Liečiť kašeľ domácou metódou, alebo ísť k lekárke?

janka.janegova
7. nov 2011

Malý kašle už 3 deň tak hnusno, dráždivo, sucho. Mám vyvetrané ale je to skôr prieduškový kašeľ, mám hneď ísť s ním k lekárke alebo skúsiť radšej nejaký domáci recept???
Poznáte nejaký okrem cibule s cukrom?
Janka

mirka789
30. sep 2013

čaj 🙂

mirka789
30. sep 2013

čaj 🙂 alebo med

richty
15. okt 2013

@ninka1234 viete ten recept este vzhladom na casovy odstup, ten link asi nie je spravny, recept som tam nenasla, a potrebujem hlieny odkaslat, dakujem

richty
15. okt 2013

@ninka1234 dakujem krasne

ninka1234
15. okt 2013

@richty nieje začo, skoré uzdravenie

janulienka1603
15. okt 2013

@adrianas ahoj. možem poprosiť ako dávaš tú cibulu s medom? uvaríš alebo čo s ňou? dcérka má taký škaredý suchý a dráždivý kašel. tak chcem vyskúšať všetko. dakujem veľmi pekne.

adrianas
20. okt 2013

Cibulu vecer nakrajam a polejem 2 lyzicami medu, necham cez nos postat, cibula pusti stavu a tu potom davam detom. Pouzit 1 den a urobit znova cerstvu stavu. Ked ma mala skaredy suchy a drazdivy kasel, ja dam radsej 1-2 dni stoptusin.

renatasto
29. dec 2013

@ninka1234 Prosim Vas mozte napisat receptik na kasel s postupom lebo bohuzial sa na uvedenej stranke uz nenachadza a velmi nas trapi kasel :o( Dakujem velmi pekne za pomoc.

ninka1234
30. dec 2013

@renatasto

250 ml vody uvariť s 200 g cukru, možte dať hnedý cukor. Toto povariť tak 20 min, kým sa cukor nerozpustí. Odstaviť a nasypať 1 sáčok sušeného tymianu cca 13-14g. Zakryť a až keď je to vychladené tak cez sitko preliať. Ja som ho malej dávala 3 krát do dna po polievkovej lyžici.

pekný den

renatasto
30. dec 2013

@ninka1234 Dakujem zo srdca za Vasu rychlu odpoved, dufam, ze nam pomoze. Prajem krasny dnik a vsetko dobre celej rodinke hlavne vela zdravicka v Novom Roku.

ninka1234
30. dec 2013

aj vám všetko dobré v Novom Roku a nieje začo, hlavne rýchle uzdravenie

tepka
29. mar 2014

@modra1 mame vyskusane len nezabera hned...no ono preto tolko cukru lebo by nevznikol z toho potom sirup😉

denca76
12. máj 2014

Ahojte maminky,ja by som sa chcela opýtať ako mam vyliečiť deti 6,3, a 8 mesačne už vyšše mesiaca kašleme nie vkuse ale tak týždeň sme v škôlke a potom sme 3 týždne doma a mame zaste to iste :( a pokažde mame ine lieky a vôbec nezaberaju :( už som fakt zúfala ,čo je dobre na to aby sa im nevracali kašle naspäť?dakujem

sava282
14. okt 2014

Mne na kašel perfektne pomohol majoránkový čaj - 1 kopcová ČL na 2,5 dcl vody a nechať 15 min. lúhovať a tiež ten cibuľový sirup. Robím ho tak, že vrstvím: cibuľa, med, citrón a zase cibuľa, med, citrón. A na priedušky mi perfektne pomáha obklad zo záparu zo šalvie. 1 PL šalvie sa zaleje vriacou vodou a nechá sa 15 minút vylúhovať. Ja si to potom ešte zohrejem, aby to bolo horúce, ale tak, aby som sa neobarila 🙂. Namočím do toho veľkú vreckovku alebo handričku, priložím na priedušky, na to sáčok a na to uterák alebo bavlnenú plienku. Keď si to dám na noc, ráno krásne vykašliavam. Už roky to používam a keďže som dosť ukecaná, vždy mi to ide na priedušky 😀.

fidorka24
7. nov 2014

Ja už roky na kašeľ kloktám stopkašeľ sirup, jediný sirup ktorý mi aj chutí aj pomáha. Vždy som si musela medzitým vybrať :D

milota164
4. máj 2015

ja som davala malej cibulovy sirup (cibula,med, citron)

majkaocka
8. dec 2017

@marcuso dobry den a kde sa daju kupit tie sirupi