Ako plánujete nákupy na dovolenku?

daska_tesco
3. jún 2016

Aj vy máte pred dovolenkou najväčší stres? Ako všetko nachystať, zbaliť, dokúpiť...Prezraďte nám, ako zvládate nákupy pred dovolenkou. Či si všetko vopred plánujete, alebo pošlete so zoznamom do obchodu partnera 🙂
Vedeli ste, že dovoz tovaru cez Tesco Potraviny domov si môžete objednať až v rozmedzí troch týždňov? Napríklad si dovoz môžete naplánovať na deň návratu z dovolenky alebo pred výletom na chalupu.
Podeľte sa s nami o vaše tipy ako najlepšie plánovať nákupy na dovolenku a jednu z vás za zaujímavý príspevok zajtra odmeníme 15 € kupónom na nákup cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov a 3 z vás získajú balíček vlhčených obrúskov Tesco Loves baby.
Teším sa na vaše tipy! 🙂

bubelko
3. jún 2016

pred dovolenkou nenakupujem. skor minam to, co je v chladnicke, aby som nemusela susedov zasobovat nasimi potravinami, alebo len minimalne 🙂
a ak ideme na dovolenku, kde treba stravu - tak beriem len potraviny na prve dva dni, a potom sa da vsetko nakupit 🙂

moni244
3. jún 2016

keď ideme na dovolenku, potraviny nenakupujeme, len na cestu vodu, jedlo, míňame zásoby, čo máme doma. Iba si spíšem zoznam z lekárne a drogérie, čo nesmieme zabudnúť, ostatné sa dá ľahko dokúpiť

sense
3. jún 2016

Pred dovolenkou sa snazime minurt co najviac z toho co je doma...na dovolenke kupujeme tam kde sme najcastejsie chodime na svk zijeme v zahranici a po dovolenke si kupime tak na jeden dva dni resp to najdolezitejsie

tenerifka
3. jún 2016

My letime za 2 tyzdne a uz teraz planujem kupit do odchodu len to nevyhnutne, aby sme nechali prazdnu chladnicku...jedlo sme na dovolenku nikdy nebrali a nepoznam nikoho, kto ano....

moonglow
3. jún 2016

ked ideme na chalupu, urobim najskor zoznam toho, co sa bude varit a jest, potom si rozpisem suroviny a nakupim presne podla toho... neoplatí sa niesť prilis vela veci, ale zase sa mi ani nechce hned na druhy den utekat do obchodu 😉 ... uplne naj relax je, ked 3-4-5 dnovy pobyt na chalupe zvladneme bez nakupovania potravin 🙂

tina1992
3. jún 2016

Uz vopred rozmyslam co by som chcela so sebou vziat a robim sai zoznam. No beriem len na jeden ci dva dni a potom si vacsinou nakupuje na mieste. Nakup po dovolenke online je parada, lebo sa nam z domu nikam nechce a vyzera to u nas, akoby nas vykradli. 😊

miskamaj
3. jún 2016

na dovolenku samozrejme nenakupujem, kedze strava je v hoteli a je je tam az prilis 😀 keby som si este dalsie jedlo zbalila, tak urcite by som si odniesla domov dalsich +5kg navyse 😀
no a s nakupom po dovolenke je to presne tak, ze objednavku urobim este pred odchodom na dovcu a nakup pride 1 den po nasom navrate 😉

erikaemkina
3. jún 2016

Kupujeme to čo sa nám zdá najvhodnejšie ,to čo potrebujeme napíšeme .. jasné ved na dovolenku sa ide tak predsa nenakupime všetko ale doprajeme si niečo aj tam
Taktiež si napíšem čo pre malu si zoberiem aby som na nič nezabudla
Krásny Piatok prajem 🙂

daska_tesco
autor
3. jún 2016

@tenerifka Krásnu dovolenku !

daska_tesco
autor
3. jún 2016

@moonglow Perfektne naplánované a zorganizované ! .-)

liaka
3. jún 2016

@daska_tesco tak to som netusila, ze sa da nakup naplanovat. Aj ked som este sluzbu Tesco potraviny domov nevyuzila, tak sa mi tato moznost paci. My ideme tento rok na dovolenku len do CR, tak co nam doma aj ostane lahko vezmeme tam. Takze kupujem nadalej co treba aj ked to posledne dni budeme minimalizovat. A po dovolenke hadam vyuzijeme uz konecne aj Tesco potraviny domov 🙂 , nech si dovolenku predlzime a nemusime sa hned nahanat po obchodoch.

daska_tesco
autor
3. jún 2016

@liaka Skvelý nápad ! Určite uľahčí návrat domov 🙂 Krásnu dovolenku ! V Čechách je krásne ! 😎

majakk
3. jún 2016

určite vopred organizujem ,plánujem, ale kupujem aj priebežne, ked vidím tovar, ktorý ma zaujme a ktorý budem určite potrebovať. Samozrejme vela veci sa dá kupiť na mieste, obchody existuju vsade, takže v prípade, že som niečo zabudla, nie je problem

bubinko1506
3. jún 2016

pred dovolenkou sa snazime vyprazdnit chladnicku, takze kupujeme len to, co skutocne minieme este pred odchodom.
ak ideme na dovolenku do hotela, nenakupujem nic - je to zbytocne, ved v hoteli je strava. ak ideme len do apartmanu, napr. do Chorvatska, kupime si veci na cestu a max. na dalsi den. ostatne kupujeme na mieste
po navrate z dovolenky mame vzdy este par dni taky dovolenkovy rezim - chodime na vylety a pod., takze ranajky mame niekde po ceste a obed s vecerou mame v cieli.

sintra
3. jún 2016

Odkedy je mozne v nasom meste vyuzivat sluzbu potraviny domov, este pred dovolenkou si urobim online nakup, ktory mi dovezu hned po mojom navrate, takze mozem v klude vybalovat a nie narychlo nahanat obchody, lebo je prazdna chladnicka

marika_marika
3. jún 2016

Neznášam, keď prídeme z dovolenky a chladnička je prázdna. Pred odchodom na dovolenku sa snažím nechať v chladničke trvanlivé potraviny alebo mrazené potraviny v mrazničke, ktoré nám "zachránia" prvý deň-dva po návrate z dovolenky. Nemám rada, keď treba bežať do obchodu skôr, než vybalíme kufre ☹ . Ale nakupovať veci, ktoré nás majú doma "počkať", musím väčšinou sama, lebo manžel sa snaží doma všetko skonzumovať, najradšej by nechal chladničku vypnutú... :-/ Potom je príjemne prekvapený, keď vytiahnem jedlo z mrazničky 🙂

jarnicka
3. jún 2016

Cakame babatko takze ten to ROK budeme Roma na Slovensku a to say skoro nic neriesi😁

vroni
3. jún 2016

Nase najstarsie dieta uz s nami na dovolenky nechodi, takze chladnicka bude po navrate prazdna aj keby som v nej pri odchode nechala celeho slona. Cize alebo nakupujeme v posledny den dovolenky (ak sme autom) alebo na letisku po navrate (ak sme boli lietadlom).

daska_tesco
autor
3. jún 2016

@marika_marika práve na tieto prípady sa hodí donáška potravín -objednať si ju môžeš na deň návratu z dovolenky na konkrétny čas. 🙂

marika_marika
3. jún 2016

@daska_tesco áno, nápad je to super. Len asi by som sa bála, že napr. lietadlo bude mať meškanie, alebo nastane nejaké väčšie zdržanie, a potom- kto preberie nákup? Alebo nákup naplánovať s nejakou rezervou a potom pár hodín chodiť po byte nalačno. :-/ Ale v kombinácii s nejakým mrazeným jedlom by sa to hádam dalo .-)

mixa111
3. jún 2016

Pred odchodom sa snazime spotrebovat co najviac netrvanlivych potravin. Co sa tyka nakupu na dovolenku, dostatocne vpred si spisem zoznam, co budem potrebovat, postupne davam na kopu, ktoru budem balit a veci, ktore chybaju potom naraz dokupim. Ak sa na nieco zabudne tak sa velmi nestresujem - ved obchody su takmer vsade.

daska_tesco
autor
3. jún 2016

Dámy, začína sa oddychový čas dňa 🙂 Ďakujem vám za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra. Ak vás služba Tesco Potraviny domov zaujala, využite špeciálnu zľavu pre členky Modrého koníka na prvý nákup 🙂

Link na službu: https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/?_ga...

mb269
3. jún 2016

kedže ideme na dvojtyzdnovy "road trip" autom kde precestujeme hadam aj 5tis. km tak nakupiť pojdeme dva dni predtým nejaké drobnosti ktoré dávame ako pozornosť zo Slovenska za dobré služby v hoteloch - recepčným, majiteľom penzionov kde budeme ubytovaní.. Takže nejaké študentské pečate, dobré slovenské víno a pivo. Vždy sa každý tomu potešil 🙂 Potraviny pre nás na dovolenky nekupujeme pretože treba ochutnať kuchyne dovolenkových destinácii.

zoizoi
3. jún 2016

Dobrý večer 🙂 keby som poslala partnera samého na nákup do obchodu, určite by sa domov vrátil s tým, že polovičku vecí nenašiel 😄 pred dovolenkou mám len stres z toho, aby som nič dôležité nezabudla. Vopred si robím zoznam a priebežne ho dopĺňam. Momentálne s dcérkou dovolenkuje len po Slovensku, veď aj tu je krásne. Výhodou je to, že aj keby sme niečo zabudli, vždy si to môžeme kúpiť niekde v obchode cestou. Zbalené vopred máme len občerstvenie na cestu a príkmy, výživy pre dcérku. 🙂

irenaliza
3. jún 2016

Dobrý večer, my sme zatiaľ dovolenkovali s dcérkami na Slovensku a keďže máme všetkých starých rodičov na východe Slovenska my bývame na západe, tak každé prázdniny cestujeme tam, keďže som na materskej ešte to využívam a trávime celé letné prázdniny u nich, no mamnžel sa vracia, lebo ten nemôže, musí aj niekto pracovať. a mne stačí to balenie pre 6 ľudí, to nemám rada , lebo stále si poviem, veď netreba toho veľa, ale zachvíľu kopec tašiek a ešte dcérky prikladajú a pred cestou do auta kupujem aj potraviny- rožky, vodu, keksíky, lebo sa nám už stalo, že sme uviazli v 3 hodinovej zápche a tak musíme mať nejaké jedlo, lebo deti to nezvládajú. A pred cestou domov manžel niečo nakúpi, ale ide po nás a naspäť sa vraciame spolu, takže deň príchodu je to s jedlom zlé, ale stále mám niečo v mrazničke, čo na rýchlo pripravím a aj trvanlivé potraviny, ale jasné, že by bolo super, keby sa dalo, že prídeme s autom na pracovisko a za nami službu donesie jedlo, čerstvé pečivo, vodu, možno sa aj ja dočkám. A aj keď sme sa tento rok chceli vydať niekde na zahraničnú dovolenku, keďže asi posledné letné prázdniny, lebo už pôjdeme na práce, tak sme chceli spoločne nadlhšie, ale ideme zasa celé stráviť k babke- mojej mame, keďže mi nedávno zomrel otec a tak maminu nechceme nechať samu,a tak sa o pár dní vydám opäť kupovať zásoby do nášho obľúbeného TESCA. Prajem všetkým len samé krásne zážitky z dovolenky, nepokazte si ju zhonom a nervozitou či pri balení ani nakupovaní.

slavaf
4. jún 2016

My nechávame chladničku takmer prázdnu, ostanú tam len potraviny, ktorésa nepokazia. Keď ideme na chalupu, nákup si dáme odniesť tam, a keď sa vraciame, nákup si necháme doniesť domov. Je to rýchle, bez stresu a v kľude sa môžme vybaliť😊

misjana
4. jún 2016

Pred dovolenkou kontrolujem a dokupujem hlavne opalovacie kremy, co sa potravin tyka, idem na dovolenku,urcite nechcem mat na starosti varenie, takze si uzivam,ze nakupia a pripravia za mna ini. Ale urcite nejake 'mlsky' a 'slanky', pitnu balenu vodu, vlhcene obrusky a ide sa!

daska_tesco
autor
4. jún 2016

@slavaf To máš skvele naplánované 🙂

daska_tesco
autor
4. jún 2016

@mb269 to je skvelý nápad - zrejme sa k vám hoteliéri aj milšie správajú za také dobroty....asi využijem 🙂

atka27
5. jún 2016

My sa o tyzden chystame ist z USA na mesiac domov na SK na dovolenku. Teraz nakupujeme len to najnevyhnutnejsie aby som vyprazdnila chladnicku a hned po navrate na SK planujeme vyuzit sluzbu Tesco potraviny domov 🙂