Nevhodné správanie zamestnancov Billy na Záhradníckej

tilly
17. sep 2013

ja teda nie som clovek, co sa lahko vytoci v obchode, alebo sa stazuje, ale uz toho mam fakt dost...

ide o billu na zahradnickej a jej dokladacov alebo co su to zac, su to mladi chlapci, ja neviem, ci su to brigadnici alebo nejaki byvali fetaci alebo co, ale ten ich slovnik to je neskutocne... nikdy som sa nikde nestazovala, ale teraz mi tu maly doma "do pice, ty kokot" (ospravedlnujem sa, ale inak sa nedalo...) a 100krat dokola, ved on nevie, co to znamena, ked mi to zahlasi na ulici, tak amen tma... a v skolke ani nehovorim... a odkial to ma??? od chlapcov z billy, ktori ked dokladaju piva, tak si rozpravaju historky z vikendu a to teda tak nahlas, ze je ich pocut k syrom a zmrzlinam (pivo nekupujeme)...

mohli by ste to nejak poriesit, ja s deckami uz do tej billy nevkrocim...

natalienka12
22. sep 2013

@lusaka
@sorciera24
@limoncino Baby, ani nijako bokom si to nesmú nechať? Ako to kontrolujú? By som ich niekam nakopala nenažrancov, majú nehorázne marže na tovare a chudáci zamestnanci si nesmú nechať ani pár centíkov. ☹

sorciera24
22. sep 2013

@natalienka12 no nie, my sme mohli mat pri sebe len vodu!!!....vrecka sme vzdy vykaldali.....proste nemas kde to strcit.......a za vypoved to enstoji......ano, je to chore, lebo odmenujes pokladnicku za jej pristup....bohuzial, to nie je v moci pokladniciek 😖

lusaka
22. sep 2013

@natalienka12 Nati,postarka,alebo kurier ,ked k tebe pride domov a das mu sprepitne nikto ho nevidi a ani na kamere nie je nasnimany (keby si sa na nieco stazovala )je to len slovo proti slovu ...na poste vyda peniaze do € a ostatnu mu tringelty ,ktore dostal
A este nieco ti napisem ,ked robis prekladnicku musis mat v skrinke zosit,kde si pises ,aky obnos penazi mas v penazenke a davat si to podpisovat SBS-ke ak na zaverecnu nesedia mas viac ako si mala, ked nastupujes na smenu....zajtra uz do prace chodit nemusis! Ak mas mensi obnos penazi musis ukazat blok od nakupu .
V najlepsom pripade v mensich obchodnych prevadzkach sa penazenky uzamykaju do trezoru dostanes ju az ked ides domov

natalienka12
22. sep 2013

No tak už sa nečudujem, že majú taký prístup ako majú....

limoncino
22. sep 2013

@natalienka12 tiež som teraz nemilo prekvapená, tringeltom dávaš najavo spokojnosť, spokojnosť s osobou, s ktorou si prišla do kontaktu, nie s celou predajňou...
A nesúhlasím s tým, že sa im nečudujem.. Čudujem. Vedia, do čoho idú, tak nechápem, že sú také rozčarované a nepríjemné...

lusaka
22. sep 2013

limoncino a kto by VAs obsluhoval? neboj , nebude dlho trvat a budu vas obsluhovat roboti...v tescu napriklad ,uz nemusis prist do kontaktu s pokladnickou ...nablokujes sa sama! za to sa moze stat ,ze cez den neuvidis na ploche ani jednu predavacku -dokladacku a nebudes sa musiet rozculovat ,ze tam niekto nadava ,alebo sa na teba osocuje ,ved nikam inam to nespeje

natalienka12
22. sep 2013

Som normálne rozčarovaná! A nepríjemne prekvapená!
@lusaka vieš čo ja neznášam, keď som v Tescu a mám len málo položiek príde taká baba za mnou, že podte k samoobslužnej, tak ju vždy odbijem, že chcem platiť stravnými lístkami, mne sa to proste nechce samej blokovať.

natalienka12
22. sep 2013

Baby, nechcem byť veľmi zvedavá, ak nechcete nemusíte písať, ale koľko tak cca priemerne v hrubom zarábajú pokladníčky v obchodných reťazcoch, dúfam, že sa tým nikoho nedotknem.

limoncino
22. sep 2013

@lusaka budú ma obsluhovať tie, čo sa vedia správať k zákazníkom. A nie oduté kozy, čo sa hnevajú na celý svet, že majú malý plat (nemyslím tým samozrejme Teba, ab sme predišli nedorozumeniam)
Ja mám tie samoobslužné rada, dokonca u nás ráno tety v pokaldniach ani nesedia, maximálne jedna, ale tiež platievam stravenkami, takže je pre mňa pohodlnejšia živá predavačka 🙂

tilly
autor
22. sep 2013

@janielikk lebo im rozumiem 😉 jedine, ze by nadavali po turecky... ale to som este nikoho nepocula po turecky rozpravat...

simca06022011
22. sep 2013

@marika58 mne je jasna napln skladnikov a je mi jasne, ze na predajnu maju vyjst, ale ako som pisala, ma sa vediet kazdy spravat pred zakaznikom. CIze ak nie je o tom pouceny, nema tam co robit a ak je pouceny, ma byt pripraveny a schopny znasat nasledky, napr. v pripade staznosti aj zrazkami zo mzdy a pod. Bohuzial stale plati zakaznik moj pan a ma to svoj dovod, ak nebudu chodit zakaznici nebudem mat na vyplatu, ak sa budem spravat ako laznik na luke s ovcami, tak potom aj moje ohodnotenie bude take...

@natalienka12 no k tringeltom, len tolko ze je to pekne nechat nieco, ale chapem aj tych co nenechaju, nie kazdy na to ma a dalsia vec, nie je to nasa povinnost.. napr. ja nechavam tringelty a teda nikdy sa mi nemoze stat ze by som nejaky prijala a preto aj ked ho davam tak si to 2x premyslim 🙂))) Kurierov mam nacvicenych spickovo :P Kedze mi nosia zasielky casto, oni si to aj zapamataju ako sa kto sprava a druhy a dalsi raz je dorucovanie v pohode, mne to pomaly donesu hocikam, vedia kto som, vynesu alebo nevynesu podla toho co to je. Je to o pristupe, ja tiez mam klientov ktorym vyjdem v ustrety, a takych ktorym nevyjdem s nicim specialnym v ustrety... V prevadzkach velkych je ale pravidlom pokial viem, ze zamestanec si neberie so sebou peniaze a vsetko co ide z pokladne ide do firmy, neviem teda ako si to v zakulisi delia ale zistim, mam kolegynku co robila aj v Bille aj v Tescu v pokladni dost dlho 🙂

sandracs
22. sep 2013

@lusaka Tak toto som doteraz netušila ani ja. Tiež so si myslela, že je to ako u čašníkov. Príde mi to od zamestnávateľa nefér. Ak ja chcem oceniť milú predavačku, ktorá je ochotná a príjemná, tak jeto moje rozhodnutie. zaujímalo by ma, čo zamestnávateľ robí s "prebytkami" - ako ich zahŕňa do účtovníctva. Ale dobre, že si napísala, už nebudem ani ja nechávať pri pokladni.

natalienka12
22. sep 2013

@sandracs Vidíš a nášho ministra zaujíma bločková lotéria, na ktorú sa chytila Slovač a nie ako napr. taký gigant Tesco zúčtováva prebytky.

marika58
22. sep 2013

@simca06022011 sak jasneee spravat sa musi kazdy zamestnanec v obchode jak sa hovori moj zakaznik moj pan ;)) no povedat musim na billu ze si neplny to co ma lebo kazdy zamestnanec ma 13plat plateny tak ze zavisi od toho ako pracuje ako chodi obleceny ci ma v poriadku veci a ci dodrzuje to co ma a tag.No nakoniec sa som zistila ze pokial si fialka nesplni svoje plany tak ako ma tak sa im strhava vsetkym s 13platu co je podla mna neorazna drzost!!!lebo polka ludi si robi svoju robotu tak ako ma a druha na to sere a kvoli nim dostanu menej?preco hadzu vsetkych do jedneho kopyta....Kazdy zamestnanec by mal dostat vyplatu tak ako ma.A k tim tringeltom v pokladni neviem ako to je inde ale v jednej nemenovanej bille kde robim je to tak ze tringelty sa nechavaju firme...co je podla mna blbe preco by si pokladnicka svoj tringelt nemohla zobrat ked su s nou zakaznici spokojny.A v tescu u nas to je tak ze rano daju zamestancovy pokladnu ktoru si nemoze ani zevraj preratat a ked konci tak pokladnu odovzda oni ju prerataju a ked tam chyba ten doticny zamestnanec musi doplatit.Sak to co je uz toto takzevtak je to na tomto svete a v obchodnych retazcoch

lusaka
22. sep 2013

@marika58 to s tym ratanim penazi v pokladni je pravda, zazila som to v Bille nesmeli sme si preratavat pokladne ,oni nam to robili a vzdy niektorej chybalo tak aby bolo na nu,z e zle vydala ...no pokladne su take ,ze nahodis urcitu sumu do pokladne a vyhodi ti kolko mas vydat.....musela by som byt velmi sprosta aby som nevedela presne vydat.
A tringelty idu zvlast ,ked pride nejaka velka navsteva kupuje vrchnost za to chlebicky ,zakusky a kavicky...rozpocet nepusti ,alebo sa tym da vyplatit urcita ciastka manka

lusaka
22. sep 2013

Naty a co pises o tych blocikov ,podla mna je to koli danovym unikom a podvodom . Mozno na konci roka padne nejake meno co nieco vyhra...ludia si neuvedomuju ako pomahaju danovnikom kontrolovat prevadzky na celom slovensku 😎

marika58
22. sep 2013

U nas to funguje tak ze si musi sam preratat pokladnu aby vedel ci sa sam oklamal alebo nie len clovek si niekedy ani na 12 neuvedomi a moze vidat zle mne sa to stalo ale nebolo to vela nastastie ;) no raz som isla vidavat a skoro o 50 viacej :/ ale nastastie som si to vsimla.Jak sa hovori nikdy nehovor nikdy...zevsa ti take nieco nemoze stat.No a tie teingelty to je tak ze kde chyba sa to doplati s toho do pokladne ;)

simca06022011
23. sep 2013

@marika58 je to uplne bezne a ňie len v potravinach, ma to motivovat k tymovej praci a tomu aby aj zamestananci jeden druheho motivovali, lebo ak ňieco nie je hotove vsetci na to doplatia. A neberu im podla mna z ich zakladnej mzdy ale z odmien a 13teho platu , cize je to rozhodnutie na nich.

marika58
23. sep 2013

Mno sak tak som to aj mydlela ze s tych odmien....