Ako robíte nákupy dnes a ako si ich predstavujete v roku 2050?

daska_tesco
18. nov 2014

Budeme v roku 2050 ešte chodiť do obchodu, alebo prídu nákupy za nami? 🙂 Ako si predstavujete váš ideálny nákup?
Najlepšiu odpoveď odmeníme 20 eurovou poukážkou na nákup cez Tesco Potraviny domov s dovozom zadarmo a balíčkom kozmetiky Tesco Loves baby. Okrem toho, tri z vás dostanú vlhčené detské obrúsky Tesco Loves baby. Súťažiť môžete do zajtra 19.11.2014 do 9.00 hod. 🙂

kengurica
18. nov 2014

@pat_mat_minnie Alebo "amarouny" ..ako v Navstevnikoch - ten stary cesaky serial. Kupime zelene zele a ono sa uz z toho nieco utvori :D

daska_tesco
autor
18. nov 2014

Wall-E je veľmi pekná rozprávka . No je aj na zamyslenie , aby sme naozaj niekedy tak nedopadli. Je to len na nás akú cestu si zvolíme. A možno aj tá rozprávka je pre nás výkričníkom aby sme sa vybrali tým správnym smerom . 🙂

ivia25
18. nov 2014

@daska_tesco no určite to bude tak a pevne tomu verím,že ....Pomyslím si na nákup a všetko je už v policiach,v chladničke pekne poukladané .Potom príde manžel a navarí niečo úžasné..... 🙂 Ja všetkému verím pretože moja dcéra síce ma 4 roky ,ale rozumčeku až,až až sa divím kde sa jej to v tej hlavičke zmestí.Minule na otázku čím chce byť povedala,že prváčkou a ja jej vravím,ale keď skončíš školu.A ona -keď skončim školu-ja nebudem robiť nič ja budem chodiť na dovolenky.Takže naša budúcnosť napreduje míľovými krokmi a to čo bolo včera už dnes neplatí. 🙂 🙂 🙂

evaevelinaa
18. nov 2014

dnes ked zistime ze nieco doma chyba musime nastartovat auto, prist do obchodu, zobrat kosik, hladat tovar, cakat pri pokladni a potom doniest tazke tasky s nakupom domov..

v roku 2050 zapnem internet, zvolim si obchod do ktoreho sa chcem virtualne preniest, ukaze sa mi tabula s oddeleniami v obchode, kliknem tu na tovar ktory hladam, pri jedle napriklad stlacim gombik ochutnavka, vzorka tovaru sa pribali do virtualneho nakupneho vozika, do niekolkych minut mi vzorky na ochutnanie kurier donesie, medzitym si pozriem oblecenie, ktore si cez internet vyskusam, pozriem si ci treba doplnit nieco z mojho zoznamu oblubenych tovarov, ochutnam vzorky, doplnim toto jedlo do nakupneho zoznamu, potvrdim objednavku, vyberiem si cas kedy si zelam aby bol tovar dodany, vyberiem si na internete podla fotiek kuriera ktory mi pride tovar doniest a ulozit doma do policiek, zaplatim samozrejme cez internet a potvrdim objednavku.

kamenne obchody uz vtedy nebudu existovat ale budeme mat namiesto nich velke sklady kde najdu pracu ludia ktori budu dozerat na to aby pocitace vsetky dodavky spravne spracovali, pekni sikovni dorucovatelia objednavok a mile pracovnicky zakaznickeho servisu ktore budu so zakaznikmi komunikovat z domu cez internet a budu tak stihat pracu, domacnost aj starostlivost o deti. nakupne centra budu sluzit uz len na zabavu, deti aj dospeli sa tam budu chodit hravat. bude tam zriadenych strasne vela detskych kutikov a kutikov pre dospelych na rozne temy kde sa budu ludia stretavat ked im bude pri takomto sposobe zivota chybat spolocensky kontakt..

tin007
18. nov 2014

Myslim, ze to bude fungovat tak, ze vecer si poviem: "Zajtra mam chut na taketo jedlo- lasagn a k tomu salat a na veceru si dam polievku z hokaido." A pocitac si vyhlada recepty, skontoluje, co je v chladnicke. To co bude chybat automaticky objedna, robot mi to z obchodu privezie, suma sa m automaticky oductuje. Pekna predstava, nie? 🙂

daska_tesco
autor
18. nov 2014

@ivia25 Napíš mi prosím , kde predávajú takých manželov ! 😀

daska_tesco
autor
18. nov 2014

Milé mamičky, ďakujem za vaše príspevky, stretneme sa opäť zajtra. Zatiaľ vám posielam E-kupón na dovoz zdarma na vyskúšanie služby Tesco Potraviny domov. Viac o donáškovej službe si môžete prečítať aj tu na Modrom koníku: https://www.modrykonik.sk/blog/pr_clanok/article/tip-pre-mamicky-ako-nakupit-potraviny-z-fahea9/
Pekný večer! 😉

majusqa77
18. nov 2014

ja predpokladam, ze v roku 2050 si bude veci objednavat spajza a chladnicka 🙂)))

evalaska
18. nov 2014

ja si myslim ze moznost pozret,ovonat,ohmatat a vyskusat si tovar tu bude vzdy ale tiez predpokladam ze moznost objednat tovar bude lahsia a castejsie vyuzivana nez je teraz.napriklad to co teraz musim hladat preklikavanim tesco stranky bude jednoducho na dotykovej obrazovke na dverach chladnicky kde si budem moct postupne robit nakupny zoznam a ked bude hotovy len tuknem a za par hodin bude vsetko pred dverami 🙂 🙂 🙂

ivia25
18. nov 2014

@daska_tesco jedného mám doma ,ale zatiaľ nepožičiavam 🙂

womankc
19. nov 2014

@daska_tesco alebo ešte by ma v tomto prípade potešil , že teleport . Ráno by som vstala a povedala , dnes si skočím do milána na čižmičky, zajtra do paríža po kabátik................................ to by bolo xixixiixixixixixiixix 😀, dnes vstanem a tuho porozmýšľam , či mi vyjdú chechtáky na dáku akciu v C&A hehehehehehehheh

majik66
19. nov 2014

radsej si to ani ne/chcem prestavit :D mozno vtedy bude uz tesco potreaviny domov rozvazat aj do vzdialenych miest a obi, mozno aj na Téryho chatu vrtlnikom 🙂 😀
no myslimze v roku 2050 si budem vediet oblecenie vyskusat online pomocou nejakej aplikacie a mozno si bnudem vediet pozriet v akom stadiu je moj nakup cez online kameru 🙂

bandurka1979
19. nov 2014

podla mna bude stačiť iba si pomysliet na jedlo ...

daska_tesco
autor
19. nov 2014

Milé mamičky, ďakujeme za vaše zaujímavé odpovede 🙂
Odmenu 20 € poukážku na nákup cez online donáškovú službu Tesco Potraviny domov s dovozom zadarmo a balíčkom kozmetiky Tesco Loves baby pošleme: @evaevelinaa
Trom z vás za odpovede pošleme vlhčené detské obrúsky Tesco Loves baby:
@ivia25, @blond111, @womankc
Výherkyne, pošlite nám svoju adresu, mobil a e-mail do IP. emoticon
Všetkým posielam aj E-kupón na dopravu zdarma na vyskúšanie donáškovej služby Tesco Potraviny domov 😉

fazulka17
19. nov 2014

tak ja si myslím že keď teraz v roku 2014 sa dá takmer všetko nakupovať cez internet tak v roku 2050 už obchody zaniknú a ináč sa ani kupovať nebude dať 😀 čo je na jednej strane dobré že keď človek nestíha alebo prší sa to dá ale na druhej strane už ani z domu či bytu nepôjdeme 😀

evaevelinaa
19. nov 2014

jeeeej.. dakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂

blond111
19. nov 2014

@daska_tesco wuaaaauuu ďakujem krááásne 🙂 😉 🙂 😉

womankc
19. nov 2014

@daska_tesco úúúú ďakujem krásne , veľmi ma výhra potešila, budem však veľmi rada ak moju výhru posuniete a vyberiete miesto mňa nejakú maminku s malým dieťatkom ,ktorá ju veľmi rada využije a poteší sa , že ušetrila nejaký ten centík . Je tu pár maminiek s malými detičkami , čo prispievali a ja budem šťastná , že som niekomu urobila radosť .

daska_tesco
autor
19. nov 2014

@womankc Ďakujeme. Ale ak chces, tak si vyber sama niektoru maminku z prispevkov , alebo tipni . My jej potom posleme darcek. 🙂

womankc
19. nov 2014

@daska_tesco hmmmmmmm ťažký výber ..............
ale dobre, prosím poslať maminke pat_mat_minnie, snáď sa bude hodiť 🙂

kapi
19. nov 2014

Ja osobne nakupujem cez tesco potraviny uz nieco vyse 2 rokov a nemozem na ne dopustit. NIe je to lenivost, alebo pohodlnost, ale nutnost. Nakolko nebyvam priamo v bratislave ale na dedine ais 20 km od ba v mojom okoli nie su take obchody, ktore by mi vyhovovali, bolo treba chodit do viacerych obchodov a aj tak som nezohnala uplne vsetko. Okrem toho mame jedno auto, takze vzdy musela nasadnut cela rodina do auta, nakolko som este vtedy nesoferovala a isli sme na nakup, ktory trval niekedy aj 2 hodiny plus cesta. Vysledok, znicena rodina, rozvrieskane deti, spotena mamina. Takto si vecer sadnem k pocitacu, natukam co potrebujem, { vyhoda, ze nekupim nic co nepotrebujem, ako je to pri beznom nakupe}, odkliknem a rano mam nakup doma.Usetreny cas a nervy. Zatial sa mi staloa is len 2-3 razy ze by som nieco vracala, inak bolo vzdy vsetko v poriadku. Samozrejme, keby som mala pod nosom velke nakupne stredisko, tak to pravdepodobne neriesim. Ano mohol by manzel cestou z prace urobit nakup,,,ale to by prisiel akurat tak na vecerui a mozno ani to nie, kedze cestou z prace by sa dostal do zapchy, co zmenana, ze miesto 3o minut by siel domov 1,5 hodinu,,,takze tot moj subjektivny nazor...ja byudem tesco aj dalej vyuzivat,,,momentalne je to moj dost velky pomocnik ako venovat cas rodine a detom a nie sa zbytocne stresovat...katarina

daska_tesco
autor
19. nov 2014

@womankc Dakujem . POsleme to maminke pat_mat_minnie . Výherkyna pat_mat_minnie, pošlite nám prosim svoju adresu, mobil a e-mail do IP. emoticon Vdaka !!! 😉

martinkaha
19. nov 2014

Rok 2050. Doma budeme mať "počítač" s 3D obrazovkou (nebudeme potrebovať 3D okulky), kde budeme vidieť všetko ako skutočné. PC zoskenuje našu postavu, tak nám budú vedieť e-shopy ponúknuť to, čo hľadáme v našej veľkosti. Budeme surfovať po internetových obchodoch a napr. ak sa mi zapáči nejaké tričko, tak si ho cez obrazovku zoberiem, vyskúšam, prezriem ak mi nebude sedieť, tak ho vrátim, ak ho budem chcieť, nechám si ho.
Hodnota trička sa mi odráta z účtu.
Skúšanie - obliekanie a vyzliekanie trička prebehne elektronicky, takže nakupovanie bude ešte rýchlejšie. Tričko, čo budem mať oblečené sa rozloží - rozplynie, po stlačení nejakej etiketky na spodnej časti trička, a objaví sa zložené vedľa mňa. Následne to isté stlačím na tričku, čo chcem skúšať a samé sa mi oblečie.
Ak budem chcieť ovoňať jahody, alebo napr. vôňu pečiva, tak to nebude problém, lebo si cez tú 3D obrazovku bude všetko akoby reálne - dokonalé simulácie vôní. 😀 😀 😀

Ak sa do roku 2050 ľudstvo nezničí samo, tak to môže byť aj takto...všetky obchody budú zvalcované so zemou, nebude žiaden internet, žiadna elektrina, svet už nebude vyzerať ako dnes, lebo v roku 2050 sa na Zemi vylodia agresívni mimozemšťania a zničia, čo uvidia.
Ktovie, čo bude?!

womankc
19. nov 2014

@pat_mat_minnie
daska_tesco @womankc Dakujem . POsleme to maminke pat_mat_minnie . Výherkyna pat_mat_minnie, pošlite nám prosim svoju adresu, mobil a e-mail do IP. emoticon Vdaka !!! emoticon

pat_mat_minnie
19. nov 2014

@daska_tesco Dakujeeeeeeeeeeeem, urcite vyuzijem!!!! Mam 16-mesacnu dcerku, velmi sa nam vyhra hodi.🙂

daska_tesco
autor
19. nov 2014

Pekný večer, mamičky 🙂 Ďakujem za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra 🙂 Posielam vám ešte E-kupón na dovoz zadarmo na vyskúšanie donáškovej služby Tesco Potraviny domov: www.tesco.sk/potravinydomov

ivia25
19. nov 2014

@daska_tesco Ďakujem krásne ,želám kráááásny večer 🙂

daska_tesco
autor
23. nov 2014

Milé mamičky, dnes týždeň s donáškovou službou Tesco Potraviny domov končí. Ďakujem vám za všetky komentáre a prajem vám nádherné sviatky v kruhu svojich najbližších! Verím, že aj so službou Tesco Potraviny domov získate viac pohody a času na rodinu v predvianočnom zhone 🙂
Všetkým posielam e-kupón na dovoz zdarma na vyskúšanie donáškovej služby Tesco Potraviny domov. Ak u vás služba ešte nefunguje, môžete sa predregistrovať a pošleme vám upozorňovací e-mail, keď službu spustíme vo vašej lokalite: http://www.tesco.sk/potraviny-domov/dorucujeme-...
Krásne a veselé!