Ako naučiť dieťatko na kašičky?

katkosa
16. okt 2013

Dobry den. Moja dcerka ma 4 mesiace a skusali sme jej dat mliecnu kasicku Hami. Vobec mi vsak nechce papat kasicky. Je len na materskom mliecku ale vecer ho je uz menej a kasicka by nam v noci pomohla na buvanie. Viete mi poradit ako by som ju na kasicky naucila? Dakujem. Katarina

lucinocka
16. okt 2013

moja kasicky pred spanim nechcela zo zaciatku vobec, my sme po skoncenych 5 mesiacoch, zacali prikrmovat zeleninkou a tak a vecer som skusila dat kasu a nechcela ani na lyzicku ani na flasu, tak som ju nenutila... skus jej dat umele mlieko do flase, ked je len kojena aj z toho ti bude spat lepsie, UM je sytejsie ako materske..

romanknopp
16. okt 2013

ahoj, no nám napríklad kašičky vôbec nepomohli k lepšiemu spánku, malý má už rok a stále spí tak všelijak, ale vyskúšaj, vám možno pomôžu....nášmu malému tiež najprv nechutili, vypľúval, ale časom si zvykol.....treba mať len trpezlivosť, boj s jedlom ešte len príde 🙂

maruska123
16. okt 2013

nič v zlom ale kedze kojiš, navštívila by som laktačnú poradkynu, ktorá by Ti všetko ohľadom dojčenia vysvetlila hlavne to že kaše ničomu nepomôžu a spánku už vôbec nie, neviem čoŤa napadlo vôbec v 4 mesiacoch riešiť nejaké kaše, čo sa týka spánku deti zle spia, vždy zle spávali a trvá to minimálne do 3 rokov, je potrebné sa s tým zmieriť

dijefcatko
16. okt 2013

z kašičiek ti bude smädná a možno jej zaťažia a narobíš si ešte viac starostí... a ak poslúchneš radu dať jej fľašu večer, tak zahájiš koniec dojčenia. Malá rýchlo pochopí, odkiaľ rýchlejšie tečie a začne ti prsník odmietať. Takže kontaktuj laktačnú poradkyňu radšej, možno nájdete aj iné riešenie, ako sú príkrmy v takomto veku.

mlieka_hami_miriam
17. okt 2013

Pekny dobry den Katarina,
Prve mliecne ci nemliecne kase od Hami su vhodne pre deti od ukončeného 4.mesiaca. Verim, ze dcerka uz ukončila 4.mesiac a poradili ste sa o zavedeni kase do jedalnicka vasej dcerky aj s pediatrickou. Pisete, ze vecer uz papa menej mliecka, ale nepisete po kolkych hodinách sa budi. Ak vam dietatko prespi aspon 3 hodinky, kasu nemusíte davat, postaci vase materske mliecko. Ak sa dietatko budi castejsie, mozete na zaciatok dietatku podat Hami mliecnu Prvu kasu,ktora je bezlepkova, a potom by mohla zachutit aj mliecna kasa Ryzova s prichutou bananov, marhul ci vanilky. Odporucam kasicku podat najprv po lyzickach, aby sa dietatko zoznamilo s novou chutou a neskor vo flaske s cumlom, ktory ma vacsi otvor, urceny specialne na kase. Ak by kasu odmietalo, dietatko nasilu nenutte, casto trva aj niekolko dni, kym si dieta zvykne na novu chut a spapa aj viac lyziciek kase.
Kasa je vhodna prave na vecer, na lepsie zasytenie, detom zvykne predlzit interval spanok aj o dve hodiny. Dojcenske mlieko, ktore je v kasiach obsiahnute, poskytuje dietatku potrebne ziviny, vitaminy, mineralne latky, ako jenapriklad vapnik, vitamin D, dolezite pre rast a vyvoj kosti.
Pekny den prajem!