Kedy začat dávať mliečne výrobky 6 mesačnému bábätku?

mipelka
23. dec 2015

Ahojte, moja dcérka ma už 6 mesiacov aj niečo. Je kojená , na príkrmoch sme. klasické zeleninové, masove , ovocne. Kedy jej možem začat dávat mliečne vyrobky? A ake? Myslim ako je jogurt .Skusili sme už ryžovu neochutenu kašu ktora sa dava do mlieka. dakujem ..

marcelatje
23. dec 2015

Prepáč ale na nete je plná riť tabuliek týkajúcich sa prvých príkrmov. Mliečne výrobky ako jogurt napríklad sa všeobecne odporúčajú až od 8. mesiaca

kuriatkomm
23. dec 2015

🙂 Ahoj,ja som dala dcérke po prvý x jogurt v 7-8. mesiaci, v cca 9 už pila neochutené acidko,zakysané mliečko.. My sme začali Hollandiou a doteraz (dcérká má 15.mesiacov) jej dávam len biele jogurty Zvolenský,Bánovecký,Tami,Sabi,ovčí jogurt.. Hlavne žiadnu activiu,to je humus 🙂

siska53
23. dec 2015

To ti ma.povedat pediater.
Jogurt i kasu sme zavadzali okolo 8.m.
Dovtedy len moje mlieko a zeleninovo-masove a ovocne prikrmy.

ukulela
23. dec 2015

jogurt / kyslo-mliecne som zacinala malemu davat okolo 8 mesiaca. bol plne kojeny, s prikrmami som zacala po pol roku.
davala som len biele smotanove jogurty, ziadne aktivie, davala som zvolensky, selciansky, tiez ovci a kozi.
pozor, tvaroh davat az od roka. to plati aj pre pribinacik.

krasnanevesta
24. dec 2015

Podla novych odporucani po 6. Mesiaci sa moze zacat. Inak je dobre otvarat taketo temy znovu a znovu lebo odporucania sa menia. Napriklad lepok medzi ukoncenym 4-6 mesiacom ryba v 6.mesiaci a podobne......to niekedy nebolo.
Ale s mliekom by som pockala...kravskym myslim....obsahuje vela bielkovin a zatazuje oblicky....preto ani ten tvaroh nie.

muriel21
24. dec 2015

aj ja mam jednu otazocku 🙂 moj maly bude mat 7m a neviem ci uz moze skusit daco ine ako cestoviny ryzu rybu zltok?ked kukam na nete vsade pisu daco ine ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ viete mi dat typ?pripada mi ze stale mu varim na obed to iste mäsko a zeleninu..dajte mi dake typy co mozem pridat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujem

tajka1986
24. dec 2015

Ved mi nepovedz ze uz nevies co ved mas tolko moznosti co obmienat. Hovadzie,telacie,morcacie,kuracie maso,zemiaky,ryzu,zelenina uz vsetka okrem kapusty hrasku,fazule, s tym opatrne lebo naduva,inak mas neskutocne moznosti. Skvela je aj kasa s karfilom alebo brokolicou a nejake masko k tomu. Zeleninovych polievok x kombinacii. Jednoduchych receptov aj na nete najdes, aj tu na konovi,ak sa mi podari narychlo najst dam ti aj link 🙂

alicka850
24. dec 2015

My sme zacinali s jogurtom od konca 7m,postupne v 8. Robim domaci,takze som davala taky zo zaciatku cisty,postupne som mu do neho popucila banan,alebo nejake ine ovocie,neskor piskotu a teraz uz mu dam aj trosku domaceho dzemu. Pri dcere som davala Activiu bielu.

smolinka95235
24. dec 2015
Používateľ smolinka95235 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od smolinka95235.

zdravim 🙂 najlepsie je sa o tom poradit s tvojou lekarkou. ja mam osvedcenych par mliecnych vyrobkov z hipp, konkretne mliecnu dojcensku vyzivu HiPP 2 BIO Combiotik® vhodnu od ukoncenia 6.mesiaca. potom som pomaly presla na lahke formy jogurtov, nemali sme problemy 🙂

zabina27
25. dec 2015

no napriklad nas maly jogurty nikdy nechcel, tiez som zacala skusat biely okolo 8 mesiacov, odvtedy asi 3x (za skoro rok 😀 ) zjedol marhulovy zvolensky, biely ani pocut, len to oblizol a hotovo. proste to nechce, ani termixy, pribinackov, monte, mliecnu ryzu, nic take. obcas zje domaci puding s piskotami a kompotom, ani krupicnu kasu nechce 😀 cely tato, ten taketo veci tiez neje, len mam problem, ze fakt neviem, co mu davat na desiatu/olovrant... co by som dala za to, keby lubil jogurt 😀
takze mipelka, mozes za nejaky mesiac jogurt skusit, ale nikde nie je napisane, ze to musi kazde dieta lubit 😉