Aké máte skúsenosti s mliekami Nutrilon Profutura?

nutrilon_lucia
3. nov 2014

Nutrilon Profutura sú doposiaľ najpokročilejšie produkty na trhu detskej výživy, ktoré myslia na zdravie dieťaťa nielen dnes, ale aj v dospelosti. Vyskúšali ste už mlieko alebo kašu? A aké? Podeľte sa s nami o skúsenosť.

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@dusika11 Pekny den. GOS/FOS je skratka pre galaktooligosacharid a fruktooligosacharid , co su prebioticke vlakniny. Tento typ vlakniny je aj v materskom mlieku. V Nutrilonoch sme ho mali aj pred rokom 2010, ale nazov bol Immunofortis....tieto prebioticke vlakniny su stale rovnake, nemenime ich niekolko rokov, len sme museli, ale to je uz ina kapitola, zmenit nazov z Immunofortisu (niekomu sa nepacil nazov 🙂 na GOS/FOS....ale je pravda, ze vase dietatko mohlo reagovat na niektore ine zmeny v recepture, ktorymi mlieka prechadzaju. Tieto zmeny nam nariaduju odbornici z radov pediatrov a vyzivovych odbornikov. Zmeny sa vzdy robia na zaklade vyskumov a stúdii. Dakujeme, ze ste sa nami podelila o vasu skusenost 🙂

radlinka
4. nov 2014

Dobry den, tak moj syn uz 3 rocny- je doslovne odchovany na Nutrilone, mali sme aj klasiku aj Nutrilon HA, kedze som alergik. Chutili aj kase, ale z kasi isli najviac Hami a Sunarka ci ine. Nutrillonova bola najlepsia myslim ovocna s jablkom. Ostatne sme pripravovali doma, uz ako klasicku krupicnu kasicku. 🙂 Pri dalsom dietati by som tiez nevahala s Nutrilonom, pokial by vyhovoval. Doposial som bola max. spokojna. Pekny den zelam 😉

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@radlinka Pekny den. Dakujeme za vasu priazen a vas prispevok 🙂

bvladka
4. nov 2014

Dobrý deň, môj malý od narodenia dostával najprv Nutrilon nakoľko ho dávali všetkým detičkám hneď po narodení v jednej nemocnici v BA kde som rodila, ale ... malý mi stále plakal, prišli sme domov z nemocnice, kúpila som Nutrilon a jeho stále bolelo bruško, plakal a plakal, raz som poslala muža kúpiť Nutrilon a priniesol domov Sunar a v tom momente sa pre mňa a hlavne pre malinkého synčeka udiala pozitívna vec, od toho momentu ako som mu dala Sunar prestal už plakávať, vlastne už ho nikdy bruško nebolelo 🙂 Skúsila som aj BEBU, ale s tej sa mi škaredo povracal, skoro sa zadusil ☹ . Nie nadarmo má Sunar 60 ročnú históriu ... každých 5 - 10 rokov príde na trh nové mlieko, ktoré neskôr zanikne 🙂 Som chemička a myslím si, že novodobé mliečka výrobcovia všelijak prekonbinovávajú jeho chemické zloženie a navyše sú predraženééé :-/ . Ja osobne odporúčam Sunar, a výborné je aj mliečko Babylove (super cena) v DM, obe majú podobné zloženie 🙂 Dobrú chuť prajem všetkým detičkám, nech im zdravie slúži ako môjmu Ľubenkovi 😉

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@bvladka Pekny den. Dakujeme ze ste sa podelili o vasu skusenost. 🙂 samozrejme, kazdemu dietatku vyhovuje nieco ine, hlavne aby bolo zdrave a spokojne 🙂

bvladka
4. nov 2014

@bvladka ... * z tej sa mi ... 😵

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

Milé mamičky, Dnes sa s vami lúčim a teším sa na vaše postrehy a príspevky aj pri nových témach. 🙂

silviaeli
4. nov 2014

@luchajda dobry den..no tak u nas boli tie hnacky asi iba dva dni a to tak 3-4 krat za den..my sme museli zmenit HA na Pronutra, pretoze ocividne mu z neho bolo tazko a aj dost vrackal, Nutrilon Pronutra znasa dobre, teda ovela lepsie....ale, maly uz papa aj tuhu stravu, tak si myslim, ze aj to pomohlo k uprave stolice..a buduci tyzden zaciname N. Profutura , tak uvidime... 🙂 🙂 🙂 dufam, ze aj vam sa podari najst spravne mliecko pre vase babo 😉 🙂

luchajda
4. nov 2014

@silviaeli Ďakujem 🙂 Dám ešte šancu tomu mliečku a keď sa to do minutia krabice nezlepší, prejdeme na Nutrilon. Zrejme vyskúšame tento nový 🙂

tichanska1
4. nov 2014

My máme dobré skúsenosti aj so starým typom Nutrilonu a aj s týmto novým, ktorý momentálne papáme. Práve sme prešli na Nutrilon 3 a budeme ho papať kým bude chutiť 🙂

koly
4. nov 2014

jedine Babylove v DM, Nutrilon bolo trápenie aj Francúzske mlieko, bábiku bolelo bruško mohli sme natierať aj Pupíkom a nepomáhalo čiže pre nás ostáva Babylove 🙂

89lenka
5. nov 2014

Dobrý deň, my sme tiež vyskúšali tento Nutrilon a malá sa celá vyhádzala a asi po hodine začala prúdmy zvracať až sa dusila. Pri iných umelých mliekach sa nám to nestalo:(

aniko85
6. nov 2014

Dobrý deň, moj syn od malička pije Nutrilon.Na začiatku to bolo Nutrilon Alergy Care 1 a 2 a postupne sme prešli na klasický Nutrilon v tmavomodrom obale Pronutra. Priemerna cena tohto mlieka v obchodoch či už v lekárnach sa obvikle pohybuje okolo 15 eur. Ak si je človek istý, že dané mlieko dieťatku vyhovuje - vie si tieto mlieka zaobstarat aj lacnejšie na internete pri kúpe 6balenia to vychádza na cca 13 eur. Poprípade ak prebieha nejaká akcia napr. v Tescu ale aj tam treba kúpiť minimálne tri balenia. Minule sa mi dokonca podarilo vychytit super akciu na nete kde jedno balenie vyšlo na 12 eur a to som už bola veľmi spokojná. Akurát včera som bola v lekárni a mali vyložený Nutrilon Profutura. Keď som uvidela cenu 18,40 skoro som odpadla...Pre človeka bývajúceho na dedine a pre mamičku ktorá poberá len rodičovský príspevok je táto cena podľa mna privysoká...Hlavne keď sa jedno 800g balenie minie za 7 dní.

nutrilon_lucia
autor
6. nov 2014

Milé mamičky, dakujeme za vase prispevky 🙂 pre dnes sa s vami lucim a tesim sa na dalsie postrehy 🙂

katarina1984
7. nov 2014

Dobry den,chcela by som sa poinformovat.Moja takmer 11 mesacna dcerka je na nutrilone 2 ar. Ale co chvila uz nebude na predpis.Aky je rozdiel medzi pronutra,profutura a klasickym?nejako sa v tom stracam.dakujem

ushuaia
7. nov 2014

@katarina1984 ahoj, ja sa len chcem opytat preco este v 11 mesiacikoch davas AR ? Ked uz pekne papa nepotrebuje AR kove mliecko...predpokladam ze mala reflux...Moja dcerka tiez mala reflux, ale ked zacala papat pomaly sme presli z AR formuly na normalnu...reflux sa zvycajne papanim tuhej stravy upravi...ale nedavala som Nutrilon...,len ma to zaujima... 🙂

katarina1984
7. nov 2014

@ushuaia ano ,mala reflux a uz sa upravil..tak dr neche miesat mlieka,tak,ze mame ostat na nom... na ake by som mala teda prejst? Ja som to doterz nestudovala ake mozne mlieka su.

ushuaia
7. nov 2014

@katarina1984 ono mliecnych formul je na trhu vela...podla mna mozes pokracovat aj v Nutrilone ale nie R...to je uz zbytocne...Ja zijem momi SK, davala som France Lait AR, ked mala 6 mesiacov zacala papat...pomaly som miesala pokracujucu formulu France Lait 1 s ARkovou...az som AR uplne vysadila...teraz zase mame od 1 roku...,ja sa len divim, ked dcera nema problemy preco lekarka stale trva na AR formule ? rozumiem tomu spravne ?

ushuaia
7. nov 2014

@katarina1984 inak v lekarni ti urcite poradia...

katarina1984
7. nov 2014

@ushuaia nad tym som neuvazovala,ze kedze uz nema reflux mozme dat ine... lekarka ho stale predpisuje a ja kupujem..tak podla mna,uz nechce menit a ked od roku uz nebude predpisovat potom by nam povedala o inej nahrade

ushuaia
7. nov 2014

@katarina1984 v Nutrilone pokracovat mozete...ale uz nepotrebujete Nutrilon AR - teda zahustene mliecko...ale normalnu pokracovaciu formulu Nutrilonu...dufam, ze sa chapeme...myslim ze sme sa zamotali... 🙂

katarina1984
7. nov 2014

@ushuaia jasne pochopili 😉 tou inou nahradou som myslela nutrilon "obycajny" 🙂 dakujem .. a chutovo sa to nejak odlisi?

ushuaia
7. nov 2014

@katarina1984 juj tak na toto ti neodpoviem...ale nemalo by... 🙂

katarina1984
7. nov 2014

@ushuaia nevadi,zistime 😉

ushuaia
7. nov 2014

@katarina1984 velky rozdiel tam urcite nebude...

fazulka17
8. nov 2014

my sme ho tiež ešte neskúšali musíme minúť zásoby a potom uvidíme nakoľko už mliečko veľmi piť nechce

aniko85
8. nov 2014

@katarina1984 aj moja kamoska davala svojmu synovi Nutrilon AR ale ak dobre viem toto mlieko je na predpis len do 1O mesiaca veku dietata v ojedinelych pripadoch dlhsie ale aj tam sa musia vybavit nejake papiere o predlzenie predpisovania vzhladom k zdravotnej poistovni a tak...Medzi mliekom AR a klasickym Nutrilonom je urcite rozdiel tak ako aj v zlozeni, strukture aj chuti.Tusim tyzden sme pili AR aj my a skoro ma porazilo ked mlieko AR nechcelo pretiect cez Avent flasku s dvoma otvormi...Na zaciatku ked budete prechadzat na klasicky Nutrilon v tmavomodrom obale Pronutra budes musiet miesat AR a toto druhe mlieko. Ak davas teraz napriklad 4 odmerky mlieka AR prvy tazden bude pomer 3AR 1 pronuta, druhy tyzden 2AR 2 pronutra a tak dalej az pomaly prejdes na na 4 odmerky Pronutra...Aspon my sme to takto robili....Ale doktorka by ti to mala lepsie vysvetlit

nutrilon_lucia
autor
13. nov 2014

@katarina1984 Pekny den. "Klasicky" Nutrilon na aky ste boli zvyknute je vlastne Nutrilon Pronutra 🙂 Rozdiel, medzi Nutirlon Pronutra a Nutrilonom Profutura je v strukture tukov. Profutura obsahuje rastlinné tuky,rybí tuk(živočišný tuk) a bezvodný mliečný tuk (živočišný tuk). Práve štruktúra bezvodého mliečneho tuku vedie k efektívnemu využitiu tukov, pretože uprednostňuje a podporuje „spalovanie tukov“ namiesto ich ukladania.

nutrilon_lucia
autor
13. nov 2014

@aniko85 Pekny den. Ano, tento postup prechodu je dobry 🙂

nutrilon_lucia
autor
13. nov 2014

@ushuaia Pekny den. Postup prechodu ako vam napisala aniko85 je spravny. Niektori lekari odporucaju, ze sa moze prejst zo dna na den na ine mlieko, ale ja odporucam postupny prechod , aj ked je uz dietatko starsie. Ak by malo vase dietatko este problem s grckanim pri prechode na Nutrilon ci uz Pronutra alebo Profutura, tak ho mozete podla potreby zahustovat praskom Nutriton.