Môj otec je alkoholik

lussy170
4. jún 2020

Ahojte . ja už nevládzem dalej , mám 21 rokov , môj otec je alkoholik , niekedy bil moju mamku a nasi sa potom rozviedli , odisli sme na rok , ale tam kde sme boli sme boli to tiez nebolo lahke , tak sme sa vrátili , mamka nepracuje lebo sa stara o babku za nu dostava peniaze a tym padom ze oco je alkoholik tak ten nepojde pracovat ani za nič lebo on nemoze je chory a proste kazdy den je opity , predvcerom rozbil tanier s prazenicou bol bordel , a povedal ze do mamky hodi tie crepiny , ja som si to vsetko zdokumenotovala do mobilu , a niekedy ked je opity vravi ze nemam bic mudra ak poviem svoj nazor , vcera povedal ked som hodila bicyklom ze nebuc taka nadrazdena bo ci to moze raz skoncit , a v Utorok povedal ze vypadni a potom mamka spravila mu prazenicu do panvicky a ako som pisala rozbil ten taniec a povedal ze ked bola ta prazenica v panvicke mamke povedal ze ci toto chce mamka vidiet na hlave , a ked mamka sa za nho vidala tak do nej chcel hadzat normalne pohare neviem ci sa tak stalo , ja po nociach nespim , nemame kde ist lebo nemame peniaze , ja nevladzem aj by som sa zabila prestala dychat , ale to clovek nevydrzi lebo ho to potom nuti sa nadychnut , kazdy den uz 4 den za sebou chodi do krcmy a pije alkohol sedi tam xxxxx hodin a domov pride s kupenym alkoholom , proste kazdy den to iste je tak prepity ma ten mozog ze je to nenormalne , ja si setrim a este mi hovori normalne mi povie či som v poriadku či to mam v hlave v poriadku a že som piča , a potom vravi kurva boha ci kristu pana mariu , do piči do piči , ja uz neozaj nevladzem .... neviem ci mam verit tomu ako sa vravi ze vsetko zle je na nieco dobre a ze to bude niekedy dobre naozaj tomu uz pomaly prestavam verit , a chcem aby som tu uz nebola , nechapem preco som tu na tejto zemi ked mam zivot na ..... ako viem su aj horsie pripady ale ja uz naozaj nechcem zit uz nevladzem

len_nig
4. jún 2020

Tu nie je inej pomoci, len nájsť si prácu a odsťahovať sa a žiť svoj vlastný život. Držím ti palce.

lussy170
autor
4. jún 2020

@len_nig dakujem velmi pekne , ja uz chcem dokoncit este posledny rok ma caka na skole a potom dufam ze si najdem pracu a oddiem aj s mamkou , lebo ja sa zblaznim pomaly

pribinak
4. jún 2020

Nemôžeš ísť na internát? Možno by si mala nárok na štipendium + nejaká brigáda

len_nig
4. jún 2020

@lussy170 Neboj sa, prácu si isto nájdeš. 🙂

lussy170
autor
4. jún 2020

@pribinak na internat by som aj mohla ísť , ale po pravde nemame toľko penazí , zijeme len z peňazi co mame na babku co ma dôchodok a este trochu príspevok čo sa o ňu mamka stara , a v lete brigadujem v kuchyni vypomaham , ale to sa potom rychlo minie na skolu hlavne na cestovanie , a jedlo ,

janage
4. jún 2020

@lussy170 pridaj sa do skupiny pravne poradenstvo. Tak sa mi mari, ze pokial studujes a pripravujes sa na povolanie musi ti rodic prispievat na vyzivu. Ma vyzivovaciu povinnost voci Tebe. Mozno by to slo sudnou cestou. Ak nepracuje odkial berie peniaze na chlast?

pribinak
4. jún 2020

@lussy170 veď cez leto niečo urobíš, ak ste na tom fakt takto tak by si mohla mat nárok na soc.stipendium
Plus si niečo mizes zarobiť aj cez školský rok.
Ja to až tak nereálne nevidím

lussy170
autor
4. jún 2020

@janage dakujem velmi pekne za nazov tejto skupiny pridam sa tam , ako on prispieva 100 eur mesacne 50 na zaciatku a 50 na konci , No ved toto prave , napr dnes co prisiel domov tak ako som pisala v kuse je naliaty a kazdy den tam chodi a dnes ako prisiel tak vravel ze musi ist hned naspät lebo tam ma dlh , doteraz neprisiel , zase tam bude sediet cely den a pit a ked pride domov tak vypije ten chlast co si kupil a proste aj v noci o 1-2 pocujem ako pivo urobi ze sssss a pije a pije a potom rano vstane a uz je tak prepity ze niekedy ani nevidno ze je opity , ale zas niekedy ani chodit nevie . Peniaze na chlast ma ani neviem z kade , ale od mamky si poziciava niekedy ze pozicaj a zato ide chlastat

katulka1992
4. jún 2020

@lussy170 pokojne mi napíš IP....viem čo prežívaš prešla som si niečím podobným....

amelia000
4. jún 2020

@lussy170 a na aku skolu chodis v 21r? Vyska?

janage
4. jún 2020

@lussy170 a takisto ak mame nedava peniaze moze ona sudne ziadat aj ked nie su rozvedeni o sumu co ho sud zaviaze prispievat. Riesili v okoli podobne a da sa aj bez rozvodu. Ked kupuje alkohol v takom mnozstve ved to je plno penazi.
Alebo zobrat babku a jej dochodok, mamin prispevok na opatrovanie a tvoja brigada tak to by hadam sa dalo zvladnut. Poradila by som sa s pravnikom.

janage
4. jún 2020

@lussy170 tak ak mu mama este poziciava vy tri s babkou by ste bez neho mali byt v pluse.

kassandra25
4. jún 2020

@lussy170 pocuvaj, nic zato nedas, chod na policiu, vzdy ho mozu zadrzat, zobrat za ohrozovanie na zivote a skuste mu vybavit cez sud bud basu alebo ustav

kassandra25
4. jún 2020

@lussy170 dobre by bolo, keby tak spadol ozraty led je, ze uz nevstane. To by bolo velmi prinosne. Porozmyslaj nad tym, nech ned0padnes ako ten David z Galanty, ktoreho potom musela prezidentka oslobodzovat, a mal peklo cez sudy a basu. Vyskusaj tu policiu alebo nech spadne dobre, ze uz tam zostane. No co s takym mulom, taky nema zit, skoda.

janage
4. jún 2020

@janage ak sa vyhraza a robi bordel volat policiu. Mali by ho vyviest s tym, ze nejaku dobu neviem presne sa nesmie vratit domov. A kazdy zaznam vam bude dobry. Nepises kolko ma rokov, ci ma nejaky prijem ako dochodok invalidny a pod. Urcite riesit a ak by sud rozhodol v tvoj a mamin prospech pekne vymahat sumu. Este existuju aj centra bezplatnej pravnej pomoci. Skus si take najst v okoli.

amelia000
4. jún 2020

@lussy170 inak oprav si vek v profile, tam mas 25r. Tak 21 ci 25? Inak nato ze si v takej situacii akej si, mas celkom dobry vkus na drahsie vonavky a telefony. ;)

lussy170
autor
4. jún 2020

@amelia000 ja studujem nadstavbu

ro_manka
4. jún 2020

tiež sme to takto mali. ako píše @kassandra25 treba ísť na políciu. otec dostal zákaz približovania na Xmetrov a teda nemohol ísť ani domov. ale rodičia teda vlastnili ten byt spoločne. neviem ako to máte vy. kto váš dom/byt vlastní. babka býva s vami, či vo vlastnom? ak ho vlastní váš otec, tak v mnohých mestách sú azylové domy, krízové centrá. u nás bol Dom sv. Kláry. mala som tam niekoľko rokov dobrú kamošku, majú to dobre zariadené. a potom aj pomôžu ženám s nájdením práce a s nájdením následného lacnejšieho podnájmu.

lussy170
autor
4. jún 2020

@kassandra25 normalne on uz tak nevie chodit niekedy ze sam popada uz tolko krat spadol a ja neviem ci tych pijakov chrani satan alebo aka sila fakt on vstane a normal ide spadne a nic mu nieje

lussy170
autor
4. jún 2020

@amelia000 na tie vonavky si setrim z tych 50 eur co od neho dostavam , proste ked nepijem tak si aspon setrim ak si chcem kupit nieco , a tym padom ak nieco chcem tak preco by som si to nemala kupit , nekupujem si ich kazdy den , raz za rok ak si kupim tak v tom nevidim nic zle

juliet86
4. jún 2020

@lussy170 pomocobetiam.sk

amelia000
4. jún 2020

@lussy170 no mat take problemy ako ty, tak si radsej odkladam peniaze na intrak, na najom, pripadne sa odstahovat a tych 50e a brigady prispievat mame. Lebo ak by sa niekto takto spraval k mojej mame. Tak uz davno ju z tamad odstahujem aj s babkou.

lussy170
autor
4. jún 2020

@amelia000 to moja baba jeho mama mu dovolovala vsetko , on bol najmladsi ho rozmazlovala a ked mamka prisla k nim byvat tak ako moja baba jeho mama este povedala ze to je normalne ak muz bije zenu a teraz ked je uz stara a zmenila sa je ina povahovo tak teraz nechce aby sme od nej odisli ked je vecer napr alebo tak

cacianka
4. jún 2020

Kde bývate - teda komu patri byt/dom ?
Ked zacne opitý vyvadzat, volaj políciu ze na vas utoci, je agresivny opity, vyhraza sa, napadol mamu, tresol ťa po chrbte, mamu kmasal, mate obavy o svoj život.
Policajti by ho mali odviezt do CPZ asi na 24 h a vy hned na sud podat návrh na neodkladné opatrenie - zakaz vstupu do obydlia a zakaz priblizenia na 100(50m). Podajte trestne oznámenie za nebezpecne vyhrážanie, týranie blizkej a zverenej osoby(psychické)
V tej skupine alebo na polícii ti poradia

lussy170
autor
4. jún 2020

@cacianka dom je pisany na otca sa mi zda bud na otca alebo babku ale mam dojem ze na otca

lussy170
autor
4. jún 2020

A este vravi stale ze vecer kazdy vecer ,lebo on neje cez deň mamke - som hladny sprav mi daco jest alebo nemame daco jest a uz takou vtipnou formou chapete ze nieje agresivny sa naje a potomn zase .... to iste zacne mat svoje reci a do starych kolaji vsestko so vsetkym trieska s ovladacmi stolickou a hlavne dvermi tymi trieska jak taky..........

amelia000
4. jún 2020

@lussy170 a tvoja mama si nevie najst pracu a ist do podnajmu a ty s nou? Ved pokial to nieje jej mama nemusi sa starat ani zaujimat.

kassandra25
4. jún 2020

@lussy170 cisty horor. Boze, to len male percento ozrancov tak dobre spadne, ze uz nevstane, ze sa tak dobre bachnu do spanku, ze cela rodina ma z toho radost. No skuste s tou mamou aj tu policiu, informovat sa, riesit, dozadovat sa, ze vam ide vyslovene o zivot a ohrozuje vas. Pripadne, su centra pomoci, zschrany a mama si najde zamestnanie aj s ubytovanim...., nech sa bulo postara o svoju mamu a ked je to podla nej normalne, ze muz zbije zenu, nech sa teda potesi ona fackam a bitke, ked jej to tak chyba velmi.

lussy170
autor
4. jún 2020

@kassandra25 ja stale len dufam ked uz sa chyli k veceru ze boze daj aby sa nic nestalo aby sme to prezili , a proste dycham z hlboka , ale posledne dni nespim normalne nemozem spat lebo sa bojim a tak spim s otvorenymi dverami , a nad ranom som nevyspata a cez den niesom zvyknuta spat

kassandra25
4. jún 2020

@lussy170 maj telefon stale na strazi, vedia o tom nejaki ludia, ktori by na vas mohli dozerat, dohliadat, co tvoja mama? Nema vam kto z rodiny pomoct??