Ako si správne vyberať krém s ochranným faktorom?

bioderma_lucia
10. apr 2012

Na trhu je množstvo produktov s ochranným faktorom. Vybrať si ten správny býva niekedy
komplikované. Podľa čoho sa rozhodujete vy? Kde nakupujete, v drogérii alebo v lekárni? Čo si
všímate na obale produktu? Rozumiete vysvetlivkám a číslam na krabičke?

bioderma_lucia
autor
2. máj 2012

@wewe22 ahoj, Photoderm Mineral pokozku nevysusuje. To len tak vyzera na pohlad. Vsetky mineralne filtre v akomkolvek produkte akejkolvek znacke ti urobia to, ze ich mozes na pokozke vidiet. Zanechaju bielu stopu, beloba este viac zvyrazni nerovnosti na pokozke. To je princip mineralnych filtrov. Odrazaju slnecne ziarenie. Chemicke filtre ho pohlcuju, preto tie kremy funguju na inej baze a lahsie sa aplikuju a nezanechavaju belobu.
To co opisujes je esteticky problem. Biele miesta na tvaricke mava moja mala vzdy, dokonca aj take supinky ako keby bola sucha. Ale nie je. Viem, ze sa ti to urcite nepaci ... toto budes pri kazdom cistom mineralnom filtry.
Mozes to trosku zjemnit tak, ze pred aplikaciou Photoderm Mineral natries pokozku hydratacnym alebo premastujucim kremom, ktory bezne pouzivate. Nechas vpit a na to das Ph. Mineral. V niektom fore tu na MK mamicky pisali o mineralnych filtroch roznych znaciek ze maju presne tieto skusenosti - beloba a zvyraznenie nerovnosti pleti.

wewe22
2. máj 2012

@bioderma_lucia dakujem za odpoved

mamazuzu
3. máj 2012

@bioderma_lucia Takze vcera som obehla vsetky lekarne v meste a vsade mi tvrdili, ze vzorky z detskym opalovakov vobec neprisli a ani minuly rok. a dokonca uz absolutne nemaju tester, z ktoreho by mi vedeli odliat. to je co? snad nekupim krem za 20 € len preto, aby som ho vyskusala a po prvom natreti zistila, ze malej nerobi dobre.

bioderma_lucia
autor
3. máj 2012

@mamazuzu ahoj, prosim ta, napis mi z ktoreho si mesta a vyzistim info od kolegov. Mozes aj IP.

kuratenko80
9. máj 2012

@bioderma_lucia Ahoj, malemu som uz kupila kremik na opalovanie ten Mineral e je super a kremik Ato Baume a musim povedat, ze ho znasa velmi dobre, este by som chcela kupit na kupanie Ato+Lavante a uvidim ako to bude, lebo ked ho kupem ci v cistej vode, ale v specialnom mliecnom kupeli, tak tie postihnute miesta mu viac scervenaju. Skusim kupit aj Atoderm Pozinc, lebo dermatologicka nam predpisala kortikoidy a tie nechcem pouzivat. Upokoji to, ale o niekolko dni sa problem opat objavi. Dufam, ze tento pripravok mu pomoze. Na tie postihnute miesta mozem dat najprv ten kremik a no ten Pozinc? Alebo je iny postup?Dakujem

bioderma_lucia
autor
10. máj 2012

@kuratenko80 ahoj, som rada, ze ste s produktami spokojni. Maleho mozes nadalej celeho natierat Ato+Baume a Atoderm POzinc mozes dat potom len na zhorsene postihnute miesta. S POzincom mame velmi dobre skusenosti. Velakrat zabral na velmi zle stavy. Drzim palce malemu

juldan81
31. máj 2012

@bioderma_lucia dobrý deň lucia, chcela by som sa ešte opýtať, čo je podľa vás lepšie kúpiť, sprej alebo mlieko na opaľovanie pre môjho 19 mesačného synčeka, na stránke bioderma.sk som našla super akciu na balíček bioderma photoderm SPF50* sprej 200ml a k tomu zdarma ABCderm hydratant za super 18,50 eur 🙂)))) len tá 5O nie je mineral, ako ste mi radili a či mi vôbec bude stačiť jedno balenie na 11 dní. veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.

bioderma_lucia
autor
31. máj 2012

@juldan81 ahoj, pokial nema syncek problemovu pokozku, nema atopiu, suchost, kozmetiku znasa bez problemov, tak mozes ist do Photoderm Kid sprej, ktory je teraz v akcii. Je to 200ml balenie. Ak ho budes poctivo natierat tak na 11 dni ti to len tak tak vyjde. Photoderm Mineral je 100g. Mozno by som to nakombinovala tak, ze by som kupila Photoderm Mineral a aj tu akciu Photoderm Kid s hydratacnym mlieckom zdarma a mala by som na cele leto vystarane s tym, ze by som vedela, ze na dovolenke mi krem nebude chybat a este budem mat aj ked budem tu na sr chodit von alebo niekde k vode. Krasnu dovolenku 🙂 kam sa chystate?

juldan81
31. máj 2012

@bioderma_lucia ideme do egypta a už sa véééľmi tešíme, teda ja asi najviac, vypadnúť z toho stereotypu a trošičku nachytať bronz, veľmi pekne ďakujem za radu 🙂

ada23
31. máj 2012

@bioderma_lucia Ahoj Lucia, my máme rovnaký problém ako @wewe22 a ja si myslím, že práve Photoderm Mineral dcére pokožku vysušuje. Natierali sme zatiaľ len tvár a ručičky a natieraná pokožka je aj po umytí viditeľne suchá a na oboch ručičkách sa jej spravili suché lišaje, na ktoré nepomáha ani hydratačný krém ☹ . Problém so suchou pokožkou doteraz nemala. Photoderm Mineral sme použili zatiaľ asi len 5x ale normálne rozmýšľam, že ho hodím do koša.. Pre syna mám už tretí rok Photoderm Kid a s ním som spokojná. Lenže dcéra ešte nemá rok, tak neviem či ho používať aj pre ňu alebo radšej skúsiť krém s minerálnymi filtrami od iného výrobcu 😒 . A ešte otázočka, je normálne keď sa pokožka aj po použití Photoderm Kid opáli? Alebo syna krémujeme nedostatočne? Lebo tu niekto písal, že je to super krém, že dieťa bolo aj po dovolenke pri mori stále bledé, neopálené a môj syn má už teraz na konci mája hnedý krk.. Ďakujem za odpoveď.

bioderma_lucia
autor
4. jún 2012

@ada23 ahoj, prepac, ze odpovedam neskor, nebola som online.
Ked mas doma Photoderm Kid, vyskusaj ho malej na predlakti, na jemnej kozicke. Natri jej kusok koze a pockaj par hodin, ci nebude nejaka reakcia. Pokial sa pokozka nezmeni a zostane v klude, mozes Photoderm Kid pouzivat aj pre malu slecnu. Pokial sa rozhodnes pre krem s mineralnymi filtrami od akehokolvek vyrobcu, budes mat stale ten isty efekt. To nie je o znacke ale o tom, ze kremy s mineralnymi filtrami maju ine zlozenie, ktore na pokozke nechava biely film a pocit sucha. Je to zlozenim, ktore musia mineralne filtre obsahovat.
Co sa tyka opalenia - ani jeden krem nie je 100% sunblock, to znamena, ze pri kazdom kreme s ochrannym faktorom sa clovek (aj dieta) opali. Intenzita opalenia zalezi od viacerych faktorov. Ano, jeden z nich je mnozstvo kremu, ktore pouzijes pri kazdom natierani a frekvencia natierania. A samozrejme zalezi aj od pokozky. Niektora pokozka sa hned opaluje do hneda, niektorej to trva, kym zhnedne. Co sa tyka pravidiel natierania: 30 minut predtym ako vyjdeme na slnko, kazde 2 hodiny, mnozstvo 6 cajovych lyziciek na 1 natretie. Samozrejme pokozku treba chranit aj odevom, pokryvkami hlavy, slnecnikom, byt co najviac v tieni ... Viac informacii si mozes tiez precitat v mojom fotoblogu, kde je uverejnenych par clankov: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bioderma_luc...
papa, Lucia

ivanka1987
2. máj 2013

chcela by som sa opytat na opalovaci krem bioderma mineral of 50s mineralmi,zaujimalo by ma ci mozu deticky tento krem obliznut.ked natrem syna a ma dudku urcite sa mu krem dostane do ust.dakujem za odpoved

smejo2222
2. júl 2013

DD, chcem sa opýtať ci od biodermy existuje aj krém po opalovani pre deti? Mám 2 ročnú dcéru, ktorá má citlivu pokozkua na odporúčanie kozneho som jej kúpila biodermu mineral. Chcela by som vediet ci aj pre deti s citlivou pokoznozkou existuje krém po opalovani alebo ju kľudne môžem natierat kremom po opalovani od biodermy aj ked nieje špeciálne pre deti? Ďakujem