Aké bezlaktózové výrobky sú v Bille a aké sú ceny?

kapi
9. sep 2013

Zatial som nasla len mlieko, ked som sa predavacky spytala, nevedela mi odpovedat, mala by som zaujem o nejake jogurty, alebo maslo. NIekde som uz videla v inych obchodoch, len je to strasne drahe { napr. ovci a kozi jogurt } . dakujem Katarina

cecil36
9. sep 2013

pozeram, ze si z BA, tak vybehni do sparu alebo hoferu, ceny neporovnatelne, vyber velky. A ak chces pouzivat ovci a kozi jogurt pri intolerancii laktozy- neodporucam.

sylvia78
9. sep 2013

Ahojcek odkial z Blavy si? Mam prebehnute vsetky obchody a viem poradit kdetco najdes, je ale pravda,ze v Spary su neporovnatelne ceny. My sme ale bez auta tak hladam tu. Inak najdes aj v Jednote.

jana121212
9. sep 2013

tu je zoznam vyrobkov bez laktory v hoferi http://www.hofer.at/at/html/product_range/lakto... ak si z BA, tak najblizsie je v kittsee

janocka
9. sep 2013

V Bille som videla okrem bezlaktozoveho mlieka aj syry. Sa mi zda, ze aj jogurty a tvaroh maju - od vyrobcu Omira, na obaloch je velky napis Minus L

stellamaris
9. sep 2013

ahoj,moj manzel ma intoleranciu laktozy,kupujeme bezlaktozove produkty v Aldi ( v Rakusku Hofer),ceny su prijatelne,maju aj jogurty 🙂 Manzel konzumuje maslo v pohode,rovnako aj tvrde syry,tak nie je skoro ziadna laktoza.

slavka11
9. sep 2013

Dievcatka takze takto:
mlieko dostanete bezlaktozove kupit v bille, Kauflande a videla som uz aj v Lidli, dalej v carefoure, jednota a aj v tescu. Mimo toho Billa zvykne mat aj maslo, jogurty, obcas tvaroh, pudingy, slahacku v spreji, slhacku trvanlivu aj syry. Nie len od spol. Omira ako MinusL ale treba pozerat este aj ine znacky hlavne pri jogurtoch. Billa to ma zvycajne samostatne ulozene okrem tych syrov a trvanlivej slahacky ta je pri trvanlivych mliekach. Syry hladajte pri syroch
Kaufland ma mlieko pri trvanlivych mliekach aj znacky kaufland, aj Rajo a tusim este aj Tami ci ktore to robi, syry najdete v syroch, pomazanky MinusL pri Lucine a spol., jogurty v jogurtoch, obcas aj maslo maju. Aha a este aj slahacka na varenie od Rajo ta je tiez medzi slahackami spolu s minus L
Jednota ma mlieko, kakao, ladovu kavu, syry a neviem co este lebo tam chodim minimalne.
Tesco tiez zvykne mat mlieko, syr taky taveny v tegliku obcas aj platkovy je zohnatelny, jogurty, syr typu Emental.
V carefour maju tiez bezne mlieko, syry.
Samozrejme v rakusku je vyber obrovsky si uz v Hoferovi alebo v Spare alebo rakuskej bille.
U nas je toho mizerne malo skoro nic a ceny sialene.
Ja to riesim takto: manzel mi chodi na druzstvo po mlieko. Viem ze vsade nie su druzstva ale zasa mliekomaty ano takze kludne kupujte mlieko odtial. No a ja si kupujem v DM-drogerie alebo aj v niektorych lekarnach kvapky Laktazan. To si nakvapkam do mlieka po jeho prevareni a vychladeni na min. 50 stupnov. Davkovanie na liter mlieka ide 5 kvapiek laktazanu. Zamiesat a nechat aspon 24 ho stiepit. Laktazan nastiepi laktozu na galaktozu a ine jednoduche cukry ktore uz nerobia problem pri traveni. No a z mieka si robim aj tvaroh. To tu popisovat nebudem najdete to hocikde na nete. Akurat tu mlieko neprevaram ale hned ho nechavam skysnut pri izbovej teplote a davam do neho hned kvapky. kedze bezne kysne mlieko viac ako 24h tak je to v pohode. No a jogurty riesim tak, ze si kupim biely nakvapkam do neho opat kvapky, necham odstat a v pohode konzumujem po 24. Obdobne robim aj pri acidku, kyslej smotane ci slahacke.
Kupujem normalne bezne a "odlaktozujem" si ich pomocou tychto kvapiek.
A ked nahdou ideme niekam kde nemam istotu zistit zlozenie jedla, alebo nemam moznost vyberu bezlaktozoveho tak v tomto pripade pouzivam Laktazan - tablety. tiez k dostaniu v DM a lekarnach.
Snad som pomohla ak nieco kludne sa pytajte ja som s tymto ochorenim uz viac ako 10 rokov.

Aha a k tym ovcim a kozim vyrobkom. Kozie nekonzumujte skodia nam rovnako ako kravske maju podobne zlozenie
S ovcim problemy nie su tam je zlozenie ine. Ale treba samozrejme skusit kazdy sam na sebe.

gitusa23
9. sep 2013

my tak isto kupujeme v rakusku bezlaktozove. V Bille chybaju na vyber jogurty, je az jeden druh, vela krat nemaju ani len smotanu sladku trvanlivu. A o kyslej, to ani pocut. Billa by mohla doplnit tento sortiment a dat ho do ineho regalu (tak ako diabeticke vyrobky), nie aby sme ho museli hladat medzi klasik vecami a potom ich aj prehliadnut.
a este by ma zaujimalo, videl uz niekto niekde aj bezlaktozovu tatarku a majolenku? vdaka.

billa_martina
9. sep 2013

Ahoj Kapi, bezlaktozovych vyrobkov mame v sortimente celkom dost, postupne sa snazime vyber zvacsovat. Mame mlieko, smotanu na varenie, maslo, syry, jogurty atd. Prave pripravujem fotoblog, kde ich uvidis. Z ktoreho si mesta? V tych najvacsich Billach tento sortiment najdes, zial v tych mensich moze byt ponuka limitovana.

marielik78
9. sep 2013

Ja bezne v Bille kupujem bezlaktozove mlieko, smotanu, jogurt, syry ci ochutene tvarohove dezerty... Akurat mi tam chyba chladene malicke bezlaktozove kakao v krabicke, ktora mala zboznuje napr. na dovolenke, kde si nevarime sami, no musim ho kupovat v Terne, nakolko inde ho neponukaju...

milena77
11. sep 2013

bola som včera v našej Bille v MT a venovala sa mi vedúca predajne - bola ochotná ale mali len syr bezlaktozový, vraj objednáva aj maslo ale nikdy jej neprišlo a hlavne to som chcela vyskúšať. No smutné že na stredné Slovensko sa výrobky nedostávajú a hranicu s Rakúskom máme poriadne ďaleko.

zuzkagu
12. sep 2013

no čo sa týky Billy v TT na prednadraží tak som sa tam schvalme išla pozriet, čo sa týka jogurtov tak mali jeden puding so zarukou skončenia o 2 dni, syry maslo tvaroh šlahačka v spreji nič, mali iba bezlaktozove mlieko za 1,59 slahačku na varenie od rajo + šlahačku na šlahanie od lminus, takže celkovy dojem 2 body z 10 :(, moj syn trpi na viacej alergii + na int. laktozy a na histaminovu intoleranciu, mlieko mi kupuje brachov spary v AT kde vyjde jedno mlieko na 1,1-1,2 a kupujeme 2 kartony vždy, ostatne mi kupit nevie lebo sa v tom velmi nevyzna tak som ho naučila apsom na mlieko aby mi kupoval 🙂

janula17
12. sep 2013

Billa v Seredi - jeden jediny druh syra platkovy, maslo na objednavku - do tyzdna!

cherka
23. sep 2013

ahojte...ja nakupujem v rakúsku a niekedy aj v terne...v bille sú tieto veci veľmi drahé...spar a hofer sú oveľa lacnejší 😉

kimmie
12. dec 2013

@slavka11 Ahoj ,mojmu skoro 7 rocnemu prave zistili intoleranciu laktozy. Vidim ze si z BA, prosim Ta ktora Billa ma najvacsi vyber bezlaktozovych vyrobkov?
Ja chodim normalne do Cubiconu, ale tam som nenasla maslo, pripadne ziadne jogurty, iba bezlaktozovy tvarohovy dezert a ten mojmu Lukymu velmi nechutil, stazoval si na miernu bolest brucha.
Dakujem pekne za ten prispevok co si napisala vyssie, velmi poucny, skusime tie ovcie vyrobky.

danielahamar
13. dec 2013

Ahojte, tiež nám tento týždeň zistili /7r./ intoleranciu na laktozu a hladám výrobky, lebo tu u nás nič neni a keď aj majú v obchodoch, tak dobre schované 🙄 hladám momentálne maslo na pečenie, máte nejakú radu?

babika131
15. dec 2013

@sylvia78 Ahoj. Prosím ťa,ktoré sú to tie obchody kde nájdem bezlaktózové výrobky? Ja už som snáď obehala všetky okrem bio obchodov. Ďakujem

sylvia78
15. dec 2013

@babika131 ahojcek, ja som väcsinou tiez behala po obchodoch,ale vela krat som si radsej objednala v obchode www.slnecnica.sk su tam velmi mile predavacky a trvanlivost maju tieto papanicka dost dlhe takze raz do mesiaca som objednala vsetky mliecne vyrobky a bolo. Najdes u nich aj cokoladky a sladkosti,keksiky a lizatka. Nas velmi nie je na sladke takze sa da. No kekse sa daju aj v Carefoure kupit. Aj Terno ma vela veci,ale to konkretne v Devinskej. A odporucam kupovat biely jogurt a doma dochutit vanilkou ci ovocim,vychadza to lacnejsie. Pribinacika som robila doma. Slahackova smotana bezlaktozova je najlacnejsia v Kauflande,inde je aj o 60centov drahsia. V Kauflande najdes aj bezlaktozove tvarohovo jogurtove mnamko,neviem presny nazov,ale najdes ich a aj tam poradia. No vlastna skusenost z obchodom slnecnica je velmi dobra. Po druhy treti krat ti uz aj sami zavolaju ci nechces nieco. Na prvy krat ti odporucam zajst k nim a tam ti daju katalog lebo na nete nemaju vsetko napisane,ale u nich najdes naozaj vsetko. Ak by si estenieco potrebovala kludne napis IP.

babika131
16. dec 2013

Takže v tej Devínskej predsa,vravela mi to aj naša lekárka,len som sa tam nedostala,keď sme boli u nej.Ďakujem si veľmi zlatá,ak budem teda ešte niečo potrebovať ozvem sa. 😉