Kupujete drahé slnečné okuliare alebo šetríte?
Pozerám si nové slnečné okuliare a neviem sa rozhodnúť, či investovať do kvalitnejšieho modelu, alebo kúpiť niečo lacnejšie.
Mám totiž pocit, že slnečné okuliare patria medzi veci, ktoré človek skôr či neskôr niekde zabudne, stratí alebo si na ne sadne. 😅
Kupujete si drahšie okuliare, alebo pri tejto veci radšej šetríte? 🕶️
Neviem sa rozhodnúť, dilema ...
@anonym_autor
Lacnejsie- na drahe si sadnem, stratim, 🤨
Nenosim drshe ani ziadnej imidzove, mam obycajne Z decathlon, najlepšie mi sedia a vyhovuju pro soferovani. Minule som kupila 3 kusy, a uz mam len jedny. Zvycajne nikdy nic nestratim nezabudnem, vynimks su len okuliare
Ja si uz roky kupujem jedny a tie iste, idealne ked su v akcii 🙂 na slnecnych okuliaroch neulietavam, ak splnaju normu na filter a pod. tak som spokojna, ked najdem take co sa mi hodia, co je u mna velky problem, prave preto stale tie iste tocim.
Ja kvalitne a drahšie. Nezabúdam, nestrácam. Skôr by som sa stratila ja bez nich. Mám dioptricke 😂😂
@anonym_autor kupujem v optike polarizačné. Každú sezónu mám dvojo nositeľných. Vždy sú značky polaroid. Ja vidím dobre totiž len s polarizačnými. A šoférujem čiže nosím ich celý rok, aj v zime, keď slnko svieti
mam 2x raybany a stacia mi ..jedny extremne stare-tie uz beriem len tak ked viem ze znicim a sruhe ani nie rok stare - na tie si davam pozor a beriem len do mesta prace a tak
Nemam extra drahe ale dioptricke… mam ich uz velmi dlho. Iba 1 mi doteraz ukradli a jedny dioptricke sa po 10 rokoch rozpadli. Na sucasne si davam velky pozor, lebo su moje idealne, len su take stare, ze nevidiet model na rame … myslim, ze nie su moderne, tak ich uz nerobia
Nemám žiadne. Nepotrebujem ich
@anonym_autor kupujem lacne, lebo vsetky, aj tie lacne musia splnat ochranne normy. Takze sa neoplati moc investovat do drahsich. Na co
Myslím,že okuliare sú vec do ktorej sa oplatí investovať.oči si treba chrániť
Nikdy som nestratila alebo neprisadla okuliare, bud ich mam na ociach, alebo na hlave 🙂 ale nekupujem drahe, za mna zbytocnost
Tento rok som si povedala, ze sa plesknem a kupim drahe. Slnecne okuliare su pre mna doplnok k outfitu. Nikdy sa mi este nestalo, ze by som ich niekedy stratila/poskodila. Tu kvalitu dost vidno oproti lacnym.
Mam drahsie dioptricke, uz ich mam 13 rokov, nestratila som a davam pozor na ne, stale su ako nove, dioptrie sa mi nezmenili, pouzivam vonku a na soferovanie
Drahsie. Davam si do nich rovno vymenit dioptricke skla v povodnej farbe (napr. ruzovej, alebo s roznymi prechodmi medzi farbami).
Zatial som prisla o jedine, ktore viem, kto mi vzal. Teda neviem meno, ani kde byva, ale boli to pani s dcerou, s ktorymi som sa bavila na prechadzke so psikmi. Okuliare som mala na tricku. Myslim, ze ked som sa zohla pre psiky, tak mi vypadli. Lebo ked som sa s tymi dvoma rozlucila a poodisla asi 50 metrov, tak som si vsimla, ze okuliare uz nemam. Vratila som sa spat a okuliare tam nikde neboli.
Tie dve medzitym sadli do auta a odisli.
Nikto iny tam okrem nas nebol, ani za tu kratku chvilu nesiel okolo. Takze mi vychadza, ze ich vzali oni.
Neviem, na co im boli dioptricke okuliare, ked vymena skiel zrovna na tychto nebola prave lacna, lebo boli krehke.
Ja kupujem lacné cyklistické okuliare z Decathlonu za nejakých 6 eur/kus. Sú funkčné, pohodlné a keď sa pokazia alebo ich stratím, nič sa nedeje. Kúpim nové. Naposledy som si kúpil rovno 3 kusy (do zásoby) 😀
Este nikdy sa mi nestalo, ze by som okuliare stratila alebo zlomila. Davam si na vsetky pozor, pretoze mam dioptricke. Vsetky mam slusnej kvality z optiky.
@anonym_autor kupujem vždy v optike, mám 3 kusy. Cena za kus od 100 do 200 eur. Neviem čo je drahé pre teba, ak máš na mysli Gucci, Dior, také fashion nekupujem. Optika je optika a rámy mám krajšie ako Dior 🤷♀️Na svoje veci si dávam pozor, nikdy som ich nestratila ani nezničila
@anonym_autor posledne som kupila lacne z dm asi za 5 eur- este boli v zlave- a sluzia uz dva roky. Su aj jedine co mam
Mám také klipy na moje dioptrické 😎 cize vlastne nula eur, lebo dioptrické si kupujem tak cca raz za 4 roky. Málokedy tu funkciu využijem, mňa vyrušuje, že som "v tme", úplne strácam pocit istoty vtedy.. fakt najčastejšie v aute, ináč ani moc nie.
Mám aj aj, tie drahšie ani nenosím, lebo sa o ne bojím, hocikde ich odložim, nie vždy mám púzdro, v aute sa mi válajú často po zemi, zbytočne som vyhodila 200€, je to zbytocná starosť
No urcite by som zacala tym,ze nekupovat v optike kamennej,ale na eyerim.sk.Ten rozdiel v cene je neskutocny v porovnani s kamennymi predajnami,sakaznicky servis maju super a mas tam.istotu originalov.

Na šoférovanie mám kvalitné ale mám aj skôr také všelijaké imidzovky, to len tak podľa oblečenia či situácie