Otec je alkoholik

mimsy
8. jún 2013

neviem či je už táto diskusia ale môj otec je alkoholik strasne sa rozpil,zvlaca si domov alkohol a ja neviem čo a ako?ake su moznosti dat ho na liečenie ak nechce sám?

supolienka
8. jún 2013

ziadne. musi suhlasit. my sme to tiez mali doma.

doliva
8. jún 2013

ešte ked máš papier od psychiatrički ho vezmu proti jeho vôli

ivmila
8. jún 2013

@mimsy vitaj v klube, u nas detto. Aj ked sa zdalo ze to uz pominulo, zas je to naspet...prave som s nim volala a nevladal ani rozpravat. 😢 😢 😢 😢 nic s tm nenarobime 😒

doliva
8. jún 2013

@ivmila toto mám tiež,na nervi už a to robí môj oco ešte čučo pod hlavou u najdem a najnovšie mobil necháva doma...ako s nim komunikuješ?j sa snažim ho dať na liečenie ale o ničom

peanutslm
8. jún 2013

na detoxifikačný pobyt je možné ho zobrať aj proti jeho vôli, rieši sa to cez súd, ale to musí posúdiť psychiater, nie vždy je to možné urobiť, to ale nie je samotná protialkoholická liečba a 90% pacientov sa po takomto pobyte rozhodne skôr pre nich ľahšiu ambulantnú liečbu. Účinnejšia je však ústavná PAL, ale to je už na báze dobrovoľnosti ev. aj na rozhodnutie súdu, v prípade spáchania trestného činu pod vplyvom alkoholu.

mamavera
8. jún 2013

keď alkoholok nemá sám snahu s tým niečo robiť, zamieri väčšinou hneď z protialkoholického do krčmy 😠 😠 😠 😠 čo na to tvoja mamina, ostatná rodina?

doliva
8. jún 2013

hrozne aby bolo mlademu človeku jedno či sa upije

mimsy
autor
8. jún 2013

mamka je v práci na dlhší čas on je teraz u mojej sestri ale vystrája a sestra je tiež tehotná,ešte aj byt rekonštruuju a on jej nič nepomôže len príde spitý a rozpráva svoje bludy s cesty....bola som toho svedok...a keby ho nechala sameho tak by sme ho našli niekde odpadnutého...toto je najhoršie že z jej mužom sa hádaju,lebo stále počúva ako jej nadáva...a potom zvada...a ja nemám miesto kde ho vziať...

mimsy
autor
8. jún 2013

a už na neho volali zachrannu sluzbu a bolo povedane ze kym nevystraja,nic nezmozu a vtedy sa robil ako anjelik a este ked uz treti den bola privolana sanitka sestre povedali ze nema na sebe ziaden hematon...este to by chybalo....ze urcite je to jej precitlivenost ale aj susedia vraveli ze toto co on robi nieje noralne a ja som svedok ze je to pravda,ona nieje taka aby klamala to je jediny clovek co povie pravdu

maruska24
8. jún 2013

@mimsy nič s tým neurobíš ak on sám nechce. ja som to tiež vzdala. Bolo mi to veľmi ľúto, lebo pijatikou si kope vlastný hrob. Ale ako sa hovorí, kto chce ako žiť, tak nech žije.