Súťaž o šablóny Djeco pre vaše deti

kidsworld
14. feb 2012

Milé mamičky, pripravili sme pre Vás ďaľšiu súťaž o šablóny / predlohy Djeco stimuľujúce tvorivé a zručné maľovanie! Zapojte svoje deti do súťaže a vyhrajte niektorú z cien z našej ponuky na http://www.kids-world.sk/index.php?page=categor...

Ako postupovať?
1. Vytlačte si omaľovávanku deti z celého sveta, ktorú nájdete na stránke nášho partnerského portálu purpulo na http://www.purpulo.sk/fun/omalovanky/4789/deti-....
2. Vaše deti ju majú za úlohu vyfarbiť a Vy odfotiť svoje deti pri tejto aktivite.
3. Následne samotnú vymaľovávanku a obe fotky zverejniť v tejto diskusii - súťaži a k tomu pripísať čo si myslíte o tvorivom a zručnom maľovaní a aké pomôcky na jeho stimuľovanie Vaše ratolesti používajú, či už sami alebo s Vašou pomocou 🙂

Vyhrať môžete každý deň jednu z vyobrazených Djeco šablón na kreslenie, s pomocou ktorých každé dieťa premení svoj výtvor na umelecké dielo! Súťaž trvá do nedele 19.02.2012

Už sa tešíme na tvorivé a zručné výtvory Vašich detí.

nataliasarron
14. feb 2012

kidsworld 😉 Krásna súťaž 😉 už sa tešíme na fotografie našich drobčekov 😉 žiaľ, my sme ešte na kreslenie maličkí 😉 tak možno nabudúce 😉 Krásneho valentína 😵

vejinka
14. feb 2012

obaja boli nadseni.. taketo ulohy im budem davat castejsie. Radi sa hraju ale vyzvy miluju takze zobrali fixky a podho plnit sutazne ulohy🙂

cermic
14. feb 2012

U nás mala Vaša predloha mimoriadny úspech, Terezka začala vymaľovávanie pesničkou "Naša Zem je guľatá, umta-umta-umtatáá..." a potom sme mali veľa tém na rozprávanie 😉 ako sa naša Zem otáča okolo Slnka, prečo sa striedajú ročné obdobia, keď je u nás deň, tak kde je noc, aké je super, keď sa môžu všetky deti kamarátiť,aj keď je každé iné, prečo je dobré, keď sme v niečom odlišní/é a v niečom zasa rovnakí/é...a nezabudli sme ani na dnešný sviatok sv. Valentína. Takže jednou vetou, tvorivé aktivity máme rady a pri maľovaní, modelovaní, nalepovaní a vymaľovávaní toho vždy veľa vyriešime 🙂.

miracle
15. feb 2012

Omalovanky su skvele, az dodnes ich syn viac menej ignoroval. Bohuzial pri tlaceni bol za pocitacom so mnou a musela som mu vytlacit dinosaura. 😲 Dokonca primaloval aj slniecko a dalsie skrupiny. Na zadnu stranu nakreslil dalsieho dina, ako sa krmi.
Inak perfektna stranka, urcite sa na nu vratime.
Snad ho presvedcim aj na tie deticky... 🙂
Doma sa snazime stale nieco vytvarat, syn ma problemy s hrubou motorikou, takze carbanie, teraz uz kreslenie, malovanie, strihanie, lepenie je u nas velmi bezne. Je to skvely sposob, ako zamestnat dieta na zahrade - najma take, ktore behanie a vozenie sa velmi nebavia. Okrem toho, neporiadok vonku ostava vonku. Takze akonahle sa otepli, zacne sezona peciatkovania, kreslenia kriedami, plasteliny, vodovych a prstovych farieb.

31majka12
15. feb 2012

to je pekne ale zial syncek ma len 5 mesiacov :( cize nemozne vyhrat :(

sisqa19
15. feb 2012

@31majka12 škoda no. môj má rok a tiež sme mimo hru

31majka12
15. feb 2012

@sisqa19 preco

kidsworld
autor
15. feb 2012

Mila mamicky, Dakujem za prispevky a fotky. Kazdy den okolo 16.00 budem vybrat jeden prispevok ktore mna velmi paci. Vidim ze sa vsetci velmi snazili a je radost vidiet tie pekne fotky. Dneska som si vybrala jedného výhercu, ktorý získava Djeco sablony a to je Terezka. @cermic prosim posielate mi cez IP ktore sabloniky Terezka najviac pacia. Sabloniky najdete na: http://www.kids-world.sk/index.php?page=categor...

vejinka
15. feb 2012

pokus cislo 2: ked som oznamila detom ze sablonky vyhralo jedno dievcatko mladsi sa rozplakal a starsi zobral dalsi papier(vytlacil nam tato 10 zemegul) a zavelil ze sa ide kreslit. Co na tom ze su uz okupani a postele cakaju. Takze tymto spravanim naznacili ze sa nevzdavaju a bojuju dalej. Po par minutach tazkej prace polozili fixky a pobrali sa spat takze aj ich vytvory su nedokoncene.

nathalie111
15. feb 2012

..s úsmevom a radosťou sa Clarka púšťa do vyfarbovania vami vybranej predlohy....🙂
činnosti ako kreslenie,vyfarbovanie,maľovanie vodovými farbami,vystrihovanie,modelovanie z plastelíny má veľmi rada....veľakrát ma prekvapí svojimi skvelými nápadmi,ako do svojej "tvorby"zakomponovať napr.prírodný materiál-vetvičky,lístky,rôzne plody,ktoré ju zaujali vonku...takže byť tvorivá a originálna sa učím v jej svete... 😉

sjuzocka
15. feb 2012

Vraví mi dnes moja máti,
že mi rada chvíľku skráti.
Hneď obrázok na stôl dáva,
pred nosom farbami máva.
Odlož už tie angličáky!
..skúša na mňa dáke páky...

A tak idem - vidím - íííha!
Hneď sa mi nálada dvíha!
"Čože chýba týmto deťom,
čo tu stoja hore svetom?"
Je to jasné - predsa farby!
Už aj púšťam sa do maľby...

Najprv štetec, no sa mi zdalo,
že to bude trochu málo.
Tak tasím prstové farby,
však nie som Mademoiselle Barbie..!
Zašpiním sa veru rád,
nech má mama zas čo prať.

A už opäť prišiel brat,
že vraj sa chce aj on hrať.
Mama hneď: "Má právo tiež!",
ja naňho "Do búdy bež!"
Ejže darmo naňho gánim,
vytrvalo maľbu chránim...
Našiel si on cestičku,
nenápadne - prstom trošičku... 🙂

A už prišla slávna chvíľa,
mama obočie hneď dvíha.
"No nie je to dokonalé?
A nechcem počuť žiadne ale!!!"
A čože by nebolo...
Toť hotové veľdielo!

😀

sisqa19
15. feb 2012

@31majka12 pretože nevie kresliť

vejinka
15. feb 2012

@sjuzocka waw stracam rec..kde ty na to chodis 😀 😉

sjuzocka
15. feb 2012

@vejinka ma kope muza po veceroch 🙂)) to mam namiesto onakvejsich radovanok, ktore mi nie su dopriate vdaka ratolestiam 🙂)

vejinka
15. feb 2012

@sjuzocka mna kope staticka elektrina.ked bojujem s detmi aby sa sli prezliect a do vane.ale muza nie..no takze latku si dala pekne vysoko uz viem co budem robit tuto noc...muz to bude musiet vydrzat lebo idem vymyslat az z paty to povytahujem...ale ci to bude mat hlavu a patu netusim 😀

sjuzocka
15. feb 2012

@vejinka no este mam v zalohe ze by som to mohla zhudobnit a naspievat len neviem ci mi tuna admini dovolia zamorit stranku s audionahravkami :D :D

vejinka
15. feb 2012

@sjuzocka asi ne..to si nechaj pre inu sutaz 😉

mysiatkoo
16. feb 2012

my neskladame basnicky, ale to neznamena, ze by sme kreslili menej radi 🙂

miracle
16. feb 2012

To nase kreslenie malo vecer dohru, Filip si cez tricko a body nakreslil na brusko cervenou fixkou bobo.... Snad su tie fixky vypratelne... 😀 😀 Drzte mi pakce, aby to zislo aj z neho, lebo zajtra sme objednani ku doktorke..

vejinka
16. feb 2012

@miracle my tiez sme v pyzamach dopadli neslavne mladsi ma popisany spaci vak ruky a ked som mu z ruk zobrala fixky a vsimla si na nose hnedy skrbanec pri lepsom zahladeni to bola hneda fixa smerujuca cez ocko az po ucho. Takze fixky som odlozila a musia vymysliet iny sposob ako zostat v hre

sjuzocka
16. feb 2012

@miracle
@vejinka no s fixkami mame uz hodne skusenosti a veru nie vzdy to ide vyprat :-/ minule ma dojalo ze tam pisali ze "vypratelne" a nic nezliezlo, tak teraz uz radsej rovno hned namocim a potriem mydlom... ja sa skorej bojim konzumacie vytvarnych potrieb u mensieho, spravidla chce vsetko ochutnat, tak stale len No-no-no (co aj tak nezaberie🙂) 🙂)) my mame inak pofixkovanu pohovku :D

vejinka
16. feb 2012

@sjuzocka ja uz fixky nechcem ani vidiet! Keby si maly vcera pichol rovno do oka este aj pohotovost by sme navstivili. dnes to bude o inom nechaj sa prekvapit🙂

sjuzocka
16. feb 2012

@vejinka Mohli by sme si dat sutaz, koho dieta je viac pocmarane 🙂))

miracle
16. feb 2012

@sjuzocka @vejinka
na temu vypratelnosti fixiek mozem pisat vedecke prace. Najkrajsie je nevypratelne hrube centrofixove zelene koliesko na mojej oblubenej zltej plachte. Zda sa, ze komplementaritu farieb mame zvladnutu. Preco asi kresli po stenach zasadne ciernou a hrubou ceruzkou 😀

geegee
16. feb 2012

@sjuzocka niekde mam recept na domacu plastelinu a prstove farby. Vsetko je uvarene z jedlych veci+kvalitne prisolene, aby to detom nechutilo...mozem pohladat ak chces 🙂

sjuzocka
16. feb 2012

@geegee hihi, som si spomenula pri tom "kvalitne prisolene", ako som kupila plastelinu kde bolo napisane na obale ze "specialne dochutene, aby detom nechutilo a nejedli ju." Skusila som obliznut, fuj, slaneeee. Ze super. Tak som dala plastelinu malemu a hned si z nej odkusol, a namiesto aby vyplul ze blivajz, mi oznamil ze "Mnam mnam". A odkusol si zase... odvtedy kedykolvek som vytiahla tu plastelinu, hned sla do ust, ani neskusal nic ine s nou robit 🙂) preslo to az vekom...

geegee
16. feb 2012

PRSTOVÁ FARBA Z MÚKY:
1 hrnček múky, 2 polievkové lyžice soli, 1 1/2 hrnčeka studenej vody, 1 1/4 horúcej vody, potravinové farbivo alebo temperová farba( ja som použila aj maliarske tónovacie farby lebo potravinársku som zohnala len červenú)
Do panvice nasypte múku a soľ,pridajte studenú vodu a dobre vymiešajte.Pridajte horúcu vodu a varte ,dokiaľ zmes nezhustne.Potom ju nahladko vymixujte a pridajte farbivo. Skladujte uzavretú v chladničke.

DOMACA PLASTELINA
Na pol kila plasteliny: 300ml vody+lyzica oleja+2lyzice octu+potr.farbivo; 130g hladkej muky+75g soli. Zmiesat v teflonovej panvici, nechat riadne muku prehriat, aby sa to nelepilo. Skladovat v uzavretej nadobe v chladicke. Platelina je krasna, ma syte farby a vybornu konzistenciu http://www.facebook.com/media/set/?set=a.199083...

vejinka
16. feb 2012

@sjuzocka to poznam mne starsi nakrmil mladsieho plastelinou aj som tu na kona pisala co sa mu moze stat velmi som sa o neho bala odvtedy ju nemali. A tiez mladsi lubi slane asi preto ze moc nesolime😀

martinjasen
16. feb 2012

Prosim pridavajte iba prispevky tykajuce sa sutaze. Ak chcete diskutovat k inym temam, pokojne vytvorte v ramci kampane novu temu. 😉

Asmira Team