Ako dlho môže dieťa papať kaše Hami?

dasul
16. okt 2013

Zaujimalo by ma dokedy su vhodne kasicky Hami na veceru pre dieta? moji maju dva roky a stale papame na vecer kase-striedam im ovocne kase a kase na dobru noc alebo detsku krupicu..tieto kase su vacsinou od ukonc.4 al.6 mesiaca a tie davky sa nemenia ani pre 2rocne deti tak neviem ci je to pre nich stale dobra davka a teda to jedlo dost hodnotne. dakujem

xlucia
16. okt 2013

@dasul tie kase nie su hodnotne ani pre male deti

barbyes
16. okt 2013

@dasul ahoj, úplne súhlasím s @xlucia je to plné chémie ale hlavne zbytočného cukru 😒 ak im chceš dať niečo zdravé tak skús obyčajnú kukuričnú alebo inú kašu a sama ju dochuť, určite nekupuj ovocné ani nijako ochucované..my napr. veľmi ľúbime špaldovú krupičnú kašu z DM(my si ju robíme so špaldovým mliečkom), ale ak pijete mlieko tak ju urob aj s ním..stačí trošku dochutiť trstinovým cukrom a je to úžasná pochúťka a hlavne výživná pre celú rodinu 😉 instantná kukuričná je napr úžasná s makom a javorovým sirupom a stačí zarábať len s vodou...

nemyslím to nijako v zlom, naozaj si o strave veľa študujem a ak chceš radu tak tu je..ty si ale matka a vieš čo je pre tvoje dieťa najlepšie čiže sa musíš rozhodnúť sama. ja osobne som nikdy tieto kaše nedávala lebo podľa mňa urobia viac škody ako úžitku 😔

xlucia
17. okt 2013

@barbyes ako upravujes mak do kase. prosim presny postup ako robis tu spaldovu. dik

barbyes
17. okt 2013

@xlucia len ho pomeliem 😉 a tú kašu, nič zložité...na 100 ml dávam jednu PL kaše a asi na pol litra mlieka tam dám 1PL trstinového cukru a len varím až kým nezhustne 🙂 a tú už netreba dochucovať vôbec, je výborná takto 🙂

veronicka1901
17. okt 2013

@barbyes Dalo by sa to spravit aj z kukuricnej krupice? Spaldovu uz nestihnem asi zohnat do vecera.

mlieka_hami_miriam
17. okt 2013

@dasul Mila Dasul,
Sme radi, ze nase kase dietatku chutia 🙂 Hlavnou zlozkou jedalnicka a zdrojom zivin, vitaminov a mineralov pre 2 rocne deti uz predstavuje najma tuha strava. Preto je dolezite, aby v strave boli obsiahnute bielkoviny, lipidy, sacharidy, a pravdaze vitaminy, minerály, probiotika. Veľmi hodnotnými potravinami, ktore obsahuju vela vitaminov a mineralov a často sa na ne v jedalnicku zabuda, su orechy, semienka, strukoviny, ryby a klicky. Su, okrem ineho, velmi dobrym zdrojom zeleza, ktore je pre deti najma v obdobi do 3 rokov velmi dolezite, napr. batola spotrebuje 3x viac zeleza ako dospely clovek na 1kg hmotnosti.
Mlieka a kase su pre deti aj po 1.,2. roku však nadalej dolezitym zdrojom vitaminov,mineralov a zivin. Obsahuju vysoky obsah vitaminu D a vapnika, potrebne pre spravny rast kosti a zubkov, probioticku zlozku na podporu spravnej crevnej mikroflory a spokojne brusko, a dalsiu vyvazenu davku vsetkych potrebnych zivin, ktore su nie vždy v dostatocnom mnozstve obsiahnute v beznej strave dietata. Ak davate kasu dietatku vecer, a zda sa vam, ze davka dietatko dostatocne nezasyti, mozete spravit 1,5 davky alebo dvojnasobnu. Velmi zavisi na apetite dietatka a na tom, kolko sa dietatko hybe, na psychomotorickom vyvine, metabolizme…Popripade, mozete po hodinke-dvoch od podania kase, dat este pred spaním mliecko.
Hami ponuka na vyber naozaj vela druhov kasi, obilno-mliecne, nemliecne, s roznymi prichutami ako je banan, marhula, vanilka, broskyna, malina ci jahoda...Novinkou su mliecne kase na dobru noc bez pridaneho cukru: Krupicova, Ryzova s bananmi a Obilna s ovocim.
Zelam dobru chut 🙂 a este pekny den!

barbyes
17. okt 2013

@veronicka1901 vyskúšaj 😉 ale tú kukuričnú by som na tvojom mieste asi trošku prichutila makom, semiačkami, možno orechami alebo niečím iným, pokiaľ ju teda nejedáva od malička a na tú chuť nie je privyknutá 🙂

veronicka1901
17. okt 2013

@barbyes ono polentu s maskom ano, takze mozno by to islo. Mame bio med od mojho brata, takze by to mozno spapkala aj sladko.

paula10
17. okt 2013

Ahojte a ta spaldova krupicna kasa je vhodna od akeho veku dietata?

matricia
20. okt 2013

ale ved orechy su alergen, nie a mak tiez neviem, ci mozu male deticky... ja som mak nedavala, moj maly ma uz rok

rakosnik776
20. okt 2013

Ahoj, mne malý jedol asi všetky možné kaše, čo sú v ponuke (myslím, že iba stracciatellu nemal). A tie nemlečne som mu dochutila domácou výživou, alebo radšiu domácu výživu som zahustila. Keď sme zažali papať polievky, tak som kukuričnú používala na zahustenie.