Bioderma je jednotka na trhu pre deti

beacan
10. apr 2012

Ahoj Lucia ja odkedy mám deti iné ako Biodermu nepoužívam, či opalovacie krémy alebo mydlá na pokožku detí. Krémy na opalovanie už mám nakupené na tuto sezonu. Beata

euphoria
12. apr 2012

@bioderma_lucia
Ahoj, ja na bioderme a aj moje deti tiez frcime!! Ci uz opalovaky alebo vyrobky z rady ABCderm.. Syn ma ale nabeh na atopiu, nemam ju este potvrdenu.Doteraz mu davam na telo v lekarni zarabany kremik z kyseliny mliecnej a na tvar lipobase.Dcerku aj seba natieram Atodermom (PP tusim). Myslis, ze by som synovala mala skusit ten spominany PO zinc, moze to ist aj na tvaricku?? Tu ma casto zacervenanu na lickach i brade..Vdaka vopred za radu..
A este otazka? KDe kupim najlecnejsiu kozmetiku Biodermu? Casto totiz objednavam cez net, je to ovela vyhodnejsie ako v lekarni..

bioderma_lucia
12. apr 2012

@tinasa to je super sprava. Som rada, ze Bioderma pomohla a dokonca tak rychlo. Ako si pisala, robime rozne akcie. A vtedy sa veru oplati nakupovat. Akciu, ktoru spominala @miskalevica Atoderm krem 1+1 vychadzal okolo 19€ za 1 liter kremu. Co sa tyka doporucenia fotoprotekcie na letnu dovolenku. Chlapcom doporucujem detsky produkt Photoderm Kid alebo Photoderm Kid Blue SPF. Viac info najdes tu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bioderma_luc...
Pre teba s manzelom je velky vyber. Zalezi od vysky SPF ktory chcete pouzivat. Ak sa chcete pekne opalit a zaroven byt chraneni doporucujem Photoderm BRONZ. Chrani a podporuje opalenie zaroven (nie je to samoopalovaci krem) Je v dvoch variantach: SPF 30 alebo SPF 50+. V lekarnach urcite najdes aj nejake akcie 😉

bioderma_lucia
12. apr 2012

@euphoria ahoj, Atoderm moze pouzivat aj syn. Mozes ho natierat s Atoderm PP. Pokial ma podrazdenia na tvaricke, natri ho POzincom. Pomoze mu to, skludni pokozku a zacervenanie. Je bezpecny. Ja som ho davala nasej malej este ked mala 2 mesiace a teraz ho mame"po ruke", ked ma nahodou niekde suchsiu kozicku. Hned nam to zaberie.
A kde nakupovat? Ano eshopy su niekedy lacnejsie. Spolupracujeme s niektorymi. Ceny si urcuju lekarne a eshopy sami, my davame len doporucenia o cenach. Asi ako pri vsetkom, treba hladat ...

tinasa
12. apr 2012

bioderma_lucia ďakujem pekne za radu,Photoderm BRONZ bude určite super.
euphoria,ja používam POzink aj na tváričku,tiež mával také červené líčka a teraz je to v pohode,ale necítim sa byť odborník

euphoria
12. apr 2012

@bioderma_lucia dakujem pekne za radu..Idem sa pustit do hladania dobrych cien a objednavat🙂)
@tinasa dakujem aj tak za skusenost.Skusime..

svenka
13. apr 2012

@bioderma_lucia moj maly syn mal tiez pod kolienkom ekzem, odvtedy pouzivame biodermu (na doporucenie dermatologicky), ona nam kazala kupit atoderm pp... odvtedy mame pokozku ok, aj ked velmi velmi suchu, tak ma zaujima, ci mu mozem kupovat klasicku, resp. nejaku inu biodermu, alebo stale len rad pp (akoze preventivne) ?

a inak, ja si teraz synovou biodermou natieram tehu brusko, lebo ma velmi svrbelo ako sa pokozka natahovala, a svrbenie mi pekne preslo a ani strie nemam 😉 🙂

bioderma_lucia
13. apr 2012

@svenka ahoj, dermatologicka ti poradila dobre. Atoderm PP je premastujuci krem, ktory okrem ineho aj regeneruje pokozku. Zostala by som pri nom, ako prevencii. Experimentovanie by mohlo sposobit nezelany efekt. Nepises, ako riesis hygienu. To je tiez dolezite, kedze syncek ma velmi velmi suchu pokozku. Napis mi co pouzivate.

Blahozelam k tehu 🙂 uz sa ti to krati, zachvilinku bude mimi pri vas. To je krasne, ja sa vzdy tesim z takychto veci 🙂
Som rada, ze ti krem pomohol a nemas strie. Ja som si brusko pocas tehotenstva natierala specialnym, na to urcenym produktom, ABCDerm Mama Spevnujuci. Na brusku nemam ani jednu strie. Zato na bokoch, kde som sa nenatierala mi pamiatka zostala. No, moja chyba.
Drzim palce, nech porod prebehne hladko a nech ste vsetci zdravi.

svenka
13. apr 2012

@bioderma_lucia na kupanie, resp. umyvanie pouzivam klasicku detsku kozmetiku: nivea, johnsons atd... mozno aj v tom je problem jeho suchej pokozky 😒 obcas do vody pridavam oilatum....

bioderma_lucia
13. apr 2012

@svenka myslim, ze v tom je problem. Pokial ma syncek problem s velmi suchou pokozkou, odporucam produkty z lekarne a hypoalergenne. Z Biodermy doporucujem ABCDerm Moussant, ktory mozes pouzivat ako sprchovy gel, sampon a aj ako penu do kupela. Je vhodny pre synceka a tiez aj pre miminko, ktore cakate. Navyse nestipe v ociach 😉

ellit
13. apr 2012

@bioderma_lucia dobry den, chcela by som sa opytat ohladne kremov na slniecko. Mam 3 rocneho chlapceka, ktory ma lahku formu atopickeho ekzemu na lytkach a pod kolienkami a 2 rocneho, ktory je uplne v poriadku zatial. Do toho cakam v maji, teda akurat na slnecne dni dievcatko. Mozem pre vsetkych pouzivat
Photoderm MINERAL SPF 50+, alebo tomu trojrocnemu by som uz mala kupit Photoderm KID SPF 50+. Su tieto kremy vhodne aj na tvar prosim, alebo treba kupit zvlast na tvar krem. Dakujem velmi.

bioderma_lucia
13. apr 2012

@ellit ahoj, kedze tvoj najstarsi syncek ma lahku formu atopiu, natieraj ho radsej Photoderm Mineral SPF 50+. Bude to pre pokozku lepsie riesenie. A Ph. Mineral budes mat aj pre mladsieho synceka a ocakavanu dcerku 🙂 Photoderm Mineral je vhodny na cele telo aj tvaricku. Jednym produktom si vyriesit cele leto pre vsetkych. Uz len nieco na hydrataciu detskej pokozky na leto, napr. ABCDerm Hydratant 😉

monram
23. apr 2012

nám krém na šupinky na hlave tiež pomohol a veľmi rýchlo,bola som prekvapená.Dobre že je tu toto forum s Biodermou akurat plánujem robiť vacsi nákup tejto kozmetiky 🙂 aj pre dcérku ,ktorá ma suchu pokožku atopicku....

lindarty
28. apr 2012

@zuzu101 @molniak baby a mozem sa spytat aka kozmetika na opalovanie sa Vam osvedcila? ja som najprv malemu kupila daylong - strasne sa vyhadzal... kupila som biodermu a spravili sa mu biele suche flaky na tvaricke...

zuzu101
28. apr 2012

@lindarty - ja ti asi potom neporadím, lebo u nás sa osvedčil práve daylong a s biodermou u nás to isté - akurát môj mal tie fľaky po celom telíčku 😠 😠 😠

sonkab
28. apr 2012

@lindarty @zuzu101 ja som teraz kupila malemu tento a zatial som velmi spokojná. Dávam si ho aj ja, mám dosť suchú pokožku a zatial super : http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

zuzu101
28. apr 2012

@sonkab - možno vyskúšame, môj malý má veľmi citlivú pokožku, len tam píše, že aplikovať viackrát denne, pri daylongu stačilo len raz a ochrana bola celodenná.ďakujem za tip 🙂

sonkab
28. apr 2012

@zuzu101 ja dávam malému len ráno hned po umytí, potom cez deň už nie. Podla mna to je skor myslené tak, že viac krát denne v lete, ked sa deti kúpu vo vode. Je síce vodeodolný, ale aj my dospelí sa pri vode krémujeme viac krát.

lindarty
28. apr 2012

@zuzu101 jaj no ja som mu to "nastastie" skusala iba na tvaricke, kedze sme isli iba na prechadzku. Ach jo, no som zvedava koko penazi este vyhodim, kym najdem nieco co bude malemu vyhovovat ☹
@sonkab super, vyskusam teda tento aj ja 😉 dakujem za tip 😉

bioderma_lucia
28. apr 2012

@lindarty
@sonkab
@zuzu101 kocky, prepacte, ze vam skacem do debaty, len jedna vec mi neda ... Samozrejme, kazdy si musi najst to co mu vyhovuje a co mu bude pasovat. To je jasne.
Skor by som chcela reagovat na pocet aplikacii kremu s OF pocas dna. Pokial sa my alebo deti vystavujeme slnecnemu ziareniu, je potrebna opakovana aplikacia kremu s OF. Toto je doporucenie Colipy, Europskej institucie, ktora urcuje pravidla, normy, zakazy, prikazy ... A prave Colipa dala pred casom ZAKAZ pisania na produktoch, ze natierat 1x denne je postacujuce. Nie je! Pokial sa vystavujeme slnecnemu ziareniu. Preto ak chceme svoje deti chranit (a seba tiez) je potrebna opakovana alikacia. Podla Colipy 30 min pred vystavenim sa slnecnemu ziareniu a potom kazde 2 hodiny mnozstvom 2mg/cm2 co predstavuje 7 cajovych lyziciek na jedno natretie (dospela osoba)
Pokozka dietata je velmi citliva, nema vyvinuty melanocyt. Spalenie pokozky v mladosti do 18 rokov zvysuje riziko vzniku rakoviny pokozky o 50%.

lindarty
28. apr 2012

@bioderma_lucia s tým plne súhlasím 😉 Ja nemám v pláne synčeka zámerne vystavovať slnečnému žiareniu, ale aj tak ho budem poctivo natierať min každé 2 hodinky, veď aj seba tak často natieram, ak nie častejšie keď som na slnku 😉 len ešte nájsť vhodnú značku 😎

bioderma_lucia
28. apr 2012

@lindarty presne tak 🙂 deti do 3 rokov by nemali byt vobec vystavovane slnecnemu ziareniu - umyselne.

irriss
28. apr 2012

@bioderma_lucia
Letni plaze plne malych deti, jsou "plody" nezodpovednych rodicu? 😉

anjelicek26
28. apr 2012

@irriss - no vylehavanie na slnku pre deti proste nie je, nemaju na to prisposobenu pokozku. Vliezt na chvilu do vody, pohrabat sa v piesku (moje maju UV oblek oc zapästia az po clenky + klobuk ) a potom zasa do stanu....

irriss
28. apr 2012

@anjelicek26
nevim, plaze jsou plne deti...rodice se jim staraji o bezpeci pomoci dodrzovani slunecnich hodin, mazani kremem..slunecnikem a v neposledni rade i pomoci oblecku, ktere popisujes Ty 😉

ale podle tohoto popisu, ktery davas, to vidim max. na 20 minut na plazi 😉

p.s. Zdejsi deti nemaji jinou alternativu..pisek najdou jen na plazi...😉 a plaz je u vody a slunicko sviti vsude..😉..
To by pak znamenalo nevychazet od kvetna/cervna az do zari ☹

sonkab
28. apr 2012

@bioderma_lucia rovnako ako baby, ktorým si odpoved adresovala, aj ja súhlasím s tým, že natierat treba opakovane. I ked tu na SVK na bežný deň natieram len ráno, na dovolenke, či pri vode budem určite krémovať častejšie 🙂

anjelicek26
28. apr 2012

@irriss - no ono ano, bohuzial, dlhsie ako hodinu urcite nie sme na plazi - resp. ked zaspia v stane, tak ano. Oni su obaja velmi svetly typ pokozky, nechcem nic riskovat. Krem-nekrem.

irriss
28. apr 2012

@anjelicek26
presne tak, bude to i typem pokozky a vybudovanym ochrannym systemem... 😉
Ja mam deti ruznych pokozek - nekdo je snedy, nekdo je i totalne bily jako Tvoje😉 ale i tak NIKDY jsme nemely problem..

a to moje deti na plazi vyrostly, odkojila jsem je prakticky tam😉 😎 pomoci dodrzovani slunecnich hodin, kremu a slunecniku.
Na hodinu k mori ( k vode, na prochazku..) bych urcite nesla...a myslim si, ze nikdo by ani o ceste k mori "na hodinu denne" s malymi detmi neuvazoval. A je tu hodne maminek, ktere jedou k mori ci k vode s hooodne malinkymi detmi a nakonec, vzdyt prave proto jsou kremy s ochrannym filtrem, aby se k vode a tudiz na slunicko mohlo jit😉
Natirani opakovane je prave proto, aby se dalo celit "slunecnimu zareni dele"..hodina je malo. 😉

Navic nedelala bych ani rozdil mezi zarenim u more na jihu a na severu - v mistech s morem a na mistech bez..setkala jsem se v Praze s daleko agresivnejsim zarenim nez na jihu u more 😉

bioderma_lucia
29. apr 2012

Mesiac s BIODERMA sa pomaly blizi ku svojmu koncu. Pondelok je posledny den. Rada by som vsetkym podakovala za mnozstvo otazok, prispevkov, rad a odpovedi do sutazi. Tesi ma, ze som s vami mohla stravit par tyzdnov. Verim, ze informacie, ktore tu odzneli vam pomozu pri rozhodovani. Prajem krasne leto 🙂