Čo s nočným suchým kašľom u 2 a 4 ročnej dcéry?

sima.p
10. nov 2011

Dcéry 2 ročná a 4 ročná obe v noci cca okolo pol noci sucho kašlú. Inak im nič nie je, ani nádcha, len proste ten kašeľ. Cez deň nekašlú vôbec. Čo s tým?

elephant
16. nov 2011

A nemôže to byť len suchým vzduchom, ako sa začalo kúriť? Skús večer pred spaním prehodiť cez radiátor mokrú osušku a stlmiť kúrenie. (ideálne na spanie pod 20 stupňov.)

leoni11
17. nov 2011

@sima.p ja som mala takýto istý problém. Začala som dávať do detskej izby na radiátor misku s vodou a vela soli, a ešte som deťom večer dávala kvapky do nosa ( volake s morskou vodou) a pomohlo to 🙂

exupery
17. nov 2011

@sima.p Zvlhcovat a zvlhcovat a zvlhcovat....mojej ostal taky suchy drazdivy kasel po larigitide,v lekarni mi magistra poradila sirup BRONCHICUM ELIXIR S a pomohol 😉

ellit
21. nov 2011

ja mam teraz ten isty problem. Malinky ma zachvat kasla, ale len v noci. Trva chvilu a potom je zase dobre. Cen den mu nic nieje a ani soplik nema

mucosolvan_junior
30. nov 2011

@sima.p Milá mamička, ak dieťa cez den nekašle iba v noci , je to záležitosť nosa , niekedy sople zatekaju práve v noci . treba urobiť večerný ritual - sprej z Vincentky , morskej soli - poriadne odsať /odsavačla Baby vac na vysavač/ alebo ustna. Potom podať kvapky degomgestivna Nasivin soft alebo aj homeopatické. Treba tak robiť 10 dni. Nádcha aj liečená trvá 10 dni - virusová , či bacterialna. Najdoležitejšie je riediť sople, lebo tie zatekajú práve v noci. Dať dva vankuše alebo knihami podložiť postielku/nohy na strane hlavičky.Pekné sničky prajem, verím, že vám to pomôže 😉

roky156
7. dec 2013

dobry večer potrebujem poradit mala mi kasle cely den sucho draždivo sople iba zriedka ,ale aj to ciste,teraz chce spat a sstale ju draždi kašel pomocccc