Môj snúbenec pije. Čo mám robiť?

monchichita
1. sep 2013

Žijeme spolu už 6 rokov, 3 roky máme kúpený vlastný byt postupne si budujeme aký taký život, ale on všetko ničí. Každý deň ho vidím ako do seba leje 1,5 - 2 litre piva a cez víkend, vrátane piatka po práci, je to ešte horšie. To vypije 4 litre piva alebo 1,5 l piva + fľašu vína sám a zachrápe ožratý na sedačke. Pár razy sa už aj stalo, že sa spil do nemoty a to som sa s ním strašne pohádala. Neustále mu hovorím, že sa mi to hnusí keď to do seba leje, že nechápem prečo má takú potrebu to piť. Hovorím mu, že je alkoholik ale on si to neprizná, len mi vynadá a povie, že každý chlap si dá pivo. Ale preboha nie každý deň 1,5 litra! To je choré! Som už zúfalá, už som mu aj dala ultimátum, že ho opustím, ak to neobmedzí. Pár krát už prestal, ale vždy znovu začal. Nemám odvahu zničiť všetko čo sme vybudovali. Ľúbim ho a keby nepil, tak by bol úžasný človek, je milý a pozorný, no ten alkohol ma vytáča. Stačil mi v živote môj otec a starí otec, ktorí boli alkoholici. Nechcem dopadnúť ako moja chuderka matka. On mi hovorí, že som kvôli tomu zakomplexovaná. Neviem čo mám robiť. Ja sa snažím obracať v domácnosti každú korunku a on to všetko minie na pivo. Neviem či sa mám naozaj otočiť a odísť kým nemáme deti, aj keď by to bolo komplikované kvôli hypotéke.

tatiana1985
1. sep 2013

naco si s nim? pobal veci,zacni riesit vecoi ohladom bytu a utekaj ... to mas pravdu,kym nemate deti... ked ich mat budete,uz sa od teba neodputas

tatiana1985
1. sep 2013

*od neho

lubikan
1. sep 2013

bud rada,ze nemate deti....utekaj,co najrychlejsie a rozhodne nedaj na reci recicky,aj ked ti ich bude sepkat jemne do uska,ze on prestane...NEPRESTANE.......clovek ked ma blby den,ozere sa sem tam,raz za 2 mesiace,ale nie takto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lubikan
1. sep 2013

a byt predajte...resp.,mozete sa dohodnut,komu ostane a si ho dosplaca

cerez
1. sep 2013

@monchichita Práve si si sama odpovedala. Dopadneš presne tak ako tvoja mama. Nemáš deti, nemá ťa čo držať v takomto vzťahu. Priateľa si si vybrala na obraz svojho otca. Bohužiaľ! Ak ťa to už teraz trápi aký je, myslíš že sa zmení pre teba alebo vaše budúce deti? NIE!

anatalia77
1. sep 2013

@monchichita podla mňa je alkoholik,pobal veci,vyrieš bývanie a už sa neobzeraj dozadu

mima4
1. sep 2013

@monchichita hlavne prosim ta nevydavaj sa za takeho cloveka. Ak sa nemieni menit a nezmeni sa, urcite sa neposunte do levelu "manzelia" a rozid sa s nim. Kasli na hypo..to sa da rychlo vsetko zariadit, ale vstupit do manzelstva s alkoholikom je peklo.

m_ij_ka
1. sep 2013

taký chlap sa zrejme nezmení, radšej od neho odíď , byt predajte a peniaze si rozdeľte na polovicu a ty začni žiť nový život

hexapla
1. sep 2013

Utekať! Bude to ťažké,keď vravíš, že ho ľúbiš, ale prežiješ to!!! Prajem veľa síl a odvahy. 🙂

milagrosss20
1. sep 2013

Chod prec od neho..on sa nezmeni aj keby neviem co bolo...ja som mala takeho isteho no nastastie som odisla prec z toho vztahu a urobila som to najlepsie co sa len dalo..teraz mam uzasneho manzela ktory ma miluje nadovsetko...a cakame aj babo uz...byt sa vyriesi...to je to najmenejnist do banky a poriesit...ste tam obaja na polku v zmluve tak predat a odist na 100% inak budes plakat a znivis si zivot a zbytocne..vela stastia

vevsz
1. sep 2013

Ak nechceš dopadnúť ako Tvoja mamina ber nohy na plecia. Ako si napísala sám si to neuvedomuje a ak sa sám nechce zmeniť Ty ho nezmeniš, vyzerá že on je takto spokojný ale Ty nie. Hypotéka nehypotéka to je iba malý problém ktorý sa dá vyriešiť, alebo chceš že sa vám narodia deti do takéhoto vzťahu ? To by bol problém oveľa väčší. Nečakaj na nič a povec mu že odchádzaš. Aj ja som mala strašný pocit ked som už dalej nevládala byť vo vzťahu s nikým kto ma už aj tak nemiloval, bála som sa rôznych vecí, samoty a ako to všetko zvládnem. Ak Ti mám pravdu povedať bola to asi skúška odvahy, som štastná že som našla niekoho úžasného a kto si ma váži a miluje s celého srdca 🙂 Ty to nájdeš tiež !! Prajem Ti veľa šťastia a ak sa budeš potrebovať vyrozprávať tak mi kedykoľvek napíš 🙂 Pa a drž sa, stojíme pri tebe

lubikan
1. sep 2013

@m_ij_ka no peniaze na polovicu asi nie,kedze je to hypoteka,tak treba vlozit na hypotekarny ucet v banke

dadica
1. sep 2013

@monchichita Iba som si prečítala nadpis a hneď ma napadlo: Rozísť sa s ním! Hovorím ti z vlastnej skúsenosti, takýto ľudia sa zriedkakedy zmenia a keby si raz s ním mala deti, tak by si si vyčítala, že si im vybrala takéhoto otca :( . Nič nie je dôležité- byt, peniaze, čas, ktorý ste spolu prežili, pekné chvíle .... S takýmto človekom spokojná a šťastná nikdy nebudeš.

cat
1. sep 2013

kopnúť do riti ! to máš robiť.

ivana.natasha
1. sep 2013

ja by som odišla bez mihnutia oka, nič ti nestoji zato, aby si žila s alkoholikom, a dokial nemáte deti tak je to jednoduché, hypo nejak vyriešite, len sa netreba báť,zobrať život do vlastných rúk.

beyonce11
1. sep 2013

Najlepsie bude pre teba odist....budes len trpiet a nervy v prdeli.....viem je to tazke ked mas niekoho rad ale lepsie skor ako to potom lutovat.

11nika11
1. sep 2013

Maticko skakava a naco cakas?kazdy den si da minimalne 1,5litra piva?to nie je len obcasne popijanie,tu uz ide o alkoholizmus.naco cakas?ze sa raz za neho budu deti hanbit?ze ti kvoli chlastu rozpreda majetok?nechcem ta strasit ale ja by som sa na tvojom mieste zbalila a odisla.moj priatel je abstinujuci alkoholik,bol na niekolkych lieceniach a uz je 8rokov bez chlastu.ked som pocuvala co vystrajal tak mi bolo do placu a s takym clovekom by som v zivote nic mat nechcela.som na neho hrda ze nepije..raz mi povedal ze keby zacal pit,mam ho aj s dcerou opustit lebo vtedy je agresivny..takze moja rada,bud sa s priatelom dohodni na lieceni alebo zbal kufre a zakivaj mu...drzim palce 🙂

sssimi
1. sep 2013

Určite uteč, inak dopadneš naozaj ako tvoja mama. Žiť s alkoholikom je obrovské nešťastie. Utekaj teraz, nenič život možno raz vašim spoločným deťom a samozrejme aj ten svoj.

janie80
1. sep 2013

Prec, prec, prec!!! Vcera bolo neskoro... 😔 vsetko sa poriesi, ale zbabrany zivot nie... A taky ta veru caka, ak urychlene neodides od alkoholika...

aristka
1. sep 2013

@monchichita odpoveď bal caky paky a nebuď s alkoholikom..nie si zakomplexovaná ,ale rozumná žena ,ktorá vie kde sú hranice a nie si odkázaná na alkoholika ,po tejto zemi behá veľa chlapov nealkoholikov ,ktorí by za teba možno zniesli aj modré z neba ....držím ti všetky prsty v správnom rozhodnutí a sile spraviť správnu vec....

m_ij_ka
1. sep 2013

@lubikan najlepšie bude ak pôjde osobne do banky a tam sa popýta, my jej tu neporadíme,keď sme nevideli zmluvu. Tam jej skôr poradia ako my.

kveta
1. sep 2013

@monchichita Mame tendenciu opakovat rodinne vzory, v ktorych sme vyrastali. Ty teraz kopirujes Tvoju rodinu. Preto Ti tolko trva sa rozhybat a vypadnut. Ale to je to JEDINE ROZUMNE, co mozes urobit. Rozchod.

bejbinka
1. sep 2013

no, alkohol je metla ludstva...ked nie je ochotny sa zmenit a to este spolu "len" chodite, tak veru neviem neviem, ze ci sa to zmeni v manzelstve?! Ono, je lepsie "stratit" 6 rokov, ako 26 rokov a viac. Navyse si napisala, ze parkrat prestal a znova zacal, to uz hovori same za seba - on neprestane NIKDY! len bude abstinovat. Pises, ze ked nie je opity, tak je mily atd., ale bohuzial u alkoholika tych chvil bude coraz menej, lebo mnozstvo alkoholu, ktory vypije sa bude zvysovat. Hypoteku uz nejako vysporiadate, horsie by to bolo, keby si mala s nim deti. Rozhodnut sa musis sama. Pomoct sa cloveku da vzdy, ale iba ak o to stoji.

anatalia77
1. sep 2013

@kveta musím oponovať!ja som ušla od alkoholikov-pestúnov-v 19 rokoch,a viac som sa nekontaktovala/24 rokov/,moj ex bol abstinent,ja tiež..
mala som mnoho nápadníkov,ale všetci boli typický pivkári-však čo je na tom-Nie,zažila som alkohol v rodine a vystríham sa takých ludí.

kaktusik
1. sep 2013

@monchichita utekaaaaaaaaj kade lahsie a co najrychlejsie.... ak si sam neuvedomi, ze ma problem, tak ty sa mozes aj potrhat a nepomozes mu nijak....

kiki68
1. sep 2013

moj kamos toto robil, po 10 rokoch tohto popijania sa sam uvedomil a lieci sa. Nicilo mu to zivot a proste uz to prestalo zvladat aj telo.Takze donutit ho do liecby.

seraa
1. sep 2013

samozrejme ze sa to nezmeni v manzlestve , to je vtip?
uz prestante s tymi sprostostami " bije ma zmeni sa to ked si ho zoberiem?, nema ma rad , zmeni ho dieta?
pije, prestane , zmeni sa po svadbe?
NIE NIE a NIE

nech je to ako take tazke treba sa rozist
nic dobre ta necaka

saska247
1. sep 2013

ved si si sama odpovedala-nechces dopadnut ako tvoja matka! je to zavyslost..neprestane pre tvoje pekne oci..je to sebec, holduje svojim rozmarom...preco by si si mala znicit zivot pri takom muzovi?a nemate deti a robi to uz teraz?to je snamenie, ze s NIM ich ani nemaj, zober hatizak,a utekaj co najdalej od neho

ala76
1. sep 2013

ja som zila s chlapom 15 rokov a skoncili sme to lebo nechcel deti.kazdopadne skoncit to.alkohol je svina a nici ludi.hypoteku vyriesis urcite dako,je to mensie trapenie ako s opitym chlapom.drzim palce 😉

seraa
1. sep 2013

@kiki68

nikto nikoho nedonuti k liecbe ak ten clovek nechce
len si ona sama znici zivot
on sam musi chciet a urobit to aj bez nej nech hned pri prvom probleme sa nechyti alkoholu