Genetika v Martine

malycka
4. nov 2023

Dobrý večer idem sa opýtať kto z vás bol v Martine na genetických testoch momentálne som v 13 týždeňi tehotenstva lekárka gynekologická má obiednala do Martina na genetiku aj môjho manžela ked že má mužov brat autizmus tak chce vedieť gynekologička či je bábo zdravé celá som stoho volaka vystrašená toho celého ako to dopadne mali ste niektorá podobný prípad alebo ste boli na takom vyšetrení v Martine ďakujem

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachel36a
4. nov 2023

@malycka autizmus ti prenatalne nezistia...neda sa to...vysetrenie z krvy pacienta na autizmus trva skoro rok...
My sme boli na genetike kvoli opakovanym potratom...spytaju sa vas na rodinnu anamnezu. Brali nam obom krv. Mozu odporucit amnio. Ale nevidim dovod. Ja som bola aj na amnio kvoli VVCh plodu. , vsetko bolo ok a syn je autista.

malycka
autor
4. nov 2023

Áno do slová my genekologicka povedala že ma tam posiela kvôli tomu že manželov brat je autista pýtala sa ma či som ochotná si dať urobiť odber plodovej vody skôr nie ako áno

rachel36a
4. nov 2023

@malycka tak to ti bude uplne zbytocne kedze z plodovej vody saautizmus s neda zistit ..a manzrlov brat ma potvrdene ze autizmus ma geneticky?

malycka
autor
4. nov 2023

@rachel36a áno má to potvrdené oni majú mamu spoločnú ocov maju každý má iného určite odber plodovej vody si nedám urobiť

rachel36a
4. nov 2023

@malycka autizmus ma potvrdeny z genetického vysetrenia? Lebo viac ako 90% postihnutia je neurovyvinove ochorenie. Len velmi male percento ma autizmus spojeny s genetikou

domka222
5. nov 2023

Muž môže byť nosičom "poškodeného", chýbajúceho génu, ktorý môže súvisieť s autizmom. Zrejme to chcú skúmať