Čo chutné pripravíte pre polievačov na veľkonočný pondelok?

mata_tesco
18. apr 2014

Uprednostňujete vajíčka, chren a varenú šunku? Alebo máte pripravené úplne nové recepty pre veľkonočných hostí? Ako napríklad hravé čokoládové vajíčka naplnené tvarohom a ovocím od mamičky Mišky Králikovej: http://www.tesco.sk/hravo-a-zdravo/mali-pomocni...
Jeden z vašich príspevkov odmením na veľkonočný pondelok troma balíčkami Disney kartičiek a ovsenou kašou. 🙂

titkovamiriam
18. apr 2014

U nás je hitom vajíčková hrudka.Kedže sa robieva väčsinou na východe tu ju pozna malokto.Svokor pochádzal z tejto časti Slovenska a robiť hrudku nielen na veľkú noc mám ako spomienku na neho:
1l.mlieka,10 vajec,soľ,bylinky-vňaťky.
Inak klasika údené,klobásky,šalát-výsluška kinderko a niaky peniaz 🙂

horana
18. apr 2014

U nas nechodia sibaci ale velkonocny zajo necha detom na zahrade schovane drobnosti - kinderka a malu hracku, ktore hladaju.
Tradicia sibacky je uz prekonana, ten prirodny vyznam co bol na tom mily to uz nema, je to iba obohacovanie sa chlapcov na ukor dievcat, dospely zase chodia nazierat a popit co kto da, to nam netreba.
Potom ideme tradicne do prirody na vylet, ci uz s priatelmi alebo sami, ako ktory rok. Slavime jar pobytom v nej 😉
Tento rok je uz vsetko krasne zelene a zakvitnute, takze bude piknik a opekacka, stretneme sa aj viac rodin. Ziadne obzieranie a vsetko sa hned vybeha.
Minuly rok na velkonocny pondelok sme sa brodili po kolena v snehu a to ziadny sever, ale BA, to bola tiez rarita.

mata_tesco
autor
18. apr 2014

Mne niekedy chýbajú tie tradičné zvyky, keď sme sa stretli celá rodina a bratranci nás oblievali ..... najradšej s hadicou a vo vani. 🙂 Kamarátka mi raz spomínala, že jej dcéra spala v pršiplášti celú noc, len aby ju brat ráno neoblial 🙂 Teraz už niektoré deti ani nevedia čo je to Veľká noc ☹ a "ľudové obžerstvo " , keď sme ešte týždeň po Veľkej noci nosili všetci do školy šunky a klobásky ... ta vôňa v triedach 😀

katy2
18. apr 2014

@mata_tesco ale Velka noc nie je o sibacke, obzerstve a klobasach 😠 neznasam tento pohlad na sviatky... je to take ubohe.....
este ich nazvime sviatkami jari a sme uplne na mile vzdialeni od podstaty....

mata_tesco
autor
18. apr 2014

@katy2 a aký je tvoj pohľad na veľkonočné sviatky?

kuka221
18. apr 2014

Tento rok ideme k našim na predĺžený víkend /mám to 150 km/ tak ja nechystám nič 😉

titkovamiriam
18. apr 2014

@mata_tesco tak u nas je velka noc o poriadnej oblievacke kedze popri synoch a priatelovi je s nami aj moj brat.Bude to prvá veľká noc bez otca ☹ -ktorý bol vynikajúci šibač 🙂 a potom deti mojich priatelov...Ja im dovolím nech aj celý dom potopia ,ved je to raz za rok a vzdy dufam že bude pekne na sušenie vecí 😀 😀 😀 A milujem pondelok poobede ked sa vsetci stretneme a porozprávame a aj dobre najeme.

nikawero12
18. apr 2014

@mata_tesco u nás je Veľká noc o tradíciách, takže ani na sviatočnom stole nesmie chýbať tradičné jedlo - varená domáca šunka, varené vajíčka a chren a samozrejme nejaké sladké pečivo.

traffic
18. apr 2014

@mata_tesco dievcata mam este mensie takze ku nam chodi zatial iba rodina, ale ta starsia sa vzdy pyta, ze kto este pride, uz by chcela, aby chodili aj kamarati zo skolky a ked nepridu tak je smutna z toho ☹ , doobeda cakame vsetkych z rodiny, dievcata vrieskaju pistia, lebo vsetci oblievaju mamu a ja samozrejme tiez jaciiiiiiiiiiim, na stol robievam oblozenu misu kobasa salama, sunka salat, chlebicky kolace a korbace a detom davame vysluzku vajcia a peniaze, poobede ideme ku mame a tam je veselo, lebo s a tam strenteme cela rodina,
ako mam dievcata tak mam rada tento sviatok, lebo oni su vysmiate a stastne tak jasa tesim snimi

mata_tesco
autor
19. apr 2014

Milé mamičky, prajem vám nádherné veľkonočné sviatky. A posielam info o sviatočných otváracích hodinách v predajniach Tesco, ak by vám náhodou niečo chýbalo počas veľkonočnej prípravy: http://www.tesco.sk/sk/novinky-a-ponuky/novinky...

Stretneme sa opäť v pondelok, v posledný deň fóra Mesiac s Tesco Hravo a zdravo. Krásne sviatky!

skerinko
20. apr 2014

U nás bude Veľkonočný pondelok trochu iný. Kedže budem mať narodeniny oslávime to všetko naraz. Takže žiadna údená šunka, klobásky a varené vajíčka. Hostia prídu k nám na obed a bude sa podávať slepačia polievočka, pečené kačacie stehná, dusená červená kapustička a domáce knedle a lokše. Ako dezert bude smotanový koláčik so želatínou - ten mám už spravený. Myslím, že takáto zmena sa celkom hodí. Hlavné je, že sa rodina zíde, porozpráva sa a všetci si užijeme deň voľna navyše. Ale určite pri tom všetkom netreba zabúdať, že podstatou Veľkej noci nieje Veľkonočný pondelok! Takže ešte krásne sviatky a hojne Božského požehnania. 😉

mata_tesco
autor
21. apr 2014

Ďakujem veľmi pekne za všetky vaše príspevky 🙂 verím, že ste mali krásne veľkonočné sviatky! Za príspevok odmením troma balíčkami Disney kartičiek a ovsenou kašou: @horana
Výherkyňa, prosím, pošli mi adresu do IP. 🙂

mata_tesco
autor
21. apr 2014

Milé mamičky, v mene celého Tesco marketingového tímu Vám ďakujem za vaše otázky, príspevky a nápady počas apríla pridané do fóra Mesiac s Tesco Hravo a zdravo. Boli veľmi inšpiratívne aj kreatívne 🙂 Som fakt rada, že sa vám zberateľský program Disney kartičiek tak zapáčil a má tisícky fanúšičiek.
Len pre info - kartičky do albumu môžete zbierať za každý 10 eurový nákup v predajniach Tesco ešte do konca apríla. Ak si chcete kartičky vymeniť s inými mamičkami, môžete vyskúšať niektorú z rozprávkových búrz v predajniach Tesco. Pripájam link na rozpis termínov búrz kartičiek: http://www.rozpravkovetesco.sk/karticky/

Určite ste si všimli, že v balíčku kartičiek je aj kupónik na registráciu vašej základnej školy do špeciálnej súťaže Školmánia: http://www.rozpravkovetesco.sk/skolmania/
Dve školy s najviac zaregistrovanými kódmi celkovo a s najväčším počtom kódov v prepočte na žiaka vyhrajú športový deň a výlet. Školy môžete registrovať až do 7. mája 2014.

Fórum na Modrom koníku Tesco Hravo a zdravo vrátane výmennej burzy, diskusií a Fotoblogu bude dnes večer ukončené. Všetky výhry vám pošleme najneskôr do konca apríla.

Držím Vám palce pri zbieraní kartičiek aj pri vymýšľaní zdravých a hravých receptov pre vašich najbližších. Možno vás inšpirujú niektoré recepty tipy od mamičky Mišky Králikovej: http://www.tesco.sk/hravo-a-zdravo/

Prajem Vám ešte krásne sviatky a pokojný štart do nového týždňa. Verím, že sa vám fórum Tesco Hravo a zdravo páčilo a bolo pre vás aj užitočné

Ďakujem 🙂
Maťa
Tesco