Krémy na opaľovanie a ich odstraňovanie. Ako to je?

zhrkz
18. máj 2011

Na opaľovacích krémoch Daylong sa píše, že zvyčajne stačí natrieť raz denne, že sú odolné voči poteniu, oteru, vode a pod. Chcem sa opýtať, či ich treba povinne zmývať na konci dňa a čím, resp. či vadí, ak krém ostane nanesený na pokožne niekoľko dní vkuse. Neškodí to detskej pokožke?

Pýtam sa preto, že plánujeme ísť na dlhšiu dovolenku do prírody, bez každodenného prístupu k teplej vode. Pred slniečkom sa treba chrániť, no každodenné mydlenie a kúpanie neprichádza do úvahy. A pravdupovediac ani doma nemydlím krpca celostne každý deň, ba priam ani kažndý druhý 😉

Takže ako je to s opaľovákmi z tejto stránky?
Ďakujem.

katkaromi
18. máj 2011

@zhrkz fiha, tak ja by som sa veru nikde nevydala s detmi, ale asi ani bez nich 🙂 kde sa neda umyt, chce to odvahu... a ked sa pokaka ako to budete riesit? teda neviem ake velke mate dietatko... podla mna by to trebalo zmyt ved pokozka zostane podla mna trochu mastna a dalej kedze to obsahuje aj chemicke zlozky tak nech si to telicko oddychne od toho nepriepustneho filmu a pokozka moze riadne dychat aspon v noci bez toho nie?

zhrkz
autor
18. máj 2011

No, drobec bude mať rok, a razím prax, že trochu "prírodnej" špiny nám ani jemu neuškodí 😀, ba práve naopak.
A keď sa pokaká - vlhčené obrúsky, alebo trocha vody, bárs aj studenej. Zatiaľ mu riťka neodpadla od pravidelného nemydlenia 😀, ani sa nezaparuje, ani nevyhadzuje.

No v tých opaľovakoch je fakt kus chémie, preto sa na to pýtam... Neviem, či sa to zošúcha, alebo odparí alebo čo...

daylong_matej
18. máj 2011

@zhrkz v prípade lipozomálnych prípravkov môžete byť v kľude. Zvyšky produktu, ktoré ostanú nanesené po celom dni na koži jej neškodia. Tiež nekúpeme/nemydlíme drobca každý deň a je to OK.
Častejšie sa rieši opačný problém - človek nanesie produkt, potom napr. na obed po kúpaní sa ide osprchovať, použije šampón, UV filtre sa vyplavia a koža ostane nechránená.

zhrkz
autor
18. máj 2011

To ste ma ukľudnili 🙂
Takže konkrétne lipozomálne prípravky na opaľovanie od Daylongu sú ktoré? Daylong Kids 30 a 50?

Všetci traja sme svetlé fototypy a neľúbime sa opaľovať, ale pri turistike sa tomu slnku dá len ťažko vyhnúť, aj na poludnie... Väčšinou to riešime dlhým funkčným prádlom a pokrývkami hlavy, no tie neposkytujú 100% ochranu.

Inak od Spirigu používam od môjho detstva aj pleťové mlieka Hydrolotio (v lete) a Lipolotio (v zime) a nepoznám nič lepšie 🙂 Tieto sa dajú použiť aj ako aftersun?

daylong_matej
18. máj 2011

@zhrkz okrem uvedených sú lipozomálne aj Daylong 15, Daylong ultra 25 a Daylong extreme 50+
Pri turistike používam SPF 30 a keď som v Tatrách/Alpách aj SPF 50 na tie časti tela, ktoré mi nezakryje termoprádlo a nohavice. Dám jeden dobrý tip - nezabudnúť na nos a uši, to už sa mi stalo a potom to riadne pálilo 😒

Po pobyte na slnku je dobré dopriať si obľúbený hydratačný krém, prípadne mlieko (lepšie sa rozotiera na väčšie plochy). Spomenuté produkty sú v pohode. Ak by ste chceli skúsiť niečo priamo určené na ošetrenie kože po celodennom pobyte na slnku, vrelo odporúčam toto:
http://www.daylong.sk/sk/produkty/daylong-apres

ewana73
6. máj 2012

Trochu oprasim tuto temu.zaujimalo by ma ako odstranujete detom z tvaricky opalovacie kremy?lebo napr. cistou vodou to nejde len tak zmyt a dokonca ked maleho ponatieram (konkr.teraz mu davam daylong) a ja si potom umyjem ruky mydlom aj tak mam pocit,ze ten krem mam stale na rukach.ked mu tvar umyjem vodou aj tak ostane mastny film na pokozke.co na to pouzit?

ivage
18. apr 2013

Ahoj, viete mi niekto poradit, ako umyjem vodoodolny krem na opalovanie z tvaricky dietata? Telo dcerke umyjem mydlom, ale ako odstranim krem z tvaricky? Ako to riesite Vy? Dakujem za rady.