Používame cookies. Viac informácií tu. OK
matsches
10. apr 2012

Ahoj!

Opaľovať sa určite nebudeme, lebo sme na to ešte malé. 🙂 Ale určite budeme veľa na slniečku okrem rizikových hodín. Sme obe júlové, takže je to nás živel. Používame len SPF 50, nakoľko sme dlhšie na slniečku a biely ako stena. 🙂 Ľutujem detičky, ktoré nie sú chránené. Musí to večer veľmi bolieť....

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@matsches mame rovnaky nazor 🙂 Tiez sa neopalujeme, natierame sa SPF 50+, rizikove hodiny 11-16 sme skryti. Spalenie boli ale zial ma aj neskutocne zle nasledky do dospelosti. To si vela ludi neuvedomuje. Jul mate vesely 🙂 krasne oslavy prajeme 🙂

ludka140281
10. apr 2012

hmmm...mi sme sa ešte tak cielene (myslím dcerky) neopalovali 😅 skor sa slnime vo vybraných hodinach v tieniku, pod slnečnikom,pristreškom...na slnku su ked su v bazéne a snažíme sa podla možnosti chranit SPF 50tkou,pravidelne natierame..dievčata sa natieraju aj samé, len nemám dobre skusenosti s kremami...farbili odev,neroztierali sa dobre,skor sme mali problem namazat to 😢 spraj som zatial neskusila,no chystame sa...tento rok ešte nemám vybraný konkrétny výrobok..Natierame sa cca od malička,milujeme slniečko a už sa ho nevieme dočkat 😎

slimstar
10. apr 2012

My sa tiez neopalujeme, na dovolenke chodime von doobeda do tej 11 hod a potom od 3 alebo 4 hod / poobedny spanok, vsetci povinne 🙂/ . Ja pouzivam opalovaci krem 35, deti by som natierala 50. nie je nic neprijemnejsie nez byt spaleny, velmi trpi koza. ked sme pri mori tak sa mi zda to slnko silnejsie. Jedno mame spolocne aj ja sa velmi tesim na dovolenku a leto 🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@ludka140281 ahoj ludka, ja len chvalim, ze ste sa este cielene neopalovali 😉 Vyber SPF 50+ je super, zostala bysom pri nom. Tym, ze sa dievcata naieraju same je vynikajuce. Tento rok je na Slovensku novinka Photoderm KID BLUE. Je to mliecko s SPF 50+ a je modrej farby. Natieranie s nim je zabava a hlavne maminky vidia, kde dietatko este nie je natrete. Modra farba po natreti zmizne, netreba sa bat malych smolkov 🙂 a flaky na odeve nezanechava, ale to ani jeden Photoderm. Mame tu rozne sutaze a dokonca aj testovanie Photodermu KID BLUE. Ak mas chut tak sa s kockami zapojte a mozno zazijete kopec srandy 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-bioderma/bioderma-otestuj-odfot-a-vyhraj-2/

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@slimstar veru, dovolenkovat je uzasne 🙂 povinny poobedny spanok tiez 🙂 a este sa aj skryjeme pred slnieckom, vsak 😉 tak kraaaasnu dovolenku prajem 🙂

kiara138
10. apr 2012

Ja sa nebudem opalovat ani tento rok ako ani minuly bola som tehotná a tento rok znovu takze pekne krasne stravime leto aj so synčekom v tieni ale urcite sa budeme chranit pred slniečkom obaja a to najvyššími faktormi aj ked sme modrooky a blondatí pokozku mame s krpanikom troska tmavšiu 🙂 ale sa uz neviem dočkat kupaliska a vody a pohodovej atmosféry leta🙂 milujeme leto a teplučko🙂

ludka77
10. apr 2012

Tak my sa na leto neuveriteľne tešíme, milujeme slniečko milujeme vodu ale natierame sa poctivo krémami s Fakt. 50, aj ja aj malá, keďže som mala melanóm a som každý rok pod dohľadom doktorov, slniečka sa aj dosť bojím, ale verím, že tieto kvalitné krémiky mne aj mojej malej pomôžu predísť ďalšej katastrofe v podobe melanómu :( aj keď to ide sakramensky do peňazí, fakt za kvalitu za platí :( tak ale zdravie je prednejšie 😀 Aj keď fakt neznášam pripomienky typu, vy ste boli pri mori a skoro vôbec neni opálené! Ale veď leto nieje len o opalení!

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

Kocky, do vecera tu nebudem, prihlasim sa opat najneskor okolo 19:30 hod. Potom odpoviem na vsetky vase otazky. Krasny den zatial 🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kiara138 blahozelam k syncekovi a k miminku v brusku 🙂 to su krasne chvile. Veru, treba sa chranit a syncek je este maly, najvyssi faktor je spravna volba. Krasne leto 🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@ludka77 verim, ze sa slniecka bojis ... verim, ze je uz vsetko v poriadku. Ochrana najvyssim faktorom je dolezita nielen pre teba ale aj pre malu. Pocas tychto troch tyzdnov tu robime a budeme robit par sutazi, kde sa daju vyhrat rozne darceky aj produkty. Ak mas chut, zapoj sa a mozno sa statie usmeje 🙂

katy1979
10. apr 2012

@bioderma_lucia mozno sa budem pytat ako debil ale da sa opalit a zaroven byt chraneny? teda tyka sa to samozrejme dospelych nie deti.
ja som slnkoholik len bohuzial so svetlym typom pokozky tak aspon v lete nechcem vyzerat ako mrtvola.
a co sa tyka deti. so starsím sme boli pri mori ked mal rok. cely den natrety. natierali sme vacsinou uz rano na izbe pred odchodom na plaz a na suchu bol pod slnecnikom povacsinou. na slniecku a vo vode bol chraneny siltovkou ktora zakryvala aj krk popripade tenke tricko.

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@katy1979 ano katy, da sa opalit a zaroven byt chranena 🙂 Bioderma ma produkty s nazvom Photoderm BRONZ. Su tri (z toho dve su novinky tohto leta 🙂 ) Na telo aj tvar je s SPF 30 alebo SPF 50+, a na tvar s SPF 50+. Su to vynimocne produkty. Obsahuju vysoku ochranu a zaroven latky, ktore podporuju tvorbu pigmentu a jeho distribuciu do vyssich vrstiev pokozky. Nie su to samoopalovacie produkty. Potrebuju k sebe slnko. Pokozka sa krajsie opali, opalenie je intenzivnejsie a dlhsie vydrzi. Minuly rok som testovala Ph Bronz 30 a velmi som bola prekvapena z vysledku. Ja chodiaca beloba som sa krasne opalila 🙂 Tento rok sa budem natierat Ph. BRONZ 50+, predsalen je to vyssia ochrana 🙂
Deti (aj dospelych) doporucujem natierat 30minut pred vyjdenim na slnko, cize este doma. Natierat by sme sa mali kazde 2-3 hodiny. Toto doporucuje COLIPA - institucia zaoberajuca sa dermatokozmetikou urcujuca normy, pravidla,... Mnozstvo ktore doporucuju je 2ml/cm2 co je 7 cajovych lyziciek na jedno natretie (pre dospelych). Slnecnik, tricko, siltovka, okuliare ... tymto vsetkym by sme mali dietatko chranit.
Pocas tychto dni, kedy nam bezi akcia na MK, budem vkladat rozne clanky na moj fotoblog, tak ak by si mala chut, mozes si precitat 🙂

evuliatko_tn
10. apr 2012

@bioderma_lucia ja sa tesiiiim na leto celu zimu, mame blizko more, a tak sa nevieme dockat🙂 oppalovat sa pri malych detoch velmi neda, a potom ani to velmi neoblubujem, opalime sa aj pri sporte a pod..pouzivame nivea opalovaci krem, a minuly rok sme kupili jeden francuzsky, nepamatam si ale nazov, no niveu mam osvedcenu...moj stari syn ma super pokozku, hned sa opali do cokolady, a druhy tiez nema problem.Minuly rok ked mal mensi 4 mesiace, sme chodili na slniecko do 10 tej rano, a potom od piatej poobede, ked velmi nepali.

edusik
10. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj Lucia, mne kozmetička odporučila Bronz 50+, ale zatiaľ ho ešte nemali, takže čakám 🙂. Mám len otázočku, či ho môže používať aj moja 2,5ročná dcérka, alebo jej mám dávať krémik pre detičky? Doteraz som jej dávala 30 Daylong a Vichy, ale začíname tento rok komplet s Biodermou a ešte sa v nej veľmi neviem orientovať. ďakujem

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@evuliatko_tn to blizke more ti uprimne zavidim. Hned by som brala. Tiez mi viac vyhovuje letne pocasie. Uzivajte si to tam ...

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@edusik ahoj, kozmeticka ti dobre odporucila a je vyborne informovana. Photoderm Brozn 50+ prisiel do lekarni len zaciatkom aprila. Mozno preto si ho este nevidela. Vo velkych lekarna ho uz urcite maju, tie stredne a male ho zacinaju dostavat. Samozrejme len partnerske lekarne. Ako som uz pisala Katy vyssie, Bronz je super v tom ze na jednej strane chrani a na druhejstrane podporuje opalenie. Ja osobne by som ho dcerke nevadava. Pre nu by som kupila nieco pre deti, napr Photoderm Kid alebo Photoderm Kid Blue. Tento mesiac tu budeme mat kopec sutazi, kde sa daju tieto produkty vyhrat. Skus sa zapojit a mozno sa na teba statie usmeje.

mychaella
10. apr 2012

Jej, tesim sa, ze je mesiac s biodermou, mam tuto kozmetiku velmi rada aj ked som ju zacala pouzivat az po porode, ked mi v lekarni poradili pre syna zimny krem ked bol malicky a velmi nam sadol takze odvtedy pouzivame tuto znacku. My sa cielene neopalujeme, syn je taky bledoch s citlivou pokozkou ale natieram ho pravidelne najvyssim faktorom, sice som pocula aj nazor, ze naco ho natieram, sak nech sa pekne opali, ale radsej budem ked bude neopaleny a zdravy.
Neviem preco ale v mojom okoli je strasne malo mamiciek ktore natieraju svoje deti.

miracle
10. apr 2012

Nie, ja sa cielene neopalujem, nejaky bronz vsak behanim po zahradke urcite chytim. Mladsi bude cele leto v tieni a ten starsi..uvidime, ci sa nam podari trafit na ochranny krem, ktory mu konecne sadne. Inak bude chvilku na slnku (samozrejme natrety, aj napriek protestom) a cele licka bude mat ako v plameni....a ja ho budem nasilim natierat stavou z aloe vera

pingu1
11. apr 2012

ja sa na opalovanie tesim, ale neverim, ze si polezim na slnku, lebo budem behat za malou

bioderma_lucia
autor
11. apr 2012

@mychaella ahoj, som rada, ze si s nasimi produktami spokojna. Presne ako pises, radsej byt neopaleny a zdravy ako potom trpiet nejakou chorobou. Ale zase je pravda, ze aj ked sa natierame kremom s ochrannym faktorom, aj tak nas opali. Tiez mam vo svojom okoli vela mamiciek, ktore ochranu svojich deti pred slnecnym ziarenim zanedbavaju. V najblizsich dnoch vo svojom fotoblogu zverejnim clanok o tom, co svetko nam moze slnko sposobit. Ak budes mat chut a cas, precitaj si ho.

bioderma_lucia
autor
11. apr 2012

@miracle ano, nie vela deticiek miluje natieranie. Vacsinou vo velkom protestuju. Pomoze iba to, aby sme ich nejak zaujali. Neviem ci si zachytila novinku Photoderm Kid Blue. Je to mlieko pre deticky s SPF 50+ a je modrej farby. Tato farba je kvoli tomu, aby maminky videli kde este dieta nie je natrete a samozrejme, aby natieranie bolo zabavou aj pre deticky. Morda farba po natreti zmizne. Je max. bezpecna. Photoderm KID Blue sa uz par rokov predavavo Francuzku a nebola zaznamenana ani jedna alergia.

sladkasue
11. apr 2012

mne slnicko vobec nevadi 🙂
dieta ma sice kozu po mne, ale cele minule leto nosil plavky na cele telicko (UV 50), natierali sme iba tvaricku, krk, ruky a nozicky...

edusik
11. apr 2012

@bioderma_lucia moja kozmetička pracuje s Biodermou, takže výrobky rovno aplikuje, ja mám okrem pigmentových škvŕn veľmi suchú pokožku, tak momentálne hľadáme aj vhodný denný krém, dúfam že tento týždeň už bude mať Brondz u seba, aby som ho mohla vyskúšať, či ma nebude vysušovať... som zvedavá či bude mať aj vzorky, lebo aplikovanie po kozmetike je také "skresľujúce" keďže koža je vtedy dobre vyživená, preto potrebujem odskúšať krém aj po pár dňoch doma...

fra
11. apr 2012

neteším sa na opaľovanie, neopaľujem sa ani ja, ani muž, ani naše deti, brrr ako to len neznášam... vačšiu zbytočnosť ako ležať pod slnečníkom si neviem predstaviť ... ale na druhej strane zbožnujem plávanie pod otvoreným nebom, na dovči preplávam denne 2-3 hodiny, najradšej skoro ráno a večer ked zapadá slnko ... poludnia trávime vnútri, berieme si príklad od domácich a spíme ... to je najlepšie čo sa dá okolo obeda robiť a je mi uprimne ľuto ľudí, ktorí prichádzajú z dovolenky červení ako raci ... často plávame aj ked sme doma, v jazere, ale tak po šiestej- siedmej večer...predminulé leto sme plávali na seneckom jazere skoro každý deň od začiatku júla až do konca septembra... natierame sa len ak cez den niekam ideme na dlhšie von ... ale omnoho viac sa nam osvedčilo upek prečkať vo vnútri a vyraziť von večer po šiestej... to už slnko tak silno nesvieti..

fra
11. apr 2012

ano, a aj my sa z dovolenky vraciame skoro rovnako bieli ako sme na nu šli, ale nevidím dovod, prečo by nám to malo vadiť 😀

bioderma_lucia
autor
11. apr 2012

@fra 😉 to plavanie obdivujem. 2-3 hodinky denne je pekny vykon. A mozno sme sa na Slnecnych jazerach aj stretli, radi tam chodime.

glendela
11. apr 2012

Dobry vecer Lucka, chcela by som poprosit o radu: mam 11-mesacne dievcatko s citlivou pokozkou, aky produkt z rady Photoderm by ste nam odporucili? Dakujem velmi pekne za radu. Laura

bioderma_lucia
autor
12. apr 2012

@glendela ahoj Lauri, vzhladom na vek dcerky a citlivost pokozky doporucujem Photoderm Mineral. Je hypoalergenny, s mieralnymi clonami (nie chemickymi), s maximalnou ochrannou. Ja nim uz natieram moju bambulku ked je slnecno.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli