icon

Skúsenosti s barefoot topánkami: Prechod z klasických topánok

25. jún 2026

Už dlhšie rozmýšľam, že by som barefoot topánky vyskúšala.
Trochu sa však obávam, či je prechod z klasických topánok naozaj taký jednoduchý. Ak ich nosíte, zvykli ste si hneď, alebo to chcelo čas?

avatar
patka_673
25. jún 2026

mne napriklad aj podologicka povedala, ze to nie je najvhodnejsia obuv, co sa tyka tej podrazky. je prilis tenka, ohybna, nohy trpia. priestor na prsty fajn, ale radsej zvolit topanku, ktora ma tlmenu podrazku....

anonym_1b8b25
25. jún 2026

Presne ako píše patka_673 síce topánky na nohe super pasujú, no nie sú vhodné na chodenie po betone.

autor
25. jún 2026

A dáte sem prosím link na nejakú lepšiu alternatívu? Poprípade značku.

anonym_f5f78b
25. jún 2026

Mam barebarics a zvykla som si hneď. Takmer každá klasická teniska ma tlačí na prstoch, vidím ako mám z nich zdeformovanú nohu, takže ja nosím buď barefooty alebo široké trailové tenisky. Nikdy ma z nich neboleli chodidlá ani kolená, nemám žiadne problémy. Nemusíš si kupovať hneď úplny barefoot s veľmi tenkou podrážkou. Podľa mňa práve tie barebarics majú hrubšiu podrážku na barefoot pomery, to je pre mňa ideal kombinácia. Mám aj vivobarefoot a v nich behať po betóne najlepší nápad nebude, využívam ich len na poľné cestičky. Barefoot nemusí byť len ultra tenká podrážka.

anonym_76548d
25. jún 2026

Barberics od belenka sú super a zvyknúť si treba postupne, najskôr sa naučiť normálne chodiť a nedupať ako slon, potom sú aj ona betón vhodné. Avšak treba rátať akoby so svalovicou prvé týždne. Ak chceš len vyskúšať a nedať za ne 100+ tak skús anatomic - majú hrubšiu podrážku, sú lacnejšie, pri nich zistíš, či chceš pokračovať v barefoot alebo nie

anonym_b1bfdc
25. jún 2026

Mne je vacsina aj BF obuvi uzka, mam nohu 35, detske su uzke uplne, damskych je malo, Be lenka mi sadli 1 druh, este mam od Shapen, no a zimne som mala od Olivier polske. Ale bolia ma stale v tom nohy, mam ploche nohy, ako slon nedupem, ale je to utrpenie v tom chodit. A v zime mi je v nich zima a smyka sa mi. Mne by sa pacil hybrid - tensia podrazka ako klasika, siroke cez prsty a ohybne, spevnena pata. To by bol ideal, no nenasla som. Na jar a jesen mam najradsej Reebok take bezecke tenisky, neviem teraz ako sa presne vola ten model. Len to nie je do dazda. Inak vzdy robim dake kompromisy...

avatar
kacena4
25. jún 2026

nosim aj ja, ked som zacala velmi ma boleli nohy najma ak som dlhsie chodila cez den, bolest bola asi 2-3 tyzdne potom som si zvykla. ale obcas nosím alternarivu nizka podrazka ktora sa da ohnut od paty k spicke. klasicke topanky vôbec

avatar
zuzanaete
25. jún 2026

Mustang ma uz aj bf radu a je to kombinacia klasiky a bf. Spicka luxusna ako pri bf. Podrazka stale ohybna, ale hrubsia. Plus ptidavaju vlozky, ak by niekto potreboval este hrubsiu podrazku. Za mna luxus na nohe.

avatar
kati1414
25. jún 2026

Mňa osobne nikdy nič nebolelo 🙂.

avatar
katkahasaja
26. jún 2026

Ešte je možnosť mať barefoot topánky a dať do nich ortopedickú vložku, pokiaľ je väčsina chôdze na betóne. Tiež mám malú a širokú nohu (36) a prsty mám pri klasickej obuvi ako v škripci. Tiež mám barebarics s vložkou a sú super. Ja keď mám klasické topánky tak po hodine už mám bolesti, ale ak máte úzke chodidlo, barefoot nemusia vám pasovať. Na beh mám Hoka, na užšie chodidlo On cloud sú super