Kravské mlieko 1,5 % alebo 3,5 %? Je to dobrý nápad?

pastelka99
12. aug 2011

Ahojte. Chcem sa poradiť, aké je vhodné dávať kravské mliečko bábatku, plnotučné alebo polotučné??? A je vôbec vhodné dávať kravské mliečko, keď ešte kojím??? Ja by som chcela dávať aspoň večer,namiesto hami kaše urobiť krupicu z riadneho mlieka, no ešte kojím. Je to dobrý nápad??

lucia.kl
12. aug 2011

@pastelka99 ak chceš variť s kravského mlieka, tak až od roka, ja som síce varila od nejakého 9 mesiaca ale mala som dievčatá na UM

pastelka99
autor
12. aug 2011

@lucia.kl
ďakujem za odpoveď...no nechápem prečo ja, teda my sme mohli vyrastať na kravskom mlieku od začiatku a naše deti nemôžu...zaráža ma to a myslím si, že ide len o to aby sme kupovali tie sušené mlieka a výrobky pre naše detičky...ide to do penazí

lizatko1009
12. aug 2011

@pastelka99 tamarka ma este malo na kravske mlieko, radsej um, alebo este ostan pri tej kasi.

lucia.kl
12. aug 2011

@pastelka99 ja som na KM tiež od nejakých 3mesiacov a som tu, ono je to aj tak len na tebe a na tvojom rozhodnutí, ja som tiež dlho uvažovala ako s KM a nakoniec som začala variť a pijú od 14mesiacov už len to a UM už nedávam, no ak máš dosť svojeho mliečka, tak by som to kravské nedávala...
a o UM a tom ako to ide do peňazí mi nemusíš hovoriť, ja som nekojila vôbec a UM som musela kupovať dvom, takže 200€ mesačne len UM...

titkovamiriam
12. aug 2011

urcite plnotucne,tuk dieta potrebuje na rozvoj mozgu 😉

pastelka99
autor
12. aug 2011

@lucia.kl
no to ti nezavidím, ale keby som bola na tom tak ako aj ty, tak aj by som musela...no ja si totiž neviem odsať mlieko, tak preto večer rozmýšľam, že jej budem robiť detskú krupicu, no a v noci a cez deň ju budem kojiť mojim mliečkom...

kaja73
12. aug 2011

@pastelka99 Kedysi jedna krava nenadojila toko mlieka ako dnes.Dostavaju rozne hormony a antibiotika,len aby dojili co najviac a najdlhsie 😖 .Ja by som neporovnala to ,co bolo kedysi s tym co je dnes.Možno ak mas domacu kravu,neviem 😕 Ale obchodne by som do roka nedavala,ani automatove.Potom na varenie ano,ale nie na pitie.Orem toho dnes je ovela viac deti alergickych a to aj na bielkovinu KM-robi to životne prostredie a možno aj ta spusta očkovani.Proste dnes je dnes a treba vychadzat z dnesnych podmienok. 😉 a ak ti ide o prachy,tak kupuj napr babylove BIO mlieko z DM ka -je chutne,je bio a je o plovicu lacnejsie ako nutrilon a nema tolko blbin v sebe,ma jednoduchsie zloženie. 😉 A ked kravske ,tak určite plnotučne-to je aspon mn.tuku podobne materskemu mlieku.

mirka285
12. aug 2011

@pastelka99 zatazis jej s tou krupicou na noc zbytocne zaludok,nie som zastanca kravskeho mlieka,ale ak chces davat tak urcite plnotucne a najlepsie to 5 dnove a nie to co ma trvanlivost pol roka...

zuziq
12. aug 2011

@pastelka99 kravske mlieko je tazsie na spracovanie detskym organizmom.. preto sa odporuca od roka. Kravske mlieko je jeden z najvacsich alergenov a moze podporit vznik roznych druhov alergii v buducnosti. .. Po roku ma uz dietatko vybudovanu aj vlastnu imunitu a preto sa dokaze same lepsie ochranit. Ja tiez nie som zastanca prehnanych veci, na vela veciach sme ako deti vyrastali, ale to neznamena, ze to bolo v poriadku 😉 Kolko ludi v tvojom okoli trpi roznymi alergiami a inymi chorobami, ktore sice neznizuju kvalitu zivota nejak extremne a mozno ani o nich nevies, ale je nas strasne vela....Vsetko treba brat s mierou a najma co sa takychto veci tyka, dietatko o nic nepride, ak to mlieko zacne dostavat az po roku a ak mu to moze do buducna nejak pomoct, prip. niecomu zabranit, tak preco s tym nepockat. O nic drobca neukratis 😉 Aj ked je pravda, ze financne je to urcite narocnejsie..

k_a_j_k_a
12. aug 2011

Ahoj, ja som dievcatam zacala davat klasicke mlieko s krupicou tak od cca 9. mesiaca na veceru. Davala som 3,5%, najlepsie to cerstve, nie trvanlive. Ak nebolo ine, pravdaze aj trvanlive jedli. Inak, kojila som obe do roka. Nevidela som v tom problem, preco im to nedat. Vyskusali sme, nic im nebolo, tak sme davali kravske. Od roka, ked sa odstavili, tak piju mlieko aj na ranajky. Skusala som inak aj rozne instatne kase a UM. UM vobec nechceli a tie kase obcas vypiju, ale viac im chuti ta kasa z kravskeho. Do mlieka mozes vyskusat dat klasicku krupicu, kukuricnu krupicu alebo aj namlete ovsenne vlocky. Konzistenciu treba upravit podla toho, ci krmis lyzickou, alebo aku velku dierku mate na flasi. Moja mala ma teraz taku s pol cm priemerom, aby sa nahodou nenarobila 😀

tigri
12. aug 2011

@pastelka99 ved nemusis kupovat predrazene kase na slovensku, skocte do madarska a tam nakupite vybornu kasu Bebevitu za polovicne ceny, ja kupujem 600g krabicu v Rakusku za necele 4 eura

nezacinala by som takto skoro s kravskym mliekom, dnes je uplne ina doba a ani to kravske mlieko nie je take ako ked my sme boli mali, dnes ti stare mlieko skor zhorkne ako skysne, to uz tiez o niecom hovori...a kedysi sa tie kravy pasli na inej trave ako dnes, proste zivotne prostredie sa len zhorsuje

predcasnym zavedenim kravskeho mlieka mozes dieta vystavit riziku vzniku alergie, kravske mlieko obsahuje viac bielkovin a tym padom viac zatazuje oblicky dietata a menej zeleza plus existuje kopec inych dovodov, ktore si lahko aj sama vygooglis

vanish1
12. aug 2011

dievčatá pripojím sa k vám do debaty, tiež sme vyrastali na kravskom mlieku, ja som bola kojená do 1,5 roka a potom som pila kravské mlieko, žijem a som tu - ako písal ktosi vyššie, ale od malička mám problémy, ekzém, alergie, žalúdočné ťažkosti, bolesti brucha a teraz v 27 rokoch mi zistili alergiu na kr. mlieko (ktoré som už aj tak dávno nepila kvôli problémom), takže ja nie som zástancom kr. mlieka. Dcérka bola kojená do 7,5 mesiaca, potom pila HA nutrilon a potom sme prešli na normálny nutrilon- neznášala ho dobre, tak som začala kupovať bio ryžové mlieko s vápnikom z dm hotové a pijeme do teraz., Ekzém sa jej objavil po očkovaní a aj porucha imunity, ale to už je iná témea (nie som zástancom očkovania.....).

vejinka
12. aug 2011

urcite plnotucne ja davam trvanlive.pred par dnami som mu zacala davat varene v prikrme do roka a pol urcite len v pokrmoch niekolko minut varene. Tiez este kojim.kludne mu nahrad kupovane kase robenymi doma.pouzi plnotucne.aj ja zacnem ked miniem krabice co mam nakupene.

bea1971
12. aug 2011

my pijeme rokmi overeny a cenovo dostupny Sunar,pred rokom sme pili Sunar HA vraj asi po obycajnom Sunare dostal syncek, hnusny ekzem,nie je pravda,dostal ho po ockovani,takze znovu pijeme obycajny Sunar,ziadna alergia na BKM ,ale uz pomaly prejdeme na plnotucne kravske mliecko,tak ako aj pili v tom veku aj starsie moje deti a su zdrave ,cele je to len a len o biznise,ved ked uz je dieta vacsie,postupne moze prechadzat na pln. kravske mliecko ak s tym nema problem 😉