Poraďte, ako na nič nezabudnúť pri nákupoch?

daska_tesco
22. nov 2014

Píšete si zoznam tovaru na papierik alebo do mobilu? Alebo až v obchode zisťujete, čo všetko vám doma chýba? Náš tip - uľahčite si vaše nákupy cez vychytávku na webe služby Tesco Potraviny domov „Vlastné zoznamy“ alebo záložku „Obľúbené“. Ak si vytvoríte nákupný zoznam cez stránku služby Tesco Potraviny domov, môžete si ho uložiť ako Obľúbený. Pri ďalšom nákupe ho stačí len upraviť alebo doplniť tu: www.tesco.sk/potravinydomov

Najlepšiu odpoveď odmeníme 20 € poukážkou na nákup cez Tesco Potraviny domov s dovozom zadarmo a balíčkom kozmetiky Tesco Loves baby. Okrem toho, tri z vás dostanú vlhčené detské obrúsky Tesco Loves baby 🙂 Súťažiť môžete do zajtra 23.11.2014 do 7.30 hod. 🙂 Držím palce!

libka1
22. nov 2014

Pouzivam zoznamy na itesco, dobre sa mi tam spatne hlada a stale mam na chladnicke papier kde hned zapisem co mi pri vareni chybalo alebo dochadza. Inak by som okamzite zabudla, co si nenapisem to ako keby nebolo...

prasiatko30
22. nov 2014

tak ja som si robila aj zoznam do mobilu ale nakoniec som presla na klasicky zoznam na papieri - mam ho buchnuty na chladnicke a ked vidim ze nieco dochadza tak dopisem pred velkym nakupom to este skorigujem dopisem a hajde do obchodu. v obchode este potom prilozim podla toho co mi padne do oka alebo co maju v dobrom stave - pri kupe ovocia/zeleniny, ryb alebo masa a potom dojdem domov a zistim ze mi chyba aspon jedna vec zo zoznamu ktoru som ani neviem ako prehliadla 😀

daska_tesco
autor
22. nov 2014

@prasiatko30 Podobne si aj ja pripravujem zoznam, tiež ho dopíšem a potom :
1. buď ho aj pekne zabudnem doma 😀
2. alebo mi sem - tam tiež po nákupe niečo chýba. Potom prídem domov a hneď začínam písať nový zoznam 😀

irenaliza
22. nov 2014

Ja si väčšinou večer napíšem, čo mám na druhý deň kúpiť a zoznam dám na poličku, ale dosť často pri rannom zmätku ho tam zabudnem a v obchode rozmýšľam, čo som chcela, jasné, že kúpim aj t čo netreba ale práve ma to zaujalo a pár vecí zabudnem ak sú nutné skočím do obchodu ešte raz, alebo až druhý deň.
Manželovi stále napíšem na papierik zoznam čo treba a koľko kusov, stále kúpi všetko/ak to majú v obchode/ a ešte si to aj ceruzkou vyškrtáva zo zoznamu, aby to nezabudol a stále kúpi svojim princeznám aj nejakú "laskovinku", pri vybaľovaní potom hľadajú čo asi a máme postarané o zábavu.
Takže u nás v rodine zatiaľ zoznamy píše klasicky ceruzkou na papier čo nám vyhovuje. 🙂 🙂

daska_tesco
autor
22. nov 2014

@irenaliza Vzorný manžel 🙂

erika630
22. nov 2014

pekne na papierik si napíšem zoznam - ale samozrejme ze ked prídeme do obchodu tak nakúpime polovicu vecí zo zoznamu a ostatné veci co na zozname neboli sa nájdu u nás v košíku 🙂 a doma potom zisťujeme čo za škriatka nám to tam nahádzal 🙂 a ostatné veci čo sme nenakúpili - napíšeme znova na papierik na budúci nákup 🙂 a dúfame že už bez čarovného škriatka 🙂 🙂

oladuna
22. nov 2014

@daska_tesco mame papierik, ktory vzdy vytiahnem ked skoncim s bludenim medzi regalmi a impulsivnym nakupom.vacsinou aj tak kupim vsetko co je na papieriku ale nikdy clovek nevie, co sa mu pod nohy pripletie ak je to v akcii 🙂 dobra manzelka a kucharka nikdy nezabudne na to, co potrebuje najviac ;)

anny1984
22. nov 2014

vždy mám na chladničke papierik a tam priebežne dopisujem ak ma niečo napadne čo kúpiť alebo ak nejaká surovina, ktorá je v domácnosti potrebná, dôjde a takto urobíme nákup na 100% (hoci s papierikom v ruke 😀 )

lubina
22. nov 2014

@daska_tesco co chcem kupit si pisem na papierik a potom si v obchode uz len vyciarkujem z papiera, co uz mam v kosiku, tak na nic nezabudnem.Papierik si pisem pocas celeho tyzdna, vzdy ked zistim, ze nieco chyba dopisem, tak sa v priebehu tyzdna nazbiera cely nakup a hura do obchodu 😀

betka22betka
22. nov 2014

v našej obci nemáme Tesco, chodievam s dcérou na víkend do Senca, niekedy aj do Šamorína do Tesca. Na stole mám trhací notes, tam zapisujem priebežne celý týždeň, čo si mám kúpiť . Pred odchodom do Tesca si samozrejme prezrieme aj leták, vždy tam nájdem v akciovej cene aj také veci, na ktoré som zabudla. Teraz už pomaly v predvianočnom období nezabúdam ani na darčeky pre rodinu, hlavne pre vnúčatá.

ekinka82
22. nov 2014

takže my si píšeme papierik čo treba nakúpiť - keď niekto z našej rodiny zistí že niečo chýba tak to napíše na papierik a potom to na tom papieriku super vyzerá 🙂 je tam napísaný aj 3 krát cukor alebo 10 krát chlieb a ja to potom musím znova prepisovať a upravovať 🙂 ale aspoň sa nasmejeme a zistíme čo všetko nám chýba. V obchode sa riadime väčšinou papierikom a pri kúpení to škrtáme s papierika aby sme to nekupili 2 krát 🙂 občas sa nám stane že hodíme do košíka aj vec co nepotrebujeme alebo malá si tam hodí sladkosti od výmyslu sveta a my to zistíme až pri pokladni 🙂

daska_tesco
autor
22. nov 2014

no vidím, že papieriky fungujú na 100 percent. Klobúk dole ! 😉

moni244
22. nov 2014

ja som chodila do obchodu bez zoznamu a nakupila som vsetko mozne, len nie to, co som potrebovala, teraz urobim jedalnivlcek na cely tyzden, potom si zoberiem mobil, idem den po dni a spisujem, co mi treba a tak idem obchodu a este sa mi osvedcilo vybrat peniaze na stravu a do obchodu ist len s urcitym obnosom, neminiem vela. nekupujem blbosti a uz po mesiaci citim dost velku usporu na strave a pritom nikdo nehladuje

pipinka4
22. nov 2014

@daska_tesco vselijako si to ulahcujem 🙂 papierik pripafne do mobilu mam super aplikaciu kde si to mozem pozapisovat a odskrknut co mam a co nie 🙂 ale nikdy sa uplne nedrzim len zoznamu heh vzdy nakupim aj kopu blbosti co nam netreba heh. Ale velakrat sa mi aj stalo ze som isla nakupit s kucharskou knihou pripafne s receptom :D ludia sa vzdy po mne pozerali ale co uz xi xi

daska_tesco
autor
22. nov 2014

@moni244 Úžasné, ty si finančná manažérka ? 🙂 Klobúk dole !

moni244
22. nov 2014

@daska_tesco nie, nie som, len ma uz hnevalo, kolko ide na stravu a peitom sa nic take nekupuje, tak som si vymyslela tento system

25daniela
22. nov 2014

Ja ja klasicky pouzivam nakupny zoznam. Mam ale fintu, nepotrebujem zo zoznamu skrtat, jednoducho si miesto zapisu natrhnem ked dam zapisanu vec do kosika a nic nezabudnem 🙂

Ja hlavne nesmiem ist do obchodu hladna, lebo potom zoznam nezoznam, nakupim aj sest tasiek a domov ich nesiem s vypetim vsetkych sil... Vecsinou doma to uz nechavam na rodinu aby nakup vylozili a podavali do chladnicky. Ked som v obchode hladna, vzdy je to tak, ze sa mi vsetko co nakupim nezmesti do chladnicky 😀

U nas nakupuje aj manzel aj ja a niekdy, ked sa nedohodneme co kto kupi, doma sa stretneme s dvojnasobnymi mnozstvami vsetkeho, co bezne nakupujeme, od chleba, rozkov, cez ovocie, zeleninu, maslo, sunku...

fazulka17
22. nov 2014

tak ja sa spolieham že ma to napadne v obchode aj keď 99% vecí v košíku sú práve tie po ktoré som neprišla 😀

bandurka1979
22. nov 2014

na chladnicke na magnetke mam zapisnicek vzdy ked sa mi nieco miňa zapišem 😉 papierik odtrhnem a podme sa na nakupy .. a ked pridem domov zistim ze som kupila este minimalne 10 veci navyše 😀

gabikas82
22. nov 2014

Na chladničke mám nalepený lístok, kde dopíšem keď sa nám niečo minie, potom pripíšem ďalšie veci a ideme nakupovať. Jasné že do vozíka sa vždy nahádže aj kopec iného 😀

mabliss
22. nov 2014

U nás je to mix staromodnosti a moderných vymoženosti. Čo treba kúpiť,píšeme vždy priebežne na jeden papier,ktory je na chladničke. Potom si to odfotim do mobilu a ide sa nakupovať. Lebo papierik zvyknem doma zabudnúť,no mobil mám so sebou stále. 🙂 mobilné aplikácie vsak zatiaľ nevyuzivam, asi by som mala začať. 🙂 Najlepšie je objednať si dovoz domov,to len poklikam,čo je na papieri a hotovo. 🙂

daska_tesco
autor
22. nov 2014

@mabliss Presne tak - a pri nakupovaní prostredníctvom služby Tesco potraviny domov sa dá zoznam aj uložiť a potom už len "update" 😀 , doplníš čo ešte chýba a mládenci ti to prinesú až ku dverám 🙂 😉

domin85
22. nov 2014

Na chladnicke mam magnetky s papierikmi a postupne tam pisem co zistim ze treba. Podla toho sa potom riadim pri nakupe 😉 Problem nastane ak sa ide na nakup a papierik si ostane vycapeny na chladnicke 😀

masinka
22. nov 2014

ja mam tiez papier na chladnicke kde pisem priebezne co chyba. Raz do tyzdna si sadnem, povypisujem si z letakov co je kde v akcii, zoberiem auto a idem na velky nakup. Kedze sa v obchodoch uz vyznam, tak si zoznam pisem v poradi, ako su veci v obchode ulozene nech nebeham hore -dole, nemusim z neho skrtat, ale si ho priebezne viac a viac ohybam 🙂 Vzdy ale aj tak nakupim toho viac, ako som planovala. Asi si budem musiet zobrat priklad z @moni244 a brat si so sebou len tolko peniazkov, kolko treba 🙂 A napriek tomu, ze obcas si zoznam zabudnem doma, tym, ze si uz vopred premyslim trasu nakupu, tak aj bez zoznamu vacsinou dokazem nakupit vsetko, co som chcela 😀

daska_tesco
autor
22. nov 2014

Pekný večer, mamičky ! Ďakujem za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra 🙂
Posielam vám ešte E-kupón na dovoz zadarmo na vyskúšanie donáškovej služby Tesco Potraviny domov: www.tesco.sk/potravinydomov

kikina84
22. nov 2014

@daska_tesco napisat si listocek..ja si vzdy vezmem papierik a prejdem od skrinky do skrinky,chladnicky,kupelky,,proste vsade a spisem co treba..a v obchode idem len podla zoznamu

nufacik6
22. nov 2014

Ja si všetko vyberiem na tesco potraviny domov ,kde mi to hneďˇaj vypočíta.Vždy si dám limit do koľko € nakúpiť a tak si pekne všetko sledujem.A buď si objednám,alebo väčšinou idem sama a nakúpim len to čo som spísala a nevezmem € navyše .Takto mi to vyhovuje a mesačne ušetrím dosť,oproti tomu ako sme nakupovali.Teraz to vidím a chytám sa za hlavu koľko sme zbytočne poplatili. 😲

nanulik
22. nov 2014

ja si pisem zoznam na pepier, ale nikdy sa ho nedrzim. velmi casto kupim este kopec veci navyse. 😀

evalaska
22. nov 2014

priebezne si pisem vsetko na papierik ktory vecne zabudnem doma ked idem do obchodu a potom kuspim vsetko okrem toho co bolo treba 😀

inkinka
22. nov 2014

Zoznam mám v hlave 😉 papierový píšem len pred Vianocami a postupne značím veci ktoré už máme.