Sú genetické testy povinné?

nika143
21. apr 2017

Ahojte, chcem sa len opýtať či ste niektorá bola na genetických testoch . Som v 17 týždni a všetky výsledky mám dobre ale môj gynekológ ma poslal na genetické testy do Martina. Povedal mi že nie sú povinné ale že tam posiela pacientky preventívne. Mňa len zbytočné vystresoval a teraz neviem či tam mam ísť alebo nie keď je všetko v poriadku. Pýtala som sa aj známych čo majú deti, že oni na takých testoch vôbec neboli , tak neviem. Poraďte prosím, ďakujem

erikavesela
21. apr 2017

Zalezi hlavne na tvojom veku a veku otca dietata...ja som na testoch bola aj ked sim mala 31, aj teraz prindruhom, ked som mala 42...a som rada, ze som biola...a potom, ci by si vedela na svet priniest poskodene dieta...vsetko je len o tvojom rozhodnuti

nika143
autor
21. apr 2017

No ja mám 23 rokov , a keď by aj dieťatko bolo poškodené tie testy na tom už aj tak nič nezmenia

jvlo
21. apr 2017

Odmietla som vsetky krvne geneticke testy, bola som len na morfo utz v 12,20 a 30tt, ak by malo babtko daku vadu tak by sa to tam ukazalo. Nechala by som si ho tak ci tak,len by sa dr. mohli lepsie po porode na to pripravit. Tie krvne testy maju pravdovravnost 60%, zbytocne strasenie

nastasyk
21. apr 2017

nie, nie su. Ja si ich uz druje tehotenstvo nedavam robit, lebo pri prvom som polku tehotenstva prezila v strese a slzach a nakoniec bolo dietatko zdrave. Ale vzdy si dam spravit morfologicky ultrazvuk u odbornika, aby som zistila, ci doetatko nema nejake chyby, ktore treba riesit hned pri porode, ako napr.srdcove chyby.

pribinak
21. apr 2017

nechapem naco ta posiela ak mas vsetky vysledky dobre, akurat ti vytvara stres a to je k comu dobre?
nesla by som, ak mas krv a morfologiu dobru, tak je to podla mna zbytocne

nika143
autor
21. apr 2017

Nebola som na morfologii... Ja sa v tom už nevyznám 😕

jvlo
21. apr 2017

@nika143 nestresuj. Vyslo ti sono v 12 tt dobre? Ak ano, tak sa nic nedeje. Dalsie sono az v 20tt

andulinne
21. apr 2017

Ja som takisto všetky testy odmietla dvakrát a bez problémov. Ako píšeš výsledky by moje rozhodnutie mať dieťatko nejako neovplyvnili.

zuska2001
21. apr 2017

rodila som ako 37 ročná a absolvovala som iba bežné testy, aké robia všetkým (výsledky boli výborné ). boli sme síce preventívne na konzultácii na genetike v mieste bydliska, ale dalej nás už nikde neposielali. Ak nemáte nejaké výsledky horšie či vyslovene zlé, neviem, prečo vás posuvajú dalej

mon895
21. apr 2017

Vysli mi zle tripple testy a isla som len na konzultaciu na genetiku kde mi rozpravali o amnio ktoru aj tak neodporucili 🙂 takze pri dobrych vysledkoch by som o tom ani neuvazovala aspon ja...

deti95060810
21. apr 2017

Pri jednom tehu nám oznámili, že podľa všetkého dieta bude slepé. bolo to asi 2 mesiace pred pôrodom. Ale že už sa nedá nič robiť.....Preplakala som 3 dni. Nakoniec sa narodila zdravá dcéra. Lekárka sa smiala a povedala že či som aj verila tým hlúpostiam....bola som bez slov.
Nie nič nie je povinné...

senta_sofia
21. apr 2017

@nika143 neposiela ta len na ten morfologicky ultrazvuk? Ci co konkretne ma na mysli pod genetickymi testami? Samozrejme suhlasit nemusis.

siska53
21. apr 2017

@nika143 vobec to nie je povinne. Ja som absolvovala len bezne povinne ultrazvuky vratane morfologickeho,krvne testy bol dobre,takze napriek veku sa nekonal ani odber plodovky,nic. Chvalabohu.

nika143
autor
22. apr 2017

Som sa rozhodla že nejdem. Budem sa zbytočne len stresovať. Nemá byť prečo poškodené bábätko keď sme obidvaja s priateľom zdravý a nemáme ani žiadne choroby v rodine. A keď by mu náhodou aj niečo bolo tie testy to už aj taj nezmenia a nevyliečia ho. Aj tak sa budem na neho tešiť, vlastne na ňu, lebo zatiaľ to vyzerá tak že budeme mať dievčatko 😀

sofia1
22. apr 2017

@nika143 ahoj ja som ich tiez absolvovala pre vyssi vek,vraj zo zakona musíš.

evittam
22. apr 2017

@sofia1 Zo zákona?! Ktorého, prosím ťa?

evittam
22. apr 2017

@nika143 Ak si mala všetky krvné testy aj sono v poriadku tak nemáš čo riešiť - zbytočne ťa lekár len stresuje - ako tu už bolo napísané-nebudem sa opakovať. Ja som druhé tehotenstvo mala vo veku kedy už automaticky posielajú na amniocentézu -výsledky som mala všetky ukážkové a sestrička mi povedala, že mi lekár ale aj tak dá odporúčanie na amnio kvôli veku a, že teda keď nechcem tak len tam zabehnem a poviem, že odmietam toto vyšetrenie. Lekár nič neriešil - výsledky boli v poriadku tak nebolo čo. A ani by som nešla.😉
Držím pršteky - užívaj si tehu bez stresu-to je to najlepšie čo môžeš spraviť.🙂

sofia1
22. apr 2017

@evittam tak mi to môj dr.povedal....neskumala som.

evittam
22. apr 2017

@sofia1 Aha. Tak sa ho pri nejakej prilezitosti spytaj na ten zakon a paragraf. Som zvedava. Nic take totiz neexistuje. Ale "pan doktor povedali".😉

erikavesela
22. apr 2017

Ja som sice na testoch bola, ale bolo to moje rozhodnutie...rodila somvako 32 a 42 rocna...a ani pri druhom mi nikto nepovedal, ze testy su povinne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre