Bioderma a moja nespokojnosť s prípravkami

deny88
16. apr 2012

V 8.mesiaci tehotenstva sa mi zacalo robit akne :( neviem z coho,kedze ani v puberte som ho nemala. A mam ho doteraz,kojim a dcerka uz ma 26 mes. Kupila som si rad AKN Bioderma,co nebolo lacne!! Zacala som to pouzivat a tak som sa vyhadzala z toho do tyzdna,ze som nesla na ulicu 3dni. Som sa hanbila. A vyhodila som to vsetko,skoda penazi,mohla som dcerke nieco kupit. A uz nikdy z toho radu nic nekupim.

cica99
25. apr 2012

Ahoj @irriss . Ja si myslim, ze v pribalovom letacku k Sebium AKN upozornenie na fakt, ze pokozka sa vyhadze kvoli tomu ze sa cisti aby sa za nejaky cas zlepsila nie je. Osobne som si vyskusala skoro vsetko co je dostupne na akne vo forme vodiciek, masticiek, kremikov, atd...a nie vsade je tato skutocnost spomenutá. A pritom išlo o registrované lieky farmaceutickych spoločnosti a mnohe z nich navyse len na lekarsky predpis. Bioderma nie je farmaceutická spoločnosť s povinnou registraciou liekov, su to Dermatologické laboratoria, produkujuce liečebnú kozmetiku. Tudiž zrejme nemaju žiadnu povinnosť uvádzať na letáčikoch informácie typu "nežiaduce učinky", "indikácie", "kontraindikácie", atď. Aj keby to v letáčiku teda uvedené nemali, nebola by som na nich tak prísna. Okrem toho, pri takejto reakcii aj tak nevieš, či išlo o ten spomínaný pozitívny čistiaci efekt s dočasným efektom alebo alergickú reakciu, ktorá by sa ďalším používaním naopak zhoršovala. V tom by som Luciinu/Bioderma odpoved rozširila, aby bola kompletna. Ja z mojej vlastnej skúsenosti musím napísať že po 2 rokoch márneho boja s akné po porode , ktoré sa každým mesiacom zhoršovalo, mi pomohla práve Bioderma . Vlastne kombinácia HAK (po 4 mesiacoch som vysadila) plus Sebium H20 a Sebium Pore Refiner. Predtým som navštívila 2 kožné lekárky, vyskúšala X mastičiek (aj ATB), vždy len s dočasným účinkom, prešla na voľnopredajnú La Roche- Posay, ktorá mi vyvolala takú alergiu vrátane očnej, že som si asi 3 mesiace na tvár a oči nemohla dať nič okrem Sensibio krem od Bioderma. Tiež som všetky produkty LP (kúpila som celú radu) šmarila do smetí, ale nenapadlo by ma sťažovať sa na ich stránkach, lebo každý reagujeme individuálne. ....A akné bolo stále horšie. Hľadala som niečo, čo by bolo zároveň aspoň trocha určené na pleť s akné a zabránilo ďalšiemu zhoršovaniu a bolo jemnejšie ako pre mňa neúčinné a pritom agresívne La Roche- Posay. A našla som! Skúšala som najprv vzorky Bioderma z lekární a bola nadšená že už nealergizujem a oči nemám opuchnuté a červené ako králik. Ale to som nečakala , a to vôbec, že mi akné aj vylieči. Momentálne moja pleť pripomína len jemnými jazvičkami, to , čo sa s ňou dialo este pred mesiacom. Viem, že pre mňa, je Bioderma zázrak. Pre moju pleť a oči je jemnučká, neagresívna a pritom nesmierne účinný. Navyše je zrejme super oftalmologicky testovaná, lebo mám veľmi citlivé oči, a pri nich nemám žiadnu reakciu. Konečne sa nebojím pozrieť do zrkadla. Ďakujem Bioderma.

irriss
25. apr 2012

@cica99
doslova ucebnicove podani

cica99
25. apr 2012

@irriss Ako to mysliš?

lubikan
25. apr 2012

baby,k tomu vasmu akne..ja som nikdy s tymto problem nemala..ale mam odpozorovane...ked som zacala chudnut,pit vela vody,tj drzala som dietu a jedla len ozaj jemne,kvalitne zdrave jedla..mala som pokozku krasnu eno nuno...ale jak som v dietke polavila,uz som to videla na tvari...ze sem tam flak,pupno,cierna bodka...takze tak...

karkulka1
26. apr 2012

@zuzkanik
trosku si odporujes 😉 Pises, ze pouzivas sadu sebium od Biodermy na aknoznu a problematicku plet uz 4 roky. Ak niekto oznaci tuto sadu za fungujucu liecebnu kozmetiku, tak za 4 roky by plet uz mala byt v poriadku (ved pubertu uz mas za sebou)
Ci sadu pre aknoznu plet treba pouzivat az do 60-tky? 😀

cica99
26. apr 2012

@karkulka1 ahoj, prepáč, nechcem rýpať za každú cenu, ale aj ty si odporuješ. V jednom dychu napíšeš, že Biodermu nepoužívaš, kvoli cudzorodym latkam, že radšej používaš prírodnú kozmetiku a Vichy, ktora tie látky údajne neobsahuje a v závere radíš, že "je mozne, ze akne Ti ustupi, ked prestanes malu dojcit.U mna to bolo naopak - pocas tehotenstva a dojcenia som mala krasnu plet- asi vplyvom hormonov, no potom sa vratila do svojho priemerneho normalu ☹ ". Ak trpíš na akné, tak asi vieš, že akné sa nedá nikdy úplne vyliečiť, čo sa dá, je len pleť znormalizovať. Dá sa len zlepšiť alebo zhoršiť stav akné, a aj keď pleť bude vyzerať na pohľad super, vždy tá tendencia k upchávaniu pórov , mastnej pleti a k vzniku nedokonalostí tam bude, v prípade, ak človek prestane používať kozmetiku na to určenú. Ale to vies asi aj sama 😉

hajanka
26. apr 2012

@cica99 mam pocit ze o tej kozmetike dost vela vies, aj o tom ako plet "funguje", mohla by si robit poradkynu 🙂

Ak by si mi vedela este poradit, ja nie som odbornik, ale chapem to tak, ze ak raz s tou kozmetikou raz zacnes, musis pouzivat nonstop, inak sa stav vrati spat, ano??? to si si napisala vyssie.
Potom ide vlastne iba doslova o potlacanie priznakov, nie o nejaku liecbu.

Takze to potom uplne vyvracia tvrdenie ktore Bioderma propaguje a na predchadzajucej strane ho aj @katkasid potvrdila a to ze:
""Bioderma je dermokozmetika - liečebná kozmetika, doporučovaná poprednými dermatológmi a pediatrami, takže nie sú to len mastičky.."

cica99
26. apr 2012

@hajanka ahoj .Nemám pocit , že by som vedele veľa o Bioderme, asi len o liečbe akné a prípravkoch, čo sú dostupné na trhu. Bioderma ale ponúka iné rady určené na iné kožné problémy, a o nich neviem nič 🙂 . Myslím, že heslo Biodermy je asi iné, ako napísala @katkasid svoj názor , neviem teraz presne, ale sem tam ho čítam na ich plagátoch. Určite nie také, že sme liečebná kozmetika a nie mastičky (to je v podstate pravda, snažia sa liečiť). Bioderma sama vie, že množstvo, možno väčšina kožných ochorení sú ochorenia na celý život a úlohou kozmetiky, je tak, ako to ty píšeš, zmierňovať príznaky. Alebo sa môže stať, že ochorenie na čas vymizne, ale potom príde recidíva (napr. ekzémy, dermatitídy, a podobne). Pacienti kožných lekárov sú tam často ako na klavíry 🙂 . No a na tvoju otázku, že či musím používať rady na akné (napr. tú Biodermu) ak s nimi raz začnem. Myslím , človek, ktorý ma tendenciu k akné celý život, si musí dávať celý život zvýšený pozor na to,aby si pleť pravidelne čistil i keď to akné ma teraz práve ukludnené. Teda nájsť si pre seba značku ktorá mu sedí, nealergizuje na ňu, atď a používať pravidelne každý deň základné prípravky z rady na akné určené na čistenie pleti a hydratáciu. Nemôže používať napr. nejaký mastný hydratačný krém z rady na suchú pleť upchávajúci póry. No a ak sa mu stav akné z nejakých príčin zhorší (napr. stresy, pôrod, a pod.), používať ďalší produkt tej rady na akné, ktorého úlohou je bojovať priamo s vyrážkami a zápalmi. Ísť do lekárne, vypýtať vzorku a testovať, nekupovať naslepo, v každej rade je takých silnejších produktov niekoľko. A ten zas používať len do tej doby, kým to zhoršenie odoznie a potom zas prejsť len na udržiavanie stavu pleti. Ale napr. ten Sebium Pore Refiner mne nejako zázračne vyliečil vyrážky a zápaly a v podstate ide len o akýsi zmatňujúci základ, ktorého úlohou je zmenšovať póry. Ako som zistila je úplne jemný, takže ho používam ako denný krém aj naďalej. 🙂 Ale netvrdím, že každému môže tak zabrať.

karkulka1
26. apr 2012

@cica99
co sa tyka Vichy beriem to spat, lebo som si spatne zistila, ze ano, to com som pouzivala, sice ziadne tie mnou vyssie uvedene latky nemalo, ale to bola vynimka - ako som si zistila, zvysok nestoji za nic, respektive je tak na urovni biodermy 😀 Takze ani vichy uz neodporucam. 😎

O zvysku tvojho prispevku adresovaneho mne si myslim to, co vystihla hajanka.

mkiss
26. apr 2012

@deny88 to skôr alergická reakcia na neznášanlivosť nejakej látky ktorú obsahujú krémy a iné kozmetické prípravky treba si dať urobiť hepatalne testy, každému sedí niečo iné a nie že je prípravok nekvalitný 😉

cica99
26. apr 2012

@karkulka1 ale od žiadnej kozmetiky nemôžeš čakať nemožné! Máme 3 typy pleti, normálnu, suchú a mastnú (problematickú) a máme to všetci vrodené. S tým nepohneš ani ty, ani ja, ani Bioderma, ani Ježiško. Neexistuje taký zázrak, a taká značka, ktorá by ti z mastnej alebo suchej pleti urobila trvalo normálnu. Ľudia, čo majú suchú pleť sa tiež musia celý život natierať kadejakými mastnými krémami, a keby v tom poľavili, znova sa im vrátia šupiny, svrbenie, atď a to už možno na druhý deň. Kozmetika slúži na potlačenie negetívnych príznakov daného typu pleti, aby ju človek pociťoval skoro ako normálnu, ale nemá tú moc zmeniť ti typ pleti ako taký . S tým nepohneš, zdedila si ho, musíš sa s tým zmieriť, a iba si nájsť vhodnú kozmetiku pre seba, ktorá ti potlačí diskomfort.

mkiss
26. apr 2012

to skôr alergická reakcia na neznášanlivosť nejakej látky ktorú obsahujú krémy a iné kozmetické prípravky treba si dať urobiť epikutánne testy, každému sedí niečo iné a nie že je prípravok nekvalitný

mkiss
26. apr 2012

@mkiss @deny88 prepáč pomýlila som sa nie hepatalne ale epikutánne testy 😲

zuzkanik
7. máj 2012

@karkulka1 plet by som mala uz davno v poriadku, keby sa v mojej puberte nasla lekarka, ktora by mi ju seriozne zacala liecit. Zial, nemala som to stastie a zostali mi jazvy. Mastnu plet mam vsak stale (napriek mojmu veku) a Bioderma Sebium je urcena prave na takuto plet. Takze neviem celkom dobre, v com som si protirecila. Ked bude treba, budem tuto kozmetiku pouzivat aj do 60-tky, lebo v tomto rade su aj pripravky ako Pore Refiner, Sebium MAT, ktore su urcene na zjemnenie porov ci zmatnenie pleti.

lulabb1
19. mar 2013

@bioderma_lucia
Dobry den prajem p.Lucia
Citala som Vas prispevok pre Denny88 a chcela by som sa opytat,ci je to urcite dobry naznak ked sa pokozka po aplikacii kremu zhorsi. mam 2,5 rocnu dcerku ktorej ako 3mesacnej kozna potvrdila detsky ekzem.nemala to v takom stadiu ze by som to nejak extra liecila ale obcas sa jej vytvorila tzv.husia koza ani si to neskarabala.dostali sme Locoid Lipocream,ale ten som pouzila len raz ked sa jej to velmi zacervenalo a schovala som ho prec do skrini kedze je to kortikoid aj ked najslabsi ale JE..skusili sme modru indulonu, ale najviac nam pomohol NIVEA SOS krem s bambuckeho masla a Omega6mastnymi kyselinami. teraz asi pred 3 mesiacmi sa jej pod kolienkom zo zadnej strany vytvorilo take suche miesto.natierala som to poctivo,ale radsej som zasla ku koznej po 2rokoch ,aby som nieco nepodcenila. dostali sme Protopic, ale po precitani pribaloveho letaku som to malej nenatrela a vycitala som ,ze Bioderma ATODERM zvykne pomoct.aj kamaratke to zabralo pri dcerke, ale viete kazdy sme iny.nooo, tak som ju kupila šuuuups 20euro, ale pre dietatko predsa vsetko.pouzivame ju 4.den a vidim na nozkach znova tu husiu kozu, vystupuje to aj na takych miestach o ktorych som ani nevedla ze to tam mala.taaak, a po tolkej litanii konecne otazocka. myslite, že nemam prestat s natieranim?!?!?ze to vystupuje na povrch a nastane zlepsenie?alebo skusit iný produkt.malinka je stale kojena, chvalabohu sa neskriabe, vmasiruvavam jej to 3krat denne,proste nemame to v takom stadiu, ale predsa mame ☹(( dakujem vopred za Vasu odpoved

renatka100
19. mar 2013

@lulabb1 podla mna su tieto zarucene super francuzske uzasne kremy iba obycajna reklama. Mala ma atopicky ekzem a verte mi vyskusali sme vsetky prostriedky od biodermy, la roche, atd a bolo ich velmi vela a nic z toho nezabralo. Tiez nam v sucasnosti pomaha na suchu a scervenalu kozu iba nivea sos. Ja osobne mam tiez velmi suchu kozu a ked zjem nejaku sldkost cokoladu hned o tom viem vidim na kozi take suche niekedy aj zacervenale mapy lisaje. Nic sa s ym nea robit iba to namastit nejakym kremom a ono to prejde. Velmi dobre kremiky ma aj dm drogerie maju aj v bio kvalite. Velmi sa nam osvedcili aj tekute mydlo, krem na dobry spanok s levandulou 🙂 niekedy plati ze nie vsetko drahe je aj dobre 😲

lulabb1
19. mar 2013

@renatka100
Dakujem pekne p.Renatka mohli by ste mi napisat nazvy tych produktov?Dakujem pekne. A co si myslite o konopnom oleji,kokosovom oleji.

lalinko2010
19. mar 2013

@renatka100 my sme tiež mali la roche a dobre štípal krém a vyšiel ma 16€, škoda eur, ale NIVEA SOS alebo NIVEA hypoalergén je tiež ok, malého natriem a nie je suchý, našťastie nám atopický ekzém zmizol po dvch dňoch, tak si myslím že atopický ekzém to nebol, ale bolo to vyjadrenie kožnej lekárky. ale odporučím aj SEBA MED kozmetiku, aj tá nám pomohla.
držím palce pri liečbe ekzému, neni to sranda!

lalinko2010
19. mar 2013

@lulabb1 my sme tiež mali la roche a dobre štípal krém a vyšiel ma 16€, škoda eur, ale NIVEA SOS alebo NIVEA hypoalergén je tiež ok, malého natriem a nie je suchý, našťastie nám atopický ekzém zmizol po dvch dňoch, tak si myslím že atopický ekzém to nebol, ale bolo to vyjadrenie kožnej lekárky. ale odporučím aj SEBA MED kozmetiku, aj tá nám pomohla.
držím palce pri liečbe ekzému, neni to sranda!
konopný krém mne pomohol, ja som mala strašne suché ruky, až ranky sa mi robili, ale teraz je to ok, treba skúsiť.

bioderma_lucia
19. mar 2013

@lulabb1 Dobry den, este mi prosim Vas napiste, ktory konkretny krem z Atodermu ste kupili. Je ich tam niekolko. Niektore su len na premastovanie, niektore na liecbu a niektore by som dala len dospelym ...

lulabb1
19. mar 2013

@bioderma_lucia
Je to Atoderm Cream Nourishing 200 ml s pumpickou

bioderma_lucia
19. mar 2013

@lulabb1 ahoj, ten je iba na premastovanie a obsahuje parabeny, na ktore moze mala reagovat. Pomaha na premastovanie ale nie je prioritne urceny na liecbu. Na liecbu atopie je Atoderm PO ZINC - krem, ktory sa nanasa na postihnute miesta v obdobi zhorsenych stavov. Obsahuje glukonat zincu a pirocton olamin. Tieto latky v tejto kombinacii posobia - nazvem to - ako prirodny kortikoid. To znamena, ze ucinnok ma skoro rovnaky ako kortikoidy ale bez vedlajsich ucinkov - prirodna baza. Samozrejme zalezi na stave ochorenia, kedy sa zacne liecit ci osetrovat. K nemu sa pouziva Atoderm PPbaume na premastovanie a hlavne regeneraciu koze. Atopia je chronicke zapalove ochorenie. Zial tym ze je chronicke, vieme ho len drzat pod kontrolou, tazko sa ho zbavujeme navzdy. Aby si opat nedavala kopec penazi za kremy, chod do vacsej lekarne (nasej partnerskej - zoznam najdes na nasom webe) a pytaj si vzorky PO ZINCu. Tie existuju, PPbaume vzorka nie je. Ak by nemali vzorky, mavaju testre. Z testeru ti odleju krem do sterilneho poharika. Vyskusaj doma, podla reakcie sa rozhodni ci investujes. Snad som trochu pomohla. Napis potom akoste dopadli. pekny vecer, L

mirka_aa
19. mar 2013

@deny88 ahoj,neviem ako si sa rozhodla pokracovat v liecbe akne...ja len chcem napisat ze cely svoj zivot bojujem s akne,nepomohlo mi nic,ziadne pripravky z lekarne..len teraz pred dvomi mesiacmi som zacala pouzivat kozmetiku Mary Kay a konecne nieco kde vidim perfektne vysledky aj ked to este stale nemam uplne perfektne.. ale aspon uz nemam cely xicht zapaleny bolavy... tak toto odporucam z vlastnej skusenosti 🙂

sense
19. mar 2013

mne na akne najlepsie robi znacka Clinique - rada antiblemish.....kazda ma inu plet a kazdej vyhovuje nieco ine, tiez som vyskusala vsetko mozne, lacnejsie , drahsie Vichy , Eucerin atd. atd..., masticky od lekara a nic nepomahalo, teraz mam plet v pohode no a uvidime po porode co to s pletou urobi

aliza
19. mar 2013

@bioderma_lucia ahoj, chcela by som sa spytat, ci mate aj nejaky krem na ekzem okolo oci a ust. Ja mam ekzem od narodenia, na tele ho uz nemam, ale zvyknem mavat okolo oci a ust a tam mi zabera iba locoid. strasne by som sa ho chcela zbavit, kedze je to hormonalna mast, ale doteraz som nenasla nic, co by bolo vhodne aj na tieto partie a co by mi najma pomohlo. A hlavne, aby to bolo bez petrochemie, cize ziadne parabeny a lauryl sulfaty a pod., na to mam tiez alergiu. mate taky nejaky pripravok? dakujem za radu

bioderma_lucia
19. mar 2013

@aliza ahoj, mozes vyskusat Atoderm PO Zinc, co som spominala vyssie. Moze sa pouzivat aj na okolie oci a ust. Ale vyskusaj si najskor vzorku alebo krem z testera. Pisala som o tom par prispevkov vyssie. papa

aliza
19. mar 2013

@bioderma_lucia dakujem za radu, len som nevedela, ci mozem aj okolo oci a ust. Zijem v UK, tak sa k vzorkam asi nedostanem, budem musiet rovno objednat cez net. ale vyskusam urcite, dik 😉

bioderma_lucia
19. mar 2013

Kocky, ktore tu riesite akne - doporucujem stranku www.sebiumglobal.sk Po registracii ziskavate testovaci balicek na mastnu zmiesanu a aknoznu plet zdarma. V balicku je aj vzorka noveho kremu na akne Sebium global. A este budete zaradena do losovania o 111 cien. Okrem Sebium Global je aj dalsia novinka - Sebium AI korektor. V tychto dnoch sa dostavaju na trh, myslim, ze ich uvidite aj na nete alebo v casopisoch. Lekarne ich uz predavaju. Pekny vecer, Lucia

abutkova
17. apr 2013

@hajanka
@denisenko hľadala som tému ohladne kozmetiky bioderma a zablúdila som sem a našla vaše komentáre,keďže som lekárnička nedá sa mi nevyjadriť,ja som pracovala v lekárni na poliklinike,kde predaj kozmetiky bol len okrajovy,ale to čo viem,je že len zmluvné lekárne,kde držia celý sortiment danej značky,dostávaju vzorky ale kolˇko a na akej báze to funguje neviem,my sme mali vždy len zopár produktov,prípadne objednávali tieto drahé kozmetiky na požiadanie,lebo to často exlo a išlo do koša,vzorky sme nedostávali žiadne.takže nie je pravda,že by si to zamestnanci nechávali,nie je veľa takých lekárni,kt.majú celý sortiment-čiže držia na sklade všetko,sú to vačšinou lekárne vo veľkých nakupných centrách,kde prípadne zamestnávajú aj poradkyne čisto na kozmetiku

simca06022011
17. apr 2013

Ja mam osobnu skusenost so vzorkami: lekarne ktore drzia a robia reklamu ich dostavaju a davaju ich znamym.. alebo nespokojnym zakaznikom, alebo len tak ako darcek ;) je to fakt... niekedy uz vzokry proste nie su... nikdy sa mi nestalo, ze by som si pytala vzorku a dostala.. konkretne som ja pouzivala skoro celu radu sebium, pouzivala som ju cca pol roka a po zakupeni dalsieho balenia som ostala zhrozena, nemohla som tie vyrobky ani citit.. proste isli do kosa... to iste platilo aj o inych znackach.. totalna nespokojnost z mojej strany... dokonca raz na mna vyletel lekarnik, lebo som kupovala biodermu aj dcere, chcela som ale mensie balenie, ked on mi pchal krem na tvar obrovsky ako svet... ze "ale to ma vyhodnu cenu a co vymyslam..."... no lebo... 🙂)) detto, nemozne dobre ze nie litrove balenia sprchovacich samponov, ked cestujeme ide ma vyrutit, co to musim malej vlacit... cize sme tuto kozmetiku uplne vylucili z pouzivania a zazrakom prezili sme aj bez nej a bez komplikacii - obchodnici si robia touto obchodnou politikou sami zle... detto kolko ludi sa pri kupe vvyrobku dozvie ze za kupu xy vyrobkov, dostanu zadarmo produkt podla vlasneho vyberu?? Takto akcia trvala veeelmi dlho... ani raz mi to ziadny lekarnik nepovedal, vzdy som o tom vedela z internetu....pred rokom ked som kupovala avene kozemtiku mi to povedala lekarnicka v jednej lekarni ale odmietla mi dat kartu zakaznika, aby som si zbierala bloky a pod. a potom si vybrala co chcem, odmietla mi dat aj blok o kupe, aj ked som jej povedala ze je to protizakonne... bola som nutena kupovat to teda iba u nich ako som nieco chcela - o tom, ze mali iba par vyrobkov a drahsich ako inde ani nehovorim...