Pôrodnica Michalovce - lekári a sestričky

zuzana18072020
28. jan 2021

Ahojte viete mi povedat nieco o tejto porodnici nasla som tu len stare temy.
aky su tam lekari, sestricky, pichaju tam epiduralku?

tosomja
28. jan 2021

@zuzana18072020 ahoj, rodila som v marci. Mala som sekciu a urcite ti pichnu epiduralku, to sa treba dohodnut asi dopredu.
Personal ok, mlade sestricky. Jedna z novorodeneckeho, ci ako sa to vola, detska sestra, ktora chodila kupat deti a brala na vysetrenie, tak trosku chladna, na to, ze robi s detmi, mohla by byt milsia. Mma az trhalo, ako umyvala mojho maleho predo mnou a ako ma zdrbala, ze maly nie je uviazany v perinke, len navolno som ho mala pri sebe. Ostatni super.
Mozno by som privitala nabuduce viac atarostlivosti, viac sa zaujimat, ci vie babatko papat, ci nic nepotrebujem a tak. A chybala mi tam laktacna, alebo aspon niekto ochotny, kto pomoze pri dojceni, ked sa mamicka trapi a babatko tiez. Oni hned dali flasku s mliekom a nestarali sa.
V šaci napriklad co som bola na inom zakroku, vedla lezala mlada mamicka, cely den za nou chodila sedtricka a ukazovala jej ako ma prikladat, ako kupat, ako prebalit, ako manipulovat s babatkom.
V michalovciach mi to chybalo, hoci som vsetko vedela, ale ten zaujem tam chybal a ked som zvonila, tak prisli o tri jodinh ze maju aj ine na starosti.
😁

zuzana18072020
autor
28. jan 2021

@tosomja tak ze asi nic moc no :D

tosomja
28. jan 2021

@zuzana18072020 ale bola som spokojna. Na tuto dobu. 😄 Zakaz stretavania sa, mozno aj sestry to tak vzali doslova 🙈
Inac co sa tyka pri porode a po, klobuk dole. A super varili 🤭
Zase lepsie ako v Trebisove.

hailey1
28. jan 2021

@zuzana18072020 ja som tam bola uz davnejsie , sla som sekciou, 😂 nepodarilo sa im pichnut spinal, takze ma uspavali... personal je podla mna super, boli sme tam kvoli nejakym problemom 3 tyzdne a starali sa o nas, nesla by som rodit inde. Hlavne komfort izieb je super.
Laktacna je tam, ale uprimne - nie je velmi prijemna. Ja zas nie som uplny fanusik dojcenia, ale nutili ma silou-mocou do toho - to sa mi nepacilo.

tosomja
28. jan 2021

@hailey1 mne pichali spinal asi 20x az zavolali nejakeho ineho doktora, ze ked sa nepodari, tiez ma uspia. Ale podarilo sa

misana84
28. jan 2021

Gynekológie super, pôrod super, dávajú epidurál aj rajský plyn- odporúčam ale novorodenecke otras. Podobne skúsenosti ako vyššie. Sestrička kúpala dieťa ako zajaca, kričala na mna, že neviem sama, či som nevidela nikdy dieťa a laktačná mi vôbec nepomohla skôr zrušila dojčenie. Izby super, strava super

misana84
28. jan 2021

Ale išla by som opäť tam rodiť. Maká som izbu pre seba, super izbu obyčajnú čiže zadarmo, sama dom mala cistucku sprchu, dieťa pri mne. Personál na novorodeneckom si treba odmyslieť lebo na gynekológii profesionálny čo je najdôležitejšie aby zvládli porod

zuzana18072020
autor
28. jan 2021

Zienky dakujem rozmyslam ci KE alebo MI... isla by som aj do TV mam to 15 min do nemocnice ale skoda tej epiduralky a neviem jak by som dopadla :D poradte mi co mam robit :D manzel je zo mna zúfalý :D mama ta sa boji ze nedam tu bolest lebo som citlivka :D a svokra len kyvne rukou ze co vymyslam ze jasne ze to dam :D stale si hladkam brusko a pytam sa dieta moje kde sa chces narodit? :D ale ma na haku :D

zuzana18072020
autor
28. jan 2021

a este som zabudla kto je tam z lekarov taky naj? primar?

misana84
28. jan 2021

@zuzana18072020 keď som to ja prežila tak to prežije každý! Môj prah bolesti je nízky, pomohli mi tie predporodne kurzy. Nemala som epidural dala som si radšej ten plyn. Aspoň bola sranda, počas kontrakcii som si oddýchla, podriemkáa a otvárala veľmi rýchlo lebo som bola uvoľnená.na vašom mieste idem do Michaloviec, veľa žien z Trebišova rodilo u nás, a do Košíc ďaleko. Za mnou bol manžel každý deň, keď som niečo potrebovala pribehol aj večer, pustili ho. Síce neviem kedy máte termín a aké budú opatrenia ale aj tak izby sú super

misana84
28. jan 2021

@zuzana18072020 myslím že teraz je tam primár Holda a on je veľmi dobrý a vlastne všetci sú super, nemôžu si dovoliť niečo pokaziť! Ja som nemala vybaveného kto mal službu má odrodil a akurát mal Pacuta z Košíc

zuzana18072020
autor
28. jan 2021

@misana84 tak praveze aj ja este aj u zubara sa trasiem jak male dieta :D termin mam v aprili
a ten plyn vlastne co robi? uvolni svaly alebo ako funguje a tiez to musi davat internista? ved toto Ke daleko aj ked mam kde byt posledny mesiac ale zas nebudem s manzelom :( asi zvolim MI

zuzana18072020
autor
28. jan 2021

@misana84 pozeram akurat na tu stranku nemocnice a tam su fotky doktorov aj doktoriek :D nevyzeraju byt jak masiari :D aj izby maju fajn
to novorodenecke ma dajak netrapi viem ze mala bude pokojna aspon dufam snad ju okupem bez problemu aj nakojim

misana84
28. jan 2021

@zuzana18072020 to je oxid dusny- to sa budete cítiť ako opitá, keď máte kontrakciu to len dychate a lepšie predychate. Stojí to 50€. Ja som sa smiala že to si kúpime domov. Dáva to sestrička nie je to nič speci. Napr. Mne neodporúčali epidural aj som o tom čítala že to môže byt nebezpečne, epidural stojí v Mi 150€ v štátnych je zadarmo

zuzana18072020
autor
28. jan 2021

@misana84 ja som uz vselico citala o epiduralke za to este vaham nikdy neviete co sa stane
zas ten plyn sa trosku zasmejem aspon :D dakujem za info 🙂

misana84
28. jan 2021

@zuzana18072020 nebojte sa zvladnete to...ja hovorim ked vsetko je OK tak každa nemocnica a lekar dobry ale ked sa nieco popsuje tak aj ta najlepsia je zla :(

zuzana18072020
autor
28. jan 2021

@misana84 to je pravda :(

tosomja
2. feb 2021

@zuzana18072020 ja som mala pri porode mladeho aj starsieho Holdu 🙂 starsi je moj gynekolog a fakt super.

simkova58
17. feb 2021

@zuzana18072020 rodila som 1.11., Mudr. Borovska bola proste Bohovska, obrovska spokojnost 🙂 mala mala zle vyrotovanu hlavicku, hodinu som tlacila, ale dr. to so mnou nevzdala, bola trpezliva, mila, na zaver pomahali aj sestricky a dali sme to 🙂 aj ked som sa otvarala a mala "len menstruacne" bolesti, poradila mi ist do horucej sprchy aj 40 min a pomohlo, z 1 palca som bola na 4, spravili klistir, zrazu na 7 🙂 epiduralku by som si nedala pichat, vraj to nevedia, a vacsinou zeny boli po porode aj 3 dni strasne hlava a musia im pichat krvnu zatku, takze to urcite nie... Ale ja som si dala pichnut nalbutin, ziadne bolesti, len kontrakcie som citila 🙂 muz mohol byt pri mne aj ked bola korona a vlastne vdaka korone som bola sama na izbe, luxus 🙂 laktacna mi pomohla, upokojila ma, s tym umelym mliekom to je pravda, ze trepali ho do malej, ale ja som jej moc nedavala, lebo mi nikto neukazal ako ju dat spravne odgrgnut a vrackala mi... Chodila som aj na predporodnu priprava a tam mi bolo poskytnute mnozstvo informacii 🙂 ja by som do kosic nesla, svagrina tam rodila este pred koronou, boli asi 6 ci 8 na izbe, + deti, kazda mala navstevu, takze milion ludi na izbe, jak kravy v stajni... Moj nazor

bibkabibik
10. apr 2021

@zuzana18072020 Ahoj s epiduralkou nemam vobec skusenosti ale mozem povedat ze som velmi spokojna s doktormi a sestrickami su mile aj pocas celeho pobytu po porode sa zauimaju o vas a dietatko chodia kazdu chvylu kontrolovat ukazuju ako kojit ako prebalit atd. Su super 🙂

zuzana18072020
autor
12. apr 2021

na koniec som rodila v Ke ale dakujem za info vsetkym 🙂

melinda91
17. jún 2021

@hailey1 dobry vecer aj ja sa chystam na porod v MI s cisarskym a tiez spinalne a nakoniec sa vam podarilo pichnut alebo ste citili bolesti a museli vas uspar

melinda91
17. jún 2021

@tosomja a citili ste bolesti alebo skadial vedeli ze sa nepodarilo oichnut spinal ja tiez teraz budem rodit s cisarskym spinal

hailey1
18. jún 2021

@melinda91 uspali ma

melinda91
18. jún 2021

@hailey1 a citili ste bolest ked vam zacali cisarsky a nedobre pichli spinal

hailey1
18. jún 2021

@melinda91 nie, oni nezacnu rezat kym citite bolest, postipu do brucha

melinda91
18. jún 2021

@hailey1 aha rozumiem lebo som pocula od jednej mamicky z Trebisova ze jej nedobre pichli a zacali rezat a citila bolest

melinda91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hailey1
18. jún 2021

@melinda91 ale kde... nepocuvaj nezmysly 🙂 dobre bude!

mariana44
7. mar 2022

Žienky idem teraz z sekcii do Mi a neviem ktorého lekára si vybrať nikoho tam nepoznám,akurát som počula že mladý Holda je super a nejaká mladá doktorka Šimková nemáte niekto skúsenosti prosim