Do roka Nutrilon a od roka kravské mlieko

drobec87
29. júl 2013

Dcéra má 8 mesiacov. Mala koliky aj reflux-už je to ok. Pijeme Nutrilon AR 2. Predtým do mesiaca Francúzske a potom Nutrilon 1 Anticolics. Do 10 mesiacov máme mliečko na predpis. Od 10 mes. do roka mám dávať klasický Nutrilon 2 a od roka prevarené krabicové mlieko. Podľa lekárky. Ale naozaj prejsť od roka na obyčajné mlieko??? Nutrilon je aj tak drahý :(

oskvarka
3. aug 2013

@drobec87 no alebo to 5 dnove obycajne.. ale toho sa aj ja bojim akosi mi tak 50na 50 vzdy skisne kym ho donesiem domou tak som tiez na krabicovom.. ale babu by som od roka alebo roka a pol ked prestanem kojit chcela datavt take obyc. nech ma aj vytaminy nejake... ja teraz "cakam na porod" tak citam vsetky tie knihy a brozurky co som vsade podostavala :D.. tak ako teoriu mam v malicku aka bude prax to sa este uvidi... hlavne ze dovtedy aj tu teoriu zabudnem :D

drobec87
autor
3. aug 2013

@oskvarka Teóriu nezabudneš :D Bude ti viac menej užitočná. Len zistíš, že tabuľky a knižky sú len orientačné, lebo každe bábo je iné 🙂 Časom sa s bábätkom zladíš, spoznáš ho a budeš vedieť čo a ako 🙂 Hlavne materinský inštinkt a láska nesklame. Ja som sa pred pôrodom bála, že nebudem nič vedieť. No ono to príde samo od seba. ... Moja dcérka má už 8 mesiacov aj cca 2 týždne. A prešli sme si kolikami, refluxom atď. ... Pred mesiacom aj niečo nevedela sama sedieť. A teraz si aj sama sadne, postaví sa a lezie po 4 🙂)) A čo sa týka mlieka, chcem jej dať to najlepšie. Vyskúšali sme už Francúzske aj niekoľko druhov Nutrilonu. Teraz pije Nutrilon AR 2 ... myslím si, že kravské je od roka to naj. Aspoň lepšie než umelina. Tak dúfam, že jej nebude robiť žiadne problémy 🙂

tetapetra
3. aug 2013

@sosovica v obchodnych retazcoch pri UHT mlieku . Oznacuju ich ako lacto. Ma ruzovkasto-hnedu farbu a chuti sladko.

sosovica
3. aug 2013

@tetapetra dakujem pozriem to 🙂pekny den

marcelka2010
4. aug 2013
marcelka2010
4. aug 2013

Zdravim zo synom som presla niecim podobnim od narodenia sme skusili vsetky dostupne mlieka na trhu skoncili sme pri specialnom mlieku dovoz z anglicka kde ma mesacne jedna 500g,piksla stala 50eur,poistovna nedoplacala..takze mesacne 5piksli..no hruza...mali bol do pol roka dojceni ..a musim povedat ze mam stale problemi nechce hocico zjest,nechce mlieko..dcerku som nekojila od prveho dna som jeje davala nutrilon...a od roka sme presli na kravske mlieko spociatku prevarene teras studene s chladnicky neprevarene a mala je zdrava vsetko papa bez problemou..je jedak...takze cakame 3babo a postup uz poznam nutrilon..a po roku kravske ..je to lacnejsie..a rychle..ked nemozte dojcit alebo babo odmieta ci zo zdravotnych dovodou nemoze mliecko obycajne...drzim palce mamini..M.Vnenčáková 😉

drobec87
autor
5. aug 2013

@marcelka2010 Dobry deň. Chcem sa spýtať do kedy ste dcérke to kravské mlieko prevárali a aké kravské jej konkrétne dávate? Mám skoro 9 mesačnú dcérku, ktorá tiež pije Nutrilon. KonkrétneAR 2. A od roka tiež chcem prejsť na kravské. Len rozmýšľam či krabicové, alebo z automatu.

marcelka2010
7. aug 2013

dobry den no od roka som jej skusala davat kravske prv nechcela..prevarala som a po mesiaci som jeje prestala prevarat a davala studene s chladnicky teras jej davam kravske aj s karbicky 3,5percentne...z automatu je lacnejsie no stalo sa ze automat nefungoval tak som kupila v obchode krabicove rozdiel skoro ziaden..aspon ja som nepoznala a dcerka pije oba bez problemou...este rada ked jej zacnete davat kravske s automatu riedte ho 20mls vodou aspon zo zaciatku aby si brusko zvyklo a malu nezapieklo ..voda prevarena studena..drzim palce s pozdravom M.Vnenčáková 🙂

veronika164
7. aug 2013

@margarita páči sa mi tvoj postoj k tomuto... sympatické! osobne považujem všetky tie umelé mlieka za "sračky". Prepáčte mi ten výraz, dámy, fakt. Myslím si, že dávať dieťaťu umelé mlieko z plechovky či krabičky, je vážne experiment na vlastnom dieťati.A je vyslovene jedno, či je to Nutrilon alebo aká značka. Krabičkové mlieko? Nemám slov, to je tiež riadny kentus... malý príklad...rozhodli sme sa dávať synkovi surové domáce kozie mlieko... tiež mu neberie teplé, ak treba, troška ho prihrievam, nepreváram. Kedysi som nemala poruke, tak som mu vliala krabičkové...sypla som mu doňho asi 2 čajpvé lyžičky granka, i tak mi povedal, že je kyslé... nuž, ja to necítim, ale ten krabičák bude asi fakt skysnutý, ako to píšu vo fórach o zdravej výžive.... Intolerancia laktózy? Dá sa obísť kyslomliečnymi výrobkami. To je mi novinka, že? Ale funguje 😉

andrea2011
9. aug 2013

Ahojte, kravske mlieko je pre kravske mlada, materske pre ludske mlada . Ja mam 2, 5 rocneho syna, dojcila som ho 2 mesiace, odvtedy je na UM, konkretne Hipp. Ma perfektnu imunitu, za cely ten cas bol len raz chory, aj to bol len kasel. Nikdy nemal teplotu, alebo nejake vyrozy, ani ked sme sa stretli s chorymi detmi. Ktora nedojcite, davajte UM, je to najmenej, co mozete v začiatku života dieťaťa spraviť. Myslim si ja 🙂