Cisársky rez po predchádzajúcom cisárskom - Žilina, Čadca

barca2107
23. máj 2023

Ahojte maminky, viem že týchto diskusii tu je veľa a že skôr je tu viac diskusii zienok čo chcú VBAC po cisarskom (nieje to môj prípad takze maminky zastankyne prirodzeného pôrodu neodcudzujte prosim) . Chcem sa spýtať konkrétne na pôrodnicu v CA a ZA - keď príde maminka ktorá rodila cisárskym , je jej Dana možnosť výberu či chce spontánne alebo cisársky alebo odmietajú cisársky a tlačia spontánne ? Rozdiel medzi pôrodmi budú 2 roky 8 mesiacov . Vopred ďakujem po prípade aj ina porodnica v blízkosti ..

Prvý cisársky som mala indikovaný od očného - mám 18 dioptrii na oboch očiach hrozilo by poškodenie sietnice tlačením, uplna strata zraku plus sa mi v posledných mesiacoch objavilo krvácanie na viacerych miestach na sietnici lekárka hovorila ze spontánne ani náhodou , hrozilo by rozšírenie krvácania a skrz dioptrie zhoršenie alebo trvala strata zraku. V Čadci sa na potvrdenie od očnej ani nepozreli, vraj žiadny cisársky , ze ma budú brat ako rizikovú , dieťa potlacim do pôrodných ciest a odtiaľ ho už vysaju zvonom alebo kliešťami, čiže v jednej vete mi povedali ze však môžem oslepnut tlačením a zároveň mi môžu poškodiť dieťa a spôsobiť nám obom traumu. Našťastie som nasla pôrodnicu snáď už každá ďalšia ktorú som kontaktovala nemala s tým problém. Ale ohľadom cisárskeho som prišla do CA ako s istotou a boli to obrovské stresy posledné týždne pred TP ze či vôbec to niesu posledné týždne čo vidím .. Teraz som len na začiatku a namiesto tesenia sa už teraz stresujem ohľadom tohto , rada by som totižto tentokrát “rodila” tu v CA alebo ZA lebo mám doma dvojročnú dcérku a chcela by slm mat aspoň pocit že ju mám bližšie a môže mat kedykoľvek pozrieť 🙂

mishach
23. máj 2023

@barca2107 rodila som v CA. Všetky tri mám cisársky. Prvý akútny. Druhý som mala rodiť normálne, neprihliadaju na to, že som mala cisársky, ale nakoniec aj tak SC. Tretí mi už môj gynekológ vypísal, že mám rodiť SC. Keď som tam chodila na poradne, spýtala sa ma dr, či nechcem prirodzene. Mne to bolo jedno. Ale dr na ďalšej poradni ten zamietol prirodzene. Bola som riziková kvôli vysokému tlaku. Keď bol Schwarz, tak sa cisárskym rodilo naozaj výnimočné. Teraz sú tam iní dr. Keďže si mala už predtým od očného takýto dôvod, podľa mňa to to musia zohľadniť aj druhý raz. Skús cez svojho gynekológa to poriešiť

andreagartnerova
23. máj 2023

V Žiline smerujú na prirodzený, chod do považskej tam to sekciu spravia

barca2107
autor
23. máj 2023

@mishach takze ten druhýkrát cisársky ani nespomenuli? Či si chcela rovno skúsiť spontánne ?

mishach
23. máj 2023

Môj dr bol za cisársky, preto ma poslal už v 38 tt do nemocnice. Vtedy primár povedal, že cisársky nie, počkáme. Ale na poslednej kontrole rozhodol, že bude lepšie cisársky. Mne to bolo jedno.

mishach
23. máj 2023

@barca2107 ale ležala so mnou jedna a tá mala normálne od psychológa, že neodporúča prirodzený, tak jej urobili cisársky. Kamoška tiež žiadala o cisársky, lebo ma niečo s chrbticou a tiež jej ho urobili

barca2107
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romana1110
Autor odpoveď zmazal
Zobraz