Bioderma je najlepšia

kamilasl
11. apr 2012

ahojte maminy,ja som chcela len tolko, ze bioderma je najlepsia znacka zo vsetkych,skusala som nespocetny druh znaciek az som natrafila na Biodermu a preto nedam na nu dopustit.Preto ja a moj syncek pouzivame len biodermu asi nie nadarmo je prislovie za kvalitu sa plati ale viete, ze to stoji za to>>>inu znacku by som so skusenostou biodermy ani nechcela pouzivat je fakt svetova...

luciferova
14. apr 2012

@bioderma_lucia dakujem, asi pojdem skor do tych tonovacich 🙂

a este mam otazku na denny alebo nocny krem - plet flakata, pod ocami cervene mapky (citliva plet), pory na nose a na cele. dakujem 🙂

bioderma_lucia
15. apr 2012

@luciferova ahoj, tym, ze mas pokozku citlivu a citlivost sa moze zvysovat vplyvom tehotenstva nakombinujeme to takto: hygiena Sensibio H2O micelarna voda, je velmi setrna a dokonale vycisti pokozku, dokonca aj vodeodolny make up. Pouzivat ranoa vecer. Neoplachuje sa. Dennu starostlivost pories uz spominanymi tonovacimi kremami z radu Photoderm (hlavne preto aby si predisla pigmentovym skvrnam). Pod tonovaci krem si nemusis davat ziadny podklad. Ak by si vsak chcela, mozes si dat Sebium PoreRefiner na rozsirene pory (staci na nos a celo) alebo krem, ktory budes mat na noc. V noci bude vhodne plet ukludnita hydratovat. Na to je urceny rad Sensibio a doporucujem krem Sensibio legere. Mozes ho pouzivat ako nocny ale aj ako denny krem.

luciferova
15. apr 2012

@bioderma_lucia dakujem, micelarku pouzivam uz par rokov biodermu, teraz som zmenila na vichy, ale neni taka dobra. A tie kremiky si pozapisujem a pojdem na nakup 🙂 snad maju aj vzorecky. Dakujem 🙂

barboramarek
16. apr 2012

@bioderma_lucia Ahoj, este raz dakujem za typy na kremy, mam este jednu otazku, dcera bude mat 3 roky a ma na lickach rozsirene cievky, take tie cervene pavucinky, je na to nieco???? viem ze pre dospelych existuju kremy ale neviem ci aj pre deti. dakujeeeem 🙂

bioderma_lucia
16. apr 2012

@barboramarek ahoj, tie cervene cievky ma aj moja dcera, pri detoch sa to neriesi. Maju este jemnu epidermis. Pri dospelych sa to uz riesi. Ochorenie sa vola Rosacea, pouziva sa krem na to urceny Sensiobio AR a Photoderm AR SPF 50+.

aaliyah
17. apr 2012

Ahoj Lucka,chcela by som sa vas opytat čo je dobre na moju plet,lebo ma trpia moje velke rozšírene pory na lícach,nose a brade ale najhoršie to mam na lícach a je su hrozne velke tie pory a velmi ma to trapi 😢 ☹ .A tiež sa už chcem aj starat o plet pred vraskami,lebo rôčky už pribudaju a nechcem začat,ked už bude neskoro.PROSíM čo by ste mi poradili na tie rozšírene pory a aj proti vraskam?Zabudla som napísat,že tie pory sa mi začali vytvarat už v detstve,takže môže mi niečo pomôct,ked to mam už od detstva?Moja plet je mastna ale teraz po pôrode sa mi trošku zmenila aj na mastnu až zmiešanu plet.Dakujem 🙂

bioderma_lucia
17. apr 2012

@aaliyah ahoj, zacnem rozsirenymi porami. mame v ponuke jeden produkt, ktory je urceny prave na tento problem. Vola Sebium PoreRefiner. Pouziva sa ako krem alebo ako podklad pod krem. Zalezi od toho ako velmi mas mastnu pokozku. Ked sa nanesie na plet, zanecha na nej pudrovy efekt. Plet sa neleskne a nie je vobec mastna pocas dna. Nas si mozes dat denny krem alebo priamo make up. Sebium PoreRefinerom si mozes natriet celu tvar alebo len miesta s rozsirenymi porami a s leskom. Najlepsie budes vediet, ked ho vyskusas.
Co sa tyka vrasok ... skoda, nepises kolko mas rokov ... mam jeden tip ale o nom napisem nakonci.
Aby sme predchadzali vraskam a udrziavali pokozku sviezu, dolezita je dostatocna hydratacia - zvonka aj vnutra. Cize dodrziavat pravidelny pitny rezim a pokozke dopriat hydratacne kremy. Bioderma ma rad urceny k hydratacii, vola sa Hydrabio. Tieto produkty su zaujimave tym, ze obsahuju patent Aquagenium. jendoducho povedane, obsahuje latky, ktore v pokozke zabezpecuju zvysenu cirklulaciu vody v tzv aquaporinoch. Aquaporiny v pokozke objavil vedec peter Agree, ktory za tento objav ziskal v roku 2003 Nobelovu cenu. Na zaklade spoluprace Biodermy s P.Agree bol vyvinuty cely rad Hydrabio.
Vhodny pre tvoju plet je Hydrabio Legere, lahky krem na skor zmiesanu az mastnu pokozku. Mozes ho pouzivat ako denny aj nocny krem. Cez den si ho mozes davat na Sebium PoreRefiner. Pre zvysenu hydrataciu si mozes na plet davat hydratacnu masku Hydrabio Maska. Je kremova, preto sa moze pouzivat bud ako maska, ktoru po 15 minutach rozotries alebo zotries vatovym tamponom, alebo sa pouzivata ako nocny krem. Da sa pekne rozotriet. Ja ked idem niekam na letnu dovolenku, vzdy si ju pribalim. Krasne mi prehydratuje pokozky, ktora je dost vysusena zo slnka.
a ten moj tip na zaver: Bioderma priniesla tento rok na trh novinku Matricium. Su to kapsule so specialnym roztokom, ktory si nanasame na plet. Hlbkovo regeneruje pokozku, obnovuju bunkove prostredie a startuju samoregeneraciu koze. Pytala som sa na tvoj vek, pretoze Matricium pomaha vyhladzovat vrasky. Ale predpokladam ze ich este nemas a zostaneme pri hydratacii 😉 viac o Matriciu tu http://www.matricium.sk/

aaliyah
17. apr 2012

@bioderma_lucia Lucka DAKUJEM Vam velmi pekne za super odpoved a tolko perfektnych rad ako sa o moju plet starat 🙂 .Ste moc zlata ako tu všetkym pomahate.Ja tiež pre moju dcerku používam kozmetiku BIODERMA modrej rady Atoderm PP ANTI-RECIDIVE,a môžem povedat,že BIODERMA kozmetika je velmi-velmi dobra,priam užastna,môžem každemu doporučit...Len sebe som doteraz nevedla čo si mam kupit a používat na moju hroznu plet ale teraz ked ste mi už poradili,tak si už môžem aj Ja kupit tuto kozmetiku aj pre seba a dufam,že mi pomôže,lebo už som zufala,ked vidím ake maju niektore kočky krasnu plet ☹ :A pytali ste sa,že kolko mam rokov,tak Ja budem mat za mesiac 27 rokov.A myslíte,že mi to ešte môže pomoct stiahnut tie rozširene pory,ked ich mam už tak dlho???Mne sa totižto stale viac a viacej tvoria,už sa mi začali aj tam kde som ich nemala,aj strašne vela čiernych bodiek mam(uhrov) 😢

bioderma_lucia
18. apr 2012

@aaliyah rada pomozem ked viem 🙂
Rozsirenych porov sa vies zbavit, vsetko zalezi od toho ako bude plet reagovat na krem. Moja kamaratka ma s nim velmi dobre vysledky.
Na uhry (cierne bodky) ti pomoze peeling, 2-3x tyzdenne. Vhodny je Sebium peelingovy gel. Ma jemnucke gulicky, ktore pokozku nedrazdia, plet cistia a zbavuju pokozku odumretych buniek. Plet bude svieza a postupne sa zbavis aj ciernych bodiek 😉

mrosik
19. apr 2012

@bioderma_lucia
mam otazocku, oplachuje sa sebium serum po pouziti ako klasicky peeling, alebo sa necha posobit celu noc, dakujem M.

bioderma_lucia
19. apr 2012

@mrosik ahoj, Sebium peelingovy gel sa oplachuje. Nanesie sa na mokru pokozku, kruzivymi pohybmi sa premasiruje pokozka a nasledne sa oplachne. Sebium peeelingovy gel je urceny pre mastny, zmiesany a problemovy typ pleti. Pozor, nepouziva sa v pripade zapalovych hnisavych vyrazok. Tym by sme si uskodili.
Bioderma ponuka aj Hydrabio peelingovy krem. Ten je urceny pre dehydratovanu plet. Pouziva sa na tvar a telo. Pokozka je po nom svieza a hladka. Ak ma niekto v oblube samoopalovacie pripravky (Photoderm Autobronzant), pred ich pouzitim je vhodne pokozku prepeelingovat Hydrabio peelingovym kremom. A je to skutocne kremova konzistencia, zatial co Sebium peelingovy gel ma gelovu konzistenciu.
Sebium serum je chemicky peeling na domace pouzitie a ten sa nechava posobit celu noc. Je to serum, ktore sa nanesie na vycistenu plet a necha sa posobit celu noc. Pouziva sa v mesacnej kure 2x rocne. Ak sa pouziva Sebium Serum v case, kedy je slnko silnejsie, cez den je potom potrebne natierat tvar ochrannym faktorom SPF 50+.

vavrenka
20. apr 2012

@bioderma_lucia velmi pekne dakujem za tipy, este ejdna otazocka, trosku divna, ale - chcela by som vyskusat ist do tonovacieho photod.max50+, ale v lekarnach maju iba tmave vzorky -bronze 😝 , a ja som ten bledy typ.. a moja otazka- ako vyzera ten bledy tonovaci makeup? nechcem si kupit velke balenie a potom ho nepouzivat. v tom bronzovom odtieni som bola totalne zlta 😅 ...

bioderma_lucia
20. apr 2012

@vavrenka ahoj, no tazka otazka 🙂 ja som tiez bledy typ a mne sadol. Tmavy urcite nie. Bledy je taky prirodzeny, ani nevidiet, ze ho mam. Zjednoti mi pokozku. Najlepsie vyskusat. Vo velkych lekarnach (napr.Eurovea) maju urcite testre.

vavrenka
20. apr 2012

@bioderma_lucia dak za tip, skusim zbehnut tam. 😉

rainee
20. apr 2012

ci je bioderma nallepsia- asi ako pre koho. ja som dnes nakremovala dcerku opal.kremom bioderma a dostala dost skaredu alerg.reakciu, pevne verim ze jej to za den-dva prejde ☹ nemala som doteraz s touto znackou skusenosti, ale som myslela ze ked je urcena na citlivu detsku pokozku tak sa toto hadam nestane, takze bohuzial pre nas urcite nie je vhodna....

bioderma_lucia
21. apr 2012

@rainee ahoj, mrzi ma reakcia ... poslala som ti IP. Budem rada ked mi odpovies.

gajdosovam
21. apr 2012

Ahojki Lucka, chcela by som sa tiež poradiť. Dcérka mala raz kožnú reakciu vôbec sme neprišli na to že z čoho mala také suché drsné miesta až do krvičky. Lekárka nám dala na predpis roztok do kúpeľa a mliečko ktoré v lekárni nemali. Ale lekárnička mi potom ukazovala rôzne mlieka a nakoniec vybrala aj BIODERMU. Vždy som pokukovala po drahých kozmetikách ale nemala som odvahu dať za ňu také peniaze. Tak som zobrala 500ml balenie Atoderm PP anti-recidíve a veru dcérke pomohol a po každom kúpaní ju krémujem. Na kúpanie deťom dávam ABC-derm moussant, a pokožku majú krásnu. Dcérka mala ešte sem tam seboreu, ktorá jej ako bábetku síce po použití drahšieho šampónu zmiernila a teraz ju v podstate ani nemá. Syn tiež obľubuje biodermu a obaja majú pokožku krásne jemnú a vláčnu, takú aká má biť. Ja som nemohla zniesť žiadne telové mlieko po kúpaní a v lete sa mi často aj od slnka robia také suché svrbiace plochy a ľahko ma opáli. V dectve som často bola opálena do hneda. Čo sa týka pokožky tváre mala som naposledy odskúšanú kozmetiku oriflame na hydratáciu pokožky, čo zmiernilo mierne akné na čele ale rozšírené póry mám na lícach stále. Ale vyždy po kúpeli moja pokožka tela či tváre je suchá a potrebuje krém. Teraz používam po kúpeli aj ja krém Atoderm PP recidíve ale nie po každom kúpaní lebo to nepotrebujem cítim sa dobre. Ale po použití mi veľmi vyhovuje. Teraz som si kúpila na pleť Hydrabio H2O vodu na čistenie tváre a krém Hydrabio Legere a som spokojná. A však po pár použitiach výrobkov je vidieť rozdiel, pokožka je krásne hydratovaná a pružná. A ani nemám pocit že je v T-zone mastná. Skôr tie póry by to chcelo ešte a tie drobučké akné odstrániť. Čo by si mi poradila? Na leto zvažujem krém ale neviem vybrať či je taký pre celú rodinu alebo radšej deťom zvlášť. Manžel sa tiež po slnení rýchlo spáli a nemá rád mastný alebo olejový pocit na koži. Ďakujem

gajdosovam
21. apr 2012

@bioderma_lucia a ešte som pozabudla dodať že v lete neznesiem makeup na tvári lebo mám potom dosť mastnú pokožku a mám pocit že pod makeupom nedýcha.

vavrenka
21. apr 2012

@bioderma_lucia aky je rozdiel medzi photoderm spot SPF 50+ a photoderm max SPF 50+? poradila si mi ten druhy, kvoli comu? (mam pigmetnove skrvny a exem). vdaka za odpoved. inak, malu som dnes prvy krat nakremovala- najprv indulonou (mala suchu plet)- a po 15min somjej nakremovala tvaricku tou mineralnou biodermou SPF50+ a musela osms a usmievat- mala drzala, vyzeralo to, ze ju tato aktivita zaujala 😀 a este som jej natrela aj rucky -opaky dlnai- dnes bolo slniecko, tak dufam, ze je to dobra investicia do jej zdravia 😉

bioderma_lucia
22. apr 2012

@gajdosovam ahoj, som rada, ze detom Bioderma vyhovuje a pomohla 🙂 Atoderm PP je dobra volba. Tebe ak vyhovuje Hydrabio H2O ako hygiena a Hydrabio Legere krem, tak ich pouzivaj nadalej. Na rozsirene pory zabera Sebium PoreRefiner. Je to serum, ktore zmatnuje pokozku a zaroven zmensuje pory. Pouziva sa bude ako podklad alebo ako krem. Tym, ze ma pudrovu texturu, zelazi vzdy od typu pleti, ako sa pouzije. Tebe doporucujem pouzit ho rano po vycisteni pokozky Hydrabio vodou a len na miesta kde mas otvorene pory. Po zaschnuti, ked budes citit spominany pudrovy efekt, nanes na celu tvar Hydrabio legere. Pises, ze mas akne na cele. Ide o zapalove vyrazky alebo skor cierne bodky, uhry. Akne mas len na cele?
Este mi prosim ta napis, kolko rokov maju deti. Podla toho budeme vediet nakombinovat krem s ochrannym faktorom.
V lete mnoho zien nepouziva make up. Rozhodnu sa radsej pre tonovaci krem. Na leto je vhodny tonovaci krem s ochrannym faktorom. Pre teba je vhodny Photoderm MAX SPF 50+ ultra fluid.Je vo svetlom alebo tmavom odtiene. V lekarni ti ukazu odtiene.

bioderma_lucia
22. apr 2012

@vavrenka ahoj, mala princezna ma novu zalubu. Bude sa kremikovat jedna radost 🙂 To mas super, moja mala, ked nema naladu na natieranie, tak musim vymyslat rozne zabavky ...
Photoderm Spot SPF 50+ je urceny priamo na pigmentove skvrny. Neviem, aka by bola reakcia na tvoj ekzem. Preto som ti doporucila Photoderm MAxSPF 50+ krem alebo ultra fluid. K tomu, aby sa nam pigmentove skvrny netvorili, je dolezita ochrana SPF 50+, takze aj tieto su vhodne pre teba. A zaroven ich mas aj tonovane (spot nie je) a tiez su teraz v akcii.

gajdosovam
22. apr 2012

@bioderma_lucia Ďakujem za rady. Chlapec má 5rokov a dcérka 2r. Nemávam práveže už zápalové akné ale také drobné ako také drobunké tukové a sem tam aj na brade a lícach ale nie každá vyzerá ako čierna bodečka. Keď mám zapálené skôr pred menzesom. Mejkam nepoužívam často ale raz za čas ho v lete potrebujem a keď si ho dám strašne sa lesknem. Tak potom na leto vyskúšam ten tónovací krém, som to dnes v lekárni obzerala. Krém Sebium PoreRefiner je možné použiť aj na dekold a oblasť pŕs? Lebo tam mám veľmi vyditeľné póry a hlavne zápalové akné. Ešte mám otázočku. Bioderma má aj produkty na spevnenie bruška a oblastí stehien? Pri prvom dieťati som pribrala 20kg a vtedy sa mi urobili na stehnách aj strie dosť viditeľné a pri dcérke som pribrala menej ale ostalo mi tukový pás na brušku a neviem čo stým. Či krémiky na to zaberú alebo lepšie absolvovať kozmetickú kúru. Mám váhu 63kg schudla som po pôrode vždy celú váhu. Ďakujem

bioderma_lucia
23. apr 2012

ahoj, pojdem postupne. Na tvoje akne je dobre robit si 2x tyzdenne peeling s produktom Sebium peelingovy gel. Na mokru tvar das peeling, premasirujes a potom oplachnes. Sebium PoreRefiner mozes pouzivat aj na dekolt ... vsade tam, kde mas viditelne pory. Je zmatnujuci, mozes mat pocit vysusenia. Na plet ti bude idealny pokial mas mastnu a lesknes sa. Ked si budes davat make up, urcite si pod neho daj Sebium PoreRefiner. Na zapalove vyrazky pocas menstruacie pomaha Sebium AI. Aplikuj len lokalne na vyrazku.
Na psevnenie bruska, stehien, bokov ... pomaha ABCDerm Mama Spevnujuci. Ja som ho pouzivala pocas tehotenstva a pomohol 🙂 Na existujuce strie je to pomoc ku krajsej pokozke. Strie ktore uz mas niekolko rokov sa nezbavis.
Na leto doporucujem pre deti Photoderm Kid SPF 50+. Manzel, tym ze je svetly typ, mal by tiez pouzivat SPF 50+. Photoderm Max SPF 50+. Mas prijemnu texturu, nebude z neho mastny a nespali sa.
Odpovedala som na vsetko? Kludne napis ak by si chcela este doplnit info...

kaki
24. apr 2012

@bioderma_lucia Ja by som chcela poprosiť radu aký krém si kúpiť na každodennú starostlivosť. Mam 33 rokov, zmiešanú pleť (masnejšia pleť okolo nosa a brady, zvyšok tváre skôr suchá pleť) jeden pigmentový flak na spánku a začínaju sa mi robiť červené žilky. Chcela by som niečo neparfémované a kvalitné na noc aj na deň, ale neviem čo si mám vybrať. Bioderma sa mi páči ale nepoznám ju tak preto prosím o radu. Ďakujem.

bioderma_lucia
24. apr 2012

@kaki ahoj, vzhadom na tvoj typ pleti doporucujem zamerat na sa cervene zilky. Je potrebne tento problem podchytit cim skor, pretoze sa ti to moze zhorsovat. Krem, ktory doporucujem sa vola Sensibio AR, je bez parfumu na citlivu pokozku. Zabranuje tvorbe novych cervenych ziliek a podporuje liecbu uz existujucich. Mozes ho pouzivat ako denny aj nocny krem. Na leto je dolezite si tvar chranit ochrannym faktorom SPF 50+, pretoze slnkom zhorsuje stav cervenych ziliek a tiez pigmentovych skvrn. Sensibio AR ma alternativu na leto Photoderm AR SPF 50+. Tento mozes pouzivat v lete na den a Sensibio AR na noc. Tym, ze mas T zonu mastnejsiu, doporucujem ako podklad na den pod Sensibio/Photoderm AR serum Sebium PoreRefiner, len na Tzonu a na den. Ten pigmentovy fliacik vybielis White Objective perom. Potri si miestolen na noc, priamo na flak a cez den si chran tvar SPF 50+, Photoderm AR. Hygiena je tiez velmi dolezita, idealna je Sensibio H2O micelarna voda, ktora dokonale vycisti a odlici pokozku.

ala221
24. apr 2012

Ahoj Luci, mam na Teba tiez otazocku ohladom pigmentovych skvrn. Zostali, resp. dali sa mi po porode, ale kazdy mi hovoril, ze zmiznu-ale nezmizli. Uz asi rok pouzivam rozne kremy na tiezo flaky(mam ich hlavne na cele, troska na hornej pere a cosi na licach-tam som mala i pehy a teraz mam pocit,ze sa "zjednotili" do fliacikov).Cez zimu je to ok,moc ich nevidno.Ale uz mame slniecko a s nim uz aj viac viditelne skvrny. Minule leto som pouzivala opalovacie mlieko na tvar s SPF50+ a na to dala len tonovaci krem. Moja otazka znie: staci to ci predsa len pouzivat denny krem na skrvny?Pouzivat aj krem denny aj opalovaci asi nebude mat daky extra vyznam,ci?Inak su obdobia,kedy mam dost vyhadzanu tvar a inokedy je uplne cista.A tu tiez nastava problem-aku kozmetiku pouzivat ci na skvrny alebo na akne.Diky moc za radu.

bioderma_lucia
24. apr 2012

ahoj @ala221, pigmentovych skvrn sa mozes zbavovat, ale len v noci. Na bielenie skvrn v tvojom rozsahu je urceny White Objective nocne serum. Na den je nutne pouzivat krem s SPF 50+. Idealny je Photoderm Spot SPF 50+, ktory obsahuje latky zabranujuce tvorbe novych pigmentovych skvrn. V zimnom obdobi, kedy je slnko slabe mozes na den pouzivat White Objective denny krem.
Nepises aky typ akne sa ti robi. Su to skor male vyrazky ako krupica alebo velke zapalove vyrazky?

ala221
25. apr 2012

Dakujem za radu, urcite poputujem do lekarne 🙂 Predpokladam, ze nan mozem v pohodke pouzivat i make-up, pripadne tonovaci krem. A co sa tyka tych vyrazok, tak by som to oznacila skor ako tie zapalove vyrazky-take klasicke "pubertaky", ktore zacinaju zacervenanim a koncia bielym pupienkom(pokial si to nerozskriabem-na to som niekedy fakt hrozna 😒 )

bioderma_lucia
25. apr 2012

@ala221 jasne, na Photoderm Spot SPF 50+ mozes davat make up alebo tonovaci krem. Tym, ze su to zapalove vyrazky, vhodny je Sebium AI. Dava sa lokalne aj viackrat denne. A hlavne si tie vyrazky nevytlacaj a tvar si nechytaj 🙂 stare dobre pravidlo 🙂

ala221
25. apr 2012

Viem, viem, len dodrzat to je niekedy tazkeeee. A este raz velke DIKY za rady 😵