Archív: Marec 2011 - Marec s vodou Drobček - V čom je dojčenská voda iná od tej z vodovodu?

voda_drobcek
7. mar 2011

Ahojte, akú vodu používate na prípravu dojčenskej stravy pre vaše dieťa?
Myslíte si, že je rozdiel medzi dojčenskou vodou a obyčajnou vodou z vodovodu?
Teším sa na vaše názory.

Daniela

latvia
14. mar 2011

@bubulka722 o tom nerozhodujes ty kto tu bude alebo nebude nieco prezentovat 😉

bershka
15. mar 2011

Ja si myslim ze akakolvek voda ci je dojcenska alebo nie, pokial je z plastovej flase je nevhodna. Je mnozstvo popisaneho o tom co sposobuje voda z pastovej flase. Hormonalne poruchy, predcasne dospievanie, kardiovaskularne poruchy a mnoho mnoho viac a horsieho.

bubulka722
15. mar 2011

@bershka Myslím, že nežiadúce účinky PET fliaš budeme mať možnosť pozorovať po rokoch či už na vlastnom zdraví alebo v haldách odpadu. V dnešnej dobe je to všetkým jedno, hlavne nech im ide kšeft. Maximálny hyenizmus je ak sa niekto dokáže týmto štýlom nabaliť aj na poškodenom zdraví detí.

tanyusik
16. mar 2011

@bubulka722 uplne s tebou suhlasim...rada by som si dala tu namahu a nosila dojcensku vodu kludne v sklenenych flasiach.
Pred niekolkymi desiatkami rokov,s tym ludia ziadny problem nemali...

tanyusik
16. mar 2011

@bershka je mi s toho vsetkeho starsne smutno... ☹ same skodliviny...sama chemia v potravinach...dneska nieje nic bez eecok a konzervantov...globalne oteplovanie,nuklearne katastrofi...☹sami sa zahubime a nic ine si ani nezasluzime...Najviac mam mrzi ze toto vsetko ma na svedomi par ludi...ktorym to je jedno...☹a odnesu si to nase deti ...hlavne ze sa vyrabaju luxusne veci pre deti. od handier,kociky atd..ale nikto nemysli na ich zdravie.!!!

bershka
16. mar 2011

@tanyusik ja davam zasadne vodu z vodovodu, inu nekupujem. ani navsteve inu nedam. u nas je to proste tak. krmim malu zasadne zo sklenej flasky.

bershka
16. mar 2011

@tanyusik uvedom si, ze ta voda, ktoru prelejes z pet flase do sklenej, uz je zla. je jedno ze ju nosis v skle, ide o to, odkial si ju naliala

bershka
16. mar 2011

@tanyusik uvedom si, ze ta voda, ktoru prelejes z pet flase do sklenej, uz je zla. je jedno ze ju nosis v skle, ide o to, odkial si ju naliala

posielam Ti tento e-mail o pitnej vode, pretoze som si vsimla, ze pouzivate balenu vodu pre malu a asi ju pije aj Alenka. Viem, ze dost vedomosti cerpate z internetu, aj ked ja osobne ho beriem trochu s rezervou. Informacie o vode vsak beriem na 100%, hlavne tu cast, ze z PET flias sa do vody uvolnuju estrogenom podobne latky. Toto je totiz moja parketa s cim robim uz takych dobrych 8 rokov. Toto mozem potvrdit a ak mas zaujem, mozem Ti poslat aj vedecky clanok teraz z 2009 roku. Plasty su vytvrdzovane latkami, ktore sa skutocne uvolnuju do vody, najlepsie otestovany je bisphenol A, na ktorom sa vo svete urobilo mnozstvo studii, ktore potvrdili jeho estrogenu podobne vlastnosti. Takychto latok je vela, napodobnuju nielen estrogenne hormony, ale aj ostante. Maju podobnu strukturu, ale casto ani nie a predsa vedia modulovat funkciu prirodzenych hormonov telu vlastnych a sposobit v organizme velky chaos v regulacii, zvlast ak je to nejake citlive obdobie vyvinu....novorodenci, puberta, gravidita, menopauza. Co to ma za nasledok? V skratke....Problemy dnesnej generacie s plodnostou, predcasny nastup puberty, nepravidelne menstruacne cykly a s nimi spojene problemy, mozno aj endometriozu, skory nastup menopauzy, psychicke problemy deti, skory nastup diabetu II typu, ale aj obezita, vsetko moze mat a ja verim, ze ma suvis s pritomnostou velkeho mnozstva hormonom podobnych latok, ktore su vsade okolo nas. Povod tychto zdravotnych problemov je samozrejme multifaktorialny, ale narusenie hormonalnej homeostazy moze byt jednym z nich. Dnes uz existuju nielen studie na zvieratach, ale aj epidemiologicke studie na ludoch, ktore to potvrdzuju. Pred par rokmi sa o tom hovorilo vo vedeckych kruhoch len s velkou rezervou. Teraz sa o tom docitas aj v popularnych casopisopch. Latky, ktore zasahuju do cinnosti hormonalnej sustavy sa uvolnuju z plastovych obalov potravin, plast. flias, su to konzervanty v kozmetickych pripravkoch, UV filtre v kozmetike, insekticidy a ine pesticidy, latky, ktore sa pouzivaju ako izolacne materialy, naterove latky...atd. Takze napr. insekticidne pripravky do zasuviek....to je dost popularne....su tiez jednym zo zdrojov..... Ja som robila pracu s herbicidom, ktory robil veci az som sa nestihala cudovat. Herbicidne latky pouzivane vo velkych kvantach casto prestupuju do spodnych vod, v USA (a nielen tam) su kontaminovane cele jazera...ryby....a su z toho potravinove retazce.... Je toho velmi vela, az sa bojim na to mysliet, v com vyrastaju nase deti. A potom moj zapas s farbivami v potravinach mi pripada byt taky banalny. a smiesny....O com vsetkom ludia nevedia...Co je lepsie? Radsej zit v nevedomosti ako si to uvedomovat na kazdom kroku..... Zvlast male deticky su velmi citlive na akykolvek zasah z vonkajsieho prostredia. Hormonalne latky posobia vo velmi nizkych koncetraciach, ako napr. 10 na -12, teda 12 miest za desatinou ciarkou. Telo dietatka (ak sa teraz zameriame na deti) ma vlastnu hormonalnu vybavu + nieco navyse zvonka, co im dennodenne ponukame, takze chronicka expozicia. To je poriadny zmatok, hormony su zradne, reguluju vsetko, spolu navzajom komunikuju. Existuje samozrejme nejaka oprava a kazdy sme nejako inak disponovany. Niekto zareaguje tak, iny onak. Netreba to brat definitivne...expozicii je velmi vela, a organizmus je uzasny, ze dokaze odolavat, prisposobovat sa a opravovat....
Dnes ked naozaj rapidne stupa vyskyt chorob, ktore mozu mat suvis s endokrinnym rozvratom sa do popredia dostala hypoteza \\\" developmental origin of adult diseases\\\", teda povod chorob dospelych prameni v detstve. Takze kazdy z nas ma osud svojich deti doslova vo vlastnych rukach a to je teda velka zodpovednost......

Ber moj e-mail len ako jeden z mnohych e-mailov, ktory Ti prisiel. Mne ten preposlany iba pomohol, lebo bol podkladom pre to, aby som k nemu doplnila to svoje, co mam z praxe, s cim robim a citam kazdy den a mam vysledky, ktore ma mozu iba podporit v tom, co tvrdim. Ale netreba to generalizovat, iba s tym ratat ako s faktom, ktory tazko ovplyvnime. Lebo obchod je obchod a my ho nemozeme zmenit, ale mozeme ho aspon trochu ignorovat a vratit sa spat a pit napr. aj vodu z vodovodu!

Prajem Vam pekny den a dufam, ze sa coskoro uvidime v Raci.

bubulka722
16. mar 2011

@bershka Veľmi ťažko sa mi čítali tieto riadky hlavne preto, že je v nich veľký kus pravdy. Ako je možné že sa bežne produkty ako dojčenecké fľašky, vody, UM, jednorazové plienky preferujú a drzo reklamujú v detských časopisoch, netových stránkach ako MK, v televízií,...? Za všetko môže ľudská nenažranosť a myslím, že prišiel čas aby aj majitelia kapitálu začali troška prehodnocovať svoje konanie. V hre je zdravie aj ich vlastných detí.

sisa010180
16. mar 2011

@bershka uvadzate, ze do PET flias sa uvolnuju rozne latky, podobne estrogenom ako napr. bisphenol A. Chcela by som sa spytat na Vas nazor na nasledovny clanok http://diva.aktuality.sk/clanok/27173/z-pet-fla... , kde uvadzaju, ze bisphenol A sa v PET nenachadza.

tanyusik
17. mar 2011

@bershka no tazko sa mi to citalo veru☹
ja som obzvlast velmi citliva na tieto veci...optimizmus mi dost v zivote chyba☹..Mam dve uz velke deti a este malicku dcerku..tak strasne sa o nu bojim...Ked vidim a citam tie katastrofi co sa deju...placem a placem a aj teraz☹(

Snazim sa nekupovat eckove potraviny...i ked su v kazdej potravine urcite...☹
Je to hrozne...sami sebe skodime....ale najhorsie je, za za nas o tom rozhoduje par mudrych ludi..Chce sa mi krycat a plakat s toho☹
Stavaju si atomky,robia si co chcu...nemozem a nevladzem uz o tom pisat☹(

Musime nieco proti to mu robit a nie byt ticho!!!!

Dnes som si ani nezapla telku,co som sa bala...co s tou atomkou v jpn je☹((.....Stasne ma to trapi☹((nedokazem sa tvarit ze nas sa to netyka a nemysliet nato..Ved ide o nasu buducnost a zdravie nasich deti.
Kazdy den v reflexe uputaky...na onko chore deticky...a co to bude teraz po tej katastrofe?☹((
No spravy som nevidela este dnes a ja tak zase placem☹

Si pisala ze je to jedno,ci tu vodu naleju do sklenej flase..ze je aj tak skodliva..a voda z vodovodu skodliva nieje?
Ked sa napijem vody z vodovodu a z dojdenskej vody,ja tam citim velky rozdiel...
A co si myslis o filtracnej konvici BRITA?...je tiez myslim z plastu...
Dakujem za odpoved...Tana

tanyusik
17. mar 2011

@bubulka722 presne tak!Len oni si to neprehodnotia len tak🙂))...Treba ich k tomu zrejme dotlacit!

mia86
17. mar 2011

@lucadra ja som tiež nedávno počula o tej kanvici s filtrom. ten filter čo sa montuje priamo na rozvod je veľmi drahý, tak som myslela, že aspoň takto pre malého, namiesto kupovanej dojčenskej vody. je to vhodné? a netreba ju ani prevárať?
Tiež by som si chcela dať zistiť kvalitu našej vody. ako na to? a koľko ma to bude stáť?

dejka77
17. mar 2011

@bershka Ahoj. Pisala si, ze pouzivas len vodu z vodovodu. To ju aj filtrujes alebo pijes len tak? Ja uz skoro 2 roky kupujem balenu vodu a len pred par dnami som sa dopracovala k informaciam, ze pet flase su skodlive. Som z toho dost znechutena, pretoze som sa trochu bala pit vodu z vodovodu aj ked sa mi zda byt uplne v poriadku. Akurat som rozmyslala, ze budem pouzivat teda vodu z vodovodu a kupim si filtrovaciu kanvicu, ale niekto tu uz napisal, ze aj ta je z umelej hmoty :( tak ja uz neviem co robit. Mimochodom dojcenske flase avent su bez BPA (ked som to kupovala vobec som nevedela co to je), myslis, ze su teda ok?

bershka
17. mar 2011

@dejka77 ahoj, tam kde byvam ja tak mame vlastnu studnu kde voda nie je pitna, svokor montoval filtre tak je uz ok.

bershka
17. mar 2011

@sisa010180 tu nejde o rakovinu len, ale vsetko ostatne okolo toho.

tanyusik
17. mar 2011

@dejka77 no v telke vraveli ze sa neda vyrobit plast bez toho BPA...Volakedy za komunistov...sa pouzivali len sklenene flase pre deti...ja som ani jednemu z mojich deti nedavala pit mliecko s plastovej...ale cajik ano☹
Je to svinstvo vsetko !Uz tu nic nieje bezpecne...tiez sa sama seba pytam preco tie Briti nevyrabaju sklenene...☹

sisa010180
17. mar 2011

@bershka ja som sa nepytala na rakovinu. Úrad verejného zdravotníctva tvrdí, že žiadne BPA v PET flašiach nie je. TAk nestrašte ostatné mamičky. V dnešnej dobe sa už polemizuje o všeličom, a keby sme mali byť všetky také negatívne, tak už ani nedýchame lebo je to škodlivé.

peeter
17. mar 2011

Počet všetkých homo sapiens na planéte ZEM za rok 2009 6 775 235 741

Počet obyvateľov sveta - 6,1 miliardy (rok 2000 ).

Za 9 rokov nárast o 675 000 000 ľudí.

Kam to speje?

Nikto nechce Atomove elektrarne, ale všetci chcú PC, pračku, chladničku, TV, myčku.......
No a nikto nechce chémiu v potravinách, ale každý chce jesť, čo pri tomto množstve ľudí už bohužiaľ nie je možné.
Ved čo chceme, ked kupujeme paradajky, jahody, jablká atd po celý rok.

stardust
17. mar 2011

@peeter ale je to mozne, lenze na zapade (aj u nas) sa nehorazne plytva potravinami a na polia sa vysadzaju plodiny, ktore nikto nebude jest, lebo na ne budeme jazdit (a ceny potravin zase narastu).
@sisa010180 ludia, ktori strasia, nemaju prislusne vzdelanie a nechapu suvislosti..

peeter
17. mar 2011

@stardust
Je to závažnejšie, ako si vieme predstaviť. Počet obyvaťeľov Europy klesá a tie prírastky sú hlavne v Afrike a Azii.
Máme smolu, že ropa je v rukách pár šialencov, ktorým všetci platíme za náš konzumný spôsob života. Ved bez auta už pomali ani nie je žiadna rodina a niektorý ich majú aj viac. Niekedy pred 150 rokmi, ešte tento problém ľudia nemali, lebo mali bio kone, bio stravu, bio život, a ropa bola len tmavá páchnuca tekutina nevhodná pre život. No a najhoršia choroba bola chrípka.
Naši prastarý rodičia mali život trochu iný ako je teraz.

stardust
17. mar 2011

@peeter zjavne si este prilis mlady na to, aby si mal urcite veci o dejinach ludstva dostudovane.

zelmirka1
17. mar 2011

BTW voda z vodovodu je uplne rovnaka ako kupujeme vo flasiach. 😉

peeter
17. mar 2011

@stardust jasné ešte nemám ani 40. Ale to je v pohode. Mám rád diskusie a idem si dať pivčo...

bubulka722
17. mar 2011

@peeter Určite chceme pravdivé informácie a nie vlezlé reklamy plné lží. Na jednej strane zeme sa plytvá, na druhej hladuje. Zem je schopná uživiť všetkých ľudí aj bez chémie. Pripomínaš mi slová Billa Gatesa o nutnosti zredukovania populácie na zemi. Ako vidieť sú v tom veľmi úspešní. Veď aj na následky výživy UM zomiera ročne na svete 1,5 mil. detí a pritom je UM to najlepšie čo môžete deťom dať. Všetko je to tak paradoxné, že nedá normálnemu človeku nezamyslieť sa nad tým.

peeter
17. mar 2011

@bubulka722
Kazdy ludsky život stoji za zachranu. My máme oproti inym krajinam výhodu v tom, že máme dobrú vodu.
Bol som napr. v Turecku, kde je bežná voda vo vodovode nepitná. To isté v Tunise. U nás berieme pitnu vodu, ako samozrejmost. Tam sa pije len z Pet alebo sklennych fliaš. Podla mna je super, že máme na výber z tolkých kvalitných minerálok a tak isto dojčenských vod. Moj syn má najradšej Drobček malina a jahoda. No ale on už má 7 rokov a dojčený bol 10 mesiacov.

ellit
18. mar 2011

@voda_drobcek dakujem za odpoved, ako je mozne, ze medzi Drobcekom a touto vodou z pramena je taky markantny rozdiel? Voda z vodovodu mava kolko priblizne....neviem kde by som si vedela zistit hodnoty nasej vody. Vraj to stoji cca 100 eur? A na varenie ju mozem pouzivat uplne v pohode? Len na pitie radsej nie? dakujem

voda_drobcek
autor
18. mar 2011

@ellit každá lokalita má iné hodnoty minerálov a dusičnanov, preto sú rozdiely. Rozbory vody robia akreditované strediská, ÚVZ alebo aj na internete nájdete rôzne firmy, ktoré Vám za poplatok spravia rozbor vody. Áno, na varenie je táto voda v poriadku. Na pitie pre bábätko je tam príliš veľa dusičnanov ako ste uviedli hodnotu 45. Daniela

dejka77
18. mar 2011

@tanyusik Tak neviem ako to je, ale avent flase su bez BPA - aspon to sa na nich pise. Ja sice planujem dojcit, takze ich zatial pouzivat nebudem, ale neskor uz nejake budem potrebovat. Na nete su takisto stranky kde predavaju flase bez BPA, tie uz nie su plastove.