Bioderma a moja nespokojnosť s prípravkami
V 8.mesiaci tehotenstva sa mi zacalo robit akne :( neviem z coho,kedze ani v puberte som ho nemala. A mam ho doteraz,kojim a dcerka uz ma 26 mes. Kupila som si rad AKN Bioderma,co nebolo lacne!! Zacala som to pouzivat a tak som sa vyhadzala z toho do tyzdna,ze som nesla na ulicu 3dni. Som sa hanbila. A vyhodila som to vsetko,skoda penazi,mohla som dcerke nieco kupit. A uz nikdy z toho radu nic nekupim.
Stručné zhrnutie
- Sebium AKN od Biodermy má keratolytický účinok a môže u niektorých ľudí spôsobiť dočasné zhoršenie pleti („čistenie“ alebo „purging“) počas niekoľkých dní až týždňa pred očakávaným zlepšením.
- Pre atopický ekzém Bioderma ponúka radu Atoderm vrátane Atoderm PO ZINC (obsahuje glukonát zinku a pirocton olamin) a Atoderm PP baume; niektoré prípravky rady Atoderm sú určené len na premastenie (napr. Atoderm Cream Nourishing 200 ml s pumpičkou).
- Odporúčané postupy v diskusii zahŕňajú konzultáciu s dermatológom, žiadosť o vzorky alebo testery v dobrej lekárni, kontaktovanie zastúpenia značky a pri podozrení na alergiu vykonať epikutánne (patch) testy.
Najčastejšie otázky
Q: Prečo sa pleť pri použití Sebium AKN najprv zhorší?
A: Sebium AKN má keratolytický účinok, ktorý môže spôsobiť, že sa maz a nečistoty „dostanú na povrch“ a pleť sa dočasne zhorší, pričom neskôr môže nasledovať zlepšenie.
Q: Ako získať vzorky kozmetiky Bioderma v lekárni?
A: Vzorky a testery dostávajú najmä zmluvné/partnerské lekárne, nie všetky lekárne majú celý sortiment; odporúča sa pýtať vzorku priamo v lekárni alebo kontaktovať zastúpenie značky na Slovensku; pre Sebium je tiež uvedená stránka www.sebiumglobal.sk, kde sa spomínal testovací balíček.
Q: Ktoré produkty Biodermy sú určené na atopický ekzém?
A: Spomenuté produkty sú Atoderm PO ZINC (na liečbu zhoršených stavov, obsahuje glukonát zinku a pirocton olamin), Atoderm PP baume (na premastovanie a regeneráciu) a bežné premastovacie mlieko/krémy z radu Atoderm.
Q: Čo robiť, ak sa po použití produktu objaví silná reakcia alebo alergia?
A: Produkt prestať používať, konzultovať dermatológa, zvážiť epikutánne testy na zistenie senzitivity a oznámiť problém lekárni alebo zastúpeniu značky; v akútnych prípadoch môže dermatológ indikovať lokálne lieky.
Q: Ktoré alternatívne značky boli v diskusii odporúčané pri akné alebo ekzéme?
A: Účastníčky spomínali La Roche-Posay, Avène, Vichy, Clinique (Anti-Blemish), Mary Kay, A-derma, Bionike, Excipial (Excipial kids cca 4 €), NIVEA (NIVEA SOS), Weleda, Sebamed a špecializovanú kozmetiku JUST (Lamelloderm).
Q: Kedy je vhodné použiť kortikoidy a kedy dermokozmetiku pri ekzéme?
A: Krátkodobo pri akútnom zhoršení môže dermatológ predpísať kortikoidný krém; dermokozmetika (napr. Atoderm PO ZINC a premastovacie kremy) sa používa na udržiavanie a zmiernenie chronického zápalu; konkrétne indikácie má určiť dermatológ.
Závery z diskusie
Zhoda
- Každá pokožka reaguje individuálne; rovnaký produkt môže jednej osobe výrazne pomôcť a druhej škodiť.
- Pred nákupom drahšej dermokozmetiky je odporúčané vyskúšať vzorku alebo tester a/alebo konzultovať výber s dermatológom alebo kozmetickým poradcom.
- Pri podozrení na alergickú reakciu sú odporúčané epikutánne (patch) testy a konzultácia s dermatológom.
Sporné názory
- Možnosť „dočasného zhoršenia“ po použití prípravkov: jedna možnosť tvrdí, že ide o očakávaný keratolytický efekt vedúci k neskoršiemu zlepšeniu; druhá možnosť tvrdí, že zhoršenie môže byť alergickou reakciou, pri ktorej pokračovanie liečby nie je vhodné.
- Vnímanie Biodermy: jedna možnosť označuje značku za dermokozmetiku odporúčanú dermatológmi; druhá možnosť ju považuje za komerčne nadhodnotenú a tvrdí, že existujú lacnejšie rovnako účinné alternatívy.
Otvorené otázky
- Sú explicitné varovania o možnom dočasnom zhoršení (purging) uvedené v oficiálnych pribalových letákoch alebo na obale konkrétnych produktov Biodermy?
- Aká je reálna dostupnosť vzoriek/testerov v konkrétnych slovenských lekárňach a ktoré konkrétne lekárne sú „partnerské“ pre odber vzoriek?
Spomenuté značky a firmy
Bioderma, La Roche-Posay, Avène, Vichy, Clinique, Mary Kay, Weleda, Sebamed, Excipial, Bionike, A-derma, JUST, dm drogerie, sebiumglobal.sk
Spomenuté produkty a metódy
Sebium AKN, Sebium H2O (micelárna voda), Sebium Global, Sebium Pore Refiner, Sebium MAT, Sebium AI korektor, Atoderm Cream Nourishing 200 ml (pumpička), Atoderm PO ZINC, Atoderm PP baume, Atoderm anti-recidive, Atoderm sprchový šampón, micelárna voda zelená, Locoid Lipocream, Protopic, balmandol, Roaccutane, epikutánne (patch) testy, kortikoidné mastičky, Excipial kids, NIVEA SOS, konopný olej, kokosový olej, Lamelloderm (JUST), soľ z Mŕtveho mora, Garnier Energy Fresh gél
Miesta a osoby
Slovensko, UK, Mŕtve more, dm drogerie
@hajanka tak by som si potom len našla lepšiu lekáren-poprípade sa obrátilapriamo na biodermu a buď si vypýtala vzorky priamo od nich alebo radu,ktorá lekáreň vzorky má a i ich aj používa na účel,na ktorý maju slúžiť,čiže pacientom a zákazníkom.potom to je naozaj o profesionalite a pracovnej morálke,pretože m u nás,kď sme k niečomu vzorky dostali od dealera-napr.nejake gely antireumatické,pastilky na cmúľanie tak išli pacientom
Ahoj, začala som použivať prípravok bioderma sebium global, vždy si ho nenesiem po odlíčení micerálnou vodou. Mám ale problém, že po nanesení sa mi začnú robiť ako keby šuľky je to dobré ? 🙂
Prečítala som celú diskusiu a zapojím sa aj ja, mám doma škôlkarku s ekzémom a tiež sme vyskúšali všeličo, v prvom rade treba zistiť, či nemá dieťa alergiu na kravské mlieko. Možno málo ľudí pozná švajčiarsku značku JUST, predáva sa len cez poradcov, ale majú fantastické veci pre deti aj dospelých- bez škodlivých látok a jedinečný krém LAMELLODERM, ktorý je špeciálny vyvinutý a preniká cez lamely v pokožke, je pre psoriatikov a atopikov, ďalej krém z Mŕtveho mora- vynikajúco znášaný a účinný. My malú kúpeme v soli z Mŕtveho mora a potom ju ponatierame krémom, voda je zmäkčená a nerobí jej zle na pokožku, dokonca sme rok plávali v chlórovej vode a bolo to v pohode! Je to prírodná kozmetika a používame veľmi veľa vecí od nich, max. spokojnosť.
@irriss podobnú reakciu, a teda najskôr zhoršenie a až potom zlepšenie nájdeš aj u iných značiek, napr. Clinique. Skopírovala som krátky odstavec z jeden recenzie: "Jaké nemilé překvapení bylo, když se mi pleť zhoršila! Tohle jsem nečekala a hned jak jsem přiletěla zpátky do Čech, naklusala jsem do prvního Clinique obchodu a šla se zeptat, co se to děje a jestli je to normální. Jaká úleva byla, když mi paní z obchodu řekla, že to je naprosto v pořádku, že to na povrch pleti začínají vylézat nečistoty z pleti, proto se trochu zhoršila, ale tak to má být a do dvou týdnů to bude v pořádku. A naštěstí bylo. Musím říct, že s odstupem času jsem moc spokojená. Jediné teda co flákám je čistění 2x denně. Nějak jsem líná a ráno prostě pospíchám a nemám čas trávit čistěním několik minut. Takže výsledek by mohl být asi ještě lepší, kdybych nebyla flink 🙂" celý článok nájdete tu: http://ordinarylife-my.blogspot.cz/search/label...
Ahojte, mám 14 rokov. Od 11 rokoch sa mi začalo robiť akné. Vtedy to nebolo až také hrozné ako pred 2 týždnami. Mála som malé pupienka, ktoré nešli ani vytlačiť po celom čele a občas sa mi urobili tie veľké hnisavé. Začala som si pred 2 týždnami dávať na pleť krém bioderma global, ( ktorý je určený proti tvoreniu jazvám a proti tým väčším pupákom ) ku krému som si kúpila tiež biodermu micelárnu vodu zelenú. Pleť si čistím každé rano gélom garnier energy fresh a večer takisto. Potom si dám micelárnu vodu a potom krém. Samozrejme musela som trochu obmedziť nosenia make-apu no poviem vám, že mne to fakt veľmi pomohlo a som veľmi spokojná.

@renatka100 na atopicky ekzem treba pouzivat kremy a telove mlieka s ureou a kyselinou mliecnou... pri akutnych prejavoch masti s kombinaciou zinku prip ychtiolu/kto co lepsie znasa/ ..cistit zasadne jemnym cist prostriedkom bez obsahu mydla...
kratkodobo v najhorsom aj kortikoidne kremy na max 2dni rano vecer.... a potom co som pisala vyssie.... ale je to boj... kym vyskusate co vam sadne... drzim palce... ja sama som ekzematik atopik alergik a aj moje dve deti... cloveku to da zabrat kym to dostane pod kontrolu...