Bioderma je najlepšia

kamilasl
11. apr 2012

ahojte maminy,ja som chcela len tolko, ze bioderma je najlepsia znacka zo vsetkych,skusala som nespocetny druh znaciek az som natrafila na Biodermu a preto nedam na nu dopustit.Preto ja a moj syncek pouzivame len biodermu asi nie nadarmo je prislovie za kvalitu sa plati ale viete, ze to stoji za to>>>inu znacku by som so skusenostou biodermy ani nechcela pouzivat je fakt svetova...

bioderma_lucia
11. apr 2012

@kamilasl jeeej takymto reakciam sa velmi velmi tesim 🙂 som rada, ze si s Biodermou spokojna. Ak budes mat chut a cas, mozes nam napisat ktory produkt je tvoj najoblubenejsi a preco. Potesime sa

caly8
11. apr 2012

@bioderma_lucia ..som rada,ze sa tento mesiac môžem dozvedieť čo najviac o tejto značke 🙂 ja osobne používam biodermu sensibio light na zmiešanú plet a miceralnu pletovu vodu..začala som s nou preto, ze samé dobre referencie mam na ňu a uz som v mojich 33 rokoch nechcela vyzerať ako pubertacka :D a kozmetiku ktoru so používala sa mu neosvecila ... Sem tam sa este vyskytne pupak ale čo ma viacej trápi sú jazvycky po akne...ma bioderma na to účinný prípravok ? 🙂

bioderma_lucia
11. apr 2012

@caly8 ahoj, som rada, ze si spokojna. Ano, Bioderma riesi aj problem s jazvickami po akne. Produkt sa vola Sebium Serum. Je to chemicky peeling na domace pouzitie. Pokozku vyhladzuje, cisti, zbavuje necistou, rozjasni a plet vyzera mladsie. Serum sa pouziva vyhradne na noc, idealne v mesacnej kure. Moze sa pouzivat kazdu noc alebo kazdu druhu noc. Na zaciatku moze trosku stipkat, ale to do par minut prejde. Na serum sa uz nenanasa ziadny krem. Rano sa pokozky vycisti a pouzije sa denny krem, ktory pouzivas. Sebium serum sa ma pouzivat v zimnom obdobi, kedy slniecko nie je silne. Odporucam pockat do jesene. Ak by si chcela uz teraz, mozes, ale musis si plet chranit najvyssou ochrannou SPF 50+. Odporucam produkt Photoderm Laser SPF 50+.

barboramarek
12. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj, potrebovala by som poradit aka rada je dobra na moju plet, prve som pouzivala atoderm, dlho som trpela na atopicky ekzem, ale tato rada neriesila moj pubertalny stav pleti. teraz v 32 rokoch mam jemnu pubertu a mam teda zmiesanu a velmi citluvu plet takze ktore produkty by sa hodili a este nieco na flaky po akne, nie vela ani velke ale zostala mi trosku flakata plet. dakujem 🙂

bioderma_lucia
12. apr 2012

@barboramarek ahoj, napisala som ti IP - mam par otazok k specifikacii typu pokozky, abysom vedela presne poradit 😉

bioderma_lucia
12. apr 2012

@barboramarek dakujem za upresnenie 😉 hygienu mas zvolenu spravne, Sensibio micelarna voda ti dokonale vycisti pokozku a odlici aj vodeodolnu spiralu. Ak by si chcela viac info k H2O, tu je kratke video: http://www.facebook.com/photo.php?v=18369598871...
Ako denny/nocny krem doporucujem Sensibio Legere, je pre citlivu normalnu az zmiesanu pokozku alebo Sensibio Riche, pre citlivu suchu pokozku. Neviem, ako velmi mas suche tie lica, preto si v lekarni vyskusaj konzistenciu oboch a podla toho si urcite vyberies. To budes mat zaklad a k tym specifikaciam: na vyrazky, ktore sa ti robia v urcitom obdobi, nemas ich stale, je vhodny Sebium AI, rychlo a intenzivne posobi na akne. Davaj si ho iba lokalne na postihnute miesta. Rozsirene pory, Tzonu a lesk pokozky vyriesi Sebium PoreRefiner. Je to serum s pudrovym efektom. Pouzitie moze byt ako podklad pod krem (Sensibio Legere/Riche) alebo ho mozes pouzivat ako krem na Tzonu. Flaky po akne meniace sa na pigmentove skvrny - doporucujem Sebium Serum, chemicky peeling na domace pouzitie. Pouziva sa LEN na noc alebo kazdu druhu noc pocas jedneho mesiaca v zimnom obdobi, kedy je slnko slabe. Serum pokozku rozjasni, vyhladi, zbavi nedostatkov, dokonca plet omladne. Toto letne obdobie sa chran co najvyssim SPF. Zmenu na pigmentove skvrny sposobuje slnecne ziarenie, preto vysoka ochrana, napr. Photoderm ultra fluid na tvar. Teraz je v lekarnach akcia, ku kremu mas SensibioH2O 500ml zdarma. 🙂
Pomohla som? Snad sme poriesili vsetko, ako nie, napis mi

barboramarek
13. apr 2012

@bioderma_lucia vyborne dakujem velmi pekne, idem si to opisat aby som si vsetko mohla zohnat. si uplny poklad 🙂

noraf
13. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj Lucia, ja som kedysi pouzivala pre deti Biodermu na sprchovanie, nejaku emulziu, mozno penu,vobec si to nepamatam....bolo to v takom vacsom baleni tusim pimpickove, ale uz si bohuzial nepamatam nazov.Chcela by som to kupit opat, starsi syn ma slaby, velmi mierny atopicky ekzem....ziadne bezne vyrobky z drogerii mu nerobia dobre, nevies nahodou co by to mohlo byt? Resp odporucit nieco na citlivu detsku pokozku, pripadne aj sampon?dakujem, Nora

vavrenka
13. apr 2012

@bioderma_lucia aahoj, rpsim, porad mi, mam hydratacny krem uv25, ale chcem nieco vyssie, robia sa mi skvrny, ma bioderma nieco na citlivu plet? mam neprijemny ekzem, ktory svrbi, ale nie stale, niekedy sa mi ho podari zlikvidovat. a hoci mam zmiesanu plet, pouzivam kramy na suchu, lebo len co mam trosku suchsie miesta na tvari, uz mi vybeiha exem 😝 . a uz nie som najmladsia. existuje neico s vysokoym uv faktorom, co nedrazdi a dostatocne hydratuje? pouzivala som daylong na problematicku plet, ale skoncil v kosi- strasne som sa leskla a zaroven mi stahovalo tvar a stipala ma pokozkaa.

bioderma_lucia
13. apr 2012

@barboramarek a ked budes produkty kupovat v lekarni, pytaj si vernostnu karticku. Pri kupe 6 produktov pocas jedneho roka, mas 7 zdarma (ten si vyberies z produktov vypisanych na tej karticke a posielas do Biodermy - oni ti potom produkt poslu postou). Tu je karticka, tato plati do 1.1.2013 http://kartazakaznika.sk/, ked si vypytas karticku v lekarni, tam ti daju bez datumu a plati 1 rok od prveho nakupu. To sa oplati, nie 😉

bioderma_lucia
13. apr 2012

@noraf ahoj, ak to bolo pre deti tak to bol jedine ABCDerm Moussant. Je hypoalergenny, jemny k detskej pokozke a este ma vyhodu, ze nestipe v ociach (mam vyskusane). Uz tu par maminiek pisalo, ze im pomohol aj pri suchej pokozke s naznakom atopie. Da sa pouzivat ako sprchovy gel, sampon na vlasy a aj ako pena do kupela. http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no... tu je este fotka 500ml, v lekarnach je dostat kupit 1l balenie, cena je okolo 20 €.

lili777
13. apr 2012

Ja som mala Biodermu opaľovací kreém aj pre deti aj pre nás dospelých. Nikdy sme sa nespálili, ani pri mori na najväčšom slnku. Spokojná som s umývacou emulziou Bioderma, mám pleť s akné, ale tie Sebium krémy mi moc nesedia. Zajímala by má cena toho séra po jazvičkách a či to aj rieši akné alebo nie. Dobré je aj telové mlieko Atoderm.

bioderma_lucia
13. apr 2012

@vavrenka ahoj, pokial sa ti robia pigmentove skvrny, potrebujes najvyssiu ochranu uz od jari az do jesene. Ked mas problem s ekzemom, nepouzivaj produkty na problematicku pokozku. Nebudu ti robit dobre. Neviem aku pouzivas hygienu. Pri tvojej pleti je dolezita abybola co najsetrnejsia. Doporucujem Sensibio H2O, micelarnu vodu. Dokonale vycisti, odlici a hlavnee ti nebude pokzku drazdit, je hypoalergenna. Krem, ktory by som ti doporucila je Photoderm MAX krem alebo ultra fluid. Max krem je na suchu plet, Ultra-fluid je na normalnu, zmiesanu pokozku. Oba su hypoalergenne, bez parfumu. Kedze som nevidela tvoju plet, idealne je zajst do lekarne, poziadat o vzorky tychto dvoch kremov (ak nemaju vzorku, testre maju urcite vo vsetkych vacsich lekarnach) a vyskusat, ktory ti skor sadne. V lekarni je teraz akciove balicky: k Max kremu alebo Max ultra-fluidu je Sensibio H2O 500ml zdarma. Usetris cca 20€. Max krem je aj tonovany a tiez v akcii.

bioderma_lucia
13. apr 2012

@lili777 ahoj, vidim,ze Biodermu vo velkom pouziva cela rodinka 🙂
Ano, serum je urcene aj na akne (okrem otvorenych vyrazok). Prva reakcia moze byt,ze ti zacne pokozku cistit a vsetky uzatvorene komedony sa zacnu otvarat. Budes mat pocit zhorsenia. Je to vsak docasne a plet sa zacne cistit, vyhladzovat, rozjasnovat a bude omladnuta. Ako som uz pisala vyssie, pouziva sa len na noc, v mesacnej kure, idealne v zime kedy je slnko slabe na intenzite ziarenia. Pokial by si sa rozhodla ist do kury teraz, urcite sa pocas dna chran kremom s SPG 50+. Cena je okolo 14€ (zalezi od lekarne) Tu najdes blizsie informacie: http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

lili777
13. apr 2012

@bioderma_lucia Ďakujem pekne, asi to radšej nechám na zimu i keď tématika akné je stále u mňa aktuálna a už som vyskúšala všeličo. Nemala som takéto problémy v puberte, tak mi to dosť prekáža. Ale toto určite skúsim, dúfam, že pomôže. A to je teda iba mesačná kúra a hotovo?

bioderma_lucia
13. apr 2012

@lili777 ano, len mesiac, pretoze je to chemicky peeling na domace pouzitie. Schvalujem pockanie do jesene 😉
Co ti mozem doporucit je novinka, ktora prisla do lekarni len tento mesiac: Photoderm AKN Mat SPF 30. ako denny krem. Budes chranena a pomoze aj na akne. Skusala som zatial len texturu a je velmi prijemna. http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

noraf
13. apr 2012

@bioderma_lucia uzasne, dik, to je presne ono! len to nase bolo tusim modre, ale to je zrejme tym objemom, vdaka, idem to znova kupit!

bioderma_lucia
13. apr 2012

@noraf ano, modre, a myslim ze teraz je uz zase tiez modre 🙂

konvalinka333
13. apr 2012

@bioderma_lucia chcela by som sa opytat, ktore produkty bioderma by ste mi odporucili na kazdodennu hygienu a osetrenie pleti. Zatial pouzivam sensibio H2O a krem hydrabio legere, mam normalnu az zmiesanu plet s rozsirenymi pormi, s kremom som velmi spokojna, je super hydratacny, len by som potrebovala aj nieco na tie rozsirene pory, chcela som vyskusat aj radu sebium, len je ich velmi vela druhov a neviem si spravne vybrat, bojim sa, ze by mi velmi vysusovali plet.

barboramarek
13. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj, este posledna otazka 😉 : Photoderm ultra fluid na tvar .toto je normalne krem na opalovanie? mavam problem v lete, to som zabudla s Mallorca akne, proste mi nesadne krem slnko voda a idem ☹ ale minule leto mi bioderma nerobila zle aj malemu super, len to nebol speci krem na tvar.... tak ci toto je special na tvar? dakujem velmi pekne 🙂

bioderma_lucia
13. apr 2012

@barboramarek ano, je specialne na tvar. Su tri druhy ultra fluidov - ciry, tonovany bledy, tonovany tmavy. V spominanej akcii je len ciry (bezfarebny). http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

bioderma_lucia
13. apr 2012

@konvalinka333 ahoj, pokial ti Hydrabio Legere sedi, nemen ho. Zostan pri nom a ako doplnok si mozes kupit Sebium PoreRefiner. Je urceny na rozsirene pory a lesknucu sa plet. Po naneseni ma pudrovy efekt. Pouziva sa iba na mastnu cast tvare, spravidla Tzona ako podklad a nan si davaj Hydrabio Legere. Sensibio H2O je najlepsia volba 😉

bioderma_lucia
13. apr 2012
konvalinka333
13. apr 2012

@bioderma_lucia dakujem velmi pekne za radu, urcite sebium porerefiner vyskusam 😉

vavrenka
13. apr 2012

@bioderma_lucia velmi pekne dakujem, tie pripravky su hydratacne, alebo si na ne mam dat svoj bezny krem? predpokladam, ze ked hej, tak anjprv si mam dat photoderm max a az na to svoj kremik... ci naopak?

luciferova
14. apr 2012

Ahoj moze sa ten chemicky peeling pouzivat aj v tehu alebo pocas dojcenia?
A existuje nejaky makeup od biodermy?

Inak pouzivame tuto znacku a spokojnost.

bioderma_lucia
14. apr 2012

@vavrenka spominane kremy obsahuju aj hydratacne zlozky, ale nie je na nich vyslovene napisane, ze su hydratacne. Ak by si chcela kombinovat krem s SPF a krem hydratacny, doporucem najskor pouzit hydratacny krem a po 10-15 minutach pouzit krem Photoderm Max SPF50+ (krem alebo ultra-fluid). Na noc pouzivaj vysoko hydratacne kremy. Z Biodermy je rad HYDRABIO. Pre teba by bolo dobre vysoko hydratacne Hydrabio Serum, ktore si mozes dat ako podklad pod krem/make up alebo ako krem. Ja ho mam oblubene v lete, ked je pokozka dehydrovana a potrebuje posilnit. Rad Hydrabio ma patent Aquagenium, obsahuje latky, ktore stimuluju tvorbu a cirkulaciu tzv. Aquaporinov v pleti. Tie zabezpecuju to, ze pokozka vyzera sviezo a hlavne bez vrasok. Tento patent vznikol v spolupraci s vedcom Petrom Agree, ktory za objav aquaporinov ziskal v roku 2003 Nobelovu cenu. Hned potom zacal spolupracovat s Biodermou a vyvinuli spominany patent.

bioderma_lucia
14. apr 2012

@luciferova ano mozes, ale pozor, pretoze pokozka sa pocas tehotensvta a v obdobi sestonedelia meni. Moze by tiez citlivejsia a reaktivnejsia, hlavne na UV ziarenie. Ci uz sa rozhodnes pre kuru so Sebium Serum, alebo to odlozis na neskor doporucujem pouzivat krem s najvyssim ochrannym faktorom 50+. Pri kure so Sebium Serum je to ziaduce, a pokial si kuru nedas, krem s SPF je dobra prevencia voci pigmentovym skvrnam, ktore sa v tehotenstve casto tvoria.
Bioderma ma v ponuke Kompaktny make up s ochrannym faktorom SPF 50+, v dvoch odtienoch, svetly a tmavy. Obsahuje mineralne clony, nie chemicke filtre. Toto by mohlo byt tiez riesenie pre teba. Namiesto kremu mozes pouzivat make up s SPF. http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

luciferova
14. apr 2012

@bioderma_lucia dakujem za odpoved. Tu kuru necham na zimu teda, ten makeup nie je aj v kremovej podobe? To by mi viac vyhovovalo. Aka je jeho cena cca? Dakujem

bioderma_lucia
14. apr 2012

@luciferova make up je len kompaktny, jeho cena je okolo 18€. V Bioderma mame tonovacie kremy, lahka nahrada za make up, hlavne v lete:
Photoderm Max krem tonovany SPF 50+ (momentalne v akciovych balickoch so Sensibio H2O 500ml zdarma - v lekarnach)
Photoderm Max Ultra Fluid SPF 50+ (svetly a tmavy odtien)
Sebium Mat tonovany
Vela zien ma rado tonovane kremy. Ja osobne tiez uprednostnujem tonovaci krem pred make upom hlavne v lete.