Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako si správne vyberať krém s ochranným faktorom?

bioderma_lucia
10. apr 2012

Na trhu je množstvo produktov s ochranným faktorom. Vybrať si ten správny býva niekedy
komplikované. Podľa čoho sa rozhodujete vy? Kde nakupujete, v drogérii alebo v lekárni? Čo si
všímate na obale produktu? Rozumiete vysvetlivkám a číslam na krabičke?

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@majushkab pokial ma syn atopicky ekzem, odporucam Photoderm MINERAL. Je vyslovene urceny pre atopikov. Neobsahuje ziadne zlozky, ktore by ho drazdili. Postup pri natierani by som zvolila takto: hned rano natri tvaricku syncekovi Atoderm PP anti-recidive, nechaj vpit a po aspon 15 minutach mozes naniest Photoderm Mineral. Odporuca sa natierat pokozku ochrannym produktom 30 minut pred vyjdenim na slnko.

majushkab
10. apr 2012

@bioderma_lucia ďakujem za odpoveď čiže som to natierala spravne tak som to aj robila len som vždy mala obavy či to nieje zle 🙂 a ten photoderm mineral kupime len neviem je z toho viacej druhov či to len jeden je doteraz som sa nestretla s tymto kremom ani v lekarni mi ho nenukali a to som sa pytala priamo na biodermu

kuratenko80
10. apr 2012

@bioderma_lucia Som rada, ze som si tu nasla dobru radu, lebo prave nas syncek ma problem s pokozkou, chodili sme teraz casto na kozne. Ma velmi citlivu pokozku a tak som rada, ze je aj pre taketo pokozky nieco. Inak aj ja pouzivam pre seba biodermu na telo a aj jemu som vsetko kupila od biodermy. Len zatial na telicko musime pouzivat krem s kyselinou mliecnou, lebo mal velmi suchu pokozku. Chcela som sa spytat, ze ci je dobry krem od biodermy pre babatko na suchu az atopicku pokozku. Dakujem

simi251
10. apr 2012

@bioderma_lucia Ahoj. Chcela by som sa ta opytat, ci je potrebny pre babatko 50+ aj v pripade ze sa nechystam vystavovat ho priamemu slnku? Nestaci vtedy 30?

petkave
10. apr 2012

@bioderma_lucia vlani o takomto čase som riešila kúpu vhodného krému pre môjho synčeka. Po preštudovaní množstva informácií na nete som sa rozhodla pre Biodermu s ochranným faktorom 50 a bola som maximálne spokojná. Ľahko sa nanášal pomocou pumpičky, ľahko sa aj roztieral, nebol mastný a dokonca nám z neho ešte veľa ostalo. 😵

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@majushkab Photoderm Mineral je len jeden a maju ho v kazdej partnerskej lekarni (tam kde maju cele portfolio). Neviem ci poznas produkt Atoderm POzinc. Je urceny na zhorsene stavy AE. Ak by sa syncekovi pohorsilo, tie kriticke miesta miesta mu mozes natierat POzincom. Inak pouzivajte denno denne Atoderm PP. Ten je vynikajuci na premastenie. Drzim palce, nech ma syncek krasnu pokozku 😉

cayrez
10. apr 2012

@bioderma_lucia Dakujem velmi pekne. Som naozaj spokojna s touto znackou, nedam na nu dopustit, co sa tyka nasej rodiny, je velmi dobre znasana a taktiez od pacientov z lekarni, kde som pracovala mam len pozitivne ohlasy. ja vzdy upozornim, ze to nie je najlacnejsia kozmetika, ale vyskum a vyvoj nieco stoji a pokial ma clovek problemy s citlivou pokozkou, radsej investovat do kvality ako potom vyhadzovat 10tky kremov z drogerii. V konecnom dosledku, ked si to spocitate, vyjde skusanie kadejakych kremov drahsie.

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kuratenko80 ahoj, som rada, ze si nasla rady 🙂 Na atopicku pokozku ma Bioderma viac kombinacii:
1/ pokial ide o babatko, pokozka je viac vysusena ale atopia nie je kriticka odporucam produkty z radu ABCDerm. Na umyvanie ATO+Lavante = sprchovy krem, ma kremovu konzistenciu a da sa pouzivat ako sprchovy gel, sampon aj pena do kupela. Na natieranie je urceny ATO+Baume = kremovy balzam. Obidva produkty su urcenepre deticky od narodenia.
2/ pokial je pokozka velmi velmi sucha a atopia je v zlom stave odporucam rad Atoderm, ktory je urceny na riesenie tychto problem pre deti az dospelych (pre vsetkych s problemom atopia) Na umyvanie je urceny Atoderm Moussant, je to "mydlo bez mydla" alebo Atoderm mydlo a na natieranie Atoderm PP anti recidive na premastovanie pokozky. Ak by mal maly atopiu v kritickom stave, a dermatologicka by chcela nasadit kortikoidy, vyskusaj Atoderm POzinc, lokalne na postihnute miesta. Urcite zaberie.
Vsetky produkty, ktore tu spominam, su bez parfumu a parabenov (konzervacnych latok) - co je pre atopikov dolezite!

bv_alexandra
10. apr 2012

@bioderma_lucia Ja by som sa chcela opýtať, priatelovi sa velmi vysušuje pokožka na tvári dekolte a rukách. Niekedy mu to ide az do krvavých flakov. Ja si myslím ze je to z vody po holeni. Na rukácch zvýšenú dráždivost pocituje aj pri použití napr. Jari a pod.
Kožná lekárka mu dala mastičku Elocom krém. Na čas to zmizlo to potom sa to znovu obnoví. Aký krém by sme mohli skúsiť, ktorý by mu mohol pomôcť? 😝

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@simi251 ahoj simi, urcite odporucam SPF 50+ pred 30. Aj ked babatko nechystas vystavovat, nikdy nezabezpecime to, aby nebolo na slniecku. Viem to podla nasej malej. Minuly tyzden som ju zabudla natriet a boli sme vonku, slniecko svietilo ... a vtedy som si uvedomila, ze sice ju nevystavujem priamemu slnku ale nikdy nezabranim tomu aby na nu priamo nesvietilo. Ked uz budes maleho natieras, daj do toho vsetko. Chranit deti je velmi dolezite. Ak sa zanedba ochrana v detstve, moze to mat negativny vplyv do dospelosti. Ved len take znamienka ... ked vidim nasu malu aku ma krasnu pokozku bez znamienok a potom sa pozriem na mna a na manzela, ufff. A to hovorime "len" o znamienkach a nie horsich veciach.

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@petkave to ma tesi, ze ste boli spokojni 🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@cayrez presne tak, je lepsie investovat trosku viac ... iked ja tvrdim, ze akcie ktore robi Bioderma, su tak vyhodne, ze uz nie je o com premyslat. Tie ceny su pri akcii porovnatelne s kremami z drogerie. A myslim si ze akcii je kopec ...

cany1
10. apr 2012

@kokorunecka ...deti do 6mesiacov by nemali používať žiadne opaľovacie krémy. Mám dve deti a do toho pol roka som sa snažila vyvarovať priamemu slnku. Nie je to iba z mojej hlavy, určite aj kopec pediatrov, či kožiarov by so mnou súhlasila. Kozmetiku Bioderma používam a som s ňou spokojná, avšak každé dieťa je individuálne a nemusí túto značku dobre znášať. 😉

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@bv_alexandra ahoj, podla toho co pises, ze pokozka je vysusena a reaktivna, odporucam Atoderm PP. Je to krem, ktory premastuje a zaroven regeneruje pokozku. Manzel by sa mal vyhybat vsetkemu co obsahuje parfum a parabeny (konzervacne latky).

cayrez
10. apr 2012

@bioderma_lucia Plne suhlasim!!! 😀

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@bv_alexandra teraz som si vsimla, ze pises "priatel" a ja som z neho urobila "manzela". Prepaaac ...

simi251
10. apr 2012

@bioderma_lucia Mas pravdu ved napriklad z kocika trcia vzdy minimalne nozky 😀 Len som nechcela pre deti kupovat produkty zvlast. chcela sm 30 pre oboch. Ale asi teda radsej kupim 50 pre maleho a 30 pre vacsieho. Lebo 50 je asi pre 7 rocneho chlapca zbytocne, nie?

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@simi251 simi aj starsiemu by som dala 50tku. Jeho prirodzena ochrana pokozky nieje este vyvinuta tak ako u dospelych. Tiez je potrbna najvyssia ochrana. A syn urcite neobsedi pod slnecnikom a bude chciet santit.

majushkab
10. apr 2012

@bioderma_lucia atoderm pozinc som počula ale neskušala my už mame ekzem našťastie iba sem tam ked drobec niečo nevhodne spapa najmä niečo kde je mlieko ale vdaka tomu pp ancirecidiv sme sa ho zbavili a s ostatnymi kremami sme mali problemy tak toto používam stale a obmienam raz mlieko raz balzam alebo krem a mame pokoj a na tvaričke už nemal ekzem 1,5 roka čo to používame čiže u nas s tym maxi spokojnosť 🙂 a cena je drahší ale zase dlho vydrží lebo ho stačí maličko 🙂

kvetinka211
10. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj, dakujem za odpoved ... ja som hladala na nemeckych strankach a nenasla som ... tak mozno budu nejake francuzske porovnania, skusim popozerat ... aby som vedela aky je rozdiel medzi roznymi znackami ... ale myslim na sk trhu je bioderma jedna z mala znaciek, ktore maju aj kremy s fyzikalnym filtrom, takze vyber nebude az taky tazky 😉 v tych nemeckych testoch vysli paradoxne lepsie take kremy o ktorych by to clovek necakal, ale myslim ze tie uz boli v kategorii chemickych alebo kombinovanych ..

bioderma_lucia
autor
11. apr 2012

@kvetinka211 ked nieco najdes, daj mi prosim ta vediet. Bude to pre mna tiez zaujimava informacia. Ano, na SK trhu sme jedini, ktori mame fyzikalny filter s najvyssou ochranou SPF 50+. Je to produkt Photoderm MINERAL pre deti od narodenia a samozrejme aj pre dospelych. Dalsi produkt, ktory je s fyzikalnymi filtrami a SPF 50+ je kompaktny make-up. Je v dvoch odtienoch, svetly a tmavy.

kvietocekx
11. apr 2012

ja mam jasno vo vybere opalovacej kozmetiky uz druhy rok... pre nasho mladsieho pouzivame Photoderm MINERAL SPF 50+, nakolko ma problematicku pokozku so sklonom k exemom... a pre starsiu dcerku pouzivame PHOTODERM KID SPF50... ja som nadmieru spokojna a uz nic ine nebudem kupovat...

dixie_chick
11. apr 2012

Ahojte,
vidim, ze atopicky exem ste tu uz spominali. Ten ma pravdepodobne aj nas syn, aj ked ho este nemal potvrdeny. Este by som sa chcela opytat na doplnenie, @bioderma_lucia Ako casto natriet rocne deticky pocas letnych dni? Pocitam, ze cas dna budu travit vonku - okrem kritickych hodin, a to na pieskovisku, v kociku, v bazeniku pod slnecnikom... predpokladam, ze natriet rano nestaci. A natierate cele telicko aj ked ma dieta oblecenu bavlnenu vrstvu predpokladam. Ja natieram uz teraz, hlavne tvaricku a ruky - momentalne mam Loreal pre deti SPF 50+.Podla pozitivnych reakcii, ktore citam asi vymenime za Biodermu 🙂.
Vopred dakujem za odpoved.

bioderma_lucia
autor
11. apr 2012

@dixie_chick dakujem za tuto otazku - je velmi dolezita. Deti (a nielen deti) by sme mali natierat 3O minut predtym ako vyjdeme na slnko. Potom by sme mali natieranie opakovat kazde 2-3 hodiny. Toto je odporucanie COLIPY - institucie, ktora urcuje normy, zakazy, prikazy,... pre dermatologiu. Mnozstvo, ktore by sme mali na jedno natieranie pouzit je tiez urcene. Je to 2mg/cm2. Pre dospeleho cloveka to predstauje 36ml, cize 7 cajovych lyziciek. U deti je to menej podla velkosti dietatka. Pri rocnom dietatku su to cca 3 lyzicky. Natierame cele telicko, aj ked bude mat oblecene tricko. Tricko zachyti ziarenie zodpovedajuce SPF 6, mokre tricko SPF 3, co je zalosne malo. Natierat 1x denne urcite nestaci! Toto je stanovisko spominanej Colipy. Vsetko, co uvadzam, su ich normy, doporucenia, ... a Colipa dalej odporuca: V case medzi 11 - 16 hod sa mame uplne vyhybat slnecnemu ziareniu.

michaela14
11. apr 2012

@bioderma_lucia dobry den, mam 7mesacneho chlapca a pani v lekarni mi poradila Daylong baby 30, vraj nam to tu na Slovensku na jar staci, na leto som kupila Vichy 50, ale myslim teda ze vymenim za Biodermu 😉

bioderma_lucia
autor
11. apr 2012

@michaela14 odporucam najnovsi clanok na mojom fotoblogu ...

vikinka2012
11. apr 2012

Lucka,chcem sa spytat..my ideme do Turecka na dovolenku v juli a malicka bude mat 11 mesiacov ..aky opalovaci krem by si mi odporucila?Ďakujem pekne za odpoved.

bioderma_lucia
autor
11. apr 2012

@vikinka2012 ahoj, doporucujem Photoderm Mineral, dcerka bude este malinka, tento produkt je pre nu najvhodnejsi. Uzite si dovolenku 🙂

vikinka2012
11. apr 2012

Dakujem pekne 🙂

kamka17
11. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj, som rada, že sa tu objavila táto téma 🙂 vlani som tiež riešila opaľovací krém, najlepšie mi vyšla bioderma 😎 😉 , v lekárni mi ponúkli Photoderm Kid SPF50+...nevedela som, že existuje aj Photoderm Mineral... 😅 podobná otázka tu už síce bola, ale rada by som sa spýtala, či je vhodné toto mlieko ešte použiť aj tento rok, keď bolo v lete uskladnené v chladničke a teraz je pár mesiacov v šuflíku pri izbovej teplote..?? 😕 nerada by som niečo zanedbala a radšej asi malej kúpim nový krém a tento použijem pre seba...kdesi som totiž čítala, že opaľovacie krémy by sa mali používať len jednu sezónu 😕 ...aj keď to bol asi marketingový ťah 😨 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli