Bioderma Sensibio D.S na seboreu

kiwi82
11. apr 2012

Dobry den, už roky ma trápi seborea na tvári, používala som už veľmi veľa mastičiek na lekársky predpis aj voľnopredajných ale pomohli len krátkodobo. Kožná mi minule radila, aby som skúsila Biodermu Sensibio DS. Použila som vzorku ale zdalo sa mi, že mi pokožku ešte viacehttps://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-bioderma/bioderma-sensibio-d-s-na-seboreu/ podráždila. Máte s tým nejakú skúsenosť. Mala som ju užívať dlhšie a nie to hneď po troch neuspešných dňoch vzdať? Ako to vlastne je? je naozaj určená na takto problematickú pokožku? dakujem vopred za reakcie. pekný deň.

bioderma_lucia
11. apr 2012

@kiwi82 ahoj kiwi, so seboroickou dermatitidou mam skusenosti od nas doma. Moj manzel trpi tymto ochorenim. V prvom rade treba povedat ze je to chronicke ochorenie. Vies ho drzat pod kontrolou ale niekedy zazijes aj horsie stavy. Toto ochorenie sa prezyva aj ochorenie manazerov. Jednym z moznych spustacov je stres a nevhodna strava. Na mojho manzela to presne plati. Staci sa mi na neho pozriet a viem ci mal v praci stres ... Seborea sa prejavuje zacervanim a supinkami zltkastej farby hlavne v oblasti okolo nosa, celo, medzi obocom, v oboci, okraje vlasov a vlasova cast. Hlavnym spustacom je premnozenie kvasiniek Malessezia. Preto su najvhodnejsie antimykoticke produkty. Urcite nie premastovat! To je zivna poda pre kvasinky.
Bioderma ma na toto ochorenie tri produkty:
Sensibio Moussant: penivy gel na hygienu tvare a tela.
Sensibio DS krem: krem na kazdodenne pouzitie, rano aj vecer
Node DS: sampon na vlasy.
Vsetky tri produkty su velmi setrne, bez parfumu a parabenov. U nas doma patria do povinnej vybavy. Produkty by sa mali pouzivat dlhodobejsie. Skus mi presnejsie popisat ako tvoja pokozka reagovala.
A este je dolezite povedat, ze pokozka so seboroickou dermatitidou je citlivejsia a reaktivnejsia na slnko. V lete je potrebny krem s ochrannym faktorom SPF 50+.

kiwi82
autor
11. apr 2012

@bioderma_lucia dakujem pekne za odpoved. No kožná mi dala aj vzorku ds šampon, a povedala, že si to môžem dať na tvrá a umyť, že to je kvázi ako mydlo. no a za tým som si to po osušení natrela s sensibio DS. zdalo sa mi to byť začervenané a aj ma to trochu štípalo. ale možno to urobil ten šampón. mne zasa slnko robí dobre. teraz chodím na žiarenia, čo je akože slnko ale bez škodlivého žiarenia tuším nejaké B žiarenie ale neviem to presne. tiež ked zjem citrusy alebo čokoládu tak je to horšie. ani stres mi nepridáva na kráse 😅 Teraz používam sírové mydlo, to je antibakteriálne a to mi to pekne vysuší a potom si to natriem krémom napr. niveou. neviem si nájsť vhodný krém. tiež som čítala, že seborea je nadmerná mazotvorba ale ja to mám veľmi suché a červené. šupinky mám biele. mám to aj na viečkach, čo je problém si tam niečo natrieť, aby to nevošlo do oka. vo vlasoch to nemám len na čele, nose a viečkach.

bioderma_lucia
11. apr 2012

@kiwi82 ano, to mohla byt reakcia na ten sampon. On je prilis silny. Ked sa pouziva na vlasy, tak je tam obmedzene davkovanie. Co sa tyka tych kur, co chodis na UV svetlo. To je super, v tom pokracuj. Je to ine ako priame slniecko. Ako pises, ze si citala, ze seborea je nadmerna mazotvorba, to sa podla poslednych studii nepotvrdilo. Vela ludi so seboreou nema mastny typ pokozky. Skus sa zamerat na antimykoticke produkty. A pokozku hydratuj a nepremastuj. Drzim palce 😉

konvalinka333
13. apr 2012

dobry den, ja by som sa chcela opytat ci na seboreu vo vlasoch je vhodny aj sampon Node P, alebo len Node DS, ked to nieje na celej pokozke hlavy len na niektorych miestach? dakujem 😉

bioderma_lucia
13. apr 2012

@konvalinka333 ak sa jedna o ochorenie seboroicka dermatitida, odporucujem Node DS. Pouzitie je nasledovne: v zhorsenom stave umyvat 3x tyzdenne prvy tyzden, druhy tyzden 2x do tyzdna a potom obmedzit na 1x tyzdenne. Ak sa stav zhorsi, opat zacat 3x/tyzdenne, a znizovat. Kombinovat by sa mal s jemnym samponom a tym moze byt Node P. Mozno NodeP vyriesi problem. Mne osobne pomohol a uz ho nevymenim. Velmi dlho som sa trapila s pokozkou v hlave .. svrbela, lupiny, ... otestovala som kvantum samponov, niekedy sa to zlepsilo ale opat sa to vratilo k svrbeniu. A to svrbenie bolo take ze som myslela ze si vlasy vytrham. Po NodeP mam pokoj. Nic, ani naznak svrbenia ci lupin. Pokozka mi na nieco reaguje, ale dodnes neviem na co ...

hella23
24. apr 2012

Nechcela som skor prispiet do tejto temy, ale moj muz trpi presne touto diagnozou uz viac ako rok a za ziadnu cenu nechcel minut peniaze, na pripravky od Biodermy na seboreu...podla priznakov a vsetkeho co si tu pisala, mi prislo ako keby si pisala o nom a jeho supinkach na pokozke hlavy... 🙂 Tak som zbehla do lekarne,kupila mu oba sampony Node DS aj Node P, takze mi nic na to nemohol povedat 😀 a "dobrovolne" ho vyskusal a je nadmieru spokojny...pouziva ho uz druhy tyzden a podla tvojej rady postupne znizuje davku a zlepsenie je o 100% 😉 ...doteraz ma nenapadlo, ze Bioderma ma riesenie aj na tuto "chybicku" krasy...pre mna je dolezite, ze je konecne chlap spokojny, lebo bol z toho poriadne na nervy... 😒 som rada, ze sa kiwi82 zaujimala konkretne na seboreu a ty si jej poradila... 🙂 🙂 🙂

bioderma_lucia
24. apr 2012

@hella23 ahoj, som velmi stastna, ze je manzelovi spokojny a ze mu sampony pomahaju 🙂
Nech nie je sklamany, ked sa mu to obcas opat vrati. Seborea je chronicke ochorenie a zial zvykne sa vracat a treba ju opat preliecit. Sampon mu zase pomoze 😉 papa

miichal
7. nov 2012

ahoj kiwi to co ti napisala bioderma-lucia,tak je pekne,ze to moze byt reakcia na sampon,ale to si mala vydrzat lebo ono sa to zacalo cistit teda sa stav zhorsil scervenal a susupinatel,ked supiny odidu tak uz iba nanasat podla potreby takze prvy tyzden si mala vydrzat tak som to mal aj ja..potom to iba udrzujes pod kontrolou