a ani to tak skoro nevidim aj ked je mala uz dolu, zajtra kontrola, tak uvidime co a ako, ale dnes mi beha ine po rozume, ideme s Dharmou k veterinarovi, nasli sme jej nove velke utvary na cicikoch, tak uvidime co s nou bude...:(

cestovatelkaandrea
20. aug 2013

@rybca no ja som takto s nizko polozenym Kilianom behala asi 4 tyzdne, kym vysiel von, tak dufam, ze to nie je tvoj pripad. Inak ak by sa dnes narodila, tak by bola ako teta @ervenka 😀
A co je s Dharmou?

vever1
20. aug 2013

@rybca tak vidim ze stale si kinderko alebo sa to uz pohlo? 😀
my sme zas chory. cez dovolenku mala Emma na sk v tych najvacsich horucavach 40 horucky a dnes zas 40 😖

rybca
20. aug 2013

@cestovatelkaandrea tak Dharma ma falosnu graviditu a rakovinu, ale uz sa s tym nic neda robit, kym jej chuti jest a normalne sa pohybuje, tak je dobre

@vever1 este stale 2 v 1, zajtra kontrola, tak uvidime co a ako

ervenka
20. aug 2013

@rybca meno je zo serialu Dharma a Greg? Inak, mesiacik sa pekne na nebi rehoce, co tak streda?

rybca
21. aug 2013

@ervenka ano, z toho serialu, myslim, ze aj nieco z tej postavy mala...🙂 no uvidime, nejake zmeny na sebe badam, vizualne, tak uvidime co a ako povie doktorka..🙂